BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

13 lata 10 miesiąc temu #22328 przez Katarzynka
No jak mam siare moze od miesiąca przewaznie w nocy i to z prawej piersi...

A szkołe rodzenia zaczynam 20.07 koszt 350 bo bezpłatnej tez nie znalazłam. 2 dni w tygodniu po dwie godziny przez miesiąc i "zwiedzanie porodówki i oddziału" zajęcia prowadza dwie połozne, ordynator, ginekolog od laktacji (moja prowadzaca ciąze) i pediatra.
Ja jeste teraz w domu a zajecia sa na 16 i maż pracuje do 16 więc będzie zawsze spoźniony jak nie buda mu się wychodzic szybciej.

Ja włsnie mam mozliwosć rodzenia w wodzie ale taz sie nad tym zastanawiam bo nie wiem czy przy takim porodzie moze być mąż a chcem żeby był z mani on tez chce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22331 przez Martynka__89
Katarzynka a za taki poród w wodzie trzeba coś zapłacic ? Ja gdzies czytałam że się płaci, więc pytam z ciekawości.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #22336 przez Katarzynka
U mnie w szpitalu nie a jak jest w innych nie wiem.

A to zdjęcia takiej wanny z porodówkidzie zamierzam rodzić
www.spzoz.augustow.pl/images/pol_1.JPG

www.spzoz.augustow.pl/images/pol_4.JPG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22339 przez roxana
Kinia Nadia to cudowne imie. Przepiękne:)
Malutka ma jeszcze mnóstwo czasu żeby się dobrze ułożyć. Nic się nie martw - czytałam niedawno że dzidzie odwracają się najczęściej po 30 tygodniu, a niektóre jeszcze później. Tak, że na razie plac zabaw cały dostępny dla Nadii - odwróci się w swoim czasie.
Na szczęście moje problemy ze skurczami ( odpukać w nie malowane ) już się kończą bo łobuziak już tak nie kopie.

Katarzynko my chodziliśmy do szkoły rodzenia - byliśmy na 3 zajęciach i wtedy właśnie podczas ćwiczeń z rehabilitantką dostałam skurczy. Przestrzegam Dziewczyny ćwiczcie delikatnie, nie przemęczajcie się, szczególnie jeśli do tej pory w ciąży nie ćwiczyłyście.
Mój lekarz powiedział, że szkołę rodzenia powinno się zaczynać po 30 tygodniu ciąży, kiedy spada ryzyko przedwczesnego porodu.
Ale czasem ciężko to zgrać w czasie - to była szkoła płatna 500 zł. 11 zajęć po 2 i pół godziny. Wizyta na porodówce oczywiście też. ( ja zwiedziłam jak leżałam na patologii po drugiej stronie korytarza :))
Siara zaczęła mi lecieć w 25 tygodniu, ale potem po szpitalu szpitalu schudłam i piersi mi zmalały - teraz dopiero się odbudowały, ale siara się nie pojawiła więcej mimo, że czuję że piersi są nabrzmiałe.

U mnie w szpitalu nie ma porodów w wodzie - są wanny ale tylko przed porodem, koleżanka korzystała przy porodzie i mówiła że bardzo łgodzi ból. Ale to zależy ja nie jestem się w stanie położyć w wannie - od razu źle się czuję.
U mnie w szpitalu są piłki, kozły, drabinki dla wszystkich ale słyszałam, ze w niektórych szpitalach takie sale z gadżetami są dodatkowo płatne.

Rabarbar mój mąż powiedział, że zrobi jak będę chciała - nie wyobrażam sobie zebny go nie było na sali porodowej. Ale u nas to on jest silny i bezpośredni a ja raczej z tych wstydliwych więc przyda mi się silny człowiek w razie gdybym się rozkleiła.
Też się bałam, ale chyba po tym wszystkim przez co przeszłam w ciąży to sam poród będzie dla mnie szczęściem że dotrwałam. Najgorszy jest ból psychiczny, a fizyczny szybko się zapomni jak się zobaczy to Maleństwo, które jest Twoją częścią i marzy tylko o tym by je przytulić.

Mnie właśnie łóżeczka jeszcze brakuje - no i paru drobiazgów. Kupię je na twojemalenstwo.pl - mój mąż w drodze z pracy odbierze.
A do łóżeczka, w związku z tym, ze mam teraz mnóstwo wolnego czasu zrobiłam na szydełku ozdobne kaczuszki dookoła łóżeczka:)

Dziewczyny trzymajmy się w dwupakach - całuski i uściski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22341 przez Katarzynka
No ja sie troche boje porodu temu chcem iśc do szkoły rodzenoa tam będą 2 połozne ze szpitala wszystko objasnie co i jak i z czym sie je :) i co mozna wtedy robic a co jasne i jako tako zrozumiałe to juz nie takie straszne :D

A co do kosztów porodu to słyszałam że wszystko jest za darmo ale dowiem sie wszystkiego w szkole rodzenia jak zaczne chodzic :)
U mnie akurat zacznie sie 30 tydzień;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22431 przez Marysia27
Witajcie :D
Co do siary- u mnie od dobrego miesiąca i głównie z prawej piersi. A jeśli chodzi o szkołę rodzenia to u nas jest darmowa, ale jak na złość, kiedy mogę już się do niej zapisać, w wakacje nie ma zajęć, a we wrześniu, jak już szkoła ruszy, to akurat nic mi po tym bo na dniach mogę urodzić. Dziewczyny które chodziły do szkoły rodzenia, bardzo chwalą sobie zajęcia, mówią że bardzo pomogło, a ja mimo iż jestem hard baba z charakteru, boję się tego co może nastąpić, nawet nie mam jak oswoić obaw. Jedynie położna zaproponowała spotkanie, podczas którego oprowadzi mnie po oddziale i porodówce, i omówi ze mną wszystkie moje wątpliwości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #22432 przez Katarzynka
Ja juz doczekac się szkoły nie moge i rozmów z połoznymi i wizyty na oddziale bo zielonego pojecia nie mam co i jak i to najbardziej przeraża.
I nie wiedziałam że moja ginekolog jest specjalistka od laktacji :)

No u mnie tez wakacyjnego miało nie byc ale że platna i dużo chętnych to zrobili na szczęście :D

Marysia27 brałas slub w poniedziałek czy nasze suwaczki inaczej liczą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22522 przez ksemma
Cześc!
Podczytuję was, ale sama nie pisże. Eh.. coś źle sie czuję. Boli mnie dół brzucha i to ciagle. wrr. Nie wiem, ale chyba pójdę do lekarza z tym wcześniej. Nie wiem skąd sie to wzięło i co oznacza...

Co do zakupów to jestem w lesie. I to daleko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22524 przez Katarzynka
Zawsze lepiej sprawdzić niż coś przegapić :)

MIłej nocki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22531 przez Kinia1
Co do porodów rodzinnych to mój mąż też chciał byc przy porodzie, ale ja nie chcę. W sumie to jak mu wszystko wytłumaczyłam i spróbowałam zobrazowac to jednak stwierdził, że póki mnie nie położą i nie będą kazali rodzic to będzie ze mną, a później na czas porodu wyjdzie :) Myślę, że to nie jednej osobie może się nie spodobac taki widok. Nie chcę nikogo straszyc broń Boże, ale byłam przy porodach, miałam praktyki na porodówce i uwierzcie, że nie każdy poród jest szybki i że zdarzają się nieprzyjemne widoki... Krew, krzyk i kobieta wtedy wygląda naprawdę nieciekawie. Ja stwierdziłam, że nie chcę, aby mój mąż na to patrzył, boję się, że później miałby te obrazy ciągle w głowie... Nie ma takiej wytrzymałości psychicznej, żeby znieśc taki widok, a jak mi zemdleje czy coś? Oj nie, podziękuję ;]
Miłego dnia, w tak słoneczny poranek życzę :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7393 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22532 przez roxana
Cześć Dziewczyny
Witaj Ksemmo - czasem brzuch boli bo wiązadła się rozciągają, ale mimo to lepiej spytać lekarza.

Kinia ja też myślałam o tych wszystkich aspektach porodu, wiem, że niektórzy faceci mogą mieć problem z takimi widokami - my z mężem tyle już razem przeszliśmy i widzieliśmy siebie w takich sytuacjach... jesteśmy razem ponad 10 lat. Mam nadzieję, żę ta sytuacja nas nie przerośnie, a bardzo potrzebuję obecności mojego męża podczas porodu.

Tłumaczę sobie to tak - od tysięcy lat kobiety rodziły - mnie też się uda:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22537 przez Katarzynka
Hej a ja chcem żeby był ze mna bo nie chce byc tam sama on jest silny psychicznie i w razie czego zareaguje jak ja juz nie bede miała siły niby lekarze ale czasem dziwne sytułacje sie zdazaja... Więc wole żeby był ze mną i pilnował co się dzieje,a że on tez chce byc wtedy z nami to jest super. Chce pierwszy powitac dzidziusia na świecie :D juz teraz z nim o tym rozmawia jak to bedzie jak pierwszy raz wezmie na rece ;)

Chyba że po szkole rodzenia zmienimi zdanie ale raczej watpie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22539 przez roxana
Katarzynko pewnie nie zmieni zdania. My byliśmy tylko na 3 zajęciach ale i tak było fajnie - drugie zajęcia były poświęcone fazom porodu i mój Tomek bardzo aktywnie w nich uczestniczył, mieliśmy zabawę w odbieranie porodu, na manekinie i nawet się zgłosił. tak, że jak mąż chce być wtedy z nami to pewnie wie co go czeka i chce uczestniczyć w tej trudnej acz wspaniałej chwili tak samo jak my.

W końcu panowie trochę nam zazdroszczą, że to nam w udziale przypadło noszenie dzidziusia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22540 przez Katarzynka
No czasem to takie śmiesnie jak cos gada z dzidzia albo mówi że się chce z nia pobawć a mały mu jeszcze odkopuje na jego zaczepki... Mówi że i tak wszystkich kopniaków nie czuje że pierwszego spotkania to on nie odpusci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22560 przez roxana
Mój Tomek też się . tak bawi z Tymkiem. Ostatnio dostał kopniaka w ucho a potem jak całował brzuszek to też dostał kopniaczka.
Ostatnio poczuliśmy nóżki od kolan do stópki wzdłuż brzucha - super uczucie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl