BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

13 lata 11 miesiąc temu #20374 przez roxana
Cześć Dziewczyny

Kolejny piękny dzień się zaczął. A u nas spokój- oby tak jeszcze 79 dni:)
Powiem Wam, że ciężko mi już zaczyna być, biodra bolą, ale coż zrobić, chcę być dzielną mamą:)
do wizyty już nie zostało dużo - tydzień i dzień. czekam na nią jak na zbawienie:)może będę mogła trochę pochodzić.
byłoby fajnie - może udałoby się zrobić jakieś zakupy dla Maluszka.
Batmanik ja też doświadczam bolesnych kuksańców w okolicach rzeber - najpierw łaskotało ale mój Maluch potrafi też nieźle przyłożyć.

Pozdrawiam Was Dziewczyny i oby ten dzień był miły dla wszystkich Mamuś i ich Maluszków.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #20378 przez kasia86
katarzynko moja niunia bużki nie pokazała i już nie pokaze..jest cały czas ułożona głowką do dołu..czasem tylko zmieni miejsce i jest bardziej na prawej stronie i wtedy kopie po lewej a za kilka dni zmienia miejsce na lewą i kopie po prawej...wczoraj właśnie jej się znudziło leżenie w tym samym miejscu i poszła na spacer na drugą strone :)
imienia nadal nie jestem pewna ale nie wpada mi w ucho nic innego jak Emilia...chociasz tatuś nie dokońca jest przekonany do tego imienia no i jesteśmy w kropce...

roxanko dobrze że skurcze trochę puszczają...u mnie też jest lepiej :) też miałam etap że łapał skurcz za skurczem a teraz 5-7 dziennie...a powiedz mi też masz tak że brzuszek częściej twardnieje jak masz pełny pęcherz albo leżysz na wznak??

batmanik to my z roxanką właśnie takie skurcze mamy często (chodz ostatnio żadziej :)) brzuszek robi się twardy jak kamien i nie da się wyprostować...ja jak miałam skurcz za skurczem to do szpitala szłam w pół zgjęta...przypuszczam że teraz będą ci się zdarzać takie skurcze (czasem silniejsze a czasem słabsze) ale puki będzie ich tylko kilka dziennie nie masz się co martwić...mówi się że to macica uczy się skurczy porodowych (tzw braxtona-hicksa )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #20382 przez Katarzynka
Ja mam czasem takie trwardnienie brzucha, Ale lekarz mówił ze jak one są do 12 razy dziennie nie ważne jakiej długości to jest to w normie. Ja mam do 5 dziennie więc jest dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #20394 przez roxana
Cześć Kasiu
Emilia - bardzo ładne imię, my dla dziewczynki mieliśmy Natasza.
Mó Tymuś wędrował po brzuszku jak był mniejszy ale teraz leży po lewej stronie brzucha główką do dołu i kopie po prawej - mam wrażenie, że jak prostuje te kochane rączki i nóżki to zrobi mi dziurę w brzuchu.:)

Też zauważyłam, że jak mam pełny pęcherz to skurcze się pojawiają, więc staram się biegać częściej żeby jej nie prowokować - macicy.
A jeśli chodzi o leżenie na wznak to staram się tego nie robić, no chyba że jak śpię, ale tego się nie skontroluje.
Podobno jak się leży na wznak to może dojść do zatkania głónej żyły jak się dzidza na niej ułoży i może dojść do nie dotlenienia. Więc raczej przyjmuję pozycję półsiedzącą niż leżę na wznak. i tak problemów ze skurczami co niemiara więc po co dokładać.

ja liczę jako skurcz właśnie takie bezbolesne twardnienie brzucha - te bolesne dzięki Bogu już mnie nie nawiedzają. ostatecznie raz dziennie co kilka dni, więc jest dobrze. jak przyjmowali mnie na oddział to usłyszałam od lekarki że tych hiksów to nawet jak jest około 30 to nic się nie dzieje złego. ale co lekarz to inna teoria... ja ufam swojemu i jak na razie grzecznie biorę leki i odpoczywam.

Kasiu czy w szpitalu podawali Ci fenoterol? i czy teraz bierzesz jakieś rozkurczowe? pytam dlatego, że zastanawiam się nad zmniejszeniem dawek - lekarz mówił, że jak skurcze ustaną to żeby odstawiać, ale trochę się boję, że skurcze wrócą.

pozdrawiam Was Mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #20472 przez kasia86
ja miałam w szpitalu jakiś zatrzyk a potem 2 razy dziennie kroplówkę z magnezem...i tak kilka dni...potrzymali mnie jeszcze 2 dni bez kroplówki żeby sprawdzić czy nie wracają i puścili do domku... po 2 tyg poszłam na wizytę do gina i powiedział że nie będzie mnie faszerował lekami jeśli nie jest aż tak żle i jeśli złapie mnie ból i częste skurcze mam łykać nospe forte co 4 godziny...jeśli po 2-3 dniach nie minie mam leciec do niego po skierowanie i do szpitala...miałma od tamtej pory tylko raz takie dolegliwości (wtedy przegiełam ze sprzątaniem :()ale po 2 dniach było lepiej a po 4 przeszło...oczywiście gina odwiedziłam i powiedział że wszystko jest dobrze i mam więcej takich rzeczy nie robić tylko leżeć...

jak leżałam w szpitalu miałam 20-21 tydz i mnie leczyli tylko magnezem..w przed ostatni dzień położyli obok mnie dziewczyne w jakoś 27 czy 28 tyg i jej dawali zatrzyki na szybsze rozwinięcie się płuc dziecka i jakąś kroplówkę która miała lecieć 24 godziny jedna..to chyba był ten fenoterol

bardziej o nią zadbali ale to chyba dlatego że miała już skruconą szyjkę do 25 mm była maxymalnie chuda dziewczyną i miała już 27-28 tydz..mówili jej że szybciej urodzi

a ile razy dziennie łykasz te tabletki?? może najpierw zmniejsz dawkę ale nie odtawiaj..

mi coś dzisiaj gorzej z brzuszkiem :( jakoś boli...ale mam nadzieję że przejdzie a nie się nasili

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20551 przez roxana
Cześć Dziewczyny
kasiu u mnie te skurcze też się pojawiły po przesileniu. na zajęciach szkoły rodzenia mieliśmy ćwiczenia - i w trakcie dostałam skurczy.
Na płucka dla dziecka podają diprophos - też dostałam. to są 3 zastrzyki.
Kasiu ja biorę nospę, aspargin i kordafen 3 razy dziennie a luteinę 2 razy. ostatnie 2 dni zmniejszyłam dawkę do 2 razy, ale trzymam rękę na pulsie.
ja fenoterol brałam przez 1 dzień - okropny lek. miałam po nim taką trzęsawkę i do tego myślałam, że serce mi wyskoczy - puls 140.
nie dobrze z Twoim brzuszkiem - nie powinien boleć. mam nadzieję, że już Ci przeszło i nie boli. co do bólu, to mnie brzuch jako tako nie boli, czasem czuję tylko taki nacisk - mój synek pcha główkę w okolice szyjki. ale jak go połaskotam to na szczęście się cofa.
Trzymam kciuki żeby wszystko było super i żadne bóle Cię nie nawiedzały.
Trzymaj się
Make a pregnancy ticker

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20559 przez rabarbar8210
Cześć dziewczyny,

Roxano, kasiu86, mam nadzieję, że wszystko wróci do normy i z brzuszkami będzie lepiej. Uważajcie i dbajcie o siebie.
Trzymam kciuki za Wasze Maleństwa.
U mnie urwanie głowy. Trzymajcie się.

"To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"
Paulo Coelho

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20569 przez Batmanik
Witam dziewczyny!!!
Ja juz po wizycie i jest wszystko ok :laugh: malutki juz lezy glowka w dol :laugh: jak ostatnio byl wedlug pomiarow o tydz do tylu tak teraz nadrobil z nadwyzka jest o tydz do przodu :laugh: wazy 1123gram :laugh:
Pytalam o skurcze jak pojawia sie to mam brac nospe forte

A jak tam u Was mija dzien???






Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20594 przez roxana
Batmanik super, że z Maluszkiem ok. Bardzo się cieszę.
Trzymam kciuki zeby do końca tak było.
My sobie leżymy z Tymusiem.
Ma teraz etap wypychania nóżek - barzdo śmieszne uczucie taka mała nóżka się prostuje i rozpycha w brzuchu. :) Można ją wyczuć przez skórę:)


Make a pregnancy ticker

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20616 przez Katarzynka
Hej a ja dzis byłam na dodatkowej wizycie maleństwa nie czułam od wczoraj ale serduszko slicznie bije :lol: :lol: i lekarka powiedziała że jest wszystko dobrze I wizyte z 23.06 przełozyła na 07.07.

Odetchnełam z ulga bo jak zadzwoniłam to powiedziała zeby natychmiast przyjechać i pojechałm ale mówiła że jest dobrze że serduszko bije w normie :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #20622 przez roxana
cześć Katarzynko
Wyobrażam sobie jak musiałaś się stresować, na szczęście wszystko dobrze się skończyło.:)
ja mam w domu stetoskop i jak miałam taki dzień, że mój Maluszek prawie cały dziń spał, to też się zestresowałam. szukałam tego małego serduszka aż wreszcie znalazłam:)
ale gdybym nie miała stetoskopu to pojechałabym do lekarza. oczywiście mój Urwis zrobił mnie w konia i wieczorem jak już się wyspał zaczął brykać:)

Make a pregnancy ticker

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #20645 przez Katarzynka
No tylko jak wrócilismy do domu to dał popis mozliwosci... Wredotka mała chciała mnie wystraszyć B) No i się udało :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20688 przez iwo23_1990
Mój Synuś też lubi mnie tak zestresowac... Potrafi prawie cały dzień nie kopac wtedy sie okropnie denerwuje... Leże na plecach i szczypie sie po brzuszku to czasami pomaga i mały zaczyna buszowac... Wczoraj też sie okropnie zestresowałam i myślałam że polece do lekarza ale stwierdziłam że poczekam do dziś i własnie dzisiaj malutki tak słodko kopie cały czas że jestem cała happy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20936 przez roxana
Cześć Dziewczyny
W sobotę Tymuś zaczął 30 tydzień. Bardzo się ucieszyliśmy z mężem.
W niedzielę zaczęła mnie swędzieć skóra na całym ciele. Czułam tak jakby ktoś mnie wrzucił nagą w watę szklaną. Swędzenie było połączone z kłuciem. Pomyślałam, że może proszek, albo nowy płyn pod prysznic.
Wypróbowałam wszystko, wykąpałam się, użyłam nowego balsamu, antyalergicznego. Włożyłam nową koszulkę, zmieniłam pościel.
Nic - nadal swędziało.
Jak leżałam w szpitalu to na sali leżałam z dziewczyną, która miała cholestazę ciężarnych.
Mówiła, że zaczęło się właśnie od swędzenia. no i objawia się właśnie koło 30 tygodnia ciąży.
Dziś rano pojechaliśmy na badania - aspat, alat, bilirubina.
Trochę, mało powiedziane, się bałam - wystarczą mi skurcze i inne dolegliwości...
Na szczęście chwilę temu odebrałam wyniki i są dobre. Wypiłam wapno i swędzenie się zmniejszyło, choć całkowicie nie przeszło. Już sama nie wim co to może być - mam nadzieję, że zwykła alergia. W każdym razie jak przyjedzie mój mąż z wynikami to zadzwonię do lekarza i zobaczymy co dalej.
A co do skurczy to ustaliłam z lekarzem zmianę nospy forte na zwykłą, ale wzięłam ją tylko 2 razy wieczorem i rano i okazło się, że skurczy było więcej więc wróciłam do forte:(
Do donoszenia ciąży zostało mi jeszcze 8 tygodni. Dużo i mało.
Dziewczyny pozdrawiam Was gorąco i byle do września.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21036 przez kasia86
hej dziewczynki...kilka dni mnie nie było i tyle się wydarzyło :) najważniejsze że u każdej z was wszystko dobrze się skończyło...katarzynki dzieciątko kopie.. roxanka nie ma tej cholestazy i u wszystkich jest oki :)
u mnie też jest dobrze...brzuszek praktycznie nie boli, skurcze w normie..
wczoraj byłam na badaniu z tą glukozą...ufff przetrwałam to i mam z głowy...babka mówiła że jak lubie słodkie to nie będzie tak źle ale to było paskudne...mdliło mnie po tym i słabo mi było ale przetwałam...kuli mnie 3 razy i to dokładnie w tą samą żyłkę..i musiałam tam siedzieć 2 godziny..mam nadzieję że wyniki wyszły dobre
miałam iść dziś na wizytę ale wczoraj dzwoniłam do gina się umówić i coś nie odbierał...spróbuję dzisiaj zadzwonić

buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl