BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 10 miesiąc temu #682227 przez Sylwia1984
Witam dziewczyny,
Z tego co przeczytałam jesteście już wszystkie na tym forum zaprzyjaźnione ale mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze jedno malutkie miejsce dla zagubionej duszyczki z małym dodatkowym serduszkiem w środku? Potrzebuję dobrej rady, może też trochę wsparcia bo jestem w dołku... :( Jestem w 8 tygodniu ciąży, właśnie po 1szym USG. Zaledwie kilka miesięcy temu przeprowadziłam się do Hiszpanii śladami męża :) Dopiero co delikatnie "liznęłam" języka i wszystko jeszcze mnie przerasta, żeby nie powiedzieć że przeraża. Na wizytę do lekarza szłam z przekonaniem, że rodzić będę w Polsce, po prostu koło 7 miesiąca pojadę i urodzę tam bo tu sobie nie poradzę ale teraz to już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Już nawet nie chodzi o to co będzie lepsze i wygodniejsze dla mnie tylko dla tego małego "kropeczka" w środku. Proszę poświęćcie mi choć chwilkę czasu i poradźcie mi coś mądrego bo ja jakoś nie jestem w stanie myśleć rozsądnie :(
Z góry dziekuje za każdą odpowiedź :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682293 przez Agathe888
hej Sylwia, witaj wsrod nas. oczywiscie ze zajmiemy sie Toba i Twoja malutka kropka!:)
a gdzie w Hiszpanii mieszkasz?

ze wszystkim sobie na pewno poradzisz, masz jeszcze duuuzo czasu zeby podszkolic jezyk a jesli nie to uwierz mi kilka z nas tutaj rodzilo bez znajomosci hiszpanskiego (np ja!! :lol: ) i ze wszystkim sobie dalismy rade.
Jesli chodzi o porod to indywidualna decyzja. ja juz w kilku krajach mieszkalam i za kazdym razem gdy sie przeprowadzalam to ten poprzedni byl zawsze lepszy:) na poczatku:) teraz jestem zakochana w Hiszpanii a rok temu pisalam tutaj takie rzeczy ze fiu fiu..
ja sie ciesze ze rodzilam w hiszpanii. na sam koniec okazalo sie ze moja Zosia jest mega duza i dzieki temu ze nie ma tu polskiego - jak pani sobie teraz zaszla w ciaze to niech sie troche pomeczy urodzilam bez zadnym traum powiklan etc.
jesli chcesz to wkleje Ci tez zdjecie obiadu szpitalnego :silly: rzadko kiedy jadlam lepsze jedzenie w restauracjach:)
teraz musze leciec ale pisz a my odpiszemy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682362 przez anneem6
Sylwia Agathe ma racje dokładnie tak tu jest po prostu super, w szpitalu nikt się nie dąsa usmeichają sie wszycy do Ciebie od pań do zmiany poscieli po lekarzy. Jedzenie super, nawet mąż mógł ze mna nocować, i załapał się na pól indyka bd duze te porcje nawet na wyczerpana porodem mamą, a poród tez nie taki diabeł straszny jak go malują ;))

Jezyka tez za bardzie nieznam ejszcze coś zapytać, zapytam a odpowiedz srednio rozumiem, bd z kontekstu i z min, bo jak dadza jakis swóje idiomy to co..

Przyjechalam tu rok temu i juz niewiem co by musiało sie stać, do Polski nie wrcam tu mam dom i jest super, i mam dziewczyny na forum jak jest mniej kolorowo ;))

No i gratulacje nie stresuj sie i pisz do nas, a gdzie w Hispzanii bedziesz mieszkać? oj i chyba tez 84 jak ja jesteś ? ;)

AnusskaKurde takie historii, ja jestem taka roztrzepana to bog wie co przyjdzie mi przezywać, no ale potem miło powspominac,co z dziecmisie przechodzi...
Super, takie smakołyki, po latach śa efekty, dbaja o mamę ;)
Ja na pcoieszenie tez lody wsunełam suprema turron super smaczek ;)
Anusska co ja moge kupwac jak nie tshirty chłopom Andresowi wzielam 3 sztuki w zarze i spodenki letnie whm teco na fotce zaprezentowane na modelu ;) czapeczke na lato chcialam mu kupic ale kapelusik na glowie w wózku nie pasuje bo ni nie widzi, chyba cos bardziej przyleglego do głowki musze szukac, a i tak teraz to pampers y nada mas czy noc czy dzien ;)

Larita oczka super błekitne małej ksiezniczki. A Ty zadbaj o nózki no mysl o ciązy.. a ja ciagle ociagam sie ze zrobieniem testu, cholera w pon musze.
A i super z siostra, niech szbko zapomni o tym wszystkim !!!

A my pojedli i sie zbieramy na basen, mamy wprawdzie u siebie, ale nie ejst taki wielki jak publiczny, niech się mąż nacieszy i popluska bo ja to pływac nie umiem.

Miłego popołudnia!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682497 przez kasiah
Helou

Moje dziecie po dzisiejszej kapieli w basenie spi i spi. Ciekawe o ktorej sie obudzi.

U nas z obiadkami dalej fatalnie. Normalnie jestem zalamana. Nie wiem juz co robic...

Sylwia witaj i gratulacje. Szczesliwych 9 miesiecy a w zasadzie to juz chyba 7 :) rozgosc sie u nas
Tak jak ci dziewczyny pisza sluzba zdrowia tutaj jest super. Nie masz sie czym przejmowac. Ja tam o niebo wole tutaj rodzic niz w PL. Nie wyobrazam sobie rodzic bez znieczulenia a w PL to roznie z tym bywa, bo w niektorych szpitalach nawet jak chcesz zaplacic za znieczulenie to i tak ci nie chca dac. Tragedia. A tutaj bez problemu, do tego opieka tez super. A co do jezyka to jeszcze masz czas zeby sie czegos nauczyc ale i bez znajomosci jezyka sobie poradzisz. Instynktownie to wszystko idzie.

Larita ach te cudne oczka twojej coreczki...

Agathe jak tam Zosienka sie czuje? Wszystko ok?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682581 przez Agathe888
Dziewczyny! Idziemy na plaze ale chcialam Wam napisac, bedzie samolubnie bardzo.przepraszam :blush:

Kasiah Zosia ma sie dobrze tylko ja nie moge wymazac z pamieci tego co sie stalo :(

Pamietacie jak pisalalam ze w Pronovias maja raz w roku wyprzedaz? Tak wiec dostalam sie (trzeba sie bylo umowic), proponowali piatek bo wielkie zainteresowanie ale ja wolalam sobote (piatek zly poczatek :silly: ) no wiec na 18.. mysle sobie - tak pozno zostanie jedna sukienka ale jak ma tam wisiec moja to bedzie. no i poszlam. I MAAAAAAAAM SUUUUUUUUUUUUKIEEEEEEEEEENKEEEEEE!!!!!!!

WSZYSTKIE ktore wybralam to tragedia, naprawde na zdjeciu czy wieszaku to zupelnie co innego niz jak sie przymierza. chcialam skromna i takie bez formy ala 'greckie' na jedno ramie bardzo zle na mnie wygladaja. wzielam wiec koronke. no fajna jedna byla ale wygladalam w niej jak wlasna ciotka. i tak duzo materialu, zle sie czulam. w jednej podobno wygladalam tak ze pani powiedziala ze mi jej nie sprzeda nawet jesli bym ja chciala :lol: no i wzielam tez 'TA JEDYNA' poczatkowo zeby sprawdzic jak ja w tym bede wygladac.
Zobaczcie ja sobie na necie Pronovias DAKAR.
www.pronovias.com/wedding-dresses-2013/c...ra-collection-dakar#
Jest skromna ale ten tren jest NIESAMOWITY!!! (anuskka potem mozna go zaczepic do gory zebym mogla tanczyc?)
A TERAZ NAJLEPSZE! przecena 50% na metce napisane 600eur, przecenione z 1200. podchodze do kasy i pan skanuje, skanuje no i mowi ze cena sie nie zgadza :dry: zawolal kierowniczke pokazal jej cene no ale ona w koncu mowi ze mam zaplacic 600eur. Facet mowi - it is your lucky day :lol: wiecie ile kosztowala moja sukienka? 2600EURO!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682600 przez olencja
Agathe, PRZEPIEKNA!!!!!!!! Jak z bajki! Bedziesz wygladaj jak ksiezniczka ;) To chyba o takiej wlasnie marza wszystkie dziewczyny. I z cena Ci sie udalo! To byl Twoj szczesliwy dzien :lol:
Milego dnia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682609 przez anuskka
Agathe suknia przesliczna!!!!!!!!Tren na pewno da sie podpiac,tylko zanies do jakiegos dobrego zakladu najlepiej tam gdzie szyja slubne suknie ,bo to niby glupota ,ale rozne sieroty siedza w tiendas de arreglos. Szkoda ze sie nie spytalas w pronovias czy nie robia takich rzeczy.

Sylwia witaj-my przygarniemy kazde serduszko-a juz o te malutkie to dbamy jak o swoje. I nie przejmuj sie mozesz pytac o wszystko, chwalic sie,zalic-wysluchamy wszystkiego.


Olencja co u Was?

Odezwe sie pozniej :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682635 przez larita
anneem , to Ty rocznik 84 jestes? to gowniara :silly: no i jka tam na basenie bylo??

kasiah, a Wy tez macie swoj? i jak Mayeczka? dlugo sie pluskala? jaka mcie temp wody? my nie mamy basenu,ale co roku rozkladamy taki portatil, wysoki na 70cm ;) i nie wiem czyz w tym roku tez bedziemy, bo lecimy do Pl na mc w wakacje i chyba nie bedzie sie opylac, bo znam zycie i wiem,ze pan maz nie bedzie dbal o wode w nim :) ale juz nie moge sie doczekac lepszej pogody, zeby woda w morzu lub na basenach publicznych byla cieplejsza.. :) a z jedzeniem tak jak radza dziwczyny, wszytsko w swoim czasie, na pewno gdyby byla glodna to odpowiednio by Ci to zakomunikowala :silly:

sylwia witaj w klubie!! bedzie koljeny forumowy dzieciaczek! :) w razie pytan prosze pisac :silly:

olencja, co slychac??
agathe, suknia przepiekna, tam chyba wybor nielatwy mialas.. :) ale ten wzor jest bardzo klasyczny i na pewno sie nie znudzi szybko , wiec teraz rezerwuj date slubu :D no i ta cena.. marzenie.. a Ty na pewno bedziesz wygladala idealnie w niej :kiss: :kiss: :kiss:

a my wczoraj bylismy u znajomych, wypilam 2 copas de mojito i prawie pijana bylam!!! matko, czlowiek wyszedl z wprawy az wstyd ;)
w nocy juz goraco, a jeszce glowa mnie bolala i pan maz wstawal do malej.. a dzis leniwa niedziela :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682691 przez toska
Witam w gorąca niedziele
Lato przyszło i widzę ze sezon plażowo-basenowy otwarty. :laugh: Mam nadzieje ze humorki wszystkim dopisują i żadna mama już się niczym nie dołuje. :laugh: Ale żeście się rozpisały,ja jak zwykle do tylu a na dodatek podczytuje jak jestem w pracy a potem się wezmę za pisanie to nie pamiętam wszystkiego co przeczytałam :(
A mnie w tym tygodniu spotkala bardzo fajna rzecz a mianowicie poznalam dwie bardzo fajne kobietki.Auskka i Milenka to super dziewczyny.Milenka to sliczna blondyneczka z loczkami a jej mama w zyciu bym nie powiedziala ze ma w domu nastoletnie pociechy.Mam nadzieje ze jeszcze sie spotkamy. :)
Agathe888 i jak się ma Zosieńka nasz mala prima balerina?mam nadzieje ze dobrze a ty juz nie myslisz o tym co sie stało.Sukienka slicza i cena swietna rzeczywiscie ci sie udalo trafic na okazje, no będzie piękną panna młodą :)
larita Lara z loczkami cudna :) heheh ja tez już po kieliszku wina mam mały helikopter niestety czasy wczesnej młodości minęły bezpowrotnie :lol:
Sylwia1984 witaj, ja podobnie jak dziewczyny nie narzekam na rodzenie w Hiszpanii, ale tez nie mam porównania jak to wygląda w Polsce.Spokojnego i szczęśliwego czasu oczekiwania na maleństwo życzę i szybkiego porodu. :)
kasiahczyli Pszczolki lubia plywac :laugh: :laugh:
lenitai jak egzamin kiedy wakacje od szkoly?Ksawi slicznosci.
anuskka he he jak ty bedziesz ten kolagen lykac to ci piwa na pewno nie sprzedadzą ale :lol: ale ci fajnie twoja mmlodziez takie pysznosci ci serwuje :laugh: I zznalazlas bluzke dla Milenki?
wiecej nie dam rady, mlody wzywa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682704 przez anuskka
hehe Toska oblecialam wszystkie sklepy wokolo i wrocilam do Zary. Kupilam bluzeczka-choc bardziej mi lezala jedna z chlopiecych haha :)

Oj nie przesadzaj- az tak ten kolagen nie zadziala:)Do -18 to pewnie potrzebny bylby sloj ale z botoxem :blink:

No kombinuj jakies popoludnie luzniejsze i umawiamy sie na ploty

Larita oj mojito to chyba kazdego szybko rozklada:)

I no wlasnie


Sylwia ja mam porownanie co do porodu w Polsce i tutaj . wprawdzie od tych w Polsce minelo duzo czasu-ale sledzac opisy dziewczyn nie zmienilo sie wiele na lepsze. I powiem Ci ze tutaj jestes Czlowiekiem-tam jeszcze jedna wrzeszczaca baba. Tutaj masz prawo wybrac czy chcesz znieczulenie,lewatywe(przepraszam ze tak bezposrednio) tam chyba niewiele jest szpitali gdzie Cie o to spytaja. Oczywiscie nie mozna uogolniac i nie wszedzie w Polsce tak jest-ale gdybym miala wybierac-Hiszpania na 100%
A z jezykiem -no coz masz jeszcze troche czasu zeby sie podszkolic, sa szkoly jezykowe,albo nawet kursy dla cudzoziemcow w roznych punktach miast-zazwyczj zaczynaja sie ok pazdziernika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682749 przez anneem6
Hej,

Agathhe suknia przepiekna,sezos ślubny rozpoczęty amy 2 panny młode nie mogę się doczekac jak po wszytkim nam sie pokażesz w suknii ;)
i tren super, (ja miałamm tren sprytnie podpinany na guziki) wiec pewnie też cos tego zrobia, no i jaka obniżka!!! a i zapomnialam napisac nasza balerina super Zosie tez na ten dzien super wystroisz ?
Masz farta!!! a Ty taka przesądna ? mi ojciec nigdy nie dał na nic kasy w ponedzielek bo z pocztaku tg sie kasy nie wydaje bo cały tydzień będzie uciekać..

Larita nie martw się z 1,5 roku Cię dogonię ;))Na basenie, super Andresowi stópki zamoczyłam, w tygodniu wypadało by nam nad morze pojechać,
Mohito mówisz ja marzę o maliibu z lodowatym mlekiem, spienic , no ale jeszcze trochę...
Ai Lenita bombelek super, juz dzielnie kibucuje z tatusiem ;)

Drogie mamy starszaków mleko dzieci pija do 1 go roku czy dłuzej ??
Bo keidyś anusska pisalas ze krowiego jeszcze nie podajesz Milence? Opracowuje plan karmienia Andresa i za 2 tyg na 4 m dałabym mu jabłuszko lub marchewkę a za nastepne 2 tyg kaszkę na wodzie (na mleku dawać nie będę bo swojego nie mam jak odciagnac a z mm nie bedę dawać wogóle) zeby obserowac czy ok i 1 dodatkowy posiłek wdrożyć.
bo niby do 6m laktacje chcialam a pozniej na czymś mlecznym tez trzeba dziecko karmić też?
To juz wolę pociągnac dłuzej na własnych cyckach , trudno z malibu jak natura pozwoli to i dłuzej niz te 6m jak zakladalam bym wykarmila szefa...

[b]anusska no, no na dizale chłopiecym wykupywać mi ubranka, a ja na dziewcecy nie pójdę ;)) Kolagen fajna sprawa, i teraz najlepiej własnie Ania trzeba sie zabezpieczac, kiedy sie super wygada by tak zawsze było, a przy najmniej dluzej, tez sobie cos kupic powinnam, zmarszczki sie robia mi od słońca

a a sie dzis wzielam za sprztanie i przestawianie rzeczy a potem jakis spacerek tzreba wyjśc.

Miłej niedzieli!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682799 przez Agathe888
czyli sie podoba? ciesze sie! :side: :woohoo: :side:
w pronovias przed slubem bede szla na arreglos to wtedy tez powiem im o tym trenie. wczoraj to chyba w szoku bylam bo dopiero dzisiaj sie zaczelam zastanawiac co ja z nim potem zrobie
a Wy dlugo szukalyscie sukien? bo ja myslalam ze wszystkie sklepy w miescie oblece a tu 4 suknia i prawie w niej wybieglam :lol:
ja tez zaczynam wielkie sprzatanie bo za tydzien powrot do pracy i nie bede juz miala czasu na takie fanaberie jak mycie okien ;)
ale dzisiaj goraco uffffff..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682830 przez kasiah
Witam popoludniowo,

Ale pieknie mi dzisiaj pszczola w nocy pospala. Obudzila sie po 5 na jedzonko, zjadla chyba w 3 min butle i znowu zasnela i spala bez przerwy, bez pojekiwania, placzu itp az do 9.30. wiec moge powiedziec ze sie wyspalam. Do tego z rana zjadla troche kaszki z owocami, pozniej o 14 byla tak glaodna ze od razu dalam mleko bez probowania z warzywkami. Ale za to o 18 zjadla przygotowana porcje warzywek wiec jestem happy. Jeszcze jak mi przed kapiela zje troche kaszki lyzeczka (bo z butli dalej nie chce) to wogole dzien moge uznac za udany.
Teraz jezy na macie i jeczy ale wezme ja na przeczekanie hehe

Agathe suknia cudna, taka prawdziwa slubna. Pieknie bediesz w niej wygladac.
Ja teraz jak bede z zgz to ine na przymiarke sukienki. Musze zrobic rekonesans u fryzjera, fotografa i do kwiaciarni sie udac wybrac jakis bukiecik. Do tego trzeba jeszcze jakies prezenty dla gosci kupic. Tak wiec tydzien w zgz bedzie zabiegany, ale dla mnie lepiej, przynajmniej n ie bede sie nudzic i czas mi szybko minie. No i spotkano z mamusiam zgz trzeba zrobic :)

No dobra pszczola coraz bardziej jeczy. Ide do niej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682835 przez kasiah
kurcze wydaje mi sie ze pszczola ma ciemieniuche. malutko tego jest ale jednak.

agathe ty cos kiedys pisalas o szamponie head and shoulders. jaki kolor tego szamponu mam kupic i jak stosowac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682858 przez anneem6
Podoba się, podoba się nam,

ja to szybko wybrałam bo wtedy narzeczony chciał, żebym sie przprowadziła tu a ja bez slubu powiedzialam ze nie ruszam sie, wiec czasu nie mialam nabieganie po salonach, upatzrylam sukeinke szukajac kilka miesiecy wczensiej sukni dla kolezanki,a ze model byl z popzredniego roku pozostalo mi szukac w sieci ...
www.madonna.pl/pl/whiteone.php?s=424 na zdjeciu widac podpiety tren.
a 4 ta suknia to tez bad szybko, bo jak chdozilam z kolezanką, to kilka mias zjezdzila za suknią i na ostania chwile kupila w sobie i do konca pewna tez jej nie była. no ale ona szukała ksiezniczki suknie, a takich nie lubię.

Wasze dzieci tez takie marudne? Sndresowi upał doskwiera bo jakis marudny się zrobił,i ciezko mu usnąć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl