BezpiecznaCiaza112023

Elektroniczna niania i monitor oddechu

14 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #1103 przez Scholastyka21
Chciałabm polecić wszystkim zainteresowanym elektroniczną nianię z monitorem oddechu Angelcare, koszt to niestety 500zł ale uważam, że warto ją zakupić. Dzieki temu od 1 miesiąca życia Florka ja i mój mąż śpimy spokojnie.

Chciałabym też poznać Wasze opinie na temat niani elektronicznej i doświadczenia z nią związane.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1150 przez Mirella
My nie mieliśmy takiego urządzenia i wcale nie odczuliśmy braku. myślę ze monitorowanie oddechu jest ważne w przypadku wcześniaka albo dziecka chorego, jeżeli mamy zdrowe dzieci to po co wpadać w paranoję? Też śpimy spokojnie, a jak córeczka się budzi to ja też, taki matczyny radar :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1260 przez Agnieszka
trochę drogie urządzenie, ale przecież bez tego też sobie można dobrze poradzić
ja nie mam, i nie odczuwam potrzeba posiadania :)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #1277 przez kasiora
ja tez uzywam i monitou i niani ale mam to wszystko osobno, zakupilam monitor jak jeszcze bylam w ciazy a byla to wtedy nowosc i nie bylo tego razem. ja osobiscie jestem zadowolona, wiedzialam ze jak dziecko spi to spi i oddycha :blink:, przyznaje ze mialam troche obsesje na ten temat (smierc lozeczkowa):huh: ale wiem ze dzieki temu spokojnie spalam :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1331 przez tysia178
ja stwierdziłam,że jest to zbędne i jak na dzień dzisiejszy faktycznie się nie przydaje..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1357 przez kasiora
u mnie w otoczeniu nikt ze znajomych nie mial do czynienia ze smiercia lozeczkowa, ale tesciowej znajoma polozyla spac dziecko a tu rano... :dry:
dlatego po rozmochach z wleloma osobami stwierdzilam ze kupuje.
tak jak mi to powiedziala tesciowa "moze to i niepotrzebne, ale gdyby cos sie stalo to pozniej do konca zycia sobie tego nie wybaczysz"

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1358 przez kasiora
oczywiscie pisalam tu o monitorze oddechu :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1359 przez Mirella
Kasiora nie strasz, nie każdą mamę stać na taki wydatek, większość musi ufać swojej intuicji i Opatrzności Bożej. Chociaż przyznaję, jak się czyta Twoje słowa to chce się do sklepu biec... Tylko niestety ta cena....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1365 przez poli
Ostatnie badania dowodzą (niestety nie podam źródła, ponieważ już dawno je czytałam), że niestety monitory oddechu nie sprawdziły się tak jak tego oczekiwano. Przede wszystkim usypiają czujnośc rodzica, i jeśli coś się dzieje, a monitor nie zadziała (a przyznam się szczerze, że testowałam i czasem piszczał jak nic się nie działo, a raz młodego wyjęłam z łóżeczka, nie wyłączając monitora a ten mimo wszystko się nie włączył) to czasem jest za późno jak rodzic się orientuje. Matka ma w głowie swoisty autoalarm , który jest wyłączany w momencie stosowania monitora. Wprowadzenie monitorów nie zmniejszyło zgonów ŚŁ i był taki sam u tych noworodków które miały monitor, jak i u tych które monitora nie miały. Nawet w szpitalu odradzano mamom kupowania tego urządzenia, że tylko w przypadku wcześniaków i na patologii noworodka tego powinno się używac. Tak więc myślę, że to zbędny wydatek i kolejny pomysł jak zarobic na rodzicach, którzy przecież chcą najlepiej dla swoich pociech.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1427 przez tysia178
małych dzieci nie powinno się zostawiać bez opieki..! za żadne skarby .. niania elektroniczna nie zastąpi mamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1483 przez Scholastyka21
Ja nie żałuję, że kupiłam. Mój mąż jest ratownikiem medycznym, i trochę się naoglądał śmierci łóżeczkowej i nasłuchał o niej, tak więc to bardziej on nalegał, dotyczy to monitora oddechu. A jeśli chodzi o samą nianię to mieszkamy w piętrowym domu dlatego tym bardziej nam się przydaje, bo młody śpi na górze, a my sobie wieczorkiem na dole siedzimy i jak zacznie płakać lub się obudzi to w niani idealnie słyszymy (ale mi się ładnie zrymowało . :blush: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1488 przez aniaw
Ja też się nasłuchałam o śmierci łóżeczkowej i aż mnie ciarki po plecach przechodzą :huh:
Niestety nie stać mnie na zakup takiego urządzenia, więc będę musiała czuwać nad dzidziusiem jak za starych dobrych czasów mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1519 przez kasiora
ja jednak obstaje przy swoim :lol:
Nie wiadomo, co jest przyczyną Zespołu Śmierci Łóżeczkowej u niemowląt (SIDS), można mu jednak skutecznie zapobiegać za pomocą monitora oddechu. Urządzenie to kontroluje sen Twojego dziecka tak, by już po 20 sekundach od zatrzymania oddechu włączyć alarm, który może uratować życie.

Udławienie się i śmierć niemowlęcia mogą nastąpić bardzo szybko - nie dłużej niż czas potrzebny na przygotowanie filiżanki kawy, dlatego tak ważna jest błyskawiczna reakcja. Dzięki monitorowi oddechu zyskujemy cenny czas na ewentualną interwencję i przywrócenie akcji oddechowej. Każdy rodzic powinien rozważyć zakup takiego urządzenia dla swojego dziecka.
zrodlo :http://www.elif.pl/a-2304.html

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1524 przez poli
"Do ponad połowy przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej (inaczej: zespołu nagłego zgonu niemowlęcia, ang. skrót: SIDS) dochodzi wówczas, gdy dziecko śpi razem z rodzicem, przy czym duży udział ma tu prawdopodobnie picie alkoholu lub zażywanie środków odurzających przez osobę dorosłą - sugerują najnowsze badania.
Według prof. Mitchella nagłej śmierci łóżeczkowej można w znacznym stopniu zapobiegać. - Ważne jest kontrolowanie wiedzy rodziców na ten temat oraz ich sposobów opieki nad dzieckiem, co przyda się w dalszej edukacji i promocji zdrowia - podkreśla."
Reszta artykułu dla zainteresowanych:
dziecko.onet.pl/35183,0,0,odkryto_przycz...kowej,1,artykul.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1557 przez Scholastyka21
kasiora napisał:

ja jednak obstaje przy swoim :lol:
Nie wiadomo, co jest przyczyną Zespołu Śmierci Łóżeczkowej u niemowląt (SIDS), można mu jednak skutecznie zapobiegać za pomocą monitora oddechu. Urządzenie to kontroluje sen Twojego dziecka tak, by już po 20 sekundach od zatrzymania oddechu włączyć alarm, który może uratować życie.

Udławienie się i śmierć niemowlęcia mogą nastąpić bardzo szybko - nie dłużej niż czas potrzebny na przygotowanie filiżanki kawy, dlatego tak ważna jest błyskawiczna reakcja. Dzięki monitorowi oddechu zyskujemy cenny czas na ewentualną interwencję i przywrócenie akcji oddechowej. Każdy rodzic powinien rozważyć zakup takiego urządzenia dla swojego dziecka.
zrodlo :http://www.elif.pl/a-2304.html


Dobrze napisane, jeśli możemy temu zapobiec to róbmy to. A rzeczywiście alarm włącza się po 20 sekundach, sprawdzaliśmy z mężem na misiu położonym na tych matach, imitowaliśmy oddech ruszając misiem, a kiedy przestaliśmy alarm za chwilę zaczął wyć, więc wszystko jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl