BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpień 2010

12 lata 6 miesiąc temu #208496 przez iwkaa
Gosia moja Maja tez sie ostatnio dosyc intensywnie slini (ale moze to przez katar bo od 4 dni go ma i chyba od tego momentu slina jej ciurkiem leci!) i tez to zauwarzylam ze czesto ma otwarta buzie i oddycha ustami ale zwracalam uwage w nocy i jak nie ma smoczka spi z zamknieta buzia wiec to chyba nic zlego z czasem chyba sie naucza zamykac buzie i oddychac noskiem.
A tak wogole to Maja ma dopiero pierwszy raz katar i mam nadzieje ze szybko jej przejdzie choc poprawy nie widze i do tego jeszcze mnie zarazila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209616 przez iwkaa
oj jak tutaj pusto ja z takim zapytaniem do was Majka od jakiegos czasu nie chce mi pic kaszy na noc rano jeszcze wypije ale to 150-180 a wieczorem jakies 100 czasem mniej juz nawet zaczelam jej robic godzine przed spaniem zeby miala dluzszy czas na jego wypicie ale to nic nie daje poprostu nie chce i tyle cos czuje ze nasza mleczna przygoda juz jiedlugo sie skonczy a jak wasze dzieciaki chetnie pija????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209630 przez MoNiaaa
mojsa Julka je ladnie rano i wieczorem kaszke albo mleko byl okres ze nie chciala wieczorami wlasnie jesc ale po kilku dniach jej przeszlo moze u was tez tak bedzie.staraj sie na wieczor nie dawac nic innego do jedzenia ani przekasek zeby mala byla glodna moze wtedy predzej zje? a jak nie to mozesz jej jakies kanapeczki zrobic albo jajecznece czy parowki a moze jesczze wroci za jakis czas do mleczka :)

a to moja smieszka :):)

http


]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209663 przez paulinkaaa2202
Jak cudownie się patrzy na takie roześmiane dzieci...

Moja mała je rano i po południu mleko po 210 albo 250ml i na wieczór dostaję kaszkę i zjada 210ml. I słuchajcie oprócz tego je przekąski herbatniki, paluszki, biszkopty itp. Zje obiad ze mną później przyjdzie tata z pracy zje jeszcze z nim a później przyjeżdża dziadek i też z nim zje a do tego jeszcze zje kolację i na koniec kasza. Z mojego dziecka taki głodomor się zrobił jak ktoś je to taki mały sęp podchodzi do każdego i stoi a jak się jej nie da to wymusza płaczem... masakra ;D

W ogóle Judyta zrobiła się strasznie marudna i uparta. Coś jej zabronię albo zabiorę to albo mnie biję albo mnie chce ugryźć albo gryzie np schody, stół, ławę ostatnio chciała ze złości ugryźć podłogę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209696 przez MoNiaaa
o ta zlosnica mala :silly: pewnie teraz uczy sie w ten sposob gdzie sa granice i u kogo ile moze sobie pozwolic

ale z jedzeniem u nas jest to samo Julka czasem caly dzien buzia miele co kto je to ona pierwsza przy talerzu obiadek tez zawsze ladnie zje na sczezscie narazie nie ma problemu z jedzeniem :) lubi wszystko :) ja sie z tego ciesze:)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #209977 przez Gosiaczek31
Juleczka wygląda już na dużą pannę :).

Kuba rano ładnie zjada kaszkę a wieczorem mamy problem. Wypija góra 120ml mleka. Myślałam, że po prostu nie jest głodny ale wczoraj wypił 100ml mleka i wysępił ode mnie zupę. Może nasze dzieci nie mają już ochoty na mleczko...Kiedyś dałam mu spróbować czekoladowych kulek zbożowych to tak się przyssał i wołał daj :silly:
Iwka może spróbuj dawać Mai jogurty, twarożek albo ser żółty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #209996 przez paulinkaaa2202
Dobrze Gosiaczek piszę może nie dawaj Mai przez kilka wieczór mleka tylko jakieś produkty mleczne... zobaczysz jak się zachowa i może zatęskni za mlekiem, a może już nie ma takiej potrzeby picia...

Judyśka
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #210018 przez Gosiaczek31
Jaki wypasiony rowerem ma Judytka ;) Pochwalcie się czy Wasze maluszki mówią już jakieś słowa. Kuba gada cały czas po swojemu ale rozumie co się do niego mówi. Nowe słowo to daj. Poza tym mama baba tata. I czasem nawet zrobi to o co go poproszę :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210044 przez Renia2108
Moja mała raczej nie mowi, ale doskonale rozumie :D Mowie idz zaniesc ten lakier (do paznokci) do pudelka to idzie :D Albo do pokoju jakas zabawke to leci z tym :D Albo zeby szla zobaczyc kto przyszedl to zaraz leci :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210064 przez asia26
Oliwka mowi juz pare slow np pic pes (pies) tot (kot) i nie mowi mama tylko mamo tato moja brat to tasu (stasiu) tocia (siocia) daj mi lala baba dada (dziadek) ato (auto)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210183 przez MoNiaaa
Ju;lka tez juz dozo rozumie i raczej robi to co sie do niej mowi:) az sie czasem sama dziwie :side:
a juz troszke mowi czasem tez po swojemu ale kazdy wie o co chodzi:P
mowi mama tata baba dada(dziadzia) daj koket(kotek), kici NIE! to jej ulubione slowo ostatnio wszystko jest na nie nawet jak czegos chce:P i wtedy tak fajnie nachyla sie do przodu i z takim przejecim mowi NIE a i jeszcze mowi dydy na smoczka ale tez duzo pokZUJE CO CHCE :)

a ja sie wam nie chwalilam ze dostalam sie do komisji wyborczej i nawet jestem zastepca przewodniczacego ::)
jutro wlasnie pol dnia i pewnie pol nocy spedze na tym ;/ ciesze sie ze kasa wpadnie ale kolejny weekend mnie nie ma a nastepny pracuje i w sumie przez miesiac nie bede miala wolnego weekendu :( ale zawsze jakies nowe doswiadczenie :silly:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210382 przez Renia2108
Ooo Monia to fajnie :D

Moja mała tez mowi NIE na wszystko i do tego kreci glowa tak szybko :P Mowie daj mi buzi a ta nie nie nie i ta glowka kreci :D Przytlac sie wkoncu do mnie zaczela, teraz chodzi i tulic by sie chciala tylko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210564 przez iwkaa
na szczescie Maja przez weekend wypila kaszke na noc ale dawala jej moja mama nie ja wiec zobaczymy co bedzie jutro wczoraj jej nawet zrobilam kakao na krowim mleku ale nie smakowalo jej co mnie zdziwilo bo slodkie przeciesz kakao jest no a jak mleczka na wieczor nie bedzie pic to ja nie wiem co jej bede robic na kolacje bo na sniadanie jemy jajko lub jajecznice z baialym serkiem albo parowke i co na kolacje to samo a moze platki z mlekiem bedzie chciala musze wszystkiego wyprobowac jogurcik jada na podwieczorek nabialu jej raczej nie brakuje ale chciala bym zeby pila to mleko bo jakk sie da ta flache to problem z glowy a tak to trzeba bedzie kombinowac

Majka nie mowi za duzo bo tajwiecej tata i dada mama baba zadko dzidzi mowi daj a rozumie to wszystko co jej dam to idzie wyrzucac do kosza i mowi ba jak wracamy ze spaceru albo jak wychodzimy sama buty przynosi takie jak jej powiem i sama je pozniej odklada jak ukladamy pranie ta sama chowa do szuflady oczywiscie do ktorej popadnie ale sama zanosi bybkom sama daje jesc wlacza muzyke sama nocnik sama przynosi jaka jej kaze podaje wszystko o co ja poprosze no i bije dzieci w piaskownicy lapata po glowie!!:/ ale nad tym pracujemy;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210671 przez Gosia
Zdolne te nasze dzieci że hej :laugh:
A my w końcu MAMY KOLCZYKI :laugh: W piątek zrobiliśmy Majce dziurki w uszkach. Fajną kosmetyczkę znalazłam, bo mi zrobiła od razu 2 uszka za jednym zamachem - na dwa pistolety. Kolczyki sobie sama wybrała malutkie pomarańczowe perełki. Wyglądają jakby były całe złote a jak ładnie światełko lub słoneczko na nie poświeci to fajnie błyszczą. Taka teraz prawdziwa dziewczynka się z niej zrobiła.

Z jedzeniem u nas jest różnie. Rano wypije mleczko z kleikiem ryżowym ale tak 150ml potem przed spaniem drugie tyle. Spi ok.1,5-2godz. później je obiadek, potem deserek najczęściej jakiś jogurt i wieczorem mleczko lub z nami kolację, np.kanapkę z szyneczką lub parówkę i poprawiamy mleczkiem ok.100ml. Na noc daję jej więcej jedzenia bo mi się budziła głodna i musiałam w nocy kombinować a tak to spi ładnie całą noc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #210918 przez iwkaa
gosia to nie robisz jej sniadania tylko mleko 2 razy??? mozee i jak tam sprobuje ;/ mi Majka spi 2-3 godziny wiec chyba najedzona chodzi spac kurcze musze cos wykombinawac
Gosia Maja byla grzeczna nie ciekawilo ja co pani jej tam robi przy uszkach??? Ja tez chce malej kolczyki ale boje sie ze znowu sie nie uda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl