BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 5 miesiąc temu #252893 przez marigra
emma - skoro lekarz taki neiugiety, to chyba bedziesz musiala wprost powiedziec co i jak :silly: a teraz opdoczywaj w weekendy poki mozesz.

a coż to za studia jesli moge zapytsac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252898 przez emma
marigra, juz kiedys pisalam, ze jestem jak dotad wiecznie doksztalcajacym sie logopeda ;) - teraz koncze neurologopedie, i na razie chyba koncze na dobre! :) moze kiedys specjalizacja kliniczna, ale na razie, po 9 lat studiow, chce odpoczac od nauki :).
mowisz, ze moze uda sie wyzebrac troche wolnego...? mam nadzieje! :) :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252907 przez marigra
emma napisał:

marigra, juz kiedys pisalam, ze jestem jak dotad wiecznie doksztalcajacym sie logopeda ;) - teraz koncze neurologopedie, i na razie chyba koncze na dobre! :) moze kiedys specjalizacja kliniczna, ale na razie, po 9 lat studiow, chce odpoczac od nauki :).
mowisz, ze moze uda sie wyzebrac troche wolnego...? mam nadzieje! :) :D



wybacz, ze nie pamiętam, ale jak któras z nas pisała teraz mamy napady sklerozy, wiec nawet gdybym chciala to i tak nie pamietałam :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252959 przez natmur11
2 komplety pościeli spokojnie wam starcza:) ja miałam 4 i to stanowczo za dużo. Używałam wszystkich ale po roku były jak nowe. pościel miałam 80x110 używałam jej jak córcia skończyła z pół roku i właściwie niedawno zmieniłam na 110x140 bo zrobiła się za wąska. Ja polecam większa od razu bo po co po roku zmieniać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252967 przez gaabrysia
Ja to poprostu powiem mojej pani doktor ,że już nie daję rady..do końca grudnia i zbieram siły:) niedługo nie będę się nawet mieścić gdzie nie gdzie.. wiec wogóle stane się w pracy "bezużyteczna" a żeby siedziec i patrzec to mi się nie uśmiecha, tym bardziej że jestem w gorącej wodzie kompana i nie lubię jak mi ktoś pomaga lub wyręcza- co teraz się zdarza.. powinnam się cieszyć. ale ..

pozatym tak żeście się rozpisały że nie nadarzam ;)
pościel i mi się bardzoooo podoba!!!!!!!!!

ja bym chyba kupiła tą mniejsza.. ale niewiem jeszcze przede mna takie dylematy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252969 przez gaabrysia
ja tak robię, tydzień pracuje a caly weekend się lenimy ;)
jeszcze tylko jutro i już po obiedzie bede w pizamie regenerować siły ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253164 przez georgette102
marigra napisał:

dziewczyny mam glupie pytanie, bo siedze na allegro i ogladam wlasnie sobie rózności do łózeczka i mam dylemat, otóż jeśli chce mieć łózeczko 120x60 to pościel trzeba kupić 90x120 czy 100x130 :unsure: bo już zglupiałam szczerze mówiąc

tak mysle czy przypadkiem ta 100x130 nie jest czasem do lozeczka 140 x70.... pomózcie...


marigra ja zakupu dokonywałam w sklepie i po wybraniu łóżeczka(120x60) poprosiłam panią, żeby mi dobrała pościel i mam 100x135 - nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje :) no i nie powiem czy taka jest dobra czy inna byłaby lepsza, bo jeszcze nie używałam, wyjdzie "w praniu" :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253192 przez aliah85
Cześć dziewczyny:) dzisiaj jakoś ciężko mi się wstawało... pół nocy spędziłam na podróżowaniu z pokoju do pokoju.. eh mój Szymek miał jakieś koszmary i trochę przy nim czuwałam. A tak poza tym to powiedzcie, czy któraś też ma takie problemy z krwawieniami z nosa?? :( bo ja mam praktycznie od początku i jakoś mi to nie mija:( moja gin kazała mi brać wit C.. Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253210 przez Paula91
Ja krwawienia z nosa nie miałam.Ale dziękuje za rade z tym magnezem bo nie wiedziałam czy dobrze robię że tak sama sobie go biorę bez zalecenia lekarza.I nam sen też dobrze działa wcześniej budziłam się kilkakrotnie a teraz śpię jak zabita :)

Ja wybieram si na małe zakupy w tym tygodniu i też zamierzam kupować pościel marigra ta Twoja jest na prawdę śliczna mam nadzieje że również uda mi się znaleźć beżową tylko ten rozmiar..Kompletnie się na tym nie znam mam nadzieje ze pomogą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253260 przez georgette102
aliah ja nie krwawiłam z nosa, natomiast na pocieszenie powiem, że z tego co wiem, jest to dość częsta dolegliwość dokuczająca kobietom w ciąży, więc chyba nie ma się co martwić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253263 przez aliah85
Dziękuje za wsparcie :) mi się pierwszy raz coś takiego przytrafia,ale też słyszałam,że to się zdarza w ciąży.. no cóż, trzeba jakoś przeczekać:) U mnie piękna pogoda więc trzeba będzie na jakiś spacer się wybrać:) hmm..tylko trochę wieje, ale słoneczko ładnie świeci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253310 przez marigra
gaabrysia - regeneruj sie ile tylko mozesz bo pozniej to hoho..... pewnie aliah85 moze w tej kwestii sie najlepiej wypowiedzieć:) bo to dopeiro przed nami :blink: wiec mysle ze spokojnie jak bedziesz u lekarza mozesz w ten sposób mu to przekazać, ze już poprostu nie dajesz rady....

georgette102 - no to teraz mam zagwozdkę, bo ja chciałam kupić na allegro, wiec tutaj nikt nie doradzi, ale chyba wlasnie tak zrobie, ze przejde sie do jakieos sklepu i podpytam co i jak i wtedy bede madra :lol:


aliah85 - te krwawienia to podobno norma, ja na początku ciąży tak miałam, ale teraz przeszlo, wiec nic sie nie martw lykaj wit. C nie zaszkodzi, a pomoże, ja zamiast krwawien to mam co chwile zajady w ustach i tez nie wiem od czego :unsure: , ale teraz wszystkie objawy zganiam na ciąże :blink:
a synek moze ogladał jakiś straszny film i stad te niemiłe sny???

pAULA91 - MI co prawda magnez zleciła doktor, ale i tak pytałam w aptece czy mozna, jak dawkować itp, wiec dowiedziałam się, ze to wszystko zależy od witamin, które przyjmujemy na codzien, a ze ja nic poza zelazem, potasem i wlasnie magnezem nie biore, to ilość magnezu się nie zdubluje, wiec proponuje zapytać nawet w aptece. Nie wiem czy magnez mozna przedawkować, ja wiem ze on starsznie szybko ucieka z organizmu, przy kazdym stresie itp, a ciężko się wchłania

to sie powymądrzałam i teraz ide robic jakiś obiadek:D :woohoo:

ale fajnie ze mamy to forum, nawet mąż się smieje, ze z kazdym objawem lece odraxzu do Was i sam pyta, co mi na forum powiedziałyście :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253346 przez ewelina.zak.1991
Dziewczyny kilka z Was jest już na zwolnieniu. Nie orientujecie się może kiedy pracodawca powinien złożyć moje l4 w ZUS-ie? Czy od razu jak je otrzyma? Pomóżcie...

Moje maleństwo !!!:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #253362 przez aisod
Powinien złożyć je "niezwłocznie" po otrzymaniu. Ty powinnaś dostarczyć je do pracodawcy w ciągu 7 dni od daty wystawienia czyli pracodawca powinien się też zmieścić w tym czasie... no ewentualnie dzień dłużej czy cuś... Jeśli termin zostanie przekroczony to tracisz 25% chorobowego.

Akurat ostatnio się tym interesowałam i wyczytałam na stronie ZUS-u :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #253370 przez marigra
aisod idealnie wszystko opisałaś. Ewelina.zak.1991 - zawsze mozesz prosic o potwierdzenie przyjęcia zwolnienia, jsli dostarczasz osobiście, a na poczcie jest tez za potwierdzeniem odbioru czy jakos tak. Mysle, ze pracodawca tez ma jakis termin dostarczenia zwolnienie, inaczej pewnie jest nalozona jakas kara. Nie jestem jednak pewna, to nie moja branza :silly:


A wiecie jak to jest z mcierzyńskim w zakladzie pracy zatrudniającym pozniej 20 osób. Bo jest malo informacji w necie. Wiem tylko ze to ja sama musze dostarczyc do Zusu dokmenty po porodzie. Wiecie w jakim terminie i co to za dokumenty? Czy ewentualnie moze to ktos dostarczyc za mnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl