BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #283708 przez karotka18
asiula2134 napisał:

hmmm położna też mówiła o pieluszkach DADA i chyba się skuszę, kurcze jest taki wybór, że oszaleć można. Może podpowiedz nam co kupić w wyprawce kosmetycznej dla maluszka :)


jesli chodzi o kosmetyki to ja kupiłam
oliwkę bambino
chusteczki nawilżane
cudokrem i linomag
krem bambino
podkłady ceratowe
spirytus do pępka
pieluchy
mydło do mycia
ręcznik z kapturkiem
termometr
waciki kosmetyczne do oczu
rumianek w razie wysypki przydatny
gruszka do nosa
waciki z ogranicznikiem do uszu
czapeczka po kom pieli
nożyczki do pazurków
pieluchy tetrowe 12 sztuk
i chyba tak wygladała na początku moja wyprawka kosmetyczna dla malucha jak mi sie jeszcze cos przypomnie to napisze

a i szczotka do włosów

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #283709 przez emma
a, to super, dzieki raz jeszcze! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #283754 przez asiula2134
karotka18 napisał:

asiula2134 napisał:

hmmm położna też mówiła o pieluszkach DADA i chyba się skuszę, kurcze jest taki wybór, że oszaleć można. Może podpowiedz nam co kupić w wyprawce kosmetycznej dla maluszka :)


jesli chodzi o kosmetyki to ja kupiłam
oliwkę bambino
chusteczki nawilżane
cudokrem i linomag
krem bambino
podkłady ceratowe
spirytus do pępka
pieluchy
mydło do mycia
ręcznik z kapturkiem
termometr
waciki kosmetyczne do oczu
rumianek w razie wysypki przydatny
gruszka do nosa
waciki z ogranicznikiem do uszu
czapeczka po kom pieli
nożyczki do pazurków
pieluchy tetrowe 12 sztuk
i chyba tak wygladała na początku moja wyprawka kosmetyczna dla malucha jak mi sie jeszcze cos przypomnie to napisze

a i szczotka do włosów




dzięki wielkie :) utwierdziłaś mnie w mojej liście :)
Nie ma to jak doświadczona mama

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #283782 przez sylka
Dady zaczynają się od 1 :) My na początku bylismy na PAmpersach a od 4 mies. w ruch poszły Dady i są do teraz.
Przebicie pęcherza tak jak pisała KArotka nic nie boli czuje się tylko ciepło wodę :P
Po porodzie SN tatus przecina pępowinę (jeśli towarzyszy mamie) później pokazują maluszka i zabierają do mierzenia ważenia. U nas tata poszedł przyglądac się. Ubranego synka podano mi i 2,5 godz. spędziliśmy razem. Co jakiś czas przychodziła położna sprawdzić jak obkurcza się macica. Synek leżał i ssał pierś a ja odpoczywałam po porodzie :) Ze wzgl. że synek był wcześniakiem na noc zabrano go na szczegółowe badania. Normalnie w moim szpitalu maluszki są cały czas przy mamie. O 5 czy 6 rano przywieziono go mi i cały czas był prazy mnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284127 przez asiula2134
ale u nas cisza... jak nigdy. Mamusie jak samopoczucie? Ja dzisiaj czuje się o niebo lepiej i niunio też fika koziołki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284148 przez strangerwold
Dzień dobry !:*
Ja się dzisiaj dobrze czuję mimo że pół nocy nie spałam ;c
Wczoraj siostra mi zrobiła niespodziankę i mnie odwiedziła !
Tak mnie ucieszyła na dodatek zostaje ze mną do piątku:))
Później przyszła nasza wspólna koleżanka[ciężarna] hehe miałyśmy wspólny temat.
A co jeszcze najlepsze przeprowadza się z Liberca tutaj :) będę miała z kim chodzić na spacerki:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284161 przez gusiag
cześć dziewczynki,
u mnie za to zmiana pogody, wczoraj ok 15 st w słonku, ptaszki ćwierkały, niebo błękitne a już nad ranem nie dał mi spać okropny wiatr i deszcz :/ nie mówiąc o skokach mojej córci..
chciałam dziś pojechać po jakieś drobne zakupy na wyjazd weekendowy ale póki co pogoda mnie odstrasza..
strangerwold to miłego czasu z siostrą życzę :)
asiula2134 a Ty Asia pogłaskaj naszego przystojniaczka od nas :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284196 przez asiula2134
u nas od rana prószy śnieg (na chwilę się opamiętał i nie sypie w tym momencie), spacer raczej średnio wskazany - boje się, że jest ślisko a moje buty są mało przyczepne do podłoża :)
strangerwold fajnie masz - siostra - osoba niezbędna :), a jeszcze koleżanka z którą można poplotkować na najważniejszy dla nas temat - zazdraszczam....

gusiag głaskam, głaskam, ale chyba poszedł spać bo nie odczuwam robiącego się popcornu w brzuszku :) Nabieraj sił Kochana przed wyjazdem i uważaj na siebie i maleństwo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284206 przez strangerwold
Na co dzień jestem praktycznie sama a kiedy siostra przyjeżdża to się bardzo cieszę zawsze to inaczej niż samemu. A siostra za często też nie może przyjechać studia praca. ale na szczęście wzięła sobie urlop na ten czas kiedy będę rodzić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284207 przez Karola1990
Hejka :)
Ja czuję się trochę lepiej ale i tak jak chwilę postoję to mam zawroty głowy, jest mi duszno itp. dziś jak poszłam po chleb do sklepu to myślałam że zemdleje a przede mną była tylko jedna osoba i wcale długo nie stałam. :huh:
Jutro zaczynają mi się zajęcia i jak pomyślę o tym że będę musiała tak wysoko po schodach chodzić to już mi słabo.

Dziś mam straszną ochotę na kiszkę ziemniaczaną. Będę musiała chyba po nią jechać do sklepu ale drogi są strasznie nieodśnieżone i strach gdziekolwiek jechać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284216 przez gusiag
Karola1990 napisał:


Dziś mam straszną ochotę na kiszkę ziemniaczaną. Będę musiała chyba po nią jechać do sklepu ale drogi są strasznie nieodśnieżone i strach gdziekolwiek jechać.


wyjdę pewnie na wariatkę, ale co to jest kiszka ziemniaczana?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284219 przez gucha86
Dziewczyny ja na razie przetestuję łóżko jak się nie sprawdzi to wyślę męża i zakupi przewijak, ale macie dużo racji w tym co piszecie zwłaszcza o nocnym przebieraniu i przesuwaniu "starego" na wyrku.
Karola super że mała rośnie i jest ładnie ułożona.
Emma śliczna ta komoda u nas takich nie ma albo białe albo zwykłe drewno.

Super ten filmik szkoda tylko że na prawdę nasze porody nie będą takie ekspresowe i bezbolesne ;)

Dziewczyny a ja wczoraj spędziłam cały dzień u koleżanki co ma 6 miesięczną córeczkę wiec miałam trochę zajęć praktycznych z opieki ale powiem wam że z brzuchem nic nie jest łatwe. Było bardzo fajnie i małą tak pocieszna, oczywiście temat był ciągle jeden dzieci i dzieci ale na prawdę było fajnie. A dzisiaj biorę się za gruntowne sprzątanie kuchni.

Agnieszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284224 przez Karola1990
kiszka ziemniaczana to tak jak babka ziemniaczana ale w kiszce, najlepsza jest taka z grilla... mmmmniam
ogólnie to bym zjadła coś z grilla. ale jak zacznie się sezon grillowania to obejdę się smakiem bo to za ciężkie dla małej będzie a mam wielką nadzieję że będę karmiła piersią.

gucha... super praktyki na pewno się przydadzą, chce ci się sprzątać? ja ostatnio tak zdziadziałam że nic mi się nie chce. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284247 przez emma
masakra, mi tez nic sie dzis nie chce... wczoraj skrecalismy komodke (zostala jeszcze jedna szufladka), zrobilam 3 prania (pojemnosc bebna 7 kg ;)): posciele, poduszki, przescieradla, prasowalam to wszystko do 23 (na dzisiaj tez troche zostalo), no i musze poprawiac prace, a w ogole nie chce mi sie za nic zabierac... pogoda paskudna, wszystko dokola chlupie i bulgocze, a ja tylko bym spala albo gapila sie bezmyslnie w tv...
karola, przez ciebie tez mi sie zachcialo kichy albo plackow ziemniaczanych, ale jak pomysle o scieraniu ziemniakow to chyba pojde zaraz po jogurt ;)...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284262 przez Karola1990
moja mama ma maszynke do tarkowania ziemniaków :D to jest największy cud w naszym domu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl