BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpień 2010

13 lata 8 miesiąc temu #29502 przez Renia2108
A dostalyscie 1000zł becikowego czy 2000zł ? Bo slyszalam ze u mnie w gminie dostaje sie od gminy wlasnie ten drugi tysiac. Miala ktoras z Was tez tak ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29503 przez _aga86_
Moje kolezanki dostawaly wlasnie po 2000zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29504 przez Madzia89862
ten drugi tysiac to jest zadatek do rodzinnego jak skladasz i przyznawany jest jezeli dochod nie przekracza na 1 osobe ale nie pamietam teraz ile

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #29505 przez _aga86_
Wlasnie, ze nie Madzia. Moje 2 kolezanki dostaly po 2000. Jeden 1000 od panstwa drugi od miasta, a teraz jedna z nich bedzie starala sie o kolejny 1000- ale to juz zalezy od zarobkow tak jak piszesz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #29511 przez Madzia89862
no ja sie staralam i z wlasnego doswiadczenia wiem.mam decyzje i czytalam uwaznie.drugi tysiac dostaje sie jezeli starasz sie o rodzinne ale warunkiem jest nie przekroczenie dochodu na jedna osobe.wniosek mozna skladac dopoki dziecko nie ukonczy 1 roku zycia i jest to jednorazowy zadatek.a malo tego pytalam sie babeczki znajomej w gminie wczoraj wieczorem i potwierdzila tylko ze ten drugi jest do rodzinnego przy nie przekroczeniu dochodow i jest o zadatek jednorazowy

aha ogolnie to kest tak ze tysiac przyznawane jest na jedno dziecko gdy rodzisz dwojke dostajesz automatycznie 2 tys plus to rodzinne o ile sie kwalifikujesz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29515 przez martela89
Dokładnie tak jak Madzia pisze,dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać chyba 504 zł żeby dostać ten drugi tysiąc,bo ja teraz składałam o becikowe ale nasz dochód przekracza więc dostaniemy tylko 1000zł.

A i rada dla tych dziewczyn które mają dużo pokarmu-NIE WYCISKAJCIE ANI NIE ODCIĄGAJCIE POKARMU!!! Szkodzicie sobie,naprawdę. Ja też miałam nawał pokarmu i takie twarde piersi,że płakałam ale 2 dni się przemęczyłam nie odciągałam ani nie masowałam i ograniczyłam picie tak mi środowiskowa poradziła bo jak dziecko je z cyca i wy dodatkowo odciągacie to zawsze będziecie miały więcej pokarmu bo odciągając pokarm piersi dostają sygnał do większej produkcji mleka. Mi po dwóch dniach piersi wróciły do normy i teraz produkują tylko tyle ile moja mała potrzebuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29521 przez Madzia89862
a odnosnie dodatkowych pieniazkow napisalam w innym temacie.chodzu o krus

monami jak dzis sie czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #29522 przez monami
Hej hej...

U mnie nadal cisza..już mi się naprawdę chce z tego mojego czekania śmiać :)Czuję się dobrze, wyspałam się - mogę iść i urodzić :P

Właśnie popijam sobie kawkę bezkofeinową - relaxik.

Dziś około 16:00 kolejne KTG

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29528 przez Gosiaczek31
Martela mi położna kazała odciągać nadmiar, ten który pojawił się na 4 dobę. Powiedziała, że jak tego nie zrobię to dopiero będę miała problem. No i musiałam załatwić sobie laktator. Ale to prawda, że jak się odciąga systematycznie to mleka jest więcej. Dlatego ja ograniczam się tylko do ściągania wtedy jak mały jest najedzony a moje cyce są dalej pełne i bardzo bolą. Położna poradziła mi też picie naparu z szałwii lub herbatek hamujących laktację. Ja jednak nie piję bo boję się, że zatrzymam sobie całkowicie produkcję mleka :laugh:
Co położna to inne zdanie. Przekonałam się już wielokrotnie. Co innego mi mówiły w szpitalu, co innego położna środowiskowa a lekarz też miał inne zdanie. I bądź tu mądra i wybierz najlepszą opcję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29532 przez alaq
no tak co do tego ściągania pokarmu to różne są opinie, ja na szczęście takiego nawału nie miałam ale za to nabawiłam się 3 razy zapalenia piersi - nie życzę tego największemu wrogowi, po prostu żyć się odechciewa. Laktator mało mi pomagał, musiałam rozgrzewać piersi i ściągać ręcznie bo laktatorem nie szło, tragedia. Do tego 40 stopni gorączki, pomagały okłady z zimnych liści kapusty i odciąganie. Także przestrzegam Was kobitki, pilnujcie tych cyców i uważajcie na "kamienie" w piersiach.
pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29536 przez MoNiaaa
co do tych formalnosci to z tego co ja wiem to jest tak jak Madzia pisze ze drugi tysiac jest przy zasilku rodzinnym jako dodatek z tytulu urodzenia dziecka ja bede sie starac o to ale nie wiem czy nam sie bedzie nalezal.zreszta tyle tych papierkow wymagaja ze masakra jakby nie mogli sobie przeslac miedzy urzedami...ale to polska biurokracja;/ a u m nie po pesel musze sama sie zglosic do urzedu miasta.

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29537 przez Kasiekk
Cześć dziewczyny :) ja w sumie mam termin dopiero na styczeń, ale strasznie Wam kibicuje bo sama nie moge sie doczekac... Chcialabym sie wypowiedzieć apropo becikowego. Dowiedziałam się dokładnie o co chodzi. Otóż 1000zł dostaje się od Państwa, 1000 zł kolejne to tzw samorządowe i mają to niektóre miasta... u nas w Krakowie np jest i to jest becikowe które jest przyznawane przez miasto. Ten zasiłek 1000 zł to całkiem inna sprawa. Tak więc musicie sie u siebie w miastach dowiedzieć czy mają becikowe SAMORZĄDOWE. Pozdrawiam i 3mam kciuki za Monami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29538 przez monami
Kasiekk - dziękuję za trzymanie kciuków :) pozdrawiam Cię serdecznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29539 przez paulinkaaa2202
Zgadzam się z Kasiek jest Becikowe- 1000zł i drugie to becikowe samorządowe-1000zł ale to zależy od gminy z tego co słyszała to moja gmina to wypłaca tylko trzeba wypełnić jakiś wniosek, a zasiłek rodzinny to całkiem inna sprawa.

Ja się nie zgodzę z Martelą czasami mam tak napełnione piersi lub pierś że muszę masować i troszkę odciągnąć bo bym się nabawiła zapalenia piersi albo niewiadomo czego i wcale wtedy nie mam więcej pokarmu. Podobno potrzeba czas żeby unormowało się i dopasowało do małej jak ona je i ile pokarmu ma produkować organizm :P

Moja mała w nocy śpi grzecznie wstaję karmię ją kładę i zasypia ale marudzi rano o 7 nie chcę już spać tak do 10 czy 11 i strasznie marudzi i płaczę oczywiście na rączkach jest spokojna i w wózku na spacerze zasypia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29544 przez monami
Jeja..dziewczyny....wy już daaawno w kolejny etap macierzyństwa weszłyście..a ja się nadal toczę... :/ Chwilami ogarnia mnie wielka niemoc i zwątpienie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl