BezpiecznaCiaza112023

ruchy dziecka

14 lata 3 miesiąc temu #306 przez luiza80
Witam, jestem w 33 tc. Od jakiegoś czasu (+/- od 25 tc) czuje takie dziwne ruchy dziecka - oprócz zwykłych kopniaków :), przeciągnięć i wiercenia się - czuję takie trzęsienie się dziecka - jakby było mu zimno, takie dygotanie, trzepotanie (jakbym miała uwięzionego pod skórą ptaka, który uczyłby się latać). Co to może oznaczać? Nie wiem czy to normalne i jeśli tak to co to może być. Nadmienię, że te ruchu odczuwam ciągle w jednym miejscu, tam gdzie mój bobas ma teraz nogi. Raczej nie jest to czkawka, bo czkawkę czuję w innym miejscu i zupełnie inaczej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #319 przez kasiora
ja mialam podobnie tez sie balam ze cos nie tak. ale robilam usg i wszystko bylo ok.
najlepiej porozmawiaj ze swoim ginem.... a moze usg ??....

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #320 przez luiza80
Dziękuję za odpowiedź. W tzw. międzyczasie byłam u swojego lekarza i on powiedział, że wszystko jest ok i są to normalne ruchy - widocznie tak rusza nóżkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #338 przez ursulai
za to ja zaczynam troche panikowac, moze ktos moze mnie uspokoic.
Wiec, w 14 tygodniu poczulam pierwsze ruchy dziecka, bylo to takie stukanie, najlepiej to poczlam z prawej strony, byl to tylko raz, po tygodniu znowu sie zdarzylo tak samo, i w 16 tygodniu jeszcze raz przez 2 dni, od tego czasu jakby cisza, nie czuje juz wyraznych stukniec, raczej rozpychanie, bardziej po prawej stronie i w dole. Czy to normalne? Moze wspomne ze jestem kobieta przy tuszy, wiec tluszczyku mi nie brakuje, ludzie jeszcze nie moga rozpoznac, ze jestem w ciazy, a ja nawet nie wiem, jak duzy na tym stadium powinien byc brzuch. Bardzo sie boje, bo to moja druga ciaza, pierwsza zakonczyla sie poronieniem w 10 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #341 przez Katarzyna
Bardzo mi przykro z powodu straty poprzedniej ciąży.

W literaturze medycznej napisane jest, że w 16 tygodniu ciąży ruchy dziecka odczuwają wieloródki. Są to kobiety, które już były raz w ciąży i rodziły. Natomiast kobiety, które są po raz pierwszy w ciąży zwykle odczuwają pierwsze ruchy około 20 tygodnia.

Dlatego Ursuali nie powinnaś panikować. Będąc już w 16 tygodniu ciąży na pewno miałaś wykonane co najmniej raz badanie USG, które potwierdziło, że z dzieckiem jest wszystko dobrze.

Napisałaś, że wcześniej miałaś wrażenie, że czułaś ruchy dziecka. Tak na prawdę mogła to być np. praca jelit, gazy, które się przemieściły. Jeszcze za wcześnie, żebyś wyczuła maluszka. W kolejnej ciąży będzie Ci łatwiej stwierdzić czy to ruchy dziecka czy nie. Po prostu w tym temacie nabierzesz doświadczenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #366 przez ilona
ja już doskonale czuje swojego maluszka (24 tydz.) i nawet ma swój rytm dnia :)
3 nad ranem każdego nocy - cała seria trwająca nawet pół godziny. Ale to tak cudowne uczucie, że godzinka zabrana ze snu staje się bezcennym doznaniem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #371 przez magdala
Ursulai, bądź spokojna, tak jak napisała Katarzyna - wcześniejsze ruchy prawdopodobnie były innymi "ruchami" natury fizjologicznej. Ja też każdą wędrującą bańkę gazu w moich jelitach brałam za "trzepot skrzydeł motyla". Tak naprawdę pierwsze ruchy poczułam około 21. tygodnia.
Za to teraz... No dobra, cieszę sie, że są, ale :silly: czasami aż się zwijam.
Noga pod żebrem to taki ulubiony psikus mojej małej. Ale to przyjemność w porównaniu z pastwieniem się nad pęcherzem ;) No ale rozumiem, że jej ciasno.
Ilona, jakby był chłopiec, to też chciałam nazwać Wiktor :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #381 przez Aneczka
Ważne, że w ogóle czujesz ruchy dziecka, gdyby ich nie było mogłabyś zacząć się martwić.Ja cieszę się z każdego,nawet najboleśniejszego kopniaka bo wiem, że moje dziecko żyje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #388 przez Lidziun
ja pierwsze ruchy dzieckapoczulam rowno w 15 tyg ciazy (to moja 2 ciaza) potem czulam je co jakies 2 dni, teraz od 2 tygodni czuje regularnie, miedzy 12-15 oraz 22-01 w nocy, kopniaki sa coraz mocniejsze, a gdy leze na plecach i przyloze reke to jestem w stanie je poczuc, jest to bardzo mile, aktualnie jestem w 18 tyg i 2 dni,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #509 przez gosiasobczuk
Ja pierwsze ruchy dziecka poczułam w okolicach 17 tc. Teraz jestem w 24 tc i synek ma już swoje pory dnia co do rozpychania w brzuchu :-). Na początku również często czułam po prawej stronie w dole, ale jak się okazało na usg dzidziuś miał tam rączki i nimi tak machał :-).
Poprzednia moja ciąża zakończyła się w 16 tc i mimo że prawdopodobnie ze 2 tygodnie była już martwa ja miałam wrażenie, że czuję ruchy do końca. Teraz już wiem, że każden niepokój trzeba skonsultować z lekarzem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #616 przez poli
Ja poczułam na początku 15 tygodnia. Lekarz powiedział, że bardzo rzadko się to zdarza, ale zdarza się u kobiet bardzo wsłuchujących się w swój organizm, które wcześniej roniły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #812 przez Scholastyka21
ja poczułam pierwsze ruchy w 17tyg, a w późniejszym czasie mały miał czkawkę bardzo często i tez odczuwałam to jako takie trzepotanie więc może u ciebie jest podobnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #879 przez aniaw
Ja pierwsze ruchy poczułam ok 20tyg ciąży. Teraz to 32 tydz i te ruchy są zawsze bardzo przyjemne :laugh:
Lekkie kopniaki, przeciąganie się, czkawka...
Nie miałam jeszcze żadnych bolesnych kopniaków. Czy powinnam się martwić?
Czy mój maluszek jest za mało aktywny? :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #894 przez poli
Nie martw się, że nie masz bolesnych kopniaków :) Raczej powinnaś się cieszyc, bo jeszcze zdążysz zatęsknic za tym stanem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu - 14 lata 3 miesiąc temu #951 przez tysia178
ja pierwsze ruchy pocułam w 20 tygodniu,a dokładniej był to jeden ruch;p potem kolejne były dopiero w 22 tygodniu ciąży:) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl