BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702430 przez Agathe888
lenita Ty chyba piszesz o tym

Art. 2. Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie
uznawany za obywatela innego państwa.

Ale to nie znaczy ze dziecko nie moze miec podwojnego obywatelstwa. to tylko oznacza ze bedac obywatelem polskim i rownoczesnie obywatelem innego panstwa, nie mozna powolywac się na to inne obywatelstwo przed polskimi organami wladzy panstwowej. czyli jesli masz dwa paszporty bo musisz pokazac w PL polski a w Hiszpanii hiszpanski.

no i jeszcze to znalazlam:

Konstytucja RP jednoznacznie określa, że jedynym sposobem utraty polskiego obywatelstwa jest jego zrzeczenie się. Państwo samo nie może odebrać obywatelstwa jednostce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #702789 przez Agathe888
Hola czikas!

znowu czegos nie wiem i potrzebuje waszej pomocy..

za tydzien Zosia bedzie miala 6mc (whaaaaaaaaaaaat?!?!!!! nie wierze) wiec nadejdzie czas aby zmienic mleko na numer 2.
dotychczas uzywalam nutriben. no i wczoraj patrze a tam jest nutriben 2 continuation za 11eur i nutriben 2 a.r. za 19eur? jak to, jak to? wiecie jaka jest roznica?
jakiego wy mleka uzywacie?

i wiem ze bylo juz o tym 1000 razy!

Ale jak sie karmi dzieci???

Zosia je teraz tak:
6.00 cyc
ok 8.00 moje sciagniete mleko.
ok 10.30 kaszka
ok 13 mleko (albo sciagniete albo sztuczne)
przed 15 pol sloczka np marchewka i ziemniak.
potem juz tylko cyc.

no i teraz nie wiem bo chcialam dawac np zupke i nie wiem kiedy. wydaje mi sie ze je za duzo tego mleka? i w ogole nie wprowadzilam jeszcze glutenu i podobno po 6mc pol zoltka co dwa dni.

HELP!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702924 przez gumis24

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #702927 przez gumis24

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703363 przez gumis24
Czesc dziewczyny wczesniej wrzucilam zdjecia ale nie mialam czasu napisac..
Agathe a pediatra nie mowil Ci jak podawac? Wedlug mnie dieta jest ok po 6 miesiacu wprowadza sie kasze z glutenem z tego co pamietam...sadze ze dieta Zosi jest w porzadku Ryan nadal pije mleko 3 razy a nawet czasem jeszcze ze 100ml popoludniu mnie pediatra mowil ze jesli dziecko lubi mleko to nie ma powodu aby mu go nie podawac bo przeciez jest zdrowe..a dla maluszka w wieku Zosi mleko to jednak podstawa diety...6 miesiecy?!? Kiedy to zlecialo jejku :ohmy: a dopiero co nie moglas sie doczekac.... :lol:
Co do ceny mleka to ja podaje nestel i tez 2 kosztowala wiecej niz 1 niewiem dlaczego a teraz 3 kosztuje znow mniej...nie mam pojecia dlaczego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703369 przez gumis24
Agathe co do jajka to mnie tutaj kazali dopiero teraz zaczac podawac a w Pl chyba po 8 miesiacu?ja mu dawalam po 8 tak jak jest w Pl...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703425 przez Agathe888
BOZE GUUUUUUUUUUUUMIS JAKI ON JEST SUPER!!!!!! ale sie zmienil. wydoroslal:) CUDNY.
kupilam Nutriben 2, no i poczekam do 23 do nastepnej wizyty i sie zapytam.
boli mnie zab:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703455 przez gumis24
Agathe oj biedna z bolem zeba nie ma nic gorszego :(
A no to juz maly mezczyzna!smieje sie od samego rana do wieczora..moja mama jako ze jutro wraca do Pl mowi ze bez Ryanka nie jedze he he :lol: no i chodzi raczkowanie to juz przeszlosc.. ;) wogole robi tyle zabawnych rzeczy kazdego dnia...dzis karmil psa jako ze grzebanie w jego pojemniku z sucha karma to super zabawa (w swiecie Ryana) i tak wedrowal ...dal pieskowi kuleczke i znow po kolejna..cos cudnego!!:)serce topnieje...:)
A jak Zosik??poprosze o zdjecia!!!bo nie moge sie na nia napatrzec.. :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703514 przez kasiah
Hej ja doslownie na chwilke.

Pogoda sie od wczoraj w pl popsula. W szczecinie pada i 15 st. Brrrr...

Agathe z tego co sie orientuje to mleka z dopiskiem ar to jakies specjalne dla dzieci ktore duzo ulewaja, ktore maja refluks. Tak wiec kupuj Zosience te normalne bez dopisku ar.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703525 przez olencja
Hej Babeczki
A moja Maya ma 18 miesiecy i ciagle pije 3 razy dziennie po 180 ml mleka. Przeciez nie bede jej zabraniala, jak lubi... Poza tym mleko ma sporo witamin no i zawsze to plyn. Woda nie zawsze pasuje w takich ilosciach jak potrzeba. I o tym mleku dla dzieci z refluksem tez slyszalam, podawalam jednemu maluchowi i rzeczywiscie bylo sporo drozsze niz normalne.
Za to jajko jest bleee i trzeba sie niezle nagimnastykowac, zeby raz w miesiacu troche zjadla. I co jej zrobie jak nie chce?
Agathe, mysle, ze jedzonko jest ok. Jeszcze przez jakis czas mleko bedzie najwazniejsze, a cala reszta to tylko dodatki. Jak bedzie troszke starsza, bedziesz jej dawac wiecej stalych pokarmow.
Hmmm, ja tez pamietam, jak nie moglas sie doczekac porodu ;) To chyba tylko ja bylam taka wyrodna matka, bo chcialam, zeby siedziala w srodku jak najdluzej :silly:
Gumis, ale Ryanek sliczny!!!!!!!! A doleczek w poliku po prostu mnie rozbroil!!!! Juz widze, jak karmi psiaka :lol: A kto jest wiekszy, Ryanek czy pies? Buziaki . AAAAaaa i odlotowe buciki!
A u nas wlasciwie bez zmian, zostalo mi 2 tyg pracy do wakacji i miesiac wolnego! Jedziemy do PL oczywiscie, moi rodzice maja ogromny ogrod, piaskownice (choc to srednia przyjemnosco dla Mayi, bo nie lubi byc brudna i od razu krzyczy, zeby ja przebrac ;) ) wiec bedzie co robic :lol: W pracy podpisali ze mna kontrakt na kolejny rok, ale pracy nauczyciela nie dostalam, mam za malo doswiadczenia. Trzeba widac odwalic panszczyzne za glodowa pensje :angry:
Ok, spadam. Buziaczki dla wszystkich, zwlaszcza tych najmniejszych :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Super, ze jestescie!!! Mimo braku czasu codziennie Was czytam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703696 przez anuskka
hej hej-mam chwilunie zobaczymy jak dluga :silly: :silly:

Lenita no to wesela udane :silly: super.
A ja czymam ciuki zeby te wasze godzenia sie przyniosly Wam ta Lucie :woohoo:
z obywatelstwem-nie wiem co Ci radzic. Mysle ,ze gdybym to ja musiala podjac decyzje to pewnie staralabym sie o nie-ale tak naprawde to nie mam pojecia jakie przynosi to korzysci,a jakie problemy.Wiec nic Ci nie3 doradze.

Kasiah Tobie tez milego pobytu w Polsce. A tym serkie wiejskim to mi smaka zrobilas.... :dry: Fajne plany na podroz poslubna-oczywiscie pokazesz nam zdjecia co by nam z zazdrosci witki opadly?

Gatita Ale Twoja mama superowa-wiedziala co Cie zrelaksuje :silly: :lol:
No ja do Ciebie to mialabym kawalek-jestem sobie rzeszowianka hehe
oj zazdroszcze pobytu w Polsce. Wybaw sie tam i za mnie :lol:
Jamalek zaczyna raczkowac????? a dopiero sie urodzil :ohmy: :ohmy: :ohmy:
Ale on slodki!!!Z tym superasnym smoczkiem to widac ze to niemowlaczek,ale juz na brzuszku to supermezczyzna-oj wycaluj go mocno od nas

Agathe blagam!!!!! no jak moglabym uszyc suknie w jeden dzien :ohmy: zle napisalam-mam ja skonczyc do 16 lipca.

agathe tylko jak bedziesz zwezac suknie slubna,czy robic ten tren KONIECZNIE idz tam gdzie szyja suknie slubne-
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

oj Twoj eRek... ale faceci tak maja ze nie umieja sie do bledu przyznac-nawet jak sami ten cholerny zjazd przeocza

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aaaa gratulowalam zabka??? jesli nie to :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: dla gryzacej panienki.
Co do jedzenia to tak jak dziewczyny pisza-mleko jest najwazniejsze-a reszte powoli ,po troche-chcesz dawac zupke-to w porze obiadu-ile zje tyle zje-nic na sile. Owoce jako podwieczorek i tez nie wpadaj w panike jesli zje dwa kesy...
Jajko mi sie wydaje ze u nas bylo pozniej juz ok 8-9 m-ca i to samo zoltko ,a bialko przed roczkiem...Ale na stowe to nie pamietam.no i na pewno nie bylo mowione ze co dwa dni. a tak w ogole to Milus duzo jajek nie je,a jak juz to samo bialko ,bo zotka nie lubi.

Annaem zgadzam sie w pelni z Lenita-gdzie diabel nie moze... :lol: :lol: :lol:
oj pewnie ze poplaczesz nie raz jak Andresik nauczy sie czegos nowego.
A tak przy okazji-jak zobaczylam zdjecie na FB na plazy :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: -noooo kochana pozazdroscic jak szybko wrocilas do figury....
A synus cudny w tym kapelusiku no i jak sie zmienil!!
haha usmialam sie wyobrazajac sobie Milusia idaca w szpilkach do zlobka :silly:

haha to widze ze tu powazne myslenia o siostrzyczkach dla chlopcow :silly: :woohoo:

Gumis 30???? :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Kochana -teraz to Ty dopiero bedzies mloda i piekna. :lol: :lol: no to solidaryzuje sie z Toba z nockami do dooopy przez upaly. Milus tez budzi sie czesto :angry:

Ryanek jak zawsze sliczny-te doleczki.....Gumis jestem w nim zakochana od pierwszego zdjecia :silly:

Olencja :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Maya to stuprocentowa dama :lol: . Bez dwoch zdan.
fajnie ze bedziesz miec wakacje i ze spedzisz je w Polsce. Praca/szkoda ze nie tak jak chcialas/ale dopniesz swego-mam nadzieje....

musze spadac-koniec moich "pieciu minut" Co u mnie to nastepnym razem


AchaAlex sto lat,sto lat.... :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704311 przez anneem6
Hej,

W Huelvie dziś imprezka wszystkiego najlepszego dla Alexa

Jaki fajniusi Ryanek,


Anusska
30 go we wtorek będziemy w Madrycie wizyte mamy na 11.30 więc rezerwuj czas na kawę ;))
Już się ciesze na spotkanie z Wami no i Andres też z w końcu Milenka jego ulubienica ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704634 przez kamila7-26
Czesc dziewczyny jak zwykle ostatnio bywa przepraszam za nieobecnosc :(:( ale naprawde nie mam na nic czasu tzn jak wracam z pracy to poswiecam czas Carolci i na kompa wchodze tylko pokazac ja babci na skypie a tak to zero kompa na telefonie czasami nA fb wejde i to wszystko!! Przede wszystkim to buziaczki spoznione na wszystkie miesieczniki i roczki oczywiscie :):) Rayanek Alex buziakiiiiii!! U nas ok Carolcia jak narazie zdrowa bo mielismy przez to duze klopoty ciagle chorowala w sumie to tez przyczyna mojej nieobecnosci bo musielismy organizowac czas na wszystkie mozliwe sposoby bo nie mogla chodzic do przedszkola wiec rano wpadal kolega z nia posiedziec potem ja szybko z pracy bieglam do niej albo na chwilke na przerwie wychodzilam dawac jejlekarstwa i mowie wam czasu brakowalo teraz juz jest ok (odpukac)!! Tesknie za Wami :) i mysle op Was duzo moze mnie tutaj nie ma ale myslami jestem przy Was :):) A zdjecia dzieciaczkow sa poprostu boskie jeju jak ten czas szybko leci Milenka Zosienka Rayanek Lara Mayeczka Andres Jamalek Dani jeju mam nadzieje ze nie pominelam nikogo wielke usciski od CArolci i ode mnie :):) nic zmykam do malej lobuziary bo juz sie denerwuje ze mamuska siedzi przy kompie hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704917 przez kasiah
Hej
Ale tu cisza ostatnio. Cos nam forum siada

Moje dziecie dzisiaj o 6.30 sie obudzilo. I tak prawie codziennie od kiedy jestesmy w PL. No zesz....
Mam nadzieje ze jak wrocimy do domu to znowu bedzie sypiac gdzies do 8.

Mala obiadkom i sloiczkom mowi zdecydowane NIE. Wiec zaczelam BLW.
To dopiero poczatki ale ladnie sobie radzi i chyba juz przy tej metodzie zostaniemy. Narazie siedzi na moich kolanach jak jej daje jedzenie (albo na babci) ale jak tylko zacznie sama ladnie siedziec to bedzie jadla w krzeselku.
No i oczywiscie za wiele w buzi nie laduje ale przeciez normlanie je mleczko a to jedzenie to taki dodatek w formie zabawy. Ostatnio jadla maliny, dziewczyny co za radosc z niej bila jak sama je sobie do buzi pakowala a i ja szczesliwa byla widzac jak ladnie je. Wczoraj byla mniej zainteresowana pakowaniem malinek do buzi, bardziej podobalo sie jej ich rozgniatanie w rekach ale przeciez o to chodzi w tej metodzie wiec jest git

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705429 przez anuskka
Hej.

Masz racje Kasiah. Strasznie tu cicho :(
Moze Maya wstaje tak wczesnie ,bo tam wszyscy tak wstaja :blink: -szybciej jest jasno,ulice wczesniej zaczynaja "zyc"?

Zycze powodzenia z BLW. Moze rzeczywiscie jak samodzielnie wlozone do dziubka to lepiej smakuje :silly:
och malinki.....mniam.....

Kamila doskonale rozumiemy Twoj brak czasu dla nas.Szkoda-ale fajnie jak odezwiesz sie nawet od czsu do czasu. fajnie wiedziec co u Was. No i ogromne buziaczki dla Carolinki. jak nastepnym razem wejdziesz to napisz co u niej- i zadnych chorob juz ;). Tez za Wami tesknimy :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Annaem to napisz czy pasowaloby Wam spotkac sie jeszcze przed wizyta w konsulacie,bo ja na 13 jade do pracy i musialabym zdazyc jeszcze wczesniej odwiezc moja krolewne do domu .Wiec teraz od Ciebie i twojego eMka zalezy jak zaplanujecie wyjazd :kiss: Fajnie byloby sie spotkac-hehe-cos trudno jakos sie dopasowac jesli chodzi o spotkania przy konsulacie :silly: :silly:


A tak a propos-ciekawe co z Larita i innymi dziewczynami? , heja laski....
Larita moze w Polsce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl