BezpiecznaCiaza112023

Witam wszystkie przyszłe mamusie :)

11 lata 2 tygodni temu #640169 przez Patrizia
hej :)

Witaj dorotka :) ja w 7tyg dowiedzialam sie ze w ciazy jestem :) a jak przechodzisz poczatki ciazy uciazliwie czy wszystko oki ??

pasal my to chyba na poczatku mialysmy wybrane te same lozeczka z tego co pamietam :) ale to ktore teraz kupilas tez super i wszystko do niech masz ja musze posciel kupic t tez bedzie :) no i dzisiaj masz szkole rodzenia to tak jak ja bedziemy sie razem doksztalcac :D

Klaudia daj znac jak po wizycie, a tak z ciekawosci to co ile teraz chodzisz? bo ja po nastepnej wizycie 10 maja bede musiala stawiac sie co 2 tyg chyba :/ i znowu kasa pojdzie na same wizyty ale coz

poziomka jak dzis z powerem lepiej? ja przez ostatnie pare dni mialam kryzys nic mi sie nie chcialo ale od wczoraj juz lepiej :) a dzisiaj mi juz lozeczko ma przyjsc :D :D ja sie za torbe wezme w polowie maja jak kupie wszystko co ma tam byc i tez ja mojemu przygotuje bo jak sie cos zacznie to tez pewnie jak poparzony by biegal :) to teraz musisz czekac na skurcze i odekscie wod plodowych? a ile mozna chodzic bez czopa bo nie wiem i tak z ciekawosci pytam :)

MIlego dzionka u mnie pochmurno ale moze u was chociaz slonko zawita :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640393 przez poziomka-1801
witam także nową Mamusie :)

Patrizia ja teraz tez mam wizyty co 2 tyg a w razie awarii(jakbym sie zle czuła) co tydzien. Od 35 tyg juz co tydzien sie chodzi bo czesto i gęsto porody sa miedzy 37 a 41tc tak bynajmniej mówi mój gin ale z nim tez róznie.
Ginek mówi ze czop nawet do 2 tyg przed porodem moze wyleciec,ja juz sama nie wiem jak to jest bo wytłumaczył mi jak krowie na rowie ze jak będą skurcze co 5 min to poród a jak sie pojawia a przejda po kąpieli to szyjka sie rozwiera i szykuje do porodu,a najwazniejszym wyznacznikiem jest odejscie wód...ale zeby było zabawniej moje,,skurcze,,ustały i mam wrazenie jakbym wcale nie była w ciazy :silly: tylko cos od wczoraj mocno sie poce...stopy to mi w skarpetkach się leją,mam napady głodu...a waga juz +7 kg wskazała(o matko....kolejny kg) a w pasie z dzisiejszego mierzenia bagatella....112cm...niedługo czeka mnie chyba wózek z biedronki pod brzuchem postawiony jak będzie tak rósł...niby nie widac tych cm bo brzuchowy zwis jest dla mnie taki sam a jednak cm ida w góre.

U mnie pogoda jakas taka byle jaka..niby słonko ale jak zawieje uhuhu glowe urywa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #640424 przez poziomka-1801
aaaaaa jeszcze jedno co mnie zaskoczyło na wizycie...to,to że np tak jak u mnie dzisiaj jest 32t 4 d to tak naprawde jest 33tc wg lekarza...poniewaz 32 sie juz zakonczył a leci poczatek 33 który zakonczy sie wg tych suwaczków tutaj w 32t i 6d...wiec skoro mamy 33t 1 d to wychodzi na to ze jest to 34tydzien zaczety...nie wiem jak to łatwiej wyjasnic..bo zawsze liczyłam jak na tych suwaczkach..no ale z drugiej strony u mojego gina 34tydzien to juz 9 mies a nie wciaz 8 tak jak tu na forum...jak sie spytałam jak to jest liczone to odp była taka ze 34tydz+4tyg(tyle ma miesiac przecietnie)=38 a to jest +/-2 tyg donoszonej ciazy i czasu porodu.

Wczoraj przyszła do mnie paczka z bebilonu..dostałam ksiazeczke i miśka małego dla dziecka..jeśli chcecie takie cuś to tylko zarejestrujcie sie na stronie www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...vm=bv.45645796,d.ZWU

Małe a cieszy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640432 przez Patrizia
poziomka to super ze sie juz dobrze czujesz :) ja tez tak licze teraz wlasnie zaczol mi sie 30tydz boze jak to szybko juz leci, trzeba zakasac rekawy i sie zorganizowac :) a dzisiaj wizyta w szkole rodzenia a jutro wybywamy z mezem na dzileczke i tam do niedzieli wiec mnie nie bedzie ale jak wroce to was nadrobie :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640433 przez pasal
Dziewczyny trzymajcie mnie bo zaraz wybuchne.. usiłowałam dziś zrobic badania krwi - te z obciążeniem na glukozę. Na drzwiach jest napisane jak byk: honorowi dawcy szpiku, honorowi dawcy krwi, .... wchodzą poza kolejką i druga kartka: że na badania z glukozą tez poza kolejnością. Jako że oddawałam krew, szpik i przyszłam na badania z glukozą uznałam, że nie będę musiała czekać choć nigdy nie korzystam z przywileju dawcy (przyjechałam na badanie o 7 dwie godziny w kolejce na morfologie a później dwie kolejne godziny czekania z glukozą.. zdechłabym z głodu) no ale do rzeczy, jakiś stary jeba**y mocher mnie tak pojechał, że miałam ochotę starej babie strzelić w pysk. BO ona też czeka a jakaś "puszczalska gówniara ma wejsć bez kolejki"? "puszczają się a później wszędzie mają przywileje zaraz pewnie poleci do opieki, bo samotna matka i jej też się należy" dziewczyny nigdy mi nie było tak przykro jak dziś. Jako że pielęgniarki mnie znają to jak wychodziłam słyszałam jak ją ustawiały do pionu. W dupie mam te badania, już więcej tam nie idę! tyle ludzi i wszyscy się na mnie gapili jak na puszczalską gimnazjalistkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640438 przez Patrizia
pasal no masakra ja bym sie odezwala ze skoro tak mowi to widocznie z wlasnego doswiadczenia glupia baba a ty powinnas wejsc bez kolejki a niech sobie mowia a nie stac w kolejce boze co za ludziska jak ty sie powstrzymalas zeby czegos nie powiedziec tej starej babie to ja Cie podziwiam ja bym wybuchla no normalnie potrazka JESTESMY W CIAZY I MAJA ZASRANY OBOWIAZEK NAM USTEPOWAC WSZEDZIE NIECH SIE UCZA STARE NIBY KATOLICZKI !!!!!!!!!!!




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640449 przez pasal
powiedziałam "a żebyś zdechła" i wyszłam. Dobrze znam to babsko, w kościele zawsze w pierwszej ławce. A w labolatorium na wyniki co 3 tygodnie żeby sprawdzić czy czasem nie zachorowała. Juz wiem dlaczego takie kolejki w NFZ na operacje, zabiegi i badania. Bo własnie takie mochery się nudzą w domu i dla relaksu zapisują się na badania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640452 przez poziomka-1801
pasal ja pierdziele...współczuje! ja pewnie bym nie wytrzymała i babie pocisła z grubej rury.
z dwa tyg temu miałam ciutke inna syt w sklepie ale tez z mocherowym w roli głównej.
Stałam sobie kulturalnie w kolejce po ser a akurat w tym sklepie jest wielki szyld,,inwalidzi i kobiety w ciazy obsługiwane poza kolejnoscią,, nigdy sie o to nie upominałam bo co mi tam chwila czy dwie...ale za to w tamtym dniu babka która obsługiwała na serach dojrzała mój brzuszek i omineła młodego faceta który stał przed mocherem i mochera w roli głownej pytajac sie mnie jaki ser chce...a mocherowy berecior z taka gęba ze ona stoi tu tak dlugo a ja dopiero do kolejki dołaczyłam i co to za wychowanie by jej nie obsluzyc...zburaczyłam i mówie grzecznie do sprzedawczyni ze poczekam niech sie zajmie pania..mocher troche sie uspokoił ale gdy sprzedawczyni odp ze maja obowiazek przepuszczac ciezarne to mocherowy babsztyl jak wybuchnał to jak wulkan w czasie erupcji...no mordą tą swoja pomarszczoną tak jadaczkowała ze masakra...mówie do niej grzecznie ze jak bedzie sie tak unosic to zyłka jej pęknie i będzie po sprawie :blink: a ta jeszcze gorzej,za to sprzedawczyni i tak czy siak mnie obsłuzyła i skomentowała babcie tak,,od młodych wymagacie szacunku do starszyzny a sami dajecie taki przykład,, Babcinka mocherowa taki bulwers walneła ze sera nie kupiła i odeszła z przytupem jeszcze cos pultając sie pod obzdyczoną japą.

Ja zawsze badania robie sobie za kase...ide do labolatorium a tam 5 zł morfologia 5 mocz glukoza 15 i wchodze nie czekajac...własnie ze wzgledu na to ze juz na poczatku ciazy sie naczekałam na sama morfologie i mocz panstwowo 2 h w kolejce!!!! mało paznokci nie jadłam z głodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640461 przez Patrizia
poziomka wyslalam sobie na te produkty z bebilonu :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640463 przez pasal
u nas nie ważne czy płacisz czy nie, kolejka jest jedna i tak czy siak trzeba czekać :/ normalnie to też bym mordkę wydarła, ale tam ze 30 osób na korytarzu i każdy się gapi jak na idiotkę. Oczywiście na 30 osób 20 mocherów. Już nawet nie wspominam o tym, że nie miałam nawet gdzie siedzieć bo co drugiej babie reklamówki się zmęczyły i musiały posiedzieć na krześle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640465 przez poziomka-1801
i superpatriziami szło to koło 1,5tyg ale zaskoczona byłam ze cos wyslal:) a misio fajny choc nie wielki :silly:

pasal ogolnie to b.rzadko widac by ktokolwiek w ogole ustępował pierwszeństwa ciezarnym ,jak czasami jade w autobusie to siedzi taki alwaro i jego milagros a ja cisne sie sapie dysze,przeskakuje z nogi na noge a zero reakcji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640467 przez Patrizia
dlatego wlasnie trzeba tych wszystkich ludzi uswiadamiac maja ustapic i koniec niech sie ucza dobrego wychwania pasal dziwie sie ze nikt sie nie odezwal ale no coz sa ludzie i ludziska




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640473 przez pasal
czasem mi się zdarzy, że w sklepie przyjmują mnie bez kolejek, czy w banku. Ale reakcja ludzi dookoła to katastrofa.. znieczulica.
Ja zamówiłam właśnie próbki z johnsona, zaraz zamówię też z bebilonu :) macie jeszcze jakieś takie strony z próbkami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #640480 przez pasal
Patrizia - pielęgniarka wyskoczyła i zrobiła awanturę, te stare baby pewnie myślały tak samo. Fakt, że z twarzy to ja na 22 lata nie wyglądam ale nie powinno to nikogo obchodzić ile ja mam lat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #640482 przez poziomka-1801
Właśnie zadzwoniła moja kolezanka z roku. Ona ma 42tc i jutro miała miec wywoływanie bo ani rozwarcia ani nie zgładzona szyjka a mała 4680wg usg,wiec spory kloc...dostała skierowanie na patologie ciazy i po 4 h czekania az doktor prowadzacy sie zjawi i ja przyjmie dowiedziała sie ze ,,sory gregory ale nie ma miejsc,prosze szukac w innym szpitalu,,to ją krew zalała.
wkurzona poszła do swojego gina i mu powiedziała o syt braku miejsc a ten jak na nia morde wydarł ze jak ja odesłali z kwitkiem to miała mu przyniezc skierowanie z negatywna odpowiedzia i uzasadnieniem to zapłakana zadzwoniła do mnie i mówi ze ja ,,ch** szczela,, na te NFZ. Normalnie bym nie uwierzyła gdyby nie to ze dziewczyna juz duzo za duza jest a córke to nie wiem jak urodzi....bo chyba pęknie w szwach. Odrazu sobie pomyslałam-boze i ja mam isc rodzic......
chyba na dniach przejade sie na kołobrzeg i faktycznie zapytam jak sie tam miewa sprawa



tez zamówiłam na johnson :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl