BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 9 miesiąc temu #711024 przez KarolciaZumba
Ja to srenka lubię czytać takie wiadomości :P pewnie czujesz się taka lekka :D
Ja mam jakieś +10 kg i wrażenie takiej "maćkowatej twarzy " i dałabym wszystko żeby znów poczuć się tak lekko :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #711058 przez srenka_918
Jeszcze trochę ;) Zaraz po tym Jak mała "wyskoczy" z Ciebie będziesz czuła największą ulgę na świecie :) wtedy zobaczysz co to czuć się lekko :)

Moje lekko też jest piękne :) w końcu moje pięty wyglądają normalnie i są zadbane bez specjalnych zabiegów, jak miałam te wszystkie kilogramy mogłam je "piłować" codziennie a i tak były twarde brzydkie i popękane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #711261 przez marta_szh
Witam Serdecznie, mój mąż jest fotografem tu znajduje się jego strona www.fotoimpresja.pl specjalizuję się głównie w sesjach rodzinnych, dziecięcych, ciążowych. Zachęcam wszystkich z W-wy i okolic.Ceny bardzo konkurencyjne. Polecam, wspaniała pamiątka. Szczegóły na stronie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712359 przez nuśka09
hej dziewczyny ;)
pytanie mam :) jak się do porodu przygotowujecie od tej fizycznej strony? :)
ćwiczycie? masujecie krocze? pijecie napar z liści malin?

ja się właśnie zastanawiam co i jak :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712477 przez KarolciaZumba
nuśka też się nad tym zastanawiałam,i różne olejki do masażu widziałam, ale nie wiem czy ma to sens, jak mają cię naciąć to i tak cię natną...

ja mam ostatnio takie nudności że szok! co zjem to jest mi nie dobrze, jedynie co mi trzeba to wody, którą wypijam w ciągu dnia litrami i pocę się jak świnka do tego a wcale u nas nie ma gorąco :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712512 przez nuśka09
chyba jednak zdecyduję się na wypróbowanie czegoś bo nie zaszkodzi a może akurat pomoże :P

u nas upał straszny, nie wychodzę z mieszkania bo po 5 minutach na zewnątrz spocona taka wróciłam że musiałam prysznic brać... też się pocę jak świnka teraz:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712586 przez eewa
Witajcie :) miło mi, że mogę dołączyć do waszego grona. Jestem w 17 tygodniu ciąży,a że jest to moja druga ciąża brzuszek mam znacznie większy, okrąglejszy niż w pierwszej ciąży. Prawdą jest to, że każda ciąża jest inna. Przy I ciąży czułam się bardzo dobrze od początku do końca z zaplanowaną z góry cesarką. Teraz odczuwam wszystkie możliwe dolegliwości. W II trymestrze jest lepiej bo mam apetyt i przytyłam na razie 2 kg. Wizytę mam 1 sierpnia więc troszkę mi przybyło :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712661 przez KarolciaZumba
eewa no tak każda ciąża inna, ja to nawet początki znosiłam bardzo dobrze , teraz to już jakaś porażka :/ Przynajmniej mniej więcej wiesz co cię czeka :D
a czy pod koniec pierwszej ciąży zbierała ci się gdzieś woda? Jeśli tak to gdzie i od którego tygodnia ?

Już naprawdę chciałabym,żeby było po :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712753 przez srenka_918
Witaj eewa ;) Po jakim czasie zdecydowałaś się na kolejne dziecko?

Karolcia jeszcze trochę ciąży przed Tobą, więc nie wmawiaj sobie "chcę być po" tylko "jak mi dobrze i przyjemnie" nawet jeśli to nie prawda, siła perswazji działa mocno na organizm ;) może Ci się polepszyć i łatwiej zniesiesz końcówkę. Ja też ciągle mówiłam że chcę być po i dłużyło mi się strasznie a tak właściwie to ostatnie chwile wolności więc nawet warto przedłużać ;)
Teraz jak chcę gdzieś wyjść to muszę dostosować się do pory posiłków małego a ponadto zorganizować opiekę i czasem aż się wychodzić nie chce tyle kłopotu z przygotowaniami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712834 przez KarolciaZumba
hmm no tak grunt to pozytywne nastawienie , aczkolwiek przy milionie dolegliwości zaczyna to być trudne, czasem mam wyrzuty sumienia że po prostu tyle leżę i nic nie robię :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712839 przez nike84
Witaj eewa :)

Ja to jakaś inna chyba jestem, bo mnie się do porodu w ogóle nie śpieszy i wręcz ciąża mnie jak na razie cieszy. Korzystam z ostatnich chwil wolności,wypoczywam - chociaż teraz mamy ten remont, więc ciężko mówić o wypoczywaniu, no i ciszę się każdym kopniaczkiem od małego :) Wiadomo też mam pewne dolegliwości, jak zgaga, bóle pleców, ale staram się myśleć pozytywnie, bo już niedługo moje życie się zmieni i już nie będzie odwrotu :silly:
A tak w ogóle srenka powiedz mi, twój mały jak był w brzuchu to był spokojny czy wariował ;)? Bo mój tak szaleje całymi dniami, i ostatnio koleżanka mi powiedziała, że to znaczy że jak się urodzi to mi da nieźle popalić, bo jaki dziecko ma temperament w brzuchu taki ma później po porodzie. No i się trochę przestraszyłam, bo mój muszę przyznać że mały wiercipięta jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712872 przez miedzynamikobietami
srenka_918 nie wiem czy słyszałaś o możliwości usunięcia mięśniaków za pomocą terapii doustnej? Operacja może przynieść wiele skutków ubocznych, a terapia jest znacznie łagodniejszą formą leczenia, dlatego powinnaś się jeszcze zastanowić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713077 przez srenka_918
nike84 ja nie mogę powiedzieć żeby Pawełek był spokojny w brzuchu, miałam uczucie że nigdy nie śpi!! to kopniak w żebra to czkawka, albo jakieś przewroty piruety, brzuch mnie czasem bolał tak mnie rozciągał od środka, na kilka dni przed porodem się wyciszył, słabo czułam ruchy i dlatego też zgłosiłam się do szpitala, ale mały był cały i zdrów, po prostu dopiero przed porodem pokazał jaki będzie, bo w porównaniu do innych dzieci to aniołek ;) czasem da mi w kość ale to jak za szybko zaśnie przy cycu i się nie doje i wtedy już cały dzień ma głoda i się budzi co godz nawet czasem bo i mniej wypija bo co chwilę i cycunie nie nadążają z produkcją, ale takich dni mamy mały, w nocy śpi 4-5godz ciągiem i budzi się tylko żeby zjeść, jedyna wada to że u niego dzień zaczyna się od 6 a ja przyzwyczaiłam się do długiego leżakowania w ciąży, chociaż kiedyś wstawałam o takiej porze czy do pracy czy niedziela, więc niedługo znowu wejdę w swój rytm.

miedzynamikobietami proponowano mi leczenie doustne ale musiałabym się wstrzymać z ciążą a chciałam dziecka ;) teraz brzydalstwa tak się rozrosły że żadne leki nie pomogą, tylko operacja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713961 przez KarolciaZumba
łoo matko ale mnie dziś w nocy skurcz złapał w łydce ,aż do tej pory mnie boli :D

Dziwne bo od początku ciąży zjadam 2 tabletki magnezu :S

Srenka co brałaś do szpitala a czego żałowałaś że nie wzięłaś?
Jakie ubranka najbardziej przydają się na początku?
aaa i jakiego smoczka używasz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #714140 przez srenka_918
no te skurcze w łydkach są okropne czasem po nich 2 dni łydki bolały...

Chodzi Ci o do szpitala do leżenia na patologii czy do porodu? Jak oczekiwałam na poród to najważniejsze były zabijaki czasu typu książka laptop krzyżówka, przy dziecku już nie było potrzeby ;) ubranka były prawie niepotrzebne w szpitalu gorąc bo akurat upały były, a do tego położne marudziły jak się ubrało dziecku co się chciało, zgadzali się tylko na koszulki z długim rękawem, a pampers musiał mieć wycięte kółeczko na pępuszek. Najważniejsze były chusteczki nawilżane bo tych szpital nie ma w ogóle, resztę szpital udostępnia, ale lepiej mieć swoje pampersy, koszulki, najlepiej jak zapinane na guziczki a nie zakładane przez główkę bo dziecko nie lubi pierwszych przebieranek, łapki-niedrapki i skarpetki

Aha i jeszcze rożek bardzo się przydał i czapeczki bo przeciągi straszne w szpitalu...

Jeśli chodzi o smoczek to mam standardowy nuk 0+ ale nie używam bo po kilku ssaniach smoczka mały gryzł mnie w sutki... a nie marudzi jakoś specjalnie bez tylko dłużej muszę go przy cycu przytrzymywać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl