BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 8 miesiąc temu #741674 przez Małgośka
Cześć Mamusie i Bobasy!
Ale mam do nadrobienia czytania!
W skrócie opowiem Wam jak było u nas :)
14 czerwca wylądowałam na patologii ciąży bo podobno miałam za wysokie ciśnienie (120/90).
Położyli nas do szpitala i nic nie robili więc kwitłam w te upały :( Na szczęście moje maleństwo jest bardzo słowne :)
Ninka urodziła się punktualnie 22 czerwca o 8 rano. Poród miałyśmy ekspresowy :) O 3:18 odeszły mi wody, o 6:00 poszłam z mężem na trakt porodowy, o 6:45 zaczęły się bóle a o 8:00 Nina była już z nami :)
Lekarz nie zdążył mnie znieczulić :laugh:
Nasza królewna ważyła 3700, miała 57 cz i 10 pkt Apgar.
Maleństwo rozwija się wspaniale, rośnie jak na drożdżach, w poniedziałek ważyła 6200g :)Karmię ją piersią. Je 6-7 razy dziennie i śpi jak suseł od 21, 22 do 6 rano non stop!!!
Muszę poczytać jak wam idzie.
Całusy dla wszystkich i na razie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741708 przez Hania84
Witam :)

Violcia tak czy siak próbujcie...nic nie zaszkodzi :) a w PL jest tak że 2 lub 3 razy nie odebrany polecony traktuje się jako odebrany...może we FR też tak jest więc się dowiedzcie. Sąd zresztą też mu wyśle pismo jak wniesiecie sprawe ...bo musi poinformować o terminie rozprawy. trzymam kciuki :) ...a ztym dokopaniem mu do tyłka to przenośnia była..wiadomo ze to byłby nie mądry pomysł bo po co brudzić sobie ręce...chodziło mi bardziej o łagodniejszy jakiś sposób by zwrócił Wam kase...ale pewnie taki typ nie zwraca...tylko sąd Wam pozostaje..a dowód macie taki że tablice podane przez męza zgadzaja sie z kolorem i marką auta więc to jakis mały plus i dowód na to ze do spotkania doszło. Zawsze mozecie sciemnić ze spotkanie było nagrywane i macie dowód...trzeba wszystkiego próbowac. Tylko jak bedziecie pisac do niego to bez gróźb bo wykorzysta to jeszcze przeciwko Wam.

Agusia - oj bidulki małe :dry: Dużo zdrówka życzę dla nich i przesyłam całuski :kiss:
I jak kaszka po pierwszym zastosowaniu? Pewnie przez katar tego nie zauważyłaś ale jak Artuś wyzdrowieje to na pewno będzie różnica :) Jak nocka minęła?

Małgosia - witaj :D faktycznie ekspres miałaś :) jak kilka dziewczyn od nas :)

Lena wczoraj zasnęła o 22.30 i spała mi dziś do 7 rano...wypiła i jeszcze do 8.30...później pogaduliła do misiów do 9.30 a teraz znów szału pępka dostaje (bo tatuś do pracy wyszedł :huh: zawsze tak ma...jak on wychodzi to później się aria zaczyna :dry: ) Znudziło jej sie już leżenie...więc ręce musze uruchomic ...noszenia czas nastał :dry:

U nas dziś pada...i ma padac cały dzień....a jutro idę Lenę zapisac na te masaże (6 spotkań po godzinę) może zmęczą trochę tym Lenkę i ją zrelaksują i będzie spokojniejsza :dry:

Uciekam...'
do miłego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741721 przez Małgośka
O boziu! Jakie cudo!!!
Gochens napisał:

AHa no to fajnie ;-)

Dziewczyny jak dajecie zdjęcie z tel to jakiej rozdzielczości jest foto?



O udało mi się dodać tylko jest krzywo ale nie wiem jak to zmienić zdjęcie jest dobrze a tu się zmienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741736 przez Małgośka
Nie mogę wstawić fotki :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741737 przez Hania84
Gosia zmien rozmiar zdjecia na mniejszy.

Gochens a Ty co? Chrzciny jeszcze trwaja i balujesz jeszcze ze Cie tu nie widzę ? haha :lol:

Lenę wzięłam na kolana, pobujałam chwilkę i drzemkę ucięła sobie...chyba dlatego marudziła bo chciała się kimnąć :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741873 przez Kasiasia
Violcia strasznie mi przykro :(
Prędzej czy poźniej tego ćwoka spotka kara!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741908 przez cordis
Kasia jak brałaś regularnie to jest wszystko ok.:)

Ja jak kończyłam 1 listek to miałam tylko małe plamienie przez 1 (tak jeden) dzień i to chyba w 5 dniu.
Ja muszę się wybrać do gin bo nie chciałabym tabletek bo strasznie się na nich męczę i chodzę jak bomba zegarowa wkurzona na wszystko, poza tym mam wtedy okres 6 dni i bolący a bez tabletek 3 dni i taki że go prawie nie odczuwam.

a jak tam Wasze kolki?
Ja już sporadycznie podaję małemu infacol.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741913 przez Gochens
Dzien Dobry :laugh: :laugh: :laugh:

W końcu jestem ! Ależ się za Wami stesknilam :S

Zacznę od chrzcin. W kościele Alan był grzeczny do pewnego momentu - aż jego koleżanka chrzczona nie zaczęła płakać, heh ten jakby chciał z nią o ogadac zaczął swoją pieśń płaczu tak więc trzeba było ponosić a raczej pobujac w miejscu, później się uspokoił tak więc ogolnie był grzeczny nawet ksiądz jak go woda lał to mówi " o widze że on z tych nie placzacych" heh nie miał pojęcia, zezaraz pożałuje swoich słów B)
Po chrzcinach pojechaliśmy na obiad wszystko wszystkim smakowalo więc odetchnelam z ulga, tort mnie osobiscienie smakowal ale ludziska chwalili.
Alan był noszony bawiony i rozchwytywany :unsure: padł zaraz po kąpieli o 20.10 i obudził się dopiero po 3.00.

Wczoraj jeździliśmy załatwiać z becikowym bo mój ma urlop , cooooo zaaaaa choooolerna papierologia :dry: jeszcze z małym dzieckiem, no ale udało nam się złożyć, mam nadzieję że przyznają bo jak nie to w dziub :laugh: później moją teściową zabralismy na kolację bo miała urodziny. Alan trochę marudzil, ale dziadek wziął na ręce ponosił i od razu był spokój, także teraz dziadzie będziemy zabierać na wszelkie imprezy :lol: a jakie miał branie na Alana heh kelnereczki zachwycone, tylko nie wiem czy synem czy dziadkiem :blink:

Violcia mam nadzieję że sukinkota złapią i naprawdę uda Wam się odzyskać chociaż część pieniędzy.
Ikunia przykro mi, z powodu B... no ale może jeszcze nic straconego ?? Może tylko się popsztykaliscie i będzie dobrze ?
Abra zrób dym w tej spółdzielni, oni się rządzą jak chcą u nas kiedyś kłódki poprzecinali bo chcieli się dlstac do rur nie pytając o zgodę, później twierdzili że niby ktoś był ale nas nie było. Więc my do nich że skradziono nam rowery , przez te przepilowane kłódki.
Agusia zdrowka dla maluszkow :woohoo: :woohoo:
Hania mój też n auczony już noszenia na rękach :S
Małgosia witaj i dziękuję za komplement.

Wszystkie kruszynki są piękne !!!

Ależ się rozpisałam :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741926 przez Hania84
No Gochens w końcu jesteś :) Widzę że chrzciny udane :) no to mamy kolejnego katolika :lol: gratuluję ! :blink: No to widzę że Lena nie jedyna rękolubna hehe :P ale muszę i tak coś z tym zrobić...stopniowo powoli...ale musi się udac...dziś zamontowałam w stelażu zamiast gondoli fotelik samochodowy bo w nim wszystko lepiej widzi i ma pozycję półsiedzącą...i było o niebo lepiej a moje ręce odpoczywały :lol:

Kasia ja mam w listku 28szt tabletek i biorę bez przerwy je...czyli jak mi sie skończą to znów zaczynam kolejny listek. Przy tych pigułkach nie czeka się na okres. Ja po dwóch tygodniach ich stosowania okres dostałam a teraz biorę je już 2 miesiące i okresu brak ( a test wyszedł negatywny) choć dziś boli mnie w podbrzuszu jak na okres. Przy tych pigułkach 28szt. okres może być a nie musi. Jeśli natomiast bierzesz pigułki 21szt. to bierze się 21szt i 7 dni przerwy się robi (w tym czasie powinien być okres) i po 7 dniach znów się bierze kolejne 21szt. i tak w kółko. Więc zależy jakie bierzesz tabsy...ale jeśli te co w opakowaniu mają 28szt. to nie powinnaś robić przerwy bo wtedy zakłócasz ich działanie i nie mają już takiej siły ochronnej :S

Ja kiedyś brałam pigułki dwuskładnikowe (21szt.) i miałam bezbolesne miesiączki, skąpe i krótkie, a bez pigułek na odwrót. Także ja sobie pigułki chwalę :)


Lena teraz śpi mi od godzinki :) Zobaczymy jak dzis pośpi w ten pochmurno-deszczowy dzień...i chłodny na dodatek bo tylko 12 stopni mamy brrr....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741968 przez Agusia83
Dzieciaki śpią, a już myślałam, że to nie nastąpi :angry: jestem padnięta...na szczęście noc była dla nas łaskawa :laugh: Artusia męczył katar, ale i tak pobudki miał o 1,5 i 7:30 :laugh: Haniu, mam nadzieję, że jak już będzie zdrowy to dzięki temu zagęszczaczowi bedę mogła się wyspać :laugh:

Małgosiu witaj, juz sie zastanawiałam, gdzie Ty sie podziałaś...zobacz urodziłysmy tego samego dnia :laugh: tyle, że ja o 10:45 i poród tez miałam błyskawiczny :laugh: Jak sobie radzisz z dzieciakami?
Gratuluje pięknej Nineczki :laugh: Słodka w tym bujaczku :laugh:

Gochens, super, że chrzciny się udały... :laugh: wiesz, trochę Ci zazdroszczę, że juz po jesteś...my mamy taki problem z chrzestnymi, że masakra...żywcem nie mamy kogo wziąść..
czekamy na fotki...dawaj koniecznie :laugh:

Ikunia, co u Was? Powiesz nam coś więcej? Tata zosi się odzywa?

Kasiu, ja biorę tabletki jak Hania...codziennie bez żadnej przerwy,więc tu może być okres a nie musi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741973 przez Kasiasia
Kobietki ja na szybko bo na chwile zasnął mój misiaczek. Zaraz przyjedzie mąż i jedziemy do dziadków huraaaaa na 4 dni :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Bede tu zagladac tylko tam jest słaby zasieg i cholara mnie bierze jak sie tam strony otwierają.

Moj synus dzis od rana cierpiał i teraz dopiero kupke zobił i zasnął

Małgosia fajnie ze u Ciebie wszystko dobrze.

Agusia duzo siły zycze z tymi chorobskami
a co do zageszczacza to nam nie pomaga w długim spaniu synka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741980 przez Hania84
Agusia to nawet fajnie Arti pospał :)
haha Agusia w bujaczku to jest Alanek od Gochens :D Małgosia tylko cytowała :P


Kasiu to jeśli masz takie 21szt. to czekasz na okres i nie bierzesz 7 dni...ale jak chcesz zrobic dłuższą przerwę to nie wiem...bo powinno się je brać tym samym trybem...później bedziesz musiała znów wziąć pierwszego dnia okresu.
Miłego wypadu do rodzinki...odpoczywaj dobrze :)

Agusia a kuzynostwo na chrzestnych?

No i @ mi przyszła :D ale się cieszę jupiiii :lol:

Właśnie Gochens...fotki poprosimy :lol:

Mój przyszedł teraz z pracy :) ale fajnie :) pójdziemy na pocztę odebrać przesyłkę od jego siostry bo ponoć coś dla Lenki wysłała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741998 przez Gochens
Kurde właśnie że zdjęciami jest problem bo dałam aparat mężowi ciotki Maćka a ten zamiast cykac foty to zrobił mozekilka w kościele. Wstawie coś później tylko muszę aparat uruchomić no i nie wiem jak to zrobić żeby z aparatu na tablecie się znalazly hmm może będę musiała odpalic kompa normalnego :)

Dziewczyny ja nie mam jeszcze okresu a w sumie minął już rok :dry:

My dziś mamy dzień sprzątania , Alek właśnie usnal no i bujawka przyszła, tylko poszycie musiałam uprac więc może do wieczora wyschnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742022 przez Marta1985
Odezwe się wieczorem :-)

A tu mój maly śmieszek :-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742043 przez Ikunia1910
Hej.

Moze ja faktycznie za wiele od niego oczekuje, sama nie wiem.
Poklucilismy sie pozniej sie nie odzywał przez kilka dni wogole. A chodziło generalnie o to ze dwa tyg juz nas nie odwiedzał.
Pogadalismy wczoraj i go opieprzylam on dalejmowi ze mu zależy, więc niby jest ok ale dzisiaj znow sie nie odzywa więc sama nie wiem. Muszę chyba zacząć brać cos na uspokojenie bo jak cos nie idzie po mojej mysli to sie zaraz zaczynam telepac. Chyba juz mam dosyc takiego życia, zawieszenia.

Agusia duzo duzo zdrowka dla malutkich :*

Bartus śliczny.

Gochens daj te focie no ;)

Małgosiu witaj, ucałowanka dla córci:*




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl