BezpiecznaCiaza112023

Imiona dla dzieci :)

14 lata 3 miesiąc temu #384 przez eash
No właśnie, macie jakieś ulubione, waszym zdaniem ładne?

Gdy urodzi mi się kiedyś synek, chciałabym dać mu na imię Wojtuś, a gdy dziewczynka - Hania. Podoba mi się też imię Kubuś dla chłopca, choć jest aż nadto popularne w ostatnim czasie, a dla dziewczynki Julia (ten sam problem), Kalinka, Tosia (od Antoniny)...

Macie jakieś fajne pomysły?

:blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #386 przez majkarodzik
U nas napewno dla dziewczynki Julka a co do chlopca to jest dylemat. Mi sie podoba Marcel, Kornel. Ale niestety mojemu mezowi sie nie podoba, a wiec moze bedzie Michal. Jeszcze mamy trzy miesiace do porodu, ale nasz uparciuch tak sie ukrywa w brzuszku, ze dalej nie wiemy kim jest:) ale najwazniejsze, ze zdrowe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #398 przez kasiora
ja co do imion nie mialam wielkiego popisu , mieszkam w szwecji i bardzo chcielismy dac takie imie ktore i w pl i w se pisze i czyta sie tak samo. mialam do wyboru ok 10 imion ( daniel ,adam, jan, viktor, robert, emil...) wybralismy imie GABRIEL. teraz to imie jest dla mnie najpiekniejszym na swiecie (wiadomo dlaczego) :-)
corka miala miec na imie KLARA- bardzo podoba mi sie to imie.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #412 przez ewella
eash napisał:

No właśnie, macie jakieś ulubione, waszym zdaniem ładne?

Gdy urodzi mi się kiedyś synek, chciałabym dać mu na imię Wojtuś, a gdy dziewczynka - Hania. Podoba mi się też imię Kubuś dla chłopca, choć jest aż nadto popularne w ostatnim czasie, a dla dziewczynki Julia (ten sam problem), Kalinka, Tosia (od Antoniny)...

Macie jakieś fajne pomysły?

:blink:


ja zdecydowanie jestem za Hanią :woohoo: a mój mąż się upiera przy Natalii ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #422 przez MaDzIa
My dla dziewczynki wybraliśmy Hania :) ale mamy ślicznego synka-Adasia :) Wybieraliśmy między Jakubem a Adamem.Mąż wybrał Adasia i nie było dyskusji! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #430 przez eash
Adaś to świetne imię, bo... to imię mojego męża :lol: Dla chłopca może być też Mikołaj - podoba mi się. A co sądzicie o takich wymyślnych imionach, moim zdaniem - przepraszam, jesli kogoś urażam - udziwnionych, typu "Jeanette" zamiast Żaneta, "Angelica" zamiast Andżelika, "Jessica", "Brajan" (pisownia - o zgrozo!), "Denis"...? Mi takie imiona do gustu nie przypadają. I myślę, że czasem dzieci w przyszłości też mogą mieć kłopot z taką fantazją rodziców... I że w naszej polskiej (trochę słowiańskiej, trochę chrześcijańskiej kulturze z lekkimi wpływami germańskimi ;) ) jest wiele pięknych imion i nie trzeba tworzyć takich cudotworów... Co wy na to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #433 przez ewella
eash napisał:

Adaś to świetne imię, bo... to imię mojego męża :lol: Dla chłopca może być też Mikołaj - podoba mi się. A co sądzicie o takich wymyślnych imionach, moim zdaniem - przepraszam, jesli kogoś urażam - udziwnionych, typu "Jeanette" zamiast Żaneta, "Angelica" zamiast Andżelika, "Jessica", "Brajan" (pisownia - o zgrozo!), "Denis"...? Mi takie imiona do gustu nie przypadają. I myślę, że czasem dzieci w przyszłości też mogą mieć kłopot z taką fantazją rodziców... I że w naszej polskiej (trochę słowiańskiej, trochę chrześcijańskiej kulturze z lekkimi wpływami germańskimi ;) ) jest wiele pięknych imion i nie trzeba tworzyć takich cudotworów... Co wy na to?





u mnie na osiedlu pojawiło się kilka właśnie takich imion typu Denis czy Brian, starsi chłopcy z piaskownicy od razu podchwycili imię Denis, dorobili sobie do niego dalszą część i wyszło bardzo nie ładnie. Ja osobiście nie pochwalam nadawania takich imion ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #434 przez MaDzIa
Ja osobiście lubię polskie, proste imiona...Staś, Franek, Hania, Zosia.... :) Warto zwrócić uwagę na to jak potem rówieśnicy będą wołali na dziecko...Denis kojarzy się tylko w jeden sposób a po co robić problemy dziecku na samym początku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #437 przez Mirella
My czekaliśmy na Rafałka, w połowie ciąży okazało się że będzie Klaudia :)
Jeżeli doczekamy się drugiej pociechy to Rafałek nadal aktualny, a dla dziewczynki: Daria. Trochę może wydumane, ale na pewno nie oklepane :) Koleżanka zapytała mnie czy takie imię w ogóle jest w kalendarzu :)
A pamiętacie że kiedyś bardzo modne było imię Isaura?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #445 przez Paula
Isaura? Jesli dobrze myślę to było to wynikiem serialu? :-) hi hi
Mi sie podoba Róża.
A propo's imion kwiatowo/ owocowych :-)
To znam dziewczynę, która nazywa się Jagoda Malina - a to rodzice mieli wyobraźnie :-)

Mama 17-miesięcznego maluszka, namiętnie połykająca kwas foliowy by synek miał siostrzyczkę lub braciszka :-) Tak było kiedyś - teraz już z dwójeczką pod pachą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #447 przez kasiora
eash napisał:

Adaś to świetne imię, bo... to imię mojego męża :lol: Dla chłopca może być też Mikołaj - podoba mi się. A co sądzicie o takich wymyślnych imionach, moim zdaniem - przepraszam, jesli kogoś urażam - udziwnionych, typu "Jeanette" zamiast Żaneta, "Angelica" zamiast Andżelika, "Jessica", "Brajan" (pisownia - o zgrozo!), "Denis"...? Mi takie imiona do gustu nie przypadają. I myślę, że czasem dzieci w przyszłości też mogą mieć kłopot z taką fantazją rodziców... I że w naszej polskiej (trochę słowiańskiej, trochę chrześcijańskiej kulturze z lekkimi wpływami germańskimi ;) ) jest wiele pięknych imion i nie trzeba tworzyć takich cudotworów... Co wy na to?

co do tych udziwnien w imionach to dla mnie bardzo dziwnie by wygladalo np. joe kowalski czy jessica nowak. ja jednak obstaje za "normalnymi" imionami :P

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #493 przez Agnieszka
Michał, Wojciech
Maja, Alicja



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #498 przez dariosewa
:) W naszym przypadku była masa imion.. Ale jak zobaczyłam tą moją kruszynkę ( bo już ma 6miesięcy :) ) to od pierwszej chwili wiedziałam, że będzie MAJA :D a imion naprawdę była masa.. Moja podczas ciąży była strasznie ruchliwa jak "pszczółka" więc nie było mowy o innym imieniu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #499 przez dariosewa
A zapomniałam dodać, że dla chłopca była rezerwacja na imię Łukasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #517 przez jedynaczka
a mój mały ma na imie Mikołaj.
wydaje mi się że imię w miare normalne :)
przede wszystkim polskie :laugh:
i nie za często spotykane :)

a dla dziewczynki mamy już wybrane Jagoda - taka smaczna hehe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl