BezpiecznaCiaza112023

Nieletnie matki

14 lata 2 miesiąc temu #3331 przez Scholastyka21
u kobiet w średnim wieku, które zaczły w ciąże jest większe zagrożenie downem u dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3548 przez tysia178
jej synek późno zaczął mówic bo dopiero jak miał trzy lata.. teraz ma 8 i mówi jeszcze nie wyraźnie..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3574 przez andziaa35
tysia178 napisał:

jej synek późno zaczął mówic bo dopiero jak miał trzy lata.. teraz ma 8 i mówi jeszcze nie wyraźnie..

z tego co wiem to jak kobieta pije w ciazy alkohol to dziecko jest troszke "opoznione"
fakt kobieta ktora zajdzie w ciaze po 40 musi sie liczyc z roznymi komplikacjami- poronienie, urodzenie martwego dziecka, problemu z lozyskiem, przedwczesny porod i urodzenie dziecka o niskiej wadze. A gorsze to urodzenie dziecka z wrodzonym defektem chromosomowym i innymi wrodzonymi anomaliami.
a tak wogole to im kobieta starsza tym mniejsze sa szanse na zaplodnienie, poniewaz plodnosc maleje z wiekiem.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3603 przez Agnieszka
tysia178 napisał:

moja ciocia urodziła w wieku 48 lat! takie ciąże to już rzadkość, jednak wstydziła się tego i w ogóle nie wychodziła z domu.. a o tym,że ma dziecko wszyscy dowiedzieli się dopiero na chrzcinach..



a czego się wstydziła? komentarzy innych ludzi?



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3666 przez tysia178
tak, komentarzy. mieszkając na wsi nie łatwo ogonic się od obraźliwych komentarzy.. nie wiem czy u was też tak jest. na mnie też wszyscy patrzeli z boku i mówili za plecami. sama raz usłyszałam jak strasze babcie mówiły : " patrz,ona ma dziecko bez ślubu! "

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3675 przez Agnieszka
a no jasne i to jak plotkują, a zwłaszcza właśnie na wsi! wiejskie ploty są najgorsze! - bo jeszcze pół dodają sobie własnych rzeczy

ja w mieście mieszkam, to tak nie widzi się tego, ludzie się nie interesują aż tak bardzo innymi.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3904 przez tysia178
no i to jest plus mieszkania w mieście, a jak u nas pojawi się tylko jakaś nastolatka w ciązy, to ona jest zła, najgorsza, puszcza się, itd.. to przykre jacy ludzie są mściwi i puści..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3908 przez Agnieszka
bo najlepiej jest krytykować i obgadywać innych, a o sobie takie nie mówią a są nie lepsze na pewno, ale tacy są właśnie ludzie



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5106 przez angela23
A tam ludzię gadaja tylko z zazdrości, ja mam 22 lata z za 3 miesiace 23 i tez gadaja;P he he

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8203 przez basik_twins
A ja 20 listopada skończyłam 23 lata, a ok 2 tyg wcześniej zaszłam :D
Nad dzieciaczkiem pracowaliśmy od września.

Zadzwoniłam do rodziców i się zapytałam co myślą o wnuku lub wnuczce bo Szymon coś ostatnio chodzi za mną i gada o dziecku. Ojciec zapytał się tylko ile Szymon ma lat i że jeżeli jest na tyle odpowiedzialny, że nie tylko zrobi i nie tylko kase bedzie na nie łożył ale też wychowywał to jak najbardziej, on mógłby wnuczke mieć i nawet ze 2 tyg u niego mogła by zostać pozniej jak juz bedzie wieksza i od razu milion planów co i jak :)

Nawet gdyby byli przeciw to bym sobie zrobiła. Prawie wszystkie moje koleżanki mają bobaski. Niektóre nawet już drugie. A mi macieżyństwo załączyło się wcześnie, już z byłym w wieku ok 21 lat chciałam bo moglibyśmy iść już na alla 'swoje'

Zawsze wiedziałam, że chce mieć dziecko i... szczerze ??? Jak patrze na kumpele z klas byłych, że mają dzieciaczki np 2, 3 letnie to ma wrażenie że troche czasu mi uciekło.

Jedyna osoba przeciwna z którą straciłam kontakt przez ciąże to siostra.
Było pare sytuacji że potrafiła mi się podpiąć na gg żeby tylko powyzywać (...) , wypłakałam i wyzłościłam się, a teraz mam to w dupie.
Nie znam jej.
No cóż... zdarza się. Nie ja dokonałam tego wyboru.

Moje dwie malutkie kruszynki rosną zdrowo i tylko one się dla mnie liczą.

(...) zakaz uzywania wulgaryzmow na forom . MODERATOR.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8208 przez _aga86_
Przynajmniej mam okazje zobaczyc usg z dwiema dzidziami naraz:) Jeszcze nigdy nie widzialam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8252 przez Agnieszka
jejku, jak fajnie wygląda twoje zdjęcie!! takie przytulone leża bliźniaki!! super!



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9723 przez angela660
cześć dziewczyny:)
23 lata i "nieletnie matki"/komentarze/ itd... e, ludzie są dziwni to fakt, ale kiedy ,mamy rodzić? Kiedy wzrasta ryzyko chorób genetycznych i innych różnych komplikacji?
Ja mam 20 lat i jestem w 32tyg. Jestem szczęśliwa i mało mnie interesuje co ludzie myślą. Wpadka?! hm, nie dajmy się zwariować każdy wie co w jaki sposób robi i chyba liczy się z "konsekwencjami" (brzydko mówiąc). Mieszkam z chłopakiem od roku i wlaściwie postaraliśmy się o dzidzusia:) Wszyscy w okół raczej są szczęśliwi i nikt mi mnie nie beształ, że jestem nie odpowiedzialna itp. Fakt, że myślałam o studiach jeśli do tego czasu nie byłabym w ciąży, ale co się odwlecze to nie uciecze;p
Także dziewczyny, najważniejsze jest to co wy czujecie i myślicie, a ludzie (...) - są mało istotni;p hi hi (delikatnie mówiąc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9724 przez angela660
basik - u mnie instynkt macierzyński zaczął dawać o sobie znać pod koniec 3kl liceum! Miałam 19 lat i chciałam dziecka!:)

Świetne zdjęcie bliźniaków:D mają tam razem wesoło:) ciekawe co czują jak są tak razem w brzuszku i czy się "bawią" razem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9751 przez basik_twins
angela ja na poczatku sie bałam czy skoro jednojajowe moga sie chocby niechcacy kopac :) Wiem wiem głupie to le co zrobisz....
Puźniej patrzyłam jak leżą sobie w nogach na USG i jedna sie merda i tak delikatni i WIEM że uważaja zeby sie nie skopac :laugh: hehe

Tutaj nie sprawdaja serca poprzez słuchanie tylko szybkie USG patrza czy serce bije rowno wiece minutka no i dzis jedna spała głowa w duł skulona (po przekątnej w lewy dół nie do wyjścia) a druga tyłem prostopadle do mnie :)
Boże jakie one słodkie
I te tycie kosteczki.... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl