BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #710932 przez Agathe888
anuskka no nie wiem kurcze z tym nocnikiem. a jak bedziecie w srodku sklepu na zakupach i jej sie zachce to nie wiem czy zdarzysz znalezc ustronne miejsce..? ale Milenka jest bardzo madra wiec pewnie nie bedzie problemu z wytlumaczeniem jej co i jak.
no i chyba tez jest za mala zeby jej wytlumaczyc ze ma poczekac z siusiu jak wrocicie do domku?
no i jeszcze problem ze zlobkiem gdzie nie wiadomo czy beda ja sadzac czy nie i jak za 2 mc bedzie sytuacja z pampersami wygladala.bo jak ja w zlobku znowu do pampersow przyzwyczaja to bedzie lipa. czy raczej nie wydarzy sie tak?
moze poczytaj na jakis forach jak inni rozwiazali ten problem i daj nam znac bo potem same pewnie bedziemy z twoch rad korzystac;)

u nas w wkend tak goraco ze szok. tez bym chetnie w hotelu w cadiz z drinkiem (oczywiscie non alko) sobie odpoczela :)

plecy mnie bola ide dzis do lekarza. zle siedze, duzo jezdze i stres mi 'w szyje' wchodzi. strasznie sie czuje :(

Jakie kaszki dawacie dzieciaczkom? bo moja Zosia kaszki nie chce jesc..mamy z nutriben i bobovity i obie sa godne wyplucia co tez Zosia za kazdym razem czyni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #711097 przez olencja
Ja na momencik
Anuskka, korzystalam z takiego przenosnego nocnika i BAAARDZO mi sie podobal. Mnie ktos doradzil, zeby do srodka wlozyc podpaske, wtedy cale siku wsiaknie i sprawdzalo sie. Tyle, ze ja mialam 2 chlopcow ;) Sprawdzal sie rewelacyjnie. Problem jest taki, ze na srodku sklepu, czy w kafejce nie posadzisz dziecka na przenosnym kibelku... trzeba chwilke zaczekac. Juz kupilam dla Mayi. Na razie jeszcze w pieluszce gania, ale w niedziele jedziemy do PL i zaczniemy ostro trening, bo juz pokazuje, ze cos leci. Nocnik jest beee, ale nakladka na toalete bardzo jej sie spodobala, wiec jestem dobrych mysli. Musialam wtracic swoje 3 grosze ;)
Lece, buziaczki dla wszystkich :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #711124 przez anuskka
olencja dzieki
ten model ktory zamierzam kupic mozna uzywac tez jako nakladke na kibel,wwiec hehe w duzych centrach handlowych moze sie przydac w kiblu

a tak przy okazji Agathe moja wyobraznia od razu zadzialala i wyobrazilam sobie siebie rozkladajaca przenosne wc na srodku hipermarcetu gdzies przy warzywach hahaha :silly: :silly: :silly: :silly:

a tu dla wszystkich przenosny kibelek :lol:

www.mundobebes.net/Producto/4633/Orinal-...il-Potette-Plus-Rojo

hehe dobry pomysl z tymi podpaskami( to juz drugie zastosowanie oprocz tradycyjnego-bo podobno dobrze sie nimi okna czysci :silly: :silly: :silly: :silly: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #711266 przez anneem6
Hej,


włąsnie czytalam o nocnikowaniu Milenki i mi se przypomniało jak byłam mała i mi sie chcialo siusiu to tata mnie wysadzał,brał mnie do góry na siedzaco i rekoma trzymał nozki chyba ze2-3 lata musialam miec wiecej nie bo do 3 rż do przedszkola chodzilam.

no wszedzie nie rozlozysz tego nocniczka, ale wtedy uzyjes zjako nakłade na kibielek ale minutke daje cas 1-2 na dobiegniecie do kibelka w np. w centru handlowymm, a w parku czy coś to spokojnie mozesz ją "wysadzić" pod drzewkiem zreszta może tez kucnąc sama, co to kogo obchoodzi dziecko siusiu robi ;) a jak ten nocnik wyciagniesz to nikt sie nie skapnie ze to nocnik.

Sama bym sobie kupila, powinny byc na kazdej ulicy toaelety publiczne

Kasiah fajnie ze wypoczywacie, a Majeczka z Niemcami niech nie zabawia bo nasi chłopcy beda zazdrośni ;)

Agathhe mnie tez kregslup boli od andresa, do tego sie garbie kazałam męzowi zeby walił mnie w plecy jak sie garbie, może pomoże ;))

My cała sobote na plaży, ale wole basen tyle piechu z tej plazy buuu

dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #711703 przez kasiah
Hej hej

Wrocilam. Ale bylo fajnie. W koncu mialam czas zeby sie poopalac. Pszczolka tez sie troche opalila chociaz smarowalam ja faktorem 50.

Co do przenosnego nocnika ja nie wiem czy bym kupowala. Jakos take dziwne to mi sie wydaje. I zabieranie go zawsze ze soba? a jak zapominsz i Milence sie zachce? Nie bedzie innego wyjscia jak pod drzewkiem. A dlaczego Milenka nie chce pod drzewkiem? Nie potrafi czy jak?
Jesli kupisz to daj znac jak sie sptawuje wynalazek.

Agathe mnie tez plecy bolaly od noszenia pszczolki. Cos mi tak na miejsce w kregoslupie po ciazy nie wrocilo i stad ten bol. Mailam 10 sesji fizjo i juz nic nie boli.

Anneem powiedz mezowi zeby za mocno po plecach nie walil :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #712639 przez kasiah
Helou!!!
Ja sie pytam gdzie sa wszyscy? :unsure:
Ciotki klotki co z wami? Forum sie nam sypie.

My bylysmy dzisiaj u pediatry. Pszczolka wazy 6800 i 68,5 cm dluga, wiec dlaej dluga i chuda i pewnie w najblizszym czasie sie to nie zmieni.
Dalej nie chce jesc papek ale jak ma cos w raczce to od razu pakuje do buzi wiec jakos sobie radzimy :) :) :) tak wiec nie wiem co zrobie z tym zapasem sloiczkow.
Chce ktoras? Moge wyslac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #712675 przez anuskka
No wlasnie. Co to za cisza??????

a ja mam dzis wK***wa
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Drugi powod do zlego humoru to taki ze mi dzis dzieciaki Milene caly dzien z pampersem trzymaja :angry: :angry: :angry: No i mloda nie wola na nocnik ,bo po co....

Probowalam nagrac Milenke spiewajaca sto lat-ale jak wzielam kamere to sie zawiesila. A fajne to bylo bo po "niech zije,zije nam" Milus mowi "a to??-Tatus!!!!"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #712681 przez Agathe888
ja jestem jestem!!!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


kasia ja bym sie chetnie zaopiekowala sloiczkami ale jak bys je wyslala? ile ich masz? gotujesz Majce ze nie chce sloiczkow? ja kurcze jeszcze nic nie ugotowalam. niedobra matka ze mnie :cheer:

ahh kasia kupilas juz nowy fotelik? ja ostatnio pralam swoj. kawalek plastiku i styropianu i 200eur??!?! powariowali na tym swiecie juz. teraz kupie 9-36kg myslalam o recaro. ma ktoras z was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #712768 przez kasiah

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Agathe trzeba by dowiedziec sie o przesylke. Musze to zwarzyc i poszukamy jskiej najtanszej przesylki.. Glownie chodzi o obiadki bo deserki to ja moge zjesc bo mi smakuja :laugh: Jak bede miala chwile czasu to spojrze co tam mam, ale gownie polskie obiadki mam. Az tyle tego nie ma ale po co ma sie zmarnowac. Za darmo oddam tylko za przesylke trzeba by zaplacic.
Maja nie chce jesc z lyzeczki wiec gotuje jej warzywa i kroje w psleczki aby latwo mogla wziasc do reki i sobie rzuje i wieksze kawalki wypluwa. Ale smaki poznaje a to najwazniejsze, a na glod jest mleko. To glowne zasady blw i tak ja bede karmic bo innego wyjscia nie mam skoro nie da rady podac jej nic lyzka. Ile mnie to stresu kosztowalo. A teraz jakdalam na luz i zaczelam to cale blw od razu mi lepiej i wogole sie nie denerwuje ze mala nie je, bo cos tam zawsze dziubnie i to mi wystarczy.

Wlasnie siedzimy w ogrodzie z pszczola na kocyku i sie turlamy i wyglupiamy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713104 przez kasiah
Agathe co do fotelika.
Ja jeszcE nie kupuje bo pszczola jeszcze spokojnie miesci sie w maxi cosi i wazy tylko 6800 wiec pewnie jeszcze troche w nim pojezdzi.
Ale jak bede kupiwac to chyba z grupy 9-18. Biorac pod uwage wage mojej pszczolki to dlugo bedzie w nim jezdzic. Moja siostrzenica ma 6 lat i chyba dopiero wazy z 18 kg i chyba dopiero z pol roku temu moja siostra kupila jej kolejny fotelik. Napewno przez tyle lat uzytokwania cos sie tam w tym foteliku zuzylo. Dlatego kupie z grupy 9-18.
Chce tez kupic fotelik do PL aby byl zawsze jak pojedziemy i tam kupie jakis 9-36 bo czesto mala w nim nie bedzie jezdzic i chyabdo Zaragozy tez bedziemy musieli kupic bo zazwyczaj jezdzimy tam pociagiem a nie bedziemy zabierac ze soba takiego wielkiego fotelika.

Mysle o firmie Romer, Maxi Cosi. Ale jeszcze do konca nie wiem. Napewno kupie z Isofixem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713137 przez anneem6
Hej,

Wysłalam męża na targ ciekawe czy będa maliny u Was są? chyba już sezon...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
uśiechnij się jutro nasze święto ;)

Kasiah juz 7 miesiecy ma, duża Majeczka,jak pozna smaki to chetniej bedzie jadla z łyzezki pozniej

Jak ja sie ciesze ze ur syna tutaj, w Pl znowu afera ze szczepieniami, u nas na marćówkach chlopiec tez z 1 marca dostał ze złej serii i ma padaczkę, niewiiadomo co wiecej lekarze go badaja straszne cholera. (inne dzieci traiaja na odział i te same objawy)
Teraz się zastanawiam czy wógóle warto szczepić dzieci... o dadatkowych juz nie mówie bo to pis na wodę, wymysł zeby kasę trzepać i grać na uczuciach matek.

Andres opanował turlanie się po łózku i jestem uwiazana przy nim, w łozeczku zamało miejsca i nogi ida miedzy szczebelki, chyba puzzle podłogowe bede musiała kupic.i na podłodze go kłaśc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713216 przez gatita
hola chicas !!! :laugh:
melduję się na pokładzie ! podczytuję Was czasami, ale nie mam czasu za bardzo, bo codziennie gdzieś jeździmy albo przyjeżdżają do nas goście i mimo, że jesteśmy już w Polsce 3 tygodnie to jeszcze nie zdążyliśmy się ze wszystkimi spotkać :ohmy: na weekend jedziemy jutro do mojej rodzinki na Mazury - Jamal pozna swoich starszych kuzynów :lol: a mama się zrelaksuje w krainie polskich jezior :lol:
ale szczerze to już troszkę tęsknię za Hiszpanią... :(

Annaem - nie mogę normalnie z tymi szczepieniami !!!! chłopiec dostał padaczki??? Matko Boska! no krew się gotuje w człowieku!! ja się zastanawiam teraz czy Jamalka w PL szczepić! bo w Hiszpanii odra świnka i różyczka jest na 12 miesięcy i wtedy będziemy w PL, ale z kolei w Polsce na to szczepią w 13-14 miesiącu a wtedy już będziemy spowrotem... w sumie do tego czasu młody nie będzie miał jakoś dużo kontaktu z innymi dziećmi, więc może poczekam w sumie aż wrócimy :unsure: pokaż kochana jakieś zdjęcie Andresika - jestem ciekawa jak urósł szef :)

Agathe - ale Zosinek ładnie w kapelusiku wygląda - mała plażowiczka :lol: ja fotelik kupiłam juz od 9kg, przez internet do Polski i jak rodzice wyjechali po nas na lotnisko, to sama siebie wyśmiałam, bo jak wsadziłam Jamalka to taki mały orzeszek w wielkim fotelu ;) na szczęście koleżanka mnie uratowała i pożyczyła nam maxi-cosi małe i Jami spokojnie jeszcze sie mieści i zdecydowanie mu wygodniej ;) niby już siada sam - podciąga się w kojcu, ale nie usiedzi tak długo... zaraz robi hop na brzuszek..
a w ogóle to byliśmy tu w Polsce u pediatry na kontroli, no i poprosiłam o skierowanie na usg bioderek i w przyszlym tygodniu idziemy - lepiej dmuchać na zimne ;) a skoro wszystkim maluchom w PL robią, to czemuś chyba to służy!

Kasiah - fajnie z tą metodą BLW ;) ja Jamalowi ostatnio zaczęłam gotować (a raczej mixować :silly: ), bo widzę, że mu jednak lepiej smakuje niż słoiczki.. i tez do łapki mu daje np. kawałek jabłuszka czy arbuza i sobie ssie i się cieszy, ale zawsze stoje nad nim z drżącym sercem, bo się boje czy jakimś cudem nie "odgryzie" dziąsełkami i się nie zadławi :cheer:
a zębów jeszcze nie mamy, chociaż wszytskie symptomy są, ale pediatra powiedziała, że wcześniakom ponoć później wychodzą - no to czekamy! :) a jeszcze co do jedzenia, to u mnie po początkowych klęskach i pluciu na kilometr, zmieniłam metodę i przez miesiąc mixowałam wszystko z mlekiem (np.60ml MM + słoiczek z obiadkiem) i podawałam butelką i tak Jamal przyzwyczaił się do nowych smaków i teraz już ładnie je wszystko łyżeczką.. myślę, że na początku za dużo nowości było dla niego - niedość, że inny smak, to jeszcze zmieniona metoda podawania jedzenia... no i u nas poskutkowało :) aaa i Kasiah też poproszę o zdjęcie opalonej Pszczółki :lol:

Anuskka - ach ta nasza Milenka! :) w sukieneczce wygląda bosko! mała elegantka :) a jak śpiewa na filmiku - no po prostu zjeść ją :kiss: :kiss:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ahh nie wiem co to ja jeszcze miałam... napiszę tylko, że uśmiech Ksawcia powala na kolana - oj będą dziewczyny się biły :P no i z Ryanka jaki przystojniak ! I JAKI ON JUZ DUŻY Gumiś - szok! :) i świetne ma butki!

Jak zapomniałam o kimś to przepraszam, następnym razem nadrobię :P ściskam Was wszystkie mocno i przesyłam buziaki wielkie dla naszych kochanych maluszków! :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713357 przez anuskka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713469 przez gumis24
Nadrobilam Was!!! :lol:
Agathe ja pitole jak czytam o tym zlobku to az mnie ciary przechodza bo to takze moj koszmar...u nas tez catalonski i tyle :angry: znajoma ma dziecko to nawet w ksiazeczce z info dla rodzica wszystko po catalonsku i ona pozniej w domu siedzi na googlach i stara sie cos z tego dowiedziec cholera co za koszmar...my jeszcze nic nie zaczelismy zalatwiac...
Bylismy ostatnio na plazy i byla tam 2 latka (swoja droga wygladala dokladnie jak Ryan i myslalam ze sa w tym samym wieku) no i ona przytulala go,cmokala ,zabierala mu zabawki a on tylko siedzial i patrzyl na nia tymi duzymi oczyskami...ale mi go bylo zal..jak on sobie w tym zlobku poradzi...jestem nadopiekuncza mama chyba ?Czy Wy tez tak macie?jak sobie radzicie?
Gatita dzieki :kiss:
Anuskka Milenka cudna i jak ona spiewa,duzo mowi i wogole ...wow duza dziewczynka!!i nawet moj maz sie zachwycal jej zdjeciami w sukience a to nie czesto sie zdarza :lol: i jak super Wam z tym nocnikowaniem poszlo...sama niewiem moze taki przenosny to jakies wyjscie?w koncu to dziecko niech sobie ludzie mysla co chca..
No i kochana masz talent sukienka piekna!Ale szefowa do zbyt madrych to chyba nie nalezy? ;)
Dobrej nocki kochane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #713580 przez toska
Kochane cioteczki Anie w Dniu Waszego Święta samych radosnych dni, pociechy z maluchów i tych większych latorośli życzy Dominik z mama.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl