BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 9 miesiąc temu #705054 przez srenka_918
Dają radę coraz lepiej ;)
No ja też się niedługo wyprowadzam na swoje to sobie "odpocznę" ;)
Moja szwagierka urodziła synka 4320, także był to słoń ;) ale to drugie dziecko, pierwsze miało 3300. Ale ona to przez dwa dni normalnie chodzić nie mogła tak jej się miednica rozeszła bo szczupła jest, w Polsce lekarze to sadyści i każą się męczyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705101 przez nuśka09
Witajcie ;)
srenka zazdroszczę Ci że już cieszysz się maluszkiem i że gubisz zabrane w ciąży kilogramy ;)
Ja mam już taki duży brzuch że mam problem z założeniem skarpetek a tyle jeszcze przede mną :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705212 przez KarolciaZumba
nuśka09 a ile już masz cm ? Ja mam 100 cm i naprawdę już ciężko a czytałam ,że jeszcze co tydzień po 1 cm powinno mi przybierać , masakra :ohmy:
Macice już mam tak wysoko że mój oddech jest płytki!!

Aż jeszcze tylko mi brakuje ,żeby woda zaczęła mi się zbierać i żebym zaczęła puchnąć !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705321 przez srenka_918
Ja do porodu miałam 123cm!!!!
no i pamiętam jeszcze te problemy z ubieraniem butów i skarpetek ;) jeszcze czasem się łapię na tym że wciągam skarpetki "po turecku" ;)
Do brzucha też się da przyzwyczaić ;) wcześniej strasznie mi przeszkadzał a teraz mi flak po nim przeszkadza ;)

Pawełek dziś mi w dzień spał 4,5 godz ;) i to przy takich hałasach że szok ;) zjazd rodzinny był, mały dostał mnóstwo ubranek, na szczęście większość ze sporym zapasem bo byśmy tego nie zdążyli założyć ;)
Potem przez 2 godz siedziałam z nim przy stole i wszyscy zdziwieni że taki spokojny cichutki i słodki ;) potem się zmęczył, najadł pomarudził przy zasypianiu i śpi. Nasza pora na kąpiel jest ale żal mi go budzić, tak się męczył przy zasypianiu, wrażenia za bardzo go zmęczyły, tyle ludzi na raz jeszcze nigdy nie widział a właściwie słyszał, bo wpatrzony był we mnie ;)
Kurczę to jest najsłodsze w tym wszystkim że jemu podobam się pod każdym względem i jest we mnie wpatrzony jak w obrazek ;) a najbardziej (jak każdy facet:)) kocha cycuszki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #705633 przez KarolciaZumba
srenka Ty to masz normalnie bezproblemowe dziecko , nic tylko zazdrościć :laugh:

Dziś miałam jakąś dziwną noc, w sensie czułam się dziwnie bo Maja jakaś taka niespokojna była, nie miała skurczy ale jakieś takie dziwne bóle brzucha, no i do tego przeszywa mnie taki jakiś straszny niepokój, to normalne czy ja już po prostu zaczynam świrować?

a co do flaka na brzuchu to zastanawiałaś się już nad jakimiś pasami ściągającymi ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705657 przez srenka_918
Ja nigdy nie miałam takich objawów to nie wiem... A przy tych bólach brzuch Ci nie twardnieje?
Co do flaka to mam gorset poporodowy, największy rozmiar jaki dorwałam w sklepie ale jest trochę za mały bo za mocno ściska, jeszcze mnie tam w środku wszystko boli, więc jak na razie "ściskam się" spodniami ciążowymi, zaciągnęłam wszystkie gumki ale to mało daje... Mam nadzieję że już niedługo będę mogła się wbić w gorset, bo po ciuchach widzę że przez ten tydzień dużo mnie ubyło bo w niektóre "zapomniane" ciuchy się mieszczę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705831 przez KarolciaZumba
Ja generalnie jestem instruktorem fitness więc chciałabym jak najszybciej wrócić do ćwiczeń po porodzie myślę że 3 tyg mi wystarczą żeby się pozbierać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705990 przez srenka_918
Wszystko zależy od intensywności krwawienia. Ja przez pierwsze dni miałam wręcz krwotok, ciągle się ze mnie lało, wkładka poporodowa wystarczała na godz gdzie powinna na ok 3-4 i to mnie najbardziej osłabiło, od razu załapałam anemię, a w ciąży nie miałam z nią problemu wcale

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706056 przez KarolciaZumba
srenka a o powiedz mi miałaś tak ja np dziś podczas spaceru miałam mega twary brzuch, miałam mega parcie na siusiu do tego czułam jak coś by mnie ugniatało i miałam taki płytki oddech aa no i nie dobrze mi się robiło, właśnie wróciłam usiadłam i jest trochę lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706137 przez srenka_918
takie objawy potocznie nazywa się "stawianiem brzucha" skurcze brixtona czy jakoś tak. Macica przygotowuje się do porodu i ćwiczy, tylko te ćwiczenia trzeba obserwować żeby się nie nasilały albo nie stały się regularne bądź żeby nie wystąpiło krwawienie, bo wcześniaka lepiej nie rodzić... Przynajmniej 6 tyg jeszcze powinnaś ponosić swój słodki ciężar

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706143 przez srenka_918
jak mi się tak mocno brzuch stawiał (bo często jest to delikatne uczucie, na które nie zwraca się uwagi) to kładłam się na lewym boku, tak żeby brzuch nie "wisiał" w powietrzu tylko leżał, np na poduszce lub oparty o łóżko, wtedy parcie na pęcherz jest mniejsze i oddychać łatwiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706158 przez nuśka09
Karolcia pojęcia nie mam bo nie mierzę :P
ale myślę że więcej niż 100 bo do szczupłych nie należę :P
Co do takiego twardnienia brzucha też mam czasem ale bez bólu i duszności.

srenka nacinali cię? kurcze strasznie duzo tego z ciebie sie lalo. sie nameczylas bidoczku.
a jak karmienie piersia idzie?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706209 przez KarolciaZumba
Ja to się dziś znów wystraszylam przez te skurcze! Jutro idę zobaczyć się z położna i na pobieranie krwi zobaczymy. Do usg zostało mi jeszcze 6 tyg!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706261 przez nike84
srenka ależ ty masz grzecznego tego synka - pozazdrościć :) Jak w ogóle radzisz sobie z opieką nad nim? Nie bałaś się np kąpać takiego maluszka. Ja najbardziej sie właśnie boję takiej pielęgnacji dziecka - kąpanie, ubieranie, przewijanie, dbanie o pępuszek itp. Chociaż mam nadzieję, że matka natura w porę przemówi i nie będzie problemu :)

Mnie również coraz częściej zdarza się takie nagłe napięcie brzucha na dole i jest to dość niemiłe uczucie, ale zawsze wtedy staram się położyć i odpocząć i wtedy przechodzi. Ostatnio zauważam też coraz częściej, ze mój synek preferuje leżeć po prawej stronie, przez co mój brzuch przyjmuje nieraz bardzo śmieszne kształty :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706433 przez KarolciaZumba
Nike moja Maja też jakoś po prawej stronie bo moje żebra tam są strasznie obkopane :laugh:

Kurcze jak ja Wam zazdroszczę, że macie tak często te USG i wiecie ile Wasze maleństwa ważą no i jak wyglądają :)

No cóż ta ciąża uczy mnie po prostu cierpliwości :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl