BezpiecznaCiaza112023

Imiona dla dzieci :)

13 lata 10 miesiąc temu #21833 przez monami
u nas będzie Zuzia :) już nie możemy się doczekać, dla chłopca wybranym przez nas imieniem było: Kubuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25354 przez eash
trochę mnie dziewczyny skusiłyście imieniem Piotruś dla chłopca i chyba będziemy musieli je z mężem rozważyć. tak miał na imię mój pradziadek, a obecnie - jeden z moich kuzynów. chciałabym, żeby imię naszego dziecka nie powtarzało się w rodzinie, ale co tam... :) jak już pisałam wcześniej, rozważamy Hanię i Kalinkę dla dziewczynki oraz Wojtusia, Antosia i Piotrusia dla chłopca. a co sądzicie o imieniu Jędrek? Jędrzej to taka "ludowa", trochę staromodna, ale urokliwa moim zdaniem forma imienia Andrzej. podoba mi się i mąż jakoś strasznie nie protestuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25359 przez dziub12
ehh co chwile tak naprawde podoba sie inne imie;) mojemu męzowi to bardzo sie podobalo imie andrzej dla naszego synka ale mi to tak nie bardzo ;) Natomiast mi sie podobalo filip ale w rodzinie duzo przeciwnikow "ze ne nie bardzo itp"-w tym mojemu męzowi tez sie nie podobalo to imie...no i tak wymyślilismi ze może Kacperek:) i juz tak od 3 miesiecy nie zmieniamy i chyba tak pozostanie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25375 przez monami
eash - ja uwielbiam imię Antoś :) super po prostu :) ale Piotruś tez świetne i Jędrek też..wszystkie, które wybrałaś są fajniutkie :)

Hania dla dziewczynki - boskie :) ( też braliśmy je pod uwagę )

U nas będzie Zuzia :) mały Zuzol :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25382 przez martela89
Ja to raczej jestem za bardziej nowoczesnymi imionami dlatego będzie Vanessa :)
Ale mój mąż chciał jak będzie syn Andrzeja ale mi się nie za bardzo widzi już bardziej Jędrek albo Wojtuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25385 przez monami
u nas..w przypadku chłopca miał być Kubuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25401 przez paulinkaaa2202
u nas Judytka :) zakochałam się w tym imieniu :) a jak wyskoczy chłopczyk yyyy nie mam pojęcia oby nie:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25402 przez money9109
My damy synkowi na imie Iwan a córeczce Olga
podoba mi się jeszcze Igor i Oskar :)


Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25469 przez violi27
u nas jeżeli dziewczynka to brałam pod uwagę -Zuzia,lecz stwierdziłam ze będzie za bardzo popularne bo to imię jest teraz na czasie wiec druga opcja to -Hania :) ale jeszcze nie nie jesteśmy pewni bo tatusiowi nie odpowiada ani jedno ani drugie :P wiec do końca może coś wymyślimy nowego,
za to jeśli urodzi się chłopczyk to na pewno będzie Filip


[/size]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25472 przez Emme
dziś się dowiedziałam, że będziemy mieli córeczkę :)
wcześniej myślałam o Hani, ale już ich tyle, więc może Tola, Pola albo Emilka (co chyba jest najbardziej prawdopodobne)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25514 przez ewelina
Dziewczyny a co sadzicie o imieniu MARITA.....

czy któras myśli o takim imieniu MARITA lubb dała swojej kruszynie???

prosze o opinieeee

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25519 przez Emme
mi osobiście się nie podoba, ale widząc moje koleżanki o tym imieniu to mogę powiedzieć, że mają w życiu wielkiego farta :), a mam ich 2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25595 przez eash
hm, ja nie znam nikogo o takim imieniu, ale - że jestem raczej tradycjonalistką - podoba mi sie podobne, będące właściwie wschodnim zdrobnieniem imienia Maria: MARIKA (różnica jednej tylko literki).

wiecie, są też imiona - głównie dla dziewczynek, dla chłopców to mam jakąś pustkę w głowie - które podobają się mnie, ale mężowi to już zupełnie nie, więc o nich specjalnie nie pisałam. np. Antonina - w zdrobnieniu Tosia, Marianna - w zdrobnieniu Marianka (jedno po jego babci, jedno po mojej prababci). w ogóle imię Maria i jego wariacje są ekstra w moim mniemaniu - Maria, Marysia, Marysieńka, Marianna, Marianka, Marika, Maryna, Marynia... tradycyjne, szlachetne, piękne imię.

osobiście nie jestem zwolenniczką nowoczesnych imion, więc Vanessa u mnie by niestety nie przeszła (oczywiście - przepraszam, jesli kogoś niechcący uraziłam tym stwierdzeniem, nie jest to moim zamiarem). a już zwłaszcza nie przepadam za imionami pisanymi "nie po polsku", zawierającymi "v" zamiast "w", "x" zamiast "ks", "c" zamiast "k" i tym podobne obce twory. może to dlatego, że jestem Polką i w dodatku polonistką, tradycjonalistką dość przywiązaną do korzeni? chciałabym, żeby imię dziecka było polskie, tzn. wiele "polskich" imion ma źródłosłów "nie polski", ale mimo to kojarzy się z naszym krajem, mówi: "to jest Polak/Polka".

szczególnie śmieszy mnie nadawnie imion zachodnich/wschodnich mimo że istnieją ich polskie wersje, zwykle wcale nie brzydsze. po co np. dawać dziecku na imię "Angelica", skoro jest piękne polskie imię "Aniela"?

a, i jeszcze jedno mi się pomyslało: niezależnie od tego, czy imię jest staromodne czy nowoczesne, są takie imiona, które po prostu nieciekawie się kojarzą, budza jakieś... no, głupie czy przykre dla dziecka skojarzenia. np. Wacław - wiem, że to głupie, ale per "Wacek" zwracamy się zwykle z mężem w żartach do jego klejnotów ;) albo "Denis" - czy tylko mi kojarzy się z "penis"?

raz jeszcze zaznaczam, że nikogo nie chciałam urazić i bardzo przepraszam, jeśli ktoś urażony sie poczuł, po prostu - wyrażam swoją opinię.

co wy na to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25599 przez kaśku
ojjj niektóre imiona powalają :)

Hania jest słodziutkie... wahamy się między nim a ... Sonią :)
znalazłam ostatnio imię Swen. Dla mnie bomba! ale tylko dla mnie niestety, dlatego jak nie uda się przekonać drugiej strony będzie chyba Borys, Romek albo Kuba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25600 przez Emme
Ja się zgadzam :)
co do imion "nowoczesno-zagranicznych", to były przeprowadzone badania na ten temat, ale nie chciałabym nikogo urazić, choć nie ja to wymyśliłam :)
Poza tym uważam, że imię musi pasować do nazwiska. Np wspomniana wcześniej Vanessa. Vanessa Kowalska? Jakoś mi się nie widzi. Jeśli nazwisko też jest jakieś "zagraniczne" to i może fajnie brzmieć, ale w takim przypadku. Mnie podobają się zwykłe, proste imiona-dla dziewczynki dużo jest ślicznych 2sylabowych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl