BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 4 tygodni temu #866844 przez Iciulinka
Anitka, czekamy na wiesci co powiedzial lekarz! Trzymam kciuki, aby Cie uspokoila ta wizyta i rozmowa z lekarzem!
Tez dzis mamy szczepienie na rotawirusy.Mala od niedzieli na katarek, pokasluje i psika. Juz wczoraj sie zastanawialam czy nie isc wczoraj do lekarza, ale w poludnie jej sie poprawilo. W nocy o 5 rano znowu bylo gorzej. Pewnie przez noc katarek sie nagromadzil :( Zaraz wychodzimy i zobaczymy co nam powie pediatra. Balam sie zeby nie wyklulo sie zapelenie oskrzeli :( Ogolnie Emilka ma apetyt i jest wesola.
Mi wlosy nie wypadaja bardziej niz zwykle, ale lupiez tez dostalam :( a nigdy nie mialam.
Motylek, ale masz malego przystojniaka!
Ja mam tabletki Azalia, juz drugie opakowanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #866878 przez joannap1991
.jeszcze pochwale sie kacikiem Zuzi :-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #866973 przez anitkade
Joanna - piękny kącik Zuzi. Hania aż tak fajnie nie ma, ale ja już pójdziemy na swoje to będzie miała piękny pokój, słowo skauta!!
Lekarka generalnie jest tak fajna, że jestem po wizycie spokojniejsza. Ona nie podejrzewa infekcji po tych wynikach, natomiast prawie na pewno alergia jest i robimy dodatkowe badania na alergię na białko mleka krowiego. Wieczorem powinien być wynik. Mam też sprawdzić stolec na obecność krwi utajonej. Na razie w domu - powiedziała, żeby test kupić w aptece i zrobić, a jakbym miała wątpliwość to mogę przynieść też do badania. Niestety te badania na alergię nie są w naszym pakiecie i płaciłam za nie 90zł (za dwa badania). Ale czego się nie robi :)
Płucka czyste, o pępek nie pytałam, ale nie niepokoi mnie na razie. Za dwa tygodnie będę znów u niej, a za tydzień z kolei na nfz na szczepienie, to podpytam :) Lekarka powiedziała, że mogę troszkę dopajać Hanię wodą, ale butla jest u teściowej to najwcześniej spróbuję po weekendzie. Generalnie dopiero jak się upały zrobią to będzie to ważne. Aha! Hania utyła 250g, czyli moja wielka akcja futrowania się powiodła i Hania przybrała jak należy :) Jak ostatnio zobaczyłam, że nic nie przybrała, to myślałam, że zemdleję. Chyba ten fakt mnie najbardziej uspokoił. Skoro tyje to nie może być bardzo źle. No i koniecznie z neurologiem mam o wszystkim porozmawiać i potem jej powiedzieć, co zdecydował.
Włosy mi wypadają jak nieszczęście, zawsze mi zresztą wypadały, nawet w ciąży, ale ostatnio faktycznie wszędzie sieję, a najwięcej zawsze na Hani jest, już mnie mąż opieprzył.
O antykoncepcji nie myślę w ogóle, nie interesuje mnie, ale lekarka mi polecała zastrzyki, robi się raz na 3 miesiące i są bezpieczne przy karmieniu (o ile kogoś to interesuje). Co do uczulenia na moje mleko to zdarza się to w 0,5% przypadków. Na razie to mleko krowie obstawia.
U nas pogoda boska, nie mogę się doczekać aż wyjdę na spacer. Na razie Hania śpi (odsypia noc cwaniara!), więc zjem coś szybko, potem ją przewinę i nakarmię i wio na spacer!! :) Ale się nałazimy dzisiaj, cudownie będzie. Wczoraj wzięłam książkę i poczytałam na ławce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 10 lata 4 tygodni temu #867049 przez Anitulka
Szczepienia nie bylo, bo tak jak pisała chyba dagnes, szczepionek narazie nie ma! Beda dzwonic. Polka wazy 5390 g, szału nie ma, ale lekarka nic nie mówiła wiec chyba ok. Pokazalam jej tez te suche nozki (specjalnie niczym nie smarowalam), powiedziala ze to moze byc alergia ale najpierw mamy wrocic do emolium i wtedy zobaczymy. Achhh...

Anitka, najważniejsze ze Hania przybiera ba wadze :) jeszcze troche i miejmy nadzieje ze wszystko stanie sie calkowicie jasne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #867068 przez niteczka
Krecia88- tak tutaj sa w calosci za darmo. I lekarstwa dla dzieci tez sa za darmo. Wiec nie musze sie martwic cenami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #867101 przez motylek19
Anitkade kochana będzie dobrze:* ja na Twoim miejscu bym przeszla na mm bo nie tyle ze Ty się meczysz tylko Hania też. Chociaż na próbę na 3dni ale to Twoja decyzja Ty wiesz lepiej co dla Hani jest najlepsze:*

Anitulka my za tydzień mamy druga dawke 5w1 i jak przeczytałam post to aż zadzwonilam do przychodni i babka mi powiedziała ze nic na ten temat nie wie i mam przyjść jutro po recepte. Zobaczymy co w aptece się okaże..

My przed domen sobie siedzimy, ładna pogoda :)

Iciulinka kaszel może być od śliny nic się nie martw jak ma apetyt to jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #867144 przez Zanka1989
Hej dziewczyny.
Sukces ! wczoraj moje dziecie usiadlo trzymajac mnie za palce a dzisiajlezac na brzuszku podniosla glowke. jestem taka dumna :laugh:
mamy bakterie E. coli w moczu. mam podawac wit. c zeby zawkasic mocz bo jest zasadowy i czeka nas antybiotyk...znowu.
posiew robi sie do specjalnego pojemniczka z takimi plytkami. woreczki kupilam w aptece.
u nas cd zabkowania. jedyna rada to paracetamol.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #867148 przez krecia88
my dzis miałysmy kontrolne badanie bioderek. wzytsko ok,a le mamy dalej szeroko pileuchowac i za 4 miesiace do kontroli.
Zarejestrowalam sie do kardiologa. data? maja 2015!!!! pojdziemy prywatnie w przyszlym miesiacu. jakbym chciala szybciej to lekarza na skierowaniu powinien napisac pilne i wtedy moze ze 3 miesiace bysmy czekali.

wczoraj dermatolog ok. tzn znamie na glowce to moze byc znamie łojotokowe i mamy to obserwowac. dostałam masc dla małej i za 2 miesiace do kontroli.

wogole przez ta zmiane czasu dzieciak mi sie troche poprzesawiał. Wczoraj nie spała przez 7h w ciagu dnia i wieczorem strasznie ciezko było ja uspic. Oby dzis poszło lepiej. co prawda jak padłą juz po 22 to spała do 6 az ja obudzialm na karmienie. Ale musze zaczac pracować nad tym żęby usypiała tak o 22 i budziła się koło 22 na karmienia. Troche nie fajnie ze taki maluch chodzi spac po 22 (wczesniej bylo 21, no ale godzinke do przodu zegarek przesunelismy..). macie jakies sposoby zeby maluszka uspic?. Moze ogranicze jej sen wciagu dnia..chociaz tak na prawde ona spi po sniadaniu, a potem na spacerze. po południu raczej nie sypia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #867277 przez MoNiaaa
Anitka dobrze ze sie uspokoilas troszke masz juz wyniki?? jestem dobrej mysli :)

joanna kacik cudowny!!! ja jesczze nie wywolalam zadnego zdjecia Zuzi:( ale dzis kupilam album :blink:

Zuzia dzis grzeczniejsza juz:) nawet w dzien sama usnela na lozku u mojej mamy uwaga uwaga...ze smoczkiem!! a spanie u nas tak samo jak przed zmiana czasu czyli o 19:)

krecia dobrze ze z bioderkami ok.mnie strasznie wqrzalo to pieluchowanie i tylko na noc to robilam a i tak byla poprawa.wydaje mis ie ze zalecaja profilaktycznie to pieluchowanie.

Zanka wow strasznie syzbko z tym siedzeniem.Zuzka tez sie dzwiga strasznie. i gratuluje podnoszenia glowki :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #867392 przez Iciulinka
Joanna, slodki kacik urzadzilas Zuzi.
Anitka, ciesze sie ze jestes spokojniejsza. Oby tak dalej.
Motylek, tez sobie na poczatku tlumaczylam kaszel u Emilki ze to slina, zaczelam sie dopiero martwic jak pojawil sie jeszcze katarek.
Szczepenia dzis oczywiscie nie bylo, mala jest przeziebiona, ma katar i czerwone gardelko. Podaje jej wapno i witamine c. Emilka ma juz 62cm i 5230g.
Krecia chyba mamy podobne dzieci. Moja Emilka tez nie spi prawie w dzien, jedynie co na spacerze pospi dluzej, a w domu to jak zasnie na 20 min to sukces. A po zmianie czasu to u nas to samo co u Ciebie :( Dolaczam sie do pytania, o sposoby na uspienie maluszka. U nas to jakos ciezko idzie, kiedys dzialal wozek, ale juz nie dziala. Trudno ja wyciszyc wieczorem, po kapieli nie wycisza sie wcale, przy piersi nie zasypia...
Zazdroszcze Monia,ze Twoja coreczka zasypia o 19, jak to robisz? Moja jeszcze nigdy nie zasnela tak wczesnie. Zazdroszcze tez jak piszecie ze Wasze dzieciaczki same zasypiaja, bo moja nie potrafi sama zasnac. Moje dziewczyny zdradzicie jak nauczyc niemowlaka samodzielnego zasypiania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #867393 przez Iciulinka
I zapomnialam napisac, ze pediatra podejrzewa nietolerancje laktozy, bo caly czas jest sluz w kupie mimo ze ja calkowicie odstawilam nabial. Kazala kupic Delicol, ale w aptece nie bylo, bedzie na jutro. Stosoawala ktoras z Was te kropelki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #867398 przez Dagnes
Anitulka ja tez czekam z tym szczepieniem bo dalej szczepionek brak. Jak do konca tego tygodnia sie nie pojawia to lekarka ma recepte na zamiennik wypisac. My kontrole bioderek mamy za tydzien.
Przyszla dzis fotoksiazka. Nawet fajnie wyszlo wiec polecam. Ale jesli faktycznie bez promocji kosztuje 89 zl to uwazam ze zbyt duzo jak za takie cos.
Anitka kurcze ja chyba na twoim miejscu bym sie poddala i przeszla na mm. Podziwiam cie ze dajesz rade na tak restrykcyjnej diecie. Ja przez to ze karmie piersia to mam wiekszy apetyt niz mialam w ciazy wiec umarlabym z glodu jakbym miala sie tak ograniczac. W ogole to ty chudzinka bylas a teraz to cien z ciebie zostanie.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #867408 przez anisx33
witam, zapraszam was do kupowania ciuszkow dla niemowlaków na moim blogu
szafaniemowlakaa.blogspot.com/
większosc to rozmiar 56-62 , H&M , Zara , Mothercare

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #867442 przez MoNiaaa
no to ja zaluje ze nei zamowie tej ksiazki;/

Iciulinka a ja w sumie ie wiem jak to sie stalo ze Zuzia tak wczesnie chodzi spac.sama tak zaczela w sumie bo po porodzie roznie bywalo a pozniej w domu zawsze o jednej godzinie ja kapalam i z czasem zaczela od razu po kapieli zasypiac.
a co do samodzielnego zasypiania to u nas tylko w nocy jest tak pieknie :) jak mi przysypia przy jedzeniu to ja wkladam do lozewczka i znikam z pola widzenia czasem spi od razu a czasem sie wierci(ale nie placze) i czekam az w koncu usnie i ide do siebie :) powiem ci ze piez pierwsze miesiace w nocy usypialam ja nawet po 2 godz noszac na rekach a jakos sie jej odmienilo na szczescie :)

a w dzien ze spaniem u nas tez slabiutko

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #867461 przez krecia88
To moze i u nas sie zmieni z tym wieczornym zasypianiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl