BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 5 miesiąc temu #254251 przez aisod
ewelina.zak.1991 napisał:

Ja właśnie też teraz o tym czytam. Dziewczyny a zwolnienie to lekarz daje na swoim papierku czy trzeba mieć specjalne z ZUS-u?


Lekarz ma swoje druczki specjalne na takie zwolnienia więc tylko idź do doktora i weź papierek :P
Później pracodawca składa druczek, który bierze z ZUS-u.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #254252 przez georgette102
ewelina.zak.1991 napisał:

Ja właśnie też teraz o tym czytam. Dziewczyny a zwolnienie to lekarz daje na swoim papierku czy trzeba mieć specjalne z ZUS-u?


zwolnienie lekarskie jest wystawiane na druku, który ma lekarz, więc nic z ZUS-u nie jest Ci potrzebne

aisod no to się zdublowałyśmy :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254265 przez marigra
ewelina.zak1991- lekarz ma caly bloczek tych zwolnień, wiec ty niczym sie nie przejmujesz tylko od niego odbierasz i dostarczsz do prCY

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254266 przez georgette102
dziewczyny mam pytanie - czy zdarzają się Wam zasłabnięcia? wczoraj po raz pierwszy miałam coś takiego (czułam się dobrze i nic mi nie dolegało) poszłam pod prysznic i po chwili zrobiło mi się niedobrze i prawie natychmiast straciłam siły, zakręciło mi się w głowie, w uszach szum i "ciśnienie" -dobrze, że T. był w pobliżu i niemalże musiał zaciągnąć mnie na łóżko; dopiero po kilku minutach wróciłam do siebie. dzisiaj też zrobiło mi się słabo. czy to normalne? na szczęście idę dzisiaj do lekarza, więc na pewno mnie uspokoi, ale to dopiero po południu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254287 przez marigra
georgette102 napisał:

dziewczyny mam pytanie - czy zdarzają się Wam zasłabnięcia? wczoraj po raz pierwszy miałam coś takiego (czułam się dobrze i nic mi nie dolegało) poszłam pod prysznic i po chwili zrobiło mi się niedobrze i prawie natychmiast straciłam siły, zakręciło mi się w głowie, w uszach szum i "ciśnienie" -dobrze, że T. był w pobliżu i niemalże musiał zaciągnąć mnie na łóżko; dopiero po kilku minutach wróciłam do siebie. dzisiaj też zrobiło mi się słabo. czy to normalne? na szczęście idę dzisiaj do lekarza, więc na pewno mnie uspokoi, ale to dopiero po południu...


mialam ostatnio podobna sytuacje jak wyszlam ze sklepu, nagla zrobilo mi sie slabo, tak jak u ciebie zakrecilo mi sie w glowie, pokazaly sie gwiazdki - musialam oprzec sie o mur i chwile postac, zanim wszystko wrocilo do normy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254317 przez ewelina.zak.1991
Dzięki laski, jesteście niezastąpione:)

Moje maleństwo !!!:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254321 przez ewelina.zak.1991
OOo ja niestety nie miałam takich sytuacji ostatnio, skończyły mi się w 4 miesiącu ciąży takie zasłabnięcia...Więc uważajcie na siebie i może lepiej iść do lekarza... MNie natomisat nurtuje takie coś,że raz lub 2 razy w ciągu dnia tak jakby mam skurcz brzucha... drętwieje mi na kilka chwil, jest bardzo twardy... nie wiem co się dzieje... miałyście tak?

Moje maleństwo !!!:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254333 przez marigra
ewelina.zak.1991 napisał:

OOo ja niestety nie miałam takich sytuacji ostatnio, skończyły mi się w 4 miesiącu ciąży takie zasłabnięcia...Więc uważajcie na siebie i może lepiej iść do lekarza... MNie natomisat nurtuje takie coś,że raz lub 2 razy w ciągu dnia tak jakby mam skurcz brzucha... drętwieje mi na kilka chwil, jest bardzo twardy... nie wiem co się dzieje... miałyście tak?


ja skurczy nie miałam, ale słyszałam, ze teraz juz macica przygotowuje sie wlasnie do tego momentu i co jakis czas moga pojawiac sie skurcze, nie wiem niestety czy moga pojawiac sie czesto czy nie, ale wiem ze moga wystapic. Zapytaj przy nastepnej wizycie, lepiej dmuchac na zimne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254341 przez ewelina.zak.1991
Koniecznie zapytam, lepiej się dokładnie upewnić.

Moje maleństwo !!!:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #254354 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254436 przez georgette102
asiula do zakupu monitora oddechu nie musisz mnie przekonywać, zwłaszcza, że trafiłam na taką informację
www.monitory-oddechu.info/wybieramy.php
teraz tylko zastanawiam się nad marką i modelem; prawdopodobnie zdecyduję się na model przenośny przypinany do pieluszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254440 przez aliah85
Witam wszystkich:)
Ja dzisiaj wygospodarowałam w końcu trochę czasu na sprawdzenie listy co ma i co jeszcze muszę dokupić i..trochę tego jeszcze jest :( zamówiłam dzisiaj łóżeczko, następny większy wydatek to będzie wózek, a resztę drobiazgów skompletuje w najbliższym czasie:) przed narodzinami synka miałam taaaką długą listę rzeczy,które były mi potrzebne jak na świat przyszła moja starsza córcia (a oczywiście wtedy nie miałam pojęcia,że takie coś jak osłonki do karmienia czy wkładki laktacyje bardzo ułatwią mi życie). Dlatego będąc w ciąży z drugim maluszkiem przygotowałam się na każdą ewentualność, od kremów, kremików i mnóstwa takich gadżetów, których później nawet do końca nie wykorzystałam.. :blush: Teraz podchodzę do tego wszystkiego nieco inaczej: to co jest naprawdę potrzebne będzie kupione jeszcze przed ur Majki, a jeśli czegoś zabraknie to po prostu się to dokupi ;) później rozdawałam po znajomych,którym ur się dziecko, różne specjalistyczne kremy przeciw odparzeniom, herbatki na laktację itp bo szkoda,żeby się zmarnowały, a okazały mi się tym razem zupełnie nie przydatne :laugh: jeśli o mojego synka chodzi to najbardziej służyły mu kosmetyki marki bambino; krem, mydełko, oliwka i szampon. Na inne marki jego skóra różnie reagowała. Tak więc bogatsza o to doświadczenie zaopatrzyłam się w najzwyklejsze kosmetyki, a dokupić można coś zawsze,prawda?
:)

To się rozpisałam ;) pozdrawiam i miłej reszty dnia Wam życzę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254455 przez aliah85
ewelina skurcze i twardnienie brzucha- o ile nic więcej się nie dzieje i mijają po chwili- są normalne w ciąży:) szczególnie w późniejszym jej etapie:) wiem to po sobie, bo sama często mam podobnie. Moja gin zaleciła mi brać no-spe i odpocząć, położyć się na chwile, aż minie. Jednak jak będzie Cię to nadal niepokoiło to zapytaj swojego lekarza :) Po co masz się nie potrzebnie stresować. Ja jednak myślę,że nie masz się czym martwić ;) Tak jak napisała marigra nasze "brzuszki" ćwiczą już i przygotowują się do porodu :)

georgette co do zasłabnięć to też się zdarza.. ja miałam coś podobnego przed wczoraj, podczas kąpieli dzieci. Ciemno w oczach, straciłam równowagę i miałam pecha bo przy okazji uderzyłam głową w brodzik...ale na szczęście skończyło się na strachu :blush: ale jak poruszysz ten temat z lekarzem to daj znać co powiedział, ok?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #254456 przez aliah85
Hmm.. zaciekawił mnie ten monitor oddechu... muszę o tym poczytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #254634 przez georgette102
pakuję się... do szpitala :(
mam nadzieję, że będziecie za mną tęsknić tak jak ja za Wami
wszystko opiszę po powrocie, buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl