BezpiecznaCiaza112023

Listopad w tym roku będzie pogodny 2010

13 lata 2 miesiąc temu #75998 przez mariosponge
_aga86_ napisał:

wit. d3 podaje sie zazwyczaj do roku, ale potem nalezy obserwowac. Ja przez okres jesienno- zimowy zaczelam podawac Julce, ale juz polowe z tego co dostawala, bo nozki jej sie pocily i pediatra zalecila podawac jeszcze do wiosny. Latem mozecie zmniejszyc dawke, albo nie podawac, bo promienie sloneczne pomagaja w wytwarzaniu wit.d .Emme nie za wczesnie na sloiczki??


aga, jak coś wiesz na ten temat, to wytłumacz mi, proszę, jaki jest związek między wit D a poceniem się nóżek, bo mój Andrzej ciągle ma kołderkę mokrą czy rajstopki od pocenia się.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76007 przez asia26
a tych nowosci nie wprowdza sei przy mleku modyfikowanym po skonczeniu 4 mesiaca? bo przy piersi najlepiej wprowadzac po ukonczeniu 6 miesiaca prawda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76009 przez Emme
w większości spotkałam się z takim podziałem, chociaż było też że i od 3 się podaje i że nie szybciej jak 9 miesiąc;/
i też się spotkałam z tym, że przy piersi daje się szybciej niż przy butli. bądź tu mądry. a to wszystko z materiałów ze szpitala!

Toli też się pocą stópki i dłonie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76017 przez alutka1011
Mi siostra mówiła że na mleku modyfikowanym np.od 4 msc a na piersi od 5 i 2 pediatrów to potwierdziło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76052 przez sylwus136
na mleku modyfikowanym wprowadza się szybciej niż na piersi.
Chociaż tak w ogole to ja Kacperkowi szybko nie wprowadzałam niczego i dopiero jak miał skończone 5 miesięcy wprowadziłam pierwszy posiłek i to pomalutku.Nie śpieszyłam sie z niczym.Wolałam zeby uczył się stopniowo poznawać nowe produkty niż coś na " hop siup" :P Po co się śpieszyć skoro dziecko tego nie potrzebuje a tylko może mieć przez to problemy z brzuszkiem w przyszłości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76063 przez paulina2209
MI LEKARKA POWIEDZIAŁ ŻEBY DAWAĆ DWA TYGODNIE PO SKOŃCZENIU 4 MIES. ALE TAK MAŁĄ ŁYŻECZKĘ CO 3 DNI.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #76076 przez _aga86_
mariosponge napisał:

_aga86_ napisał:

wit. d3 podaje sie zazwyczaj do roku, ale potem nalezy obserwowac. Ja przez okres jesienno- zimowy zaczelam podawac Julce, ale juz polowe z tego co dostawala, bo nozki jej sie pocily i pediatra zalecila podawac jeszcze do wiosny. Latem mozecie zmniejszyc dawke, albo nie podawac, bo promienie sloneczne pomagaja w wytwarzaniu wit.d .Emme nie za wczesnie na sloiczki??


aga, jak coś wiesz na ten temat, to wytłumacz mi, proszę, jaki jest związek między wit D a poceniem się nóżek, bo mój Andrzej ciągle ma kołderkę mokrą czy rajstopki od pocenia się.


Powiem Ci tak: u nas jest to brak wit. d3. Pediatra stwierdzil, ze moze byc wiele przyczyn pocenia sie stopek (nie groznych), ale najczesciej przyczyna jest brak wit. d3. I jesli zaczne podawac mam obserwowac, czy stopki sie poca- u nas odkad podaje ta witamine nie ma tego problemu. A jaki zwiazek ma jedno z drugim- szczerze mowiac nikt mi tego nie wytlumaczyl. Tak samo latem Julce nie poca sie stopki ze wzgledu na slonce, dzieki ktoremu w organizmie wytwarza sie odpowiednia ilosc tej witaminy .

Przy karmieniu piersia pozniej wprowadza sie nowosci zywieniowe. Na sloiczkach napisane jest od ktorego miesiaca mozna podawac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76086 przez paulina2209
co o wit D to mi powiedziała że do roku na pewno ale będzie kontrolować ciemiączko. jak za szybko będzie się zrastać to będę musiała odstawić na ok 2 tygodnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76097 przez martela89
Ja karmię piersią i mi pediatra powiedziała,że jedzonko mam wprowadzać szybko bo już w 4 mc,a wcześniej dawałam małej spróbować banana i jabłuszko. Teraz to już wszystko wcina,ale tylko raz dziennie dostaje dorosłe jedzenie,a tak to króluje cycuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76168 przez mariosponge
brakuje mi słów...
w skrócie, zauważyłam u Andrzejka plamkę krwi na body, na ciele nic nie było, ale jak ścisnęłam leciutko sutek - wypłynęła krew... zadzwoniłam do lekarza pediatry, ona po raz pierwszy o czymś takim słyszy, jutro idę po skierowanie do specjalisty. poszperałam po internecie i znalazłam kilka takich przypadków na różnych forum, i żaden lekarz nie wie co to jest i skąd się bierze... takie dziecko kierują do endokrynologa, później na badanie USG ale w żadnym przypadku nic nie wykrywają. wyczytaliśmy z mężem w angielskim naukowym artykule, że jest to bardzo rzadkie zjawisko, w ciągu 25 lat powstało tylko 7 naukowych artykułów na ten temat, do tej pory przyczyny krwawienia są nie jasne, wiadomo tylko że wykluczają raka, co mnie bardzo cieszy. ale i tak miejsca sobie znaleźć nie mogę. jak nie jedno to drugie. już miesiąc mały ma ten śluz, nic się nie zmienia, a tu jeszcze ta krew. co za życie, czuje się taka bezradna.:(

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76294 przez _aga86_
mariosponge spokojnie (wiem, ze nie jest to latwe). Karmisz piersia?? Jesli tak to moze od Twoich hormonow. Obserwuj malego- moze to tylko jednorazowe plamienie. Idz do lekarza niech sprawdzi malego. Bo z drugiej strony jak nikt niczego zlego niezdiagnozowal to nie masz sie co martwic. Trzymam kciuki, zeby wszystko sie wyjasnilo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #76305 przez Emme
pierwszy raz o takim czymś słyszę szczerze pisząc :)
ale faktycznie może być tak jak aga pisze, bo przecież Andrzej miał powiększone piersi (?) więc to może i o to chodzi?

z tego co zauważyłam to kilka takich przypadków było na różnych forach. może napisz do tych osób, bo być może wiedzą już trochę więcej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76441 przez sunaja21
ja sie naczytalam ze jesli cokolwiek wyplywa z piersi dziecka to nie jest to nic dobrego moze ma to powiazanie z tym sluzem - najlepiej idz odrazu do specjalisty najlepiej prywatnie bo na nfz do endykrynologa sa mega kolejki wiem bo sama choruje na tarczyce i musze prywatnie chodzic bo bym sie nie doczekala!a byc moze to jest wina niedojrzalego ulkadu hormonalnego dziecka!ale najlepiej pogadaj z lekarzem bo wiesz pediatrzy to na ogol mowiaz ze jest wszystko ok ze dziecko jest male i musi wszystko sie uregulowac a lepiej dmuchac na zimne!


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #76445 przez Emme
lepiej dziecko przebadać niż później pluć sobie w brodę. któraś mama pisała, że jej synek miał powiększoną prolaktynę. najlepiej poprosić o skierowania.

sunaja a to Wasza pościel też ma taki intensywny zapach? tzn teraz już prawie nie czuć, ale na początku nie dało się wytrzymać. dobrze, że wcześniej wyprałam i ubrałam, żeby się wietrzyła. ale ochraniacza nie prałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76577 przez mariosponge
Dzwoniłam do naszej przychodni, rozmawiałam z lekarką, która po raz pierwszy się z takim czymś spotkała, powiedziała żebym poszła jutro na wizytę do naszej lekarki, i ona da skierowanie do endokrynologa. Ale właśnie przed chwilą mąż mi napisał że jego tata ma znajomą, której dziecko miało tak samo. Lekarze powiedzieli że to od hormonów matki, i rzeczywiście, zanikło jak przestała karmić.
Co do tego śluzu... posłuchałam się lekarki przeszłam na dietę gdzie sam ryż i gotowane mięso. Mały dostał takiego zatwardzenia, że przez ostatnie 4 dni nie robił kupki (a on raczej ma szybkie trawienie, bo nigdy w życiu jeszcze zatwardzeń nie miał), dzisiaj w nocy co chwila płakał, było widać że go boli brzuszek. majstrowałam przy nim pół godziny z termometrem, aż wreszcie zrobił taką gęstą mega kupę, że to szok. zaczęłam jeść normalnie, nie chcę żeby moje dziecko się męczyło. a w piątek idziemy na badania krwi, kału i moczu, więc będziemy wiedzieli już co nam jest. kurcze do 9 marca mamy co 2 dzień wizytę a to usg główki, a to bioderek, neurologa, badania jeszcze chirurg... cały czas coś, i wszystko muszę ja sama obskoczyć, bo mąż ma taką pracę że nie może opuścić :/

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl