BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 9 miesiąc temu #700145 przez Lenita
Hej dziewczyny,

Wesele fajne, wytancowalam sie, a i tez mnie troszke scielo w drodze powrotnej do domu hihi, czyli dzis odpoczywamy caly dzien. No i tak w drodze, bo to godzine od nas bylo, zaczelismy dyskutowac o przyszlosci, sie jakos tak zagotowalismy i zapieklilismy (Agathe dolaczam do klubu wkuzwionych wczoraj :lol: ), bo ja nie wiem, ale mnie ta kwestia taka w zawieszeniu teraz denerwuje, tym bardziej ze nie jestem jak nigdy niezalezna, ze z tych nerwow i godzenia sie jak zawsze w koncu nie wiem czy cos-ktos wiecej nie wyniknie :). Generalnie coraz czesciej o tym myslimy. No i zeby to byla dziewczynka Lucijka hihih.

Anneem, dobrze, ze juz sobie zalatwilas rezydencje. Ale z Ciebie zaradna kobita, gdzie diabel nie moze to Anneem posle :silly: . No i prosze, juz Andresik robi krokieta hihi jak to mowi eFek. Javi dopiero niedawno zaczal sie przekrecac w te i we wte, ale generalnie to spokojne dziecko i sie nie wyrywa do raczkowania, choc ciagle mam w pamieci wyczyny Norbiego Anuski :lol: . Nie wiem, nie wiem, ale Anuska chyba masz racje, to ten sam typ bedzie. No i ja tez do Madrytu po paszport bede sie wybierac i zaraz potem do Polski na wakacje.

Gatita, super, ze jestes znowu z nami, chocby daleko w Polsce. Jamalek juz ready do raczkowania? Ale z niego zuch, bravo!!! No i mamuske masz w deche, wie co tygryski lubia najbardziej :laugh: .

Kasiah, szczesliwej podrozy. Ja uwielbiam takie rodzinne wyjazdy. Juz nie moge sie doczekac konca miecha.

Agathe, Javi tez nie za bardzo pije wode, ale mleka wciaga sporo, wiec to chyba dlatego nie za bardzo ma jeszcze ochote na popitki.

Anuska i jak suknia wyszla? Poka :blush:

A gdzie nasza Larita? Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko git :kiss: .

Dobra, lece spaciu.

Aha, mialam Was zapytac. Powaznie sie zastanawiam, czy zalatwiac Javiemu obywatelstwo polskie, jak myslicie? Poza partiotycznymi jakie sa za, a jakie przeciw wg Was? Bo zaczelam miec watpliwosci czy nie bedzie przez to wiecej problemow niz korzysci. Doradzcie cosik pliz.

no to teraz juz serio muaaaaaaaki nocne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #700257 przez anneem6
Buenos dias,

Lenita super ze sie wybawilaś i nie tylko he, he.... sama bym sie napiła jakies malibu...

Na kiedy wybierasz się do Madrytu ? Ja będę w tym tygodniu zamwiac wizytę, może byśmy się spotkały razem z dziewczyna z Madrytu co myslisz ?

Nie zaraz diabeł nie pójdzie tylko mój mąż, wszedzie ja muszę iśc i wszystko wiedzieć i też się wkurzam o to, no cóż,A Ty w jakim zawieszeniu, synek, studia ja to nic nie robię to też sobie mysle, że za 1ym zamachem bym 2gie odchowała, dziewczynka imię czeka Marietta Anna, ale braciszek 2 gi już bym 2 miała w reprezantacji hiszpanii ;))
U nas u marcówek niektóe dzieci juz siedzą, mój jeszcze gibki kazde dzecko ma swój czas.

Anusskapokaż, pokaż,

ide prac, znowu synus zas... materacyk, kiedy mamaa nie podłozyła przescieradelka nieprzemakalnego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #700258 przez Agathe888
Lenita ja tak na szybko bo pisze z pracy. wg mnie z obywatelstwem jest tak jak z edukacja - co zdobedziesz to Twoje i nikt Ci nie zabierze. Javi jak nie patrzec jest pol Polakiem. Nie wiesz co sie wydarzy w przyszlosci i czy nie bedzie mu to kiedys potrzebne (nasza Polska zielona wyspa :lol: ). na pewno nie zaszkodzi (no bo jak?) a moze sie przydac. Wiadomo trzeba wydac troche kasy i polatac po urzedach ale wg mnie warto.
A paszport mozesz mu hiszpanski zrobic albo DNI w lokalnej police station:) DNI 12eur na 5lat a paszport na 2 lata chyba 23eur. Ja paszport polski dla Zosi zrobie jak juz bedzie na dluzej bo drogo troche jak przez ambasade sie zalatwia. teraz ma hiszpanski paszport bo do DNI zabraklo nam jednego papierka :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #700536 przez gatita
Hej kochane :)

Miałam napisać wczoraj, ale cały dzień byłam na Kaszubach, nad jeziorkiem, a w zasadzie na jeziorku ;) pływaliśmy rowerkiem wodnym :ohmy: Pogoda naprawdę super, upały :laugh: prawie jak w Hiszpanii hehe

Lenita - oj to ja trzymam kciuki za Lucijkę :lol: ja też bym chciała następną dziewczynkę i byłaby mała Yasmine (czyt. Jasmin jak księżniczka z Alladyna :woohoo: ) :silly: ale na razie mi się nie spieszy :cheer:
Zazdraszczam spokojnego Javiego, bo mój to normalnie 5 minut już nie wysiedzi spokojnie, a jak go karmię, to muszę trzymać za rączki i nóżki, bo tak wierzga :lol: no i uparciuch straszny (na pewno po mnie), bo jak coś chce - na przykład zabawkę, która leży w drugim kącie kojca, to przez pot, łzy, raczko-pełzanie, ale w końcu ją zdobędzie i jest radość :woohoo:

Annaem - ale śliczny Andresik :) a jaki ma fajny kapelutek B) dzieci z marca już siedzą??? WOW chyba trochę wcześnie ? Mi pediatra powiedział żeby zacząć sadzać jak skończy 6 miesięcy (w naszym przypadku korygowane ;) czyli u nas po 8 miesiacu). No i jak posadzę, to usiedzi tak chwilkę, potem podpiera się rączkami i zaraz fik na brzuszek ;) ale widzę, że takie to niestabilne jeszcze, że nie sadzam go za często na razie...

Agathe - pozdrów mamę i daj buziaka od nas :) na długo u Was zostaje??
a właśnie z tym obywatelstwem, to nie jest tak, że do 18 r.ż. można mieć 2, a później trzeba wybrać? Coś mi się obiło o uszy kiedyś... ja teraz będę umiejscawiać akt urodzenia, tylko muszę najpierw znaleźć tłumacza przysięgłego...

Kasiah - bawcie się dobrze w Polsce z pszczółką :) a dokąd lecicie?
ja lot wspominam miło w miarę (chociaż 3h opóźnienia zrobiły swoje), na hiszpańskim lotnisku podczas check-inu wszyscy mega pomocni i w ogóle, przewoziłam dla Jamalka 750ml kaszki łącznie w 3 opakowaniach i nikt się nie przyczepił, nawet nie musiałam próbować ;) za to przed wejściem do samolotu musiałam trochę fuknąć na polskiego stewarda żeby mi pomógł złożyć wózek, no i co z tego, że z dzieckiem do 2 lat pierwszeństwo, jak zanim się zebrał do pomocy, to już wszyscy ludzie się na nas pchali i w końcu wsiedliśmy prawie ostatni :dry:

A my dziś w domku, bo dopiero będę się rozpakowywać ;) wcześniej nie miałam czasu, bo co chwila to ktoś zajeżdżał, to gdzieś jeździliśmy i dopiero dziś na spokojnie sie ulokuje w szafie ;) Miłego dnia wszystkim, buziolki :kiss: :kiss: :kiss:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #700623 przez Agathe888
haha gatita on Ci kiedys wypomni zdjecie z tym smoczkiem ;)
buziaki przekazane. fajne te Twoje polskie wakacje. zazdroszcze:)
aha Jami coraz bardziej podobny do Ciebie:)
z tym obywatelstwem to nie mowila nic pani takiego w urzedzie ani nie slyszalam. chyba nie bo mam znajomego ktory ma 30lat i dwa obywatelstwa, ale nawet jesli to gdy Zosia bedzie miala 18lat to moze sobie wybrac. ale do tych 18lat to wg mnie przezorny zawsze ubezpieczony wole zeby miala i to i to - full package :lol:
wrocilam do domu i moj Zosinek tak sie cieszyl. warto zyc dla jej usmiechu. a teraz zjadla i slodko spi. a pan eRek zabiera nas dzisiaj na polowanie do massimo dutti moze uda mi sie cos upolowac:)
a u nas eRek sie uparl ze jesli bedzie 2 coreczka to musi byc Agata (tak jak ja :dry: ) no ja nie wiem czy mi sie to podoba. chyba wolalabym Stefcie :silly: bedziemy negocjowac jak przyjdzie co do czego :silly: Lucia utkwilo mi w glowie juz kiedys pisalas Lenita. sliczne imie.takie pozytywne.
Annaem Ty tez fajne wymyslilas.

A mi sie podoba Eugenia no ale oczywiscie Gienia :lol: odpada.
Czasami takie piekne imiona maja takie glupie zdrobnienia ze szok. np moj pradziadek mial na imie Feliks. przepieknie. no ale Felek :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #700784 przez gumis24
Czesc dziewczyny mnie stuknela w zeszly piatek 30... :dry: no i jest u nas moja mama wiec czasu jeszcze mniej niz zwykle...
Widze ze sezon urlopowy kwitnie..jak maluszki znosza podroz i zmiane miejsca??
Jak radzicie sobie z upalami ?ryan fatalnie przez to spi i znow chodze jak zombi...
O jej Wy juz o kolejnych dzieciach?ja poki co nie mysle o tym...Ryanek chodzi juz non stop,etap raczkowania mamy za nami az niesamowite jak w tydzien z chodzenia trzymajac sie mebli przeszedl do chodzenia samodzielnego...
Gatita smoczek mega i synek rosnie jejku sama niewiem kiedy!!!
Agathe ja bylam w massimo i wyszlam z kurtka,ballerinkami,swetrem...;) a jutro la roca ;) udanych zakupow i wycaluj Zosie
Annaem Andresik tez juz duzy ..lubi plazowanie?cudowny :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #700857 przez Agathe888

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #700895 przez anneem6
AgathheNo ale jak sami jetescie to sobie radzicie ze sprzatniem ?
Rozluźnij sytuacje i zjedzcie jutro na miescie, żebys sprzatac nie było trzeba...
Nie chce się wtrącać ale eRek powinien zacisnąć zęby i nie mówić tyle Twojej mamie, powiedz mamie, że na wakcje do Was przyjechała nacieszyć się wnuczkom,
Zobaczysz sami się pogodzą,jeszcze razem bede sprzątać ;)

A moja prababcia się nazywała Petronela
GumisWszystkiego najlepszego !!! Andres w pólcieniu leży na kocyku, nie marudzi z abardzo na plaży. Dziś jakis marudny, chyba te upały mu sie dają we znaki.
Gatita Jaki on duzy, kawał chłopa. Yasmin super jak piosenkarka Yasmin Levis
Niektóe mamy troche przesadzają z tym siadaniem, nie ma co sie spieszyć.
to Ty pól Hiszpanii musialas wywiesc do PL na tyle czasu ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #700915 przez Lenita

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #700996 przez kasiah
Hej laski

Witam sie juz z Polandii.
Wlasnie jem sobie na sniadanko serek wiejski - uwielbiam :)

Pszczola bardzo ladnie zniosla podroz, pospala 2 razy, raz na poczatku lotu i drugi raz pod koniec lotu a w miedzy czasie szalala. Byla grzeczna ale strasznie ruchliwa, wiercila sie jak opetana. Co to bedzie jak zacznie chodzic... Juz sie boje :laugh:

Anneem no to super z ta rezydencja.
Wyszly knedle?
Z Andresika plazowicz pelna para.
Juz siedza? Szybko, ja tam uwazam ze lepiej troche pozniej niz za wczesnie, bo pozniej jakies wady postawy moga byc czy cus.

Lenita super ze wesele udane. W koncu o to chodzi na weselach zeby sie wybawic.
Hehe fajnie jest sie czasem poklocic bo godzenie po nim takie przyjemne :side:
A jakby co to Lucyjke powitamy bardzo goraco w naszym gronie ;)

Co do polskiego obywatelsta to ja tez chce pszczolce zalatwic, tylko ze teraz to nie mam czasu. Pojde tylko do urzedu i sie o wszystko dokladnie wypytam i nastepnym razem pozalatwiam.

Ja do Madrytu tez bede musiala sie wybrac, bo musze sobie wize do stanow zalatwic. W podroz poslubna chcemy jechac do Nowego Jorku i spedzic tam sylwestra i pozniej kilka dni gdzies na plazy, moze Meksyk.
Wiec jak bede sie wybierala po wize to dam znaka i moze uda sie mi spotka z madrytowymi mamusiami.

Gatita ja jestem ze Szczecina i zawsze latam do Berlina bo to najblizsze duze lotnisko. Autem 1,5 godzinki i jestesmy w Szczecinie.
Jamalek cudny jest. A z tego zdjecia ze smokiem normlanie nie moge :laugh: :laugh: :laugh:



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #701058 przez Agathe888
hej hej

dziekuje Wam..

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

anuskka a Ty gdzie sie podzialas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #701463 przez anuskka
Hej-Agathe jestem,jestem i czytam,ale w tym tygodniu kiepsko u mnie z czasem- ( ta kiecka druhny,praca Milenka) wiec nie mam czasu na swoje przyjemnosci( w tym na chwile na forum)Obiecuje jak oddam kiecke napisac dlugieeeego posta i wszystko Wam opisac.
A teraz szybkie buziaczki dla wszystkich.

Acha i oczywiscie chetnie sie umowie na kawe z tymi ktore sie wybieraja do konsulatu


:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #701529 przez gumis24
Agathe dobrze ze juz po wszystkim..musza sie dotrzec ale ja zgadzam sie z tym co pisze kasiah..:)
Anuskka tesknimy za Wami :kiss:
Kasiah udanego pobytu w Pl!!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #701799 przez Agathe888
Hola dziewczyny

pytanko - czy tutaj mozna kupic (i jak sie nazywa) taka siateczke w ktora wsadza sie owocki i dzieciaczki sobie to gryza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702167 przez Lenita
Hejka

Agathe, ja kupilam w mothercare ten:http://www.mothercare.es/alimentador-antiahogo-mothercare-2-bolsas.html
ale tez masz np ten: www.mothercare.es/alimentador-anti-ahogo-3-en-1-nikidom.html

no i widzialam tez w wielu wielu aptekach, najczesciej sa wystawiane obok smoczkow.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasiah, fajnie, ze podroz tak spoko minela. Mam nadzieje, ze u nas nie bedzie zadnych opoznien, bo lecimy ryanairem z przesiadka, wiec jakby byly jakies gigantyczne opoznienia, to delikatnie mowiac jestesmy w doopie :ohmy: . No i szalej tam w domciu, ostatnie tchnienia panienskie przed Toba ;).

Co do obywatelstwa, to mi rodzice teraz wlasnie umiejscawiaja dokumenty w urzedzie stanu cywilnego. Troche bedzie latania i zastanawialam sie nad plusami, bo ponoc tu jest takie powiedzenia, ze jak cos nie rokuje, by przyniesc korzysci, to z pewnoscia przyniesie straty, czy jakos tak. Moje tlumaczenie jak zwykle jest denne, ale ostatnio jakos o tym dyskutowalismy z eFkiem i w sumie to za wielu argumentow nie moglam przytoczyc, oprocz tego, ze "a noz kiedys sie przyda, jakby na przyklad nasz syn chcial studiowac w Polsce". No i tez slyszalam, ze po 18tce bedzie dziecko musialo wybrac (info nie potwierdzone), a wtedy to juz bezplatne studia w Polsce odpadaja, jezeli by chcial pozostac jednak Hiszpanem. Szukalam info na ten temat, ale za wiele nie znalazlam, oprocz tego, ze mimo, ze nie bedzie mial dokumentow, to i tak przez to, ze jedno z rodzicow jest Polakiem, on tez sie nim automatycznie staje. Wiecie cos wiecej? Zreszta w Hiszpanii jest to samo, tylko ze oni nie toleruja podwojnego obywatelstwa i moze byc problem, bo aby zrezygnowac z obywatelstwa polskiego, to trzeba zalatwiac pozwolenie prezydenta RP i tak dalej i tak dalej i na pewno nie jest tez to przyjemna sprawa, bo jednak bede sie starala wychowywac Mlodego tak, by czul sie Polakiem. Wiec chcialam sie dowiedziec dokladnie, ale w urzedach tez mowia raz jedno a raz drugie. Ehhh. Jakbym sie cos wiecej wywiedziala, to dam znaka.

Milego dnia dziewczyny. Latorosl mi sie budzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl