BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #412626 przez Joanna
Cześć dziewczyny :)

jestem mamusią czerwcową, ale czasem Was podczytuję :blink: widzę, że u Was jest więcej mam karmiących dzieciaczki mm. Powiedzcie, czy przepajacie dzieci herbatką, wodą i ile Wasze maleństwa tego wypijają. U nas od kilku dni Ala nie za bardzo chce pić herbatkę z hippa, nawet zmieniłam jej smak, chociaż wiadomo, że wybór jest nieco ograniczony, po 4 miesiącu już można kombinować :) na szczęście kupkę robi średnio co drugi dzień, nawet zdarza jej się i codziennie, ale musiałam ostatnio za poradą pediatry znowu wprowadzić dicoflor 30, który jest bardzo skuteczny ( przywrócenie równowagi mikroflory jelitowej ). Ponoć regularne stolce mają się wyregulować do 3 miesiąca życia, zobaczymy :blink: jakie mleczko wybrałyście ? :) my karmimy się Enfamilem 1 :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412634 przez Ingrid29
Joanna mi właśnie odradzona enfemil, bo podobno dzieciaczki maja po nim zatwardzenie. Mój pije około 150ml. herbatki w ciągu dnia. (pijemy hippa koperkowego i na uspokojenie na zmianę), wody w ogóle już nie chce, woli herbatki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412684 przez Joanna
Ingrid29 u nas było zwykle 120ml herbatki, a w upały znacznie więcej...teraz Ala wypija z 60ml ułatwiającej trawienie na zmianę z uspokajającą :blink: mnie nikt nie mówił, że enfamil powoduje zatwardzenie, bardzo chwalą to mleko mój pediatra, położna i w szpitalu już takie rozdawali, moja Ala bardzo je lubi :) zobaczymy jak to będzie z tymi kupkami, najwyżej poradzę się pediatry. A Twój maluszek jakie mleczko pije? u nas na raz idzie 90ml, czasem więcej :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412768 przez Ingrid29
Joanna mój synek pije Bebilona 1. Mój 2 razy dziennie 120 ml wybija, jedna butelka na noc i spi od około 20-20 30 do 5 rano bez pobudki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412813 przez aga2+1
Ingrid moja tez pije bebilona i tak jak u Ciebie papu ok. 19.30-20.00 i spanko do 5 rano:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412821 przez Ingrid29
aga2+1 to też się wysypiasz :lol:

my właśnie wrócilismy ze szczepienia, Pani doktor powiedzieła, że synuś to oaza spokoju :woohoo:

Arturek waży 5800g. główka 40cm, klata 41,5cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412836 przez aga2+1
no nawet wymiary podobne hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412869 przez Martita
Takie zajęcia w basenie to dla dzieciaków genialna sprawa!Gdybym tylko miała gdzie..

dziewczyna ja właśnie tak swojego odzwyczaiłam od nocnego karmienia i mam spanie od 22 do 5-6 rano. Aczkolwiek czasem zbudzi się na "smoczka" :)

U nas też pewnego rodzaju sukces..mały wypił wczoraj butle herbatki! Sukces bo tak to krzywił się na sam widok.
Dziewczynki a powiedzcie jak przyrządzić wodę z glukozą?Ile wody i ile glukozy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412896 przez Ingrid29
Martita nie podawaj dziecku wody z glukozą, bo dziecko przyzwyczaja się do słodkiego i nie chce później pic zwykłej wody. Jeśli masz wybór, to lepiej podać herbatkę, która ma jakiś tam smak niż wodę z glukozą. Ja swojego próbuje uczyć pić wodę, a jak nie chce to daje herbatkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412922 przez labelo
ingrid, a od kiedy wprowadziłaś te dwa posiłki mm?





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412923 przez Ingrid29
labelo jak miał miesiąc, to na noc wprowadziłam jedną butelkę, a jak skończył 2 miesiąc to drugą rano około 10 30 dostaje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413002 przez Miki007
Ingrid a jak dalej chcesz malego przestawiac na poworót do pracy ?
Trzecia porcja mm czy marcheweczka, jabluszko ?

Labelo masz juz jakis plan przestawiania malej na mm ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413023 przez labelo
miki, od polowy wrzesnia (Mala bedzie miala juz skonczone 4 miesiace), zaczne od jednego mm, powiedzmy karmienie popoludniowe, tak przez tydzien, potem dwa karmienia.... az do 3, 4 dziennie, zobaczymy, jak Mala zaakcepyuje mm.marcheweczke chce wprowadzac od poczatku pazdziernika ( do pracy wracam 22 pazdziernika).

a TY?????


Dzis bylysmy na szczepieniu, Wiki wazy juz 6180:), ale pani doktor powiedzila,ze szalu nie ma z jej przybieraniem na wadze,ze raczej w dolnych normach i pytala,czy mam duzo pokarmu???:((,ale Mala sie najada, nawet nocki coraz lepsze, potrafi wytrzymac nawet 7h, takze nie kumam:(:P.

W kazdym razie, od dzis wprowadzam do swojej dietki ponownie nabial i mam obserwowac, jak z Mala i jej alergia, jak sie nie pojawi, to normalne mleko modyf, a jak niestety bedzie to lecznicze, typu bebilon pepti....



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413038 przez Miki007
Ja niestety mam juz bardzo malo pokarmu i nie wystarcza na wszystkie karmienia, nie ma tez juz mowy od odciaganiu laktatorem. Od jakiegos czasu podaje mm w nocy a od kilku dni kolejna w ciagu dnia okolo poludnia. Nie wiem ile maly teraz wazy ale na ostatniej wizycie dostal ocene ze przybral "srednio" i pedatra kazal dokarmiac. Podejrzewam ze moje karmienie niedlugo sie calkowicie skonczy a szkoda :( Bardzo bylo mi ostatnio przykro z tego powodu, ale przeciez z natura nie wygram.
Na kolejnym szczepieniu (za 2 tyg) zobaczymy jak przybral i wtedy bede sie zastanawiala co dalej albo nie bede sie zastanawiala bo po prostu pozostanie mi juz tylko mm :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413049 przez labelo
miki, a powiedz, jak wiesz,ze malo pokarmu?? Maluch sie domagal czesciej, czy jak??




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl