BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

11 lata 6 miesiąc temu #449353 przez Agathe888
achh i juz ostatnie pytanie - czy Wy tez tak macie/ mialyscie - chyba Mala mi naciska na przepone??! nie moge dzisiaj zlapac oddechu, bardzo ciezko mi sie oddycha i co kilka sekund musze tak gleboko odetchnac bo inaczej bym sie chyba udusila!! czy to normalne i todo jest bien?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449395 przez gumis24
Ania83 tak tez mam ta herbatke na trawienie i ta na spanie tez mu daje ale tylko wieczorem i 100ml poza tym rumianek wogole wole zeby wiecej wody pil niz herbat..colmilu juz mu nie daje bo pic go nie chce a synus ma taki charakterek ze ja nie to nie :silly: i odpukac od jakiegos 1,5 tyg ok wiec kolki chyba minely.. Ja to niewiem co z tymi lekarzami ale nasza obsmarowalam na tej kartce nawet jesli nie ma miejsc to czy jedno dziecko robi az taka roznice?poza tym mnie sie wydaje ze jak sie jest z zagranicy i sie az tak nie orientuje to zawsze wcisna ta najgorsza moja znajoma tez ma ta sama a jest z UK a ponoc sa tez fajne lekarki ale pewnie Ci lokalni sobie zaklepali..
Agathe888 tak slyszalam ze dodot to pampers..sama niewiem czy to prawda te dodoty byly w sumie ok mielismy 1 paczke jak Ryan byl malutki.Ja chyba czegos takiego nie mialam choc pod koniec wszystko bylo wyczynem,zalozenie butow,spacer z psem nawet spanie he he
Lenita alez to ekscytujace ze juz tak wkrotce bedziesz miala takie malenstwo odpoczywaj i leniuchuj kochana :)
Czy Wy tez tak macie ze na tel nie dostajecie calych wiadomosci?czasem czytam pozniej na kompie i okazuje sie ze polowe gdzies wcielo..?!
U nas juz 2 dzis drzemka ciekawa jestem ile pospi choc w nocy spal ok budzil sie tylko na mleko co 3 godz no i o 5 kupsztal czyli pozniej godzinke nie spal..ale wiecie slodki jest ten moj maluszek i tak szybko rosnie,tyle nowych rzeczy juz potrafi...i taki z niego przytulasek jak go przytulam i cmokam to tak slodko sie usmiecha i nawet sie nie poruszy..he he
Zmykam zrobic sobie kawke :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449418 przez gumis24
Agathe888 ja pralam w30 stopniach.
Aco do formalnosci po porodzie to ja niczego nie potrzebowalamwszystkim zajal sie szpital i karta dol lekarza ta sama ktora mamja przyszla dla Ryana po kilku dniach poczta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449464 przez kamila7-26
Czesc dziewczyny :) Anuskka jeju wspolczuje ale sie strachu najadlas :( no najwazniejsze ze wszystko zakonczylo sie dobrze ucaluj Milenke :)
Ania naprawde zanioslam pampersa z wielka smierdaca kupka :) no a co innego mialam zrobic skoro dla mnie ona byla biala naszczescie nie byla :) w koncu lekarz jest dla nas wiec smialo szoruj z kupka w reku :)
Gumis moja Carolcia tak jak pisze Anuskka juz od 3 misiaca a moze nawet wczesniej sie slinila i wszystko do buzki kladzie a zabkow nie ma nawet kupilam zel i czasami jej smaruje bo widac jak ja swedza wtedy pomaga mi mowila pielegniarka ze moge smarowac apiretalem(paracetamol) i czasem jak marudzi posmaruje i mija widac dziaselka ja wtedy bola!!Agathe ja tez czasami mialam problemy z oddychaniem bywalo ze nie moglam zrobic wiekszego wdechu czulam sie ze sie zaraz udusze!! a ubranka napoczatku pralam w 30 a teraz w 40 czasami w 60 i tez mam norit bebe!! co do herbatek uzywam blevit najpierw z koperku a teraz wzielam z ciruela,tamarino y kiwi malej smakuje ale nie pije duzo od czasu do czasu ma ochote Gumis to Twoj kawaler je mleczko skoro wypija taka ilosc herbatki?? moja Carolcia przed snem wypija okolo 180 mleka pozniej po 5 godzinach 120 czasami 150 no i nad ranem kolejne 120 a okolo 9 robie jej kaszke zjada juz lyzeczka :) kolejny sukces :) dalam jej juz 2 razy sprobowaC jabuszko no ale entuzjazmu nie bylo!! oki zmykam bo malutka siedzi obok w hamaczku i sie niecierpliwi a muska nalozyla sobie fabre na glowe i czekam az minie 30 minut ciekawe jaki bedzie efekt bo wzielam sobie farbe wpadajaco w czerwien hehe no najwyzej polece po druga zeby bylo dobrze :) milego dnia dziewczyny buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449470 przez gumis24
Kamila7-26 a no mleczko swoja droga :laugh: przed snem wypija nawet 240 pozniej w nocy tez co 3 godz ze 180-200 i tak samo w ciagu dnia z tym ze co 4 godz Ryan tez zajada kaszke lyzeczka z bananem i pozniej jeszcze mlekiem poprawia..chcialam zaznaczyc ze jak nie jest tak ze jak mu dam mleko to pije ,tylko wtedy kiedy jest glodny bo inaczej odpycha reka butle ;) robie tak od kilku dni i nic mu nie jest :) cos mi sie wydaje ze te mleko go nie zapelnia jakos bardzo bo na tamtym innym to byl syty przez nawet 5 godz ale znow mial problem z kupkami a teraz jest ok i kupsztale tez ok
No ciekawa jestem kolorku wrzuc fotke koniecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449474 przez kamila7-26
powiem szczerze ze wyszlo nawet nawet watpie Gumis zeby na zdjeciu bylo widac roznice ja mialam ciemne wlosy wiec ta czerwien jest prawie niewidoczna no ale wloski odswiezone i maja taki czerwony polysk :) ciekawe jak maz zareaguje (chyba ze nie zauwazy ;P) no to Rayanek je super :) moja myszka takich ilosci jeszcze nie pochlania!! a jakie mleczko dajesz?? i jaka kaszke?? ja daje kaszke bez glutenu i nie widzialam smakowych dopiero od 6 miesiaca widzialam smakowe!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449502 przez gumis24
He he a'propos mezow moj mi wczoraj mowi "o widze ze odswiezylas kolorek,ladnie" a ja nic z wlosami nie robilam... :lol:
Mleko daje nestle od urodzenia na jakis czas przeszlismy na aptamil digest ale mial problem z kupkami kaszke tez daje z nestle bez glutenu i do tego owoce ze sloiczka.A ile Camila tej kaszki je? Ryan doslownie kilka takich lyzeczek malutkich ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449546 przez kamila7-26
ja tez kupila kaszke z nestle bo wczesniej mialam inna co sie dodaje tylko wode ale nie chciala jesc teraz ta z nestle robi sie z mleka i je az milo :) robie jej z 90ml mleka i dodaje okolo 3 lyzek kaszki za to jabuszko tylko z 2 lyzeczki zjada!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449554 przez anuskka
hej.ale sie rozpisalyscie.nie nadazam za wami nq mojej komoreczce..
U nas juz dobrze Milenka ma super humorek i gdyby nie katar i kaszel ktory sie dzis przyplatal to moznaby powiedziec ze nic sie dziecku nie przytrafilo.siniak pewnie dopiero wyjdzie.ja mam za to koszmarne poczucie winy.
Mam dla was stronke polecona mi przez lekarza o objawach naczestszych chorob i wypadkow i pierwszejpomocy w takich wypadkach.lekarz powiedzial ze jest najbardziej wiarygodna,bo stworzona przez lekarzy z urgencias.trzeba wpisac w google hojas informativas para padres i wejsc na stronke organizacji Seup.nie pdam linka bo nie umiem zrobic tego w telefonie. Na razie zmykam. Buziaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449568 przez kamila7-26
Anuskka super ze Milenka cala i zdrowa a siniak zejdzie :) odwiedzilam stronke fajna mam nadzieje ze te informacje nigdy nie beda przydatne czasami jak malutka spi to patrze na nia i bywa ze ogarnia mnie strach ze cos jej sie moze stac i wtedy wlasnie czytam takie stronki albo ksiazki jakie mam o udzielaniu pomocy w roznych przypadkach!! pewnie panikuje no ale to silniejsze ode mnie poprostu strach ze mna wygrywa!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449813 przez cata
Anuskaa jak Milenka? Wspolczuje ci kobieto ,ale musialas sie nastraszyc,tylko prosze nie obwiniaj sie bo sama doskonale wiesz po wychowaniu dwojki starszych dzieci,ze nie sposob upilnowac ani przywidziec pewnych sytuacji,dzieci juz tak maja ze musza sie ruszac, wiercic, krecic taka ich natura i za to je kochamy :kiss: .
Ania_83watpie zeby to byly zabki raczej tak jak pisze anuskaa dzieciaki w tym wieku tak maja,ze sie slinia i jeszcze jedno Alex od kad odkryl ze ma raczki caly czas trzyma je w buzi :laugh: No a nerwus to on od zawsze byl przy cycu zwlaszcza jak bym go glodzila tak sie czasami szarpie,byl czas ze byl spokojny ale znowu zaczal sie denerwowac,mysle ze to ma podloze we mnie gdy ja mam nerwowke to mimo iz sie staram uspokoic zanim go wezme to jednak te nerwy w jakims stopniu przechodza na niego tzn. on to wyczuwa itp. Dlatego przestroga dla przyszlych mam zadnych nerwowek bo dzieci wszystko wyczuja.
Lenita kuruj sie i bardzo dobrze ,ze cie zaciagnieto silo do lekarza. Musisz o siebie dbac.Jak tak jak ty nie myslalm o porodzie,podeszlam do tego z mysla co bedzie to bedzie aby tylko dziecko bylo zdrowe dla mnie to bylo najwazniejsze,a bol zawsze mozna poprosic o epidural,ja goraco polecam,nic po nim nie czujesz tzn bolu :silly: Ja chodzilam na kursy rodzenia,ale nie powiem zebym duzo z nich wyniosla poza tym wiele sie zapomina jak juz sie ma dziecko bo i o tym nas uczyla. A jesli chodzi o oddychanie to jak juz bylam w szpitalu to za chiny nie moglam sobie przypomniec jak mam oddychac przy skurczach :S .
Agathe ja przywiozlam z Polski Pampresy 3 i porownywalam dzisiaj z tutejszym dodotem 3 i powiem ci ze jesli chodzi o rysunki to sie rozni,podobny jest kolorystycznie a i polska trojeczka jest ciutke wieksza od hiszpanskiej.a w praktyce to jakos wole tutejsze dodot poniewaz po dluzszym noszeniu tylyko i wylacznie pampers skora malego jest zaczerwieniona z kolei przy dodot nigdy mi sie to nie przytrafilo,wiec teraz uzywam na zmiane dodot z pampers dla rownowagi. Ja tez tak mialam ze musialam brac wieksze oddechy bo inazej czulam ze brakuje mi powietrza,moj boy za kazdym razem gdy tak robilam panikowal :woohoo: od razu pytania co ci jest dobrze sie czujesz???? :laugh:
Gumis doskonale cie rozumiem z tutejsza sluzba zdrowia,totalna olewka i chyba tak jak piszesz obockrajowcy maja gorzej ,dobrze ze masz mozliwosc wyboru ,ja mieszkam w malej miescinie i pediatra jest tylko jeden :woohoo: :( i do wszystkiego podchodzi tak samo no pasa nada. Ja w tel normalnie wszystko odczytuje ,gorzej z wyslaniem bo jak juz napisze to okazuje sie ze musze sie logowac jeszcze raz i dupa z pisania ;)
Nasza dzisiejsza nocka byla super budzil sie standardowo po polnocy czyli okolo 1:30 a pozniej az o 6 rano szok i nie marudzil zjadl i spal uwaga do 10 hurra ale sie wyspalam a kupsztala walnal dopiero okolo 11. Zobaczymy jak bedzie dzisiaj podejrzewam ze gorzej bo mamusia miala nerwa. Wczorajsza herbatka mu pomogla i do tego zauwazylam ze jak mu dam jesc z dwoch cycow to lepiej spi,nie wiem dlaczego bo w obu mam dosyc pokarmu ale widocznie lubi z dwoch pojesc ;)
Anuskaa wlasnie doczytalam,ze z Milenka juz ok to super ciesz sie i ucaluj biedactwo,acha i radio pierwsza klasa jak wlaczylam to Alex odrazu zaczal sie smiac tzn. najpierw sie wsluchal a pozniej walnal rogala.
To tyle dobrej nocki zycze i przespanej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #449987 przez kasiah
Witajcie witajcie,
Witam sie z bardzo wczesnego rana jak dla mnie , nie spie chyba od ok 5.00 a z lozka sie zwleklam ok 6.30 bo nie moglam zasnac i tylko sie krecilam. Chyba sie wezme za prasowanie tych malenkich ciuszkow, bo nie ma co robic a i tak nie zasne.
Co do szkoly rodzenia to na ostatnich zajeciach bylo duzo lepiej bo gadalismy juz o konkretach, pocwiczylismy oddychanie itp. Pewnie przy porodzie i tak zapomne jak sie oddycha ale co tam pocwiczyc nie zaszkodzi. Nie wiem czy wyniose z tych zajec duzo ale zawsze cos tam w glowie zostanie, wiec wytrzymam te 4 spotkania wiecej. Dla mnie to tez jest forma wyjscia z domu i pobycia z ludzmi, gdyz pracuje z domu, nie mam tutaj prawie zadnych znajomych wiec na tych zajeciach przynajmniej jakis kontakt z ludzmi mam.
Sprawdzilam moja liste wyprawkowa i tak naprawde mam juz sporo rzeczy, co prawda czesc z nich jest w PL ale w przyszlym tygodniu chyba mama bedzie juz wysylac paczke wiec do konca miesiaca powinnam ja otrzymac. W ten weekend jedziemy kupic cune i komode i z wiekszych rzeczy brakowac nam bedzie tylko wanienki. Ale juz mam upatrzona wiec jest to tylko kwestia kupienia.
Mam juz nawet kosmetyki dla malej. Kupilam z Musteli zestaw podrozny aby wyprobowac czy malej beda pasowaly i z PL bede miala probki Jonshona. Bede musiala kupic te majtochy poporodowe i podpaski, ale akurat zakup tych rzeczy to zadna przyjemnosc hehe

Ciekawe co tam u Gatity i Annaem. Cos sie nie odzywaja dziewczyny

Lenita kuruj sie kochana, bo pozniej juz nie bedziesz miala na to czasu. Tobie to juz naprawde malo zostalo. Na kiedy masz termin ?

Anuskka ale sie strachu najadlas. Najwazniejsze ze Milence nic sie nie stalo i tylko na strachu sie skonczylo. Ech nawet jak sie ma oczy dookolo glowy to sie dzieci nie upilnuje...
Strone ktora podalas zapisalam sobie w ulubionych, jak bedzie potrzeba to tam zajrze

Agathe z tym brakiem oddechu tez mi sie zdarza. Raz jak polozylam sie do lozka przez 10 minut sie meczylam juz sie nawet przestraszylam bo oprocz tych problemow z oddychaniem jaks taka slaba sie zrobilam i cale cialo mnie bolalo, tak jakby miesnie czy kosci od srodka bolaly, ale na szczescie przeszlo.
Ja wlasnie skonczylam prac ciuszki i pralam je w 30 stopniach narazie, bo przeciez brudne to one nie sa bo wszystko nowe, a to pranie to tylko zeby je odswiezyc i pozbyc sie sklepowego zapachu. Pewnie pozniej bede prala w 40 stopniach, bo ja ogolnie prawie wszystko piore w 40 stopnich.

Kamila caly czas mysle o tym pampersie co go do lekarza zanioslas hehe chcialabym zobaczyc jego mine :laugh:

Mnie tez ostatnio ciagnie do jakies zmiany we fryzurze. Mialam zapuszczac wlosy, chcialam miec takie dlugie do pasa, ale rosna i rosna i urosnac nie moga wiec cos czuje ze je podetne, bo tak naprawde lepiej wygladam w troche krotszych i lepiej sie w nich czulam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #450094 przez kamila7-26
Czesc dziewczyny :) my dzisiaj wstalysmy o 8 ale nigdzie nie idziemy bo brzydko i zanosi sie na deszcz wiec malutka troche marudzi ona uwielbia spacery!! Co do kupki to wydaje mi sie to normalne bo jak malutka miala salmonelle to jak jechalam z nia pierwszy raz na pogotowie tez zabralam pampersa zeby zobaczyli ze jest krew i z tego pampersa wysylali probke do analizy i nie byli zdziwieni wrecz lekarz powiedzial ze dobrze ze przywiozlam no wiec i z druga nie mialam zadnych oporow a pan doktor sam kazal pokazac jak mu powiedzialalm ze mam tutaj pampersa :) A co do szkoly rodzenia ja bylam zadowolona dowiedzialam sie duzo przydatnych rzeczy i je stosuje np jak kapie mala to do dzisiaj przemywam jej twarz uszka i oczka woda fiziologiczna a tak to bym tego nie wiedziala no chyba ze bym wyczytala z netu pewnie dla niektorych to oczywiste ale ja np bylam zielona z wielu tematow w koncu to moje pierwsze dziecko!! Maz zauwazyl zmiane koloru :) no i mu sie podoba :) a na koniec zdjecie mojego szkraba :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450172 przez anuskka
sprobuje troche nadrobic te ostatnie posty-ale ciezko to widze-dzien dobry :silly:

Lenita kuruj sie sloneczko i wyprobowywuj na sobie te wszystkie tortury jakim pozniej bedziesz poddawac Ksawcia( oby nie)Noooo matka to juz tuz tuz!!!!!!!!!-za miesiac TEORETYCZNIE mamy nowego kolege na forum hihi
No a co tam u niego na USG? mam nadzieje ,ze wszystko dobrze...
I pokaz sie tu w nowej fryzurze-porfa...

Olencja dzieki z calego serca. Ostatnio znow uskuteczniamy spanie z mamusia-bo katar budzi co chwile i wydawac by sie moglo,ze tylko jak nosek jest wtulony w mame to jakos latwiej oddychac

Agathe ale ci zazdroszcze rozbieganej Zosienki.To cudowne miec juz brzdaca przy sobie/ale jak dla mnie bycie w ciazy to najwspanialszy stan pod sloncem(udajac ze nie ma do tego bonusa w postaci dolegliwosci)
Co do pieluch to kiedys czytalam ,e w Aldi sa dosc dobre*(na polskim blogu)kupilam tutaj-mam aldika niedaleko- i stwierdzam ze badziewie.jeszcze qw dzien jak zmiescisz si zmieniac punkt co trzy godziny-ok-ale chwile dluzej...juz ni mowiac o nocy.
ubranka piore w 60 stopniach.a jak nie schodza plamy to w 90-ale tylko jesli nie maja jakis baaardzo kolorowych wzorow,haftow i innych cudow.

Gumis a pamietam jakie mialas watpliwosci czy zabrac ze soba meza na porodowke.
o do sloiczkow to u nas tez beznadzieja.i najbardziej mnie drazni ze nie ma pojedynczo sladnikow,zeby samemu nimi pokombinowac. tak, ze nieraz sama gotuje Milence. mialam ambitny plan robic to czesciej-ale.....
dziewczyny-fakt jest tych dolegliwosci zwiazanych z niemowlectwem ale jak juz te malusie lapki wyciagaja sie do was,albo na buzi pojawia sie taki osliniony usmiech to frustracje gdzies odchodza

Ania Milenusia ucalowana i od ksiecia Daniello i od jego milosciwie panujacej ksieznej matki.No i przesyla nie tylko oslinionego ,ale i zakatrzonego ogromnego buziaka/a co !!!!

Kamila slicznie wygladacie z Carolinka.No i pewnie nowy odcien poprawil znaczxnie samopoczucie-nawet jesli i tak bylo dobre...
co do szkoly rodzenia to zgadam si z toba-pewne rzeczy warto sie dowiedziec.ja mialam tez ochote pojsc mimo,ze to nie pierwsze dziecko-ale mieli takie godziny,ze nie bylo szans z moja praca..A oddychanie w trakcie skurczy odwraca troche uwage od bolu...


Cata dziekuje za troske. MNilenus juz spoko jesli chodzi o upadek. juz smiga po domku.
A ty tak jak piszesz -tylko spokoj-nerwy to dla Alexa sygnal ,ze trzeba podniesc alarm.
I jak patent na karmienie dwoma cycami na noc :unsure:


Kasiah daj zdjecie lasko to ocenimy jak to jest z twoimi wlosami :silly: A w szkole rodzenia na pewno znajdziesz jakies pozxyteczne informacje.

wroce jeszcze do pieluch. Milena wazy 7430. uzywamy huggiesow-ale rozmiar 3(4-9kg) wydaje si przymaly,a 4 moglasby so okrecic dookola!!!!chyba pora poszukac alternatywy. tak ze pewnie wrocimy do dodotow-albo wyprobujemy jakies z mercadony czy liedla....
U nas jak pisalam po upadku zostalo wspòmnienie bo nawet siniak jakis taki byle jaki.(dzieki Bogu) bo juz sie widzialam w jednej celi z matka Madzi z Sosnowca.Milenus zapieprza po domku a jak ja wolam zeby wrocila np. z przedpokoju to mi zolza mala robi papa.
Ale zeby nie bylo tak kolorowo to do kataru dolaczyl koszmarny kaszel,noc dziecko prawie nie spalo.teraz drzemie mi na ramieniu i nie daje sie odlozyc do lozeczka.zamowilam wizyte u lekarza-kurtcze zaczynaja sie moje pielgrzymki,....ale bede upierdliwa-pani doktor-strzez sie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #450215 przez cata
Witam tak jaksie spodziewałam nocka była ciężka ale sama jestem sobie winna. Dziś wstaliśmy o 9 jest piękna pogoda więc byliśmy na spacerku bo w domu już mały wariowal cyca nie chciał leżeć nie chciał na rękach też bee wiec ubralam wsadzilam do wózka i zasnal migiem na dworze. Teraz leży przyssany do cyca i śpi normalnie zrobił sobie ze mnie smoczek :-D
Anuskaa tak patent dwóch cycków jest ok :-) a pieluchy z mercadony są spoko z lidla jeszcze nie używałam.

Kamila super zdjęcia,ale jakoś nie widać czerwonych włosków :-S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl