BezpiecznaCiaza112023

nasz wiek :)

13 lata 7 miesiąc temu #30961 przez Mirella
Tak sobie podczytuję i ja tu ciągle na etacie emerytki....

W Carrefourze jak kobieta podchodzi w ciąży do uprzywilejowanej kolejki to kasjerka sama ją prosi na początek, wszystkim każe przepuścić, kilka razy byłam świadkiem. ale nie gwarantuje że to standard i tak jest zawsze. Może kasjerka taka...
Kiedys kobiety w ciąży się nie oszczędzały i nie uważały tak jak teraz, może dlatego taki powszechny brak zrozumienia? Co nie zmienia faktu że wredne to jest. Ale sprawiedliwie muszę przyznać ze raz mi staruszka w metrze ustąpiła :) Smutne było to że obok siedział małolat i jakoś nie pomyślał...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30998 przez slonce112
Niestety w moim mieście tak nie ma. Nikt nie ustąpi miejsca nie ważne czy to sklep, apteka, autobus czy kolejka w rejestracji na badania. O... przepraszam ostatnio jeden wyjątek spotkałam. Młoda kobieta (na oko jakieś 25 lat) przepuściła ciężarną ale tylko dlatego, że partner, który z nią był zapytał czy ktoś przepuści kobietę w ciąży. Heh nic nie szkodzi, że ja też tam stałam z tym już bądź co bądź okrągłym brzuszkiem. Nikt z własnej inicjatywy mnie nie puścił a ja nie miałam siły walczyć z tymi ludźmi bo pewnie zaraz by mnie zjechali, że oni przecież też czekają. Nikt nawet nie puścił, jak chwilę później zasłabłam. I wyszło na to, że tylko w kolejce do rejestracji stałam pół godziny, bo zgryźliwe pizdy (tylko jedna młoda stała przede mną a reszta już ok 40-stki) i wykłócający się facet potraktowali mnie jak powietrze. Chyba następnym razem już nie pozwolę sobie na taki traktowanie. To samo jest często u ginekologa do którego chodzę (a chodzę do prywatnego). Też baby sie pchają bo przecież tylko na chwileczkę a siedzą france po 20-30 minut. Raz już zrobiłam awanturę i teraz już zadna mi sie nie wpieprza w kolejkę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31015 przez mariosponge
slonce112 napisał:

A w ciąży wszystkie wyglądamy pięknie i młodo, bo hormony w nas buzują i bądźmy z tego dumne, nie przejmując się ludźmi którzy zwyczajnie nam zazdroszczą piękna i młodości :)

Właśnie tak siebie pocieszam :)
Ostatnio ciągle babcie proszą mnie o ustąpienie miejsca w autobusie. Mój brat podpowiedział jak mogę na to odpowiadać. Wstając można powiedzieć: "No dobra, niech pani siada, w końcu całe życie mam przed sobą, więc jeszcze się nasiedzę, a pani to pewnie już dużo nie zostało..." wiem że to bardzo chamskie, ale zganianie kobiety w ciąży z siedzenia kiedy autobus jest pusty, moim zdaniem, jest większym chamstwem.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31027 przez Emme
uważam, że kiedyś wszystko było inne, nawet ciąża. czy kiedyś nastolatek skarżył się na ból kręgosłupa, czy miał inne dolegliwości? Nie. Starsze pokolenie nie rozumie, że "MY" żyjemy w innych czasach, nie jemy zdrowych warzyw z własnych zbiorów, tylko nafaszerowane chemią wyroby warzywopodobne. Przykre, ale prawdziwe. Dzieci chorują na takie choroby o których oni nawet nie słyszeli i to wszystko przekłada się na dorosłe życie. I dlatego można spotkac się ze stwierdzeniem, że ciąża to nie choroba, że ona tyle dzieci urodziła a i w polu nikt jej nie pomógł. Kiedyś, gdy poskarżyłam się jakiemuś dorosłemu, że coś tam mnie boli, to usłyszałam "Ciebie bili? Mnie to dopiero bili, a u Ciebie co to za ból?"

Ale wracając do wieku, to fakt, że widzi się te spojrzenia pełne pogardy, w stylu "puszczalska". Przecież te wszystkie ONE miały w naszym wieku już dość spore dzieci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31029 przez gosia_ann
Ja mam 26 lat :) dzidziuś chyba nie do końca był planowany, ale z niecierpliwością go oczekujemy :) w ciążę zaszłam praktycznie od razu po odstawieniu tabletek (musiałam zrobić przerwę w ich braniu) no i będzie dzidzia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31088 przez asia26
Ja jestem zdania, że panie z armii z Torunia są najgorsze, ale niestety również nastolatki nie szczędzą również wyszukanych epitetów w stronę ciężarnych dziewczyn :( ja kiedyś zachwycałam się brzuszkiem każdej kobiety w ciąży i każdym małym dzidziusiem zaglądając do wózków świeżych mamuś, a dziś idąc ulicą od takiej małolaty można usłyszeć, że fatalnie grubo się wygląda a do wózka wejdą Ci i jeszcze Ci naklną jak chodzisz :( ale mój mąż przez całą ciążę mi mówił, że mam się nie przejmować ich komentarzami bo w gruncie rzeczy ja w ciąży wyglądam i tak lepiej niż one 11 lat młodsze ode mnie nie w ciąży :) ja jestem wychowawcą męskiej grupy resocjalizacyjnej w wieku 17-19 lat i mnie osobiście chłopcy bardzo szanowali gdy dowiedzieli się, że jestem w ciąży :) nosili mi torebkę, obdarowywali słodyczami i ciągle pytali jak się czuję i kontaktów z takimi młodymi i ludźmi życzę Wam drogie mamusie, a starsze panie niech się od nich uczą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31104 przez slonce112
Kiedyś może faktycznie wszystko było inne... Kobiety o wiele łatwiej zachodziły w ciążę (niekiedy wystarczyło się tylko z mężem raz przespać i dziecko już było) a dzisiaj jest coraz trudniej i dziewczyny latami się starają o maleństwo, nic więc dziwnego, że jeśli już im się uda to dbają o siebie i się oszczędzają, żeby tego maluszka nie stracić. Heh dzisiaj idę do ginekologa, niech no się tylko jakiś babsztyl wpieprzy w kolejkę ale będzie jatka, no będzie rzeźnia normalnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34725 przez Eryka
Witam ja mam 23 lata i ciąża była planowana wsumie to mąż wrócił w maju z delegacji na 2 tygonie i właśnie wtedy postanowiliśmy że czas najwyszy zacząć się starać i akurat udało się :laugh: a teraz czekamy z niecierpliwością na naszego synka :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34732 przez DariaEm
A ja mam 21 lat, ciaza byla nie planowana, byla wrecz zaskoczeniem bo zaszlam podczas brania tabletek antykonepcyjnych, ktore byly mocniejsze niz zwykle bo mialam nimi leczyc torbiele na jajnikach. Naprawde nie wiem jak to mozliwe, zawsze pamietalam zeby nie ominac ani jednej. Ale ciesze sie bardzo ze bede mamusia, mimo wszystko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34743 przez pulpecja
ja mam 29 lat, a o maluszka staraliśmy się rok po ślubie i udało się od razu w pierwszym miesiącu starań:)dobrze,bo udało się przed 30-tką:))
oj Wy tu wszystkie takie młodziutkie Mamusie jesteście:))staro się czuję hihi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34762 przez asia26
co Ty opowiadasz Mamusiu staro sie czujesz przeciez jestes w kwiecie wieku :)a w ciazy wszystkie jestesmy piekne i mlode a po porodzie my przestajemy sie starzec a nasze dzieci sie tylko starzeja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34795 przez pulpecja
asia26 napisał:

co Ty opowiadasz Mamusiu staro sie czujesz przeciez jestes w kwiecie wieku :)a w ciazy wszystkie jestesmy piekne i mlode a po porodzie my przestajemy sie starzec a nasze dzieci sie tylko starzeja :)


dobrze powiedziane:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34807 przez Mirella
pulpecja, ja mam 35 i ciągle jestem tu najstarsza..... :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34813 przez pulpecja
Mirella napisał:

pulpecja, ja mam 35 i ciągle jestem tu najstarsza..... :D


więc odmłodniałam:)))))hihi:)
ale tak poważnie, przecież nieważne,ile mamy tych latek,ważne aby czuć się młodym duchem i co najważniejsze,że będziemy Mamusiami lub już nimi jesteśmy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34814 przez Groszek
Pulpecja mądrze i pięknie to ujęłaś :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl