BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #166074 przez Marysia27
Batmaniku, właśnie przypomniałaś mi o przepisie, a więc proszę bardzo :

2 kg ogórków pokroić w plastry zasypać w misce 6 łyżkami soli wymieszać, i zostawić to na noc.

Rano wylać odstałą wodę, pokroić czosnek ( jakieś 2 główki na 2 kg ogórków) w plastry- ja tę na szerokiej tarce w plastry, bo szybciej- i wymieszać z ogórkami dorzucając gorczycę do smaku.

Rozłożyć to w słoikach.
następnie podgrzać 3-4 łyżeczki chili w proszku i 12 łyżek oleju i zalać po trochę ogórki.

Kolejno zagotować0,5 litra octu i 0,5 kg cukru i dolać do słoików- ale nie do pełna. na koniec wlać po 2 łyżki oleju do słoika i posypać słodką papryką. Króciutko pasteryzować we wrzątku- ja to robię zagotowując słoiki, i wyłączając gaz, wyciągam je po 5 min. Robi się to ekspresowo, nie licząc oczywiście wcześniejszego cięcia ogórków, a ilość czosnku zależy od tego, kto jak lubi, żeby buzię wykręcało, bo jest to bardzo pikantna sałatka, ale pyszna :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166082 przez Marysia27
Raczku, fajnie by było, żeby Twoje dzieciaki załapały się na laptopy :) trzeba korzystać, jak dają :lol:
A ja byłam dziś na rozmowie, i nic z tego, bo babka z urzędu pracy zapomniała mi powiedzieć- albo nie wiedziała-, że szukają kogoś do laboratorium z wykształceniem kierunkowym!!!!!!!!! a gdzie moja historia do mikrobiologii :S Żebyście widziały minę dyrektorki, gdy zobaczyła moje wybitnie humanistyczne CV :cheer: Szkoda gadać, jaki bałagan mają w tym urzędzie, ja już nie liczę, że w czymkolwiek może mi on pomóc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166088 przez Batmanik
oj Marysiu to chyba wszedzie tak jest w PUP-ie u nas tak samo kieruja do pracy czy na staze nie patrzac na nic...
dzieki Marysiu za przepis bede dzialac z nim..tylko jak sie lepiej poczuje bo jakas tragedia jest ze mna dzis:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166090 przez Batmanik
Marysiu a sloiki to drzemowki czy litrowe???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166108 przez Batmanik
Marysiu a z tych dwoch kg ile Ci sloikow wychodzi??bo planuje juz zakupy hehe i chcialam ze 20 sloikow zrobic i nie wiem ile kupic:) ach juz bym robila cholercia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166154 przez Batmanik
oj troszke mi lepiej przespalam sie z pol godz teraz szykuje obiadek smykowi...
jest u mnie siostra ale tyle ze poszla dzis do sklepu a wie ze zle sie czuje nawet nie zapytala czy cos pomoc :angry: jeszcze kolo niej trzeba robic ale dostala wiazanke i zabrala sie z kolezanka na dwor...
ach igor tez daje czadu jak mu czegos nie chce dac to drze sie jakbym go ze skory obdzierala i tym sposobem zarobil w tylek a drugi raz przy przebieraniu ale juz w goly tylek bo zrobil kupke ja go przepieram a ten brzdac ucieka mi :angry:
och patrze tylko zeby dzien sie juz skonczyl moze jutro bedzie lepszy....
a nosi mnie zeby mojemu napisac jaki z niego tatus ale jeszcze czekam cierpliwie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166268 przez Marysia27
Oj, Kochana, widzę że masz dzień naprawdę do kitu :S Bartek za każdym razem tańczy z tyłkiem jak go przewijam, i nie raz kupa wypadała z pieluszki :S i nawet zdarzyło mi się dać mu parę razy kuksańca po nodze, żeby nie wierzgał :angry: a ja sałatkę kładę w słoiki półlitrowe, jak po rolmopsach. I z dwóch kg wychodzą mi 4 słoiki :) Ale to zależy od tego też, jak mocno się ugniata ogóreczki w słoiku :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166390 przez Batmanik
oo to dobrze kuipe z 10-20kg ogorkow zeby troche bylo...
och jeszcze siostra na spacer mnie wyciagla a po spacerku przyszli do mnie i sajgon w pokoju mi zostawili hehe i zabrali sie a jak mlodszej powiedzialam ze ma dzis podlogi zmywac to uciekla spac do kolezanki cwaniara jedna;) ale wazne ze o dziwo Igor juz spi zaraz pozmywam naczynia wezme sie za podlogi i byle szybko uciekam lulu...
oj z tymi dziecmi ostanio sisotrzeniec z golym tylkiem uciekl mi na balkon i wielce zadowolony bo uciekl cioci:)
milego wieczorku!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166514 przez Martuska
Hej Laseczki ,
ale mnie teściówka dziś wkur.... Pilnowała Małego dzisiaj jak ja byłam w pracy no i przychodzę po pracy a tu drzwi do mieszkania nie zamkniete na zamek a w domu mój ulubiony kolega teściowej który wszystkie pieniądze któe ma przechleje i córeczkom rozpieszczonym da na browarka;/ Już mam dosyć druga taka sytuacja ;/ Nie podoba mi się że moje dziecko przebywa w takim towarzystwie bo jak Mały chodzi to on mowi "no chodź chodź pijaczku". Teraz tego jeszcze nie rozumie ale jak bedzie starszy to masakra... Ah nie wiem co mam robić taka rodzinę już będę miała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166554 przez raczek10
cześć .
przepraszam ,że przepisu na ogorki nie dalam ale gdzieś wsadziłam i sama nie moge znależc :S ale Marysiu twoj przepis wykorzystam na pewno :)

Batmaniku ja cie podziwiam że jeszcze masz czas i chęci na ogórki ;) ja juz wysiadam :blush:

Martuska no w końcu jesteś :side: odzywajaj sie częsciej bo zapomniemy ,że jesteś :blink: ale to tylko żarty :silly: no sytuacja nie ciekawa i ja bym na twoim miejscu towarzystwo pogoniła im szybciej tym lepiej . Trzeba miec w glowie troche poukladane a nie robić komuś jeszcze problemy .jednym słowem nieodpowiedzialna tesciowa :angry:
no mussz sama zdecydowac czy dasz rade sie szarpać całe życie czy zaryzykować i układac sobie od nowa
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


a teraz co u nas ; Jasiu ma 2 ząbka na górze :) w końcu sie przebil ale nocke zarwałam dzisiaj i padam :blush: na wisienkach tez byłam i dzemików zrobiłam :)
u mnie i mojego narazie jest nie zle czyli na dobrej drodze ale zeby nie było sielanki to mam problemy z rodzicami ale to nawet nie chce mi sie na forum wyciagać śmieci może innym razem wam opisze sytuacje :dry:
a i dodam hi hi ,że schudłam :lol: 75 waże :lol:
a co u was jeszcze :side:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166683 przez Batmanik
Witam!!!
Raczku ja pierwszy raz tak robie sloiki na zime bo wkoncu mam wlasna kuchnie;)
a moj lubi takie rzeczy ale coz nie zasluzyl sobie wkoncu ale niech ma-byleby mu smakowalo hehe;)
Martuska wkoncu jestes!!!ach z tymi tesciowymi moja nas sklocila i jaka mila teraz dla mnie jest az sie zygac chce :X
moj smyk codziennie robi rzadka kupke pewnie cos znow idzie ale nie da sobie pokazac...
mnie podziwiasz Raczku a ja Ciebie tyle masz obowiazkow, noce nie przespane, smigaszz na wisienki no i jeszcze dzemy robiszz- WIELKI UKLON KOCHANA W TWOJA STRONE!!!!!!!!!!!!!!
ide na sniadanko!!
milego dnia!!!


ps...moj sie nie odzywa i d...ja jak narazie tez nie bede ale w sierpniu ubezpieczenie sie w aucie konczy i w tamtym roku prawie 800zl za caly rok w tym roku mam nadzieje taniej zaplacic ale na moja wyplate i tak duzo wiec bede musiala wyciagnac reke na zgode albo w buty zainwestowac :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #167093 przez Martuska
To miłe Laseczki że tak o mnie pamiętacie bo forum na którym przeżywałam całą swoją ciążę dawno o mnie zapomniało bez echa... Teraz mi trochę net muli bo mam bezprzewodowy i skonczyły mi się już limity ale spróbuję coś pisać częściej. Zaraz się wybieram do pracy a tak mi się nie chce:( Jeszcze Miki się rozchorował ma katarek i trochę gorączki ale walczymy dzielnie to złote dziecko;) Teraz sobie ogląda TV bajeczkę Lilo i Stich super sprawa;d DO później;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #167202 przez Marysia27
A ja mam rozpizgaj w chacie, wyrzuciłam rzeczy z szaf i robię mega porządki, co najmniej jakby na co dzień nie było u mnie wystarczająco porządnie. Sama sobie robotę wynajduje, a później zła jestem, że mam tyle roboty :S
Raczek- kocham wiśniowe dżemy- im większe kawałki owoców, tym lepsze :lol:
A im więcej czytam o waszych teściowych, tym większą mam ochotę moją "ozłocić". Wczoraj M. mi powiedział w tajemnicy, że rozmawiał z mamą, i ta jemu powiedziała, że jestem świetną matką, i mojemu dziecku niczego nie brakuje. Wiecie, aż się ciepło na sercu robi słysząc takie rzeczy :)a ze spraw przyziemnych, to zamówiłam dziś fotelik samochodowy dla Bartka, bo korzystamy z fotelika znajomych. Dałam za niego na necie tylko 150 zł z przesyłką, a nie jest to chiński badziew, i przeszedł pozytywnie crash testy i własne i niezależnych firm i dostał 3 * :cheer: chciałam mu najpierw kupić fotelik droższy na licencji Ferrari, ale mają takie same oceny i testy, i stwierdziłam, że nie będę przepłacać za nazwę, bo mały będzie w nim jeździł średnio raz w miesiącu, bo przecież nie mam prawka i wszędzie na piechotę B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #167551 przez Marysia27
Jestem miszczem ;) dom lśni, aż do następnego bałaganu :blink: zapomniałam napisać, że komp znów mi się pieprzy, więc nie bądźcie zdziwione, jeśli znów mnie nie będzie :angry: Zapomniałam również dodać, że w poniedziałek przyjeżdża do mnie siostra na wakacje, i nie mogę się już doczekać jej towarzystwa :lol: Dobranoc :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #167561 przez Martuska
Ten mój internet chodzi z prędkością żółwia ze średniowiecza już nie mam do niego siły;/ Ale postanowiłam że jeszcze Wam się wirtualnie pokażę;) U Małego choroba chyba nie postępuje bo już nie kicha z gorączką też ok bo jest jej brak, dobranoc bo już usypiam;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl