BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 5 miesiąc temu #252673 przez emma
gabrysia, chyba masz racje z ta praca, mnie tez dobija ciagle wstawanie o 6, zwlaszcza, ze codziennie planuje polozyc sie wczesnie, a zazwyczaj jestem w lozku okolo polnocy ;). w ten weekend mam jeszcze ostatni zjazd i chyba nie bede wiedziala, co zrobic z czasem, jak wszystkie weekendy beda odtad tylko dla mnie ;D. u mnie na zwolnienie raczej nie ma szans, a na pewno nie na 2-miesieczne ;), bo ciagle czuje sie bardzo dobrze, tyle ze jestem rozleniwiona. w planach jest praca do konca lutego niestety, moze uda sie wygospodarowac jakis tydzien pod koniec lutego :). fajnei byloby troche poleniuchowac! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252747 przez marigra
emma - ja powiem szczerze ze cie podziwiam, naprawde, twarda babka jestes....a zwolnienie sama nie chcesz, czy lekarz nie daje?? bo ja teraz nie dalabym rady pracowac, wystarczy ze postoje z godzine i mam taki bol brzucha, ze musze sie polozyc bo inaczej stekam i sie zwijam.... a ty chcesz pracowac do konca lutego??? kurcze musisz chciaz troche odpoczac bo pozniej to juz marne szanse....

a mam pytanko kończysz studia czy jakas dluzsza przerwa??? bo tak nietypowo na poczatku grudnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252760 przez moba2012
Witajcie.
ja znow po dluzszej przerwie i sporo do nadrobienia, bo tu cenne sprawy sa poruszane :)
u mnie tez to poranne wstawanie najgorsze a pozniej to juz sie jakos rozkrecam. Tak jak emma ja prawdopodobnie tez bede pracowala do konca lutego,bo wedlug tutejszych zasad moge rozpoczac macierzynski na 3 tyg przed planowanym porodem. ale mam nadzieje ze moze lekarz sie w koncu nade mna zlituje i da mi jakies zwolnienie. na razie odliczam dni do wyjazdu do PL a lecimy 12 grudnia :lol:
a tam niemalze prosto z lotniska biegne do lekarza i mam nadzieje ze mnie troche uspokoi, bo jak czytam o tych wybrykach i kopniakach waszych maluszkow to moj niestety jakis leniwy, nie dosc ze mamy juz 25 tyg to prawie w ogole go nie czuje, czasem mi sie wydaje ze cos poczulam, ale nie sa to zadne kopniaki czy cos, bo nic co by mnie jakos specjalnie zabolalo.
na mojej ostatniej wizycie 2 tyg temu, na moje pytanie dlaczego nic nie czuje - lekarz powiedzial zeby czekac ze czasem sie nie czuje, a ja juz sama nie wiem
mam nadzieje ze moze przez ten tydz do wyjzadu moj maly sie rozrusza nieco ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #252767 przez moba2012
a jesli chodzi o wyprawke + my na razie mamy tylko lozeczko, ktore kupilismy kilka dni temu i pare ciuszkow i buciki, ktorym nie moglam sie oprzec :laugh:
ale pewnie z Polski przywieziemy ze soba mase rzeczy, bo juz moja siostra i bratowa przyszykowaly co potrzeba po swoich maluchach, wiec dopiero jak wrocimy zaczne dokupowac to czego bedzie brakowalo.
a i bardzo podobala mi sie posciel do lozeczka, ktora ktoras z was wrzucila kilka stron wczesniej - chyba sie skusze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252794 przez aliah85
georgette102 napisał:

ja nie zauważyłam jakiejś stałej pory kiedy mała się porusza, ale podobnie jak u aliah często rozrabia po posiłku


Heh widać taki urok naszych Majek;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252799 przez aliah85
moba a gdzie mieszkasz? w Niemczech?..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252804 przez moba2012
W Norwegii

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252816 przez aliah85
Aaa..:) i jaka jest w Norwegii opieka jeśli chodzi o ciężarne kobiety?.. pytam z ciekawości. Ja jeszcze do nie dawna mieszkałam w Niemczech, ale zdecydowałam się wrócić do Pl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252833 przez marigra
widze ze u nas w marcówkach duzo mam jeszcze jest jednak zapracowanych.... naprawde dziewczyny Was podziwiam...

a tą pościel to chyba ja wrzucałam przypomne
allegro.pl/piekna-posciel-7-el-mis-i-owi...120-i1890373212.html

ja jestem w niej dozgonnie zakochana, nawet nie chce patrzeć już na inne, chcoiaz i tak bede musiala poszukać jeszcze jakiejs pościeli na zmiane.
jak myślicie 2 posćiele na początek starczą??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252841 przez georgette102
gaabrysia, emma, moba - podziwiam, ja już bym nie dała rady pracować a co będzie do lutego to wolę nie myśleć :)
aliah widać nasze dziewczyny mają więcej wspólnego niż tylko imię :lol:
marigra ja mam 2 komplety pościeli i mam nadzieję, że wystarczy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252876 przez marigra
dziewczyny mam glupie pytanie, bo siedze na allegro i ogladam wlasnie sobie rózności do łózeczka i mam dylemat, otóż jeśli chce mieć łózeczko 120x60 to pościel trzeba kupić 90x120 czy 100x130 :unsure: bo już zglupiałam szczerze mówiąc

tak mysle czy przypadkiem ta 100x130 nie jest czasem do lozeczka 140 x70.... pomózcie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252878 przez emma
marigra, nie slyszalam, zeby moj lekarz dawal zwolnienia na zyczenie ;), a moja pani dyrektor poinformowala mnie, ze moge wziac macierzynski na 2 tygodnie przed porodem, z czego pewnie skorzystam, tak czy siak wypada to na koncowke lutego :). nie jest zle, nie narzekam, tylko chce mi sie juz troche wyspac i odpoczac, mam nadzieje nadrobic to w swieta.
a co do studiow, to wlasnie koncze trzecie podyplomowe, w grudniu, bo akurat te trwaja 3 semestry, potem jeszcze napisanie pracy, nakrecenie filmu, obrona - i juz :). mam nadzieje wyrobic sie z tym przed porodem :).
dzisiaj wolny wieczor! hura! wam tez zycze milego! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252881 przez emma
w kwestii poscieli niestety nic nie wiem, bo, jak wam pisalam, zamierzam na poczatku hodowac niemowlaka w wozku, wsrod spiworkow i kocykow ;).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #252887 przez marigra
emma napisał:

marigra, nie slyszalam, zeby moj lekarz dawal zwolnienia na zyczenie ;), a moja pani dyrektor poinformowala mnie, ze moge wziac macierzynski na 2 tygodnie przed porodem, z czego pewnie skorzystam, tak czy siak wypada to na koncowke lutego :). nie jest zle, nie narzekam, tylko chce mi sie juz troche wyspac i odpoczac, mam nadzieje nadrobic to w swieta.
a co do studiow, to wlasnie koncze trzecie podyplomowe, w grudniu, bo akurat te trwaja 3 semestry, potem jeszcze napisanie pracy, nakrecenie filmu, obrona - i juz :). mam nadzieje wyrobic sie z tym przed porodem :).
dzisiaj wolny wieczor! hura! wam tez zycze milego! :D


emma nie chodziło mi ze na zyczenia.... moze zle się wyraziłam, oczywiscie tylko pozazdroscic ze nie masz zadnych dolegliwości, oby tak do końca, tylko u nas miesiąc przed porodem to zwolnienie jest wystawiane tak za free, wlasnie zeby kobitea mogla odpoczać, wyspać sie, aby przyjac noworodka ze energią i siła... bo mi szkoda byloby wlasnie 2 tygodni macierzynskiego, wole je wykorzystac już z maluszkien

a wracajac do poscieli, to wlasnie tez nie wiem czy na poczatku z tej poscieli bede korzytsac tzn. kolderki i poduszki (klin), czy wlasnie nie lepszy jakis spiworek

lloooo matko ile ja mam dylematów z tym związanych, bo jestem zielonan w tych sprawach :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #252890 przez emma
marigra, tez bym tak chciala, ale nie slyszalam o takiej praktyce, moze bede mile zaskoczona :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl