BezpiecznaCiaza112023

Ćwiczenia po ciąży

9 lata 6 miesiąc temu #924944 przez klaudiad6
Hej założyłam taki wątek , ponieważ interesuję mnie od kiedy można ćwiczyć po porodzie??? Wydaje mi się , że jeszcze nikt tu nie pisał o tym :cheer:

Jak myślicie ?? Miesiąc po porodzie czy raczej bezpieczniej jest pózniej?? Chodzi mi o ćwiczenia na mięśnie brzucha,ud.. :P Typowe rozciągające i czy ćwiczyć w pasie poporodowym czy nie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925013 przez Magdalen
Heeeloou
Ja jestem dwa miesiace po porodzie i szczerze Ci powiem , ze nie doszlam całkiem do siebie jeszcze i jak na wiecej sobie pozwole to zaraz mi slabo niedobrze....nie chodzi tylko o cwiczenia, ale gdzies duzo pochodze podziwgam corke czy zakupy i jestem do d... po troszku juz po pologu mozna ale w miare rozsadku ;D Najlepeij z lekarzem gin skonsultowac to zeby bylo bezpiecznie , on Ci powie na co mozesz sobie pozwolic a czego unikac ;D
Pozdrawiam ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925209 przez Tygryssek
Kiedy można zacząć wykonywać ćwiczenia po porodzie, np brzuszki? Jestem 2,5 miesiąca po porodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925633 przez klaudiad6
Hejka :)

Magdalen Wiesz właściwie to należę do osób szczupłych choć przytyłam 13kg :blush: nie obawiam się o to że tyle kilogramów mi zostanie bo nie mam tendencji do tycia a podczas ćwiczeń czy zwykłego ruchu szybko chudnę ,raczej przejmuję się ,że mały brzuszek może zostać i chciała bym go pościskać jakoś pasem poporodowym i wzmocnić ćwiczeniami...Na pewno nie będę się przeciążać bo połóg to czas na regenerację a nie wysiłek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925745 przez olga85
wydaje mi się, że to zależy jak szybko do siebie dojdziesz po porodzie i jak się czujesz. ja przez całą ciążę chodziłam na ćwiczenie dla ciężarnych więc moje ciało było przygotowane do aktywności, po porodzie od razu zaczęłam pić karmienie piersią baby and mama med i jakoś po 2 miesiącach już zaczęłam robić brzuszki - bo się bardzo dobrze czułam. Wydaje mi się , że pomógł mi w tym ruch w ciąży i te zioła, ale nie wiem czy nie warto też z lekarzem o tym porozmawiać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925974 przez klaudiad6
olga85 Pewnie masz racje bo wiadomo ,że każdy ma inny organizm,jeśli chodzi o mnie to nie robiłam żadnych ćwiczeń w ciąży bo w pierwszym i drugim trymestrze często wymiotowałam.. :unsure: A takie ziółka kupowałaś w aptece?? To są na laktacje? czy po prostu na odstresowanie?
Ja myślę po porodzie o jakiś witaminach + Ascofer

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #926049 przez olga85
klaudiad6 - ja akurat kupowałam przez internet, nie wiem czy one są w aptece. po pierwszym porodzie piłam szczęśliwa ciąża - pomagała na dojście do siebie po porodzie i na laktację. a teraz piję szczęśliwa ciąża bo mam straszne mdłości i jestem ospała, a to mi pomaga i nawet coś zjeść mogę w trakcie dnia jak się tego napije. obie mieszanki są z baby and mama med

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #926157 przez klaudiad6
olga85 - Dzięki na pewno będę szukała w necie, teraz pije melisę z pomarańczą na noc i o wiele lepiej mi się zasypia,bo budziłam się często w nocy.. :dry:
Póki co jem dość dużo i mam nadzieje ,że się to utrzyma po porodzie alee fizycznie też chciałabym być sprawna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #926258 przez olga85
wydaje mi się, że dzięki tym ćwiczeniom dla ciężarnych lepeij zniosłam poród, ciało jakieś takie rozciągnięte było ;) a karmienie piersią to swoją drogą też mi pomogło :)

ja smaku samej melisy nie lubię ale może z pomarańczą, to dobre połączenia.

jeśli chodzi o jedzenie to w tej ciąży prawie nic nie jadłam , tak strasznie mnie mdliło, jakoś od paru dni jest lepiej po baby and mama

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #926265 przez klaudiad6
W moim przypadku tak jak już pisałam nie wykonywałam ćwiczeń wcześniej w ciąży bo nie czułam się dobrze a nie chciałam wysiłkiem fizycznym pogorszyć,dopiero w trzecim trymestrze jest lepiej,ale oczywiście obowiązki domowe wykonywałam i wychodziłam na długie spacery z mężem.

No fakt melisa nie należy do najsmaczniejszych herbatek alee z pomarańczą albo z pigwą jest słodziutka,w ogóle zioła w ciąży myślę , że dobrze wpływają na organizm.Rumianek używałam do płukania jamy ustnej jak mnie ząb bolał lub do podmywania krocza przy infekcjach czy pieczeniu.. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927025 przez olga85
zgodze się z tobą zioła mają bardzo wiele zastosowań i w ciąży wolę ulżyć sobie ziołami z baby and mama med niż brać jakieś tabletki (nawet te które pozwolił lekarz brać). w końcu od pokoleń stosuje się zioła na różne dolegliwości, tylko trzeba je umieć odpowiednio dobrać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927139 przez klaudiad6
No tak ale czytałam ,że w ciąży też trzeba uważać na niektóre zioła bo są szkodliwe ...krwawnik czy jakoś tak :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927271 przez olga85
to prawda dlatego trzeba czytać skład i trochę poczytać o niektórych ziołach czy można je brać w ciąży albo przy karmieniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927424 przez klaudiad6
Wczoraj oglądałam pasy poporodowe i nawet dołączają do nich zestaw ćwiczeń bo słyszałam że są dobre na to by w razie czego przepukliny nie dostać..Różne rzeczy wypisują ,więc nie wiadomo w co wierzyć :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927770 przez olga85
szczerze Ci powiem, że ja nie słyszałam o czymś takim, raczej na zajęcia grupowe śmigałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl