BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #841141 przez tweety1992
Dziewczyny czy wiecie moze co z myszką i resztą dwupaczkowych dziewczyn ? Nie odzywają się. Możliwe że się rozpakowały Nam a tylko ja zostałam :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841161 przez Sarenka
Dziewczyny-moja Mala wisi na cysiu 24 na dobe i caly czas jest glodna. Praktycznie nie spi,chyba ze przymknie oko na cycku. Pokarm mam ale widac nie wystatcza. Boje sie dawac sztuczne,zeby nie przyzwyczaila sie do butli. Jak nie dawalam rady i podalam Jej 40ml hotowego mleka,yo przevhylila z butli w chwile. I wtedy w koncu zasnela na jakies 4-5godz. Co ja mam robic? Dokarmiac? Ile ml powinno dostac malenstwo?
Co do majtek polecam wylacznie wielorazowego uzytku i takie spodenkowe. Niestety nie pamietam firmy. Ja po cc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841171 przez myszka76
Witajcie dziewczynki :) :) :)
Ja nadal w dwupaku, chociaż jakieś skurcze są, do kibelka wczoraj goniłam cały dzień, bóle od przodu na krzyże też dość mocne- ale noc przespałam calutką aż w szoku byłam, jak obudziłam się dopiero o 6 rano :ohmy: Dzisiaj mam ktg po południu a później mam się zgłosić na badanie do mojej gin. chce sprawdzić czy rozwarcie się powiększyło od piątku.
Tweety kochana ja czekam na ciebie :laugh:
Pozdrawiam Was wszystkie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841173 przez myszka76
A Adziaaa czy ktoś wie co u niej??? Mam nadzieję i wierzę, że wszystko w porządku i tuli już swoje maleństwo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841265 przez Edi28
Hej Kochane :)
ja na początku miałam problem z piersiami, też mi popękały i bolały jak przystawiałam Małą, ale smarowałam bepanthene i własnym mleczkiem i wietrzyłam i przeszło :)
Od dwóch dni mamy dosyć ciężkie dni, Hania ma problemy z brzuszkiem, biedna tak się pręży i napina, aż patrzeć na to nie mogę, wczoraj położna poradziła nam dawać jej kropelki, niby już je kupiliśmy, ale jakieś takie opory mam, na razie zaczęłam pić herbatki ziołowe, i wydaje się, że to pomogło, mam nadzieję :) jeżeli nie, będę musiała podać te kropelki, na pierwszym nocnym karmieniu Mała miała problemy z brzuszkiem, ale przy kolejnych już była spokojna i się tak nie prężyła, więc może już jest dobrze :) Z jedzeniem tak uważam, że aż nie wiem z czego mogłabym ewentualnie zrezygnować :D
Co do majtek to zdecydowanie polecam takie wielorazowe z miękkiej siateczki, były dużo wygodniejsze niż te jednorazowe :)
Sarenko, a może to taki moment tylko, dziecko często chce do piersi, żeby zasygnalizować Tobie, że potrzebuje więcej pokarmu, musisz ją przystawiać często, a Twoje piersi zaczną produkować odpowiednie ilości pokarmu, przynajmniej tak mi mówiła położna :)
Mamusiom nierozpakowanym życzę jeszcze odrobiny cierpliwości :)
I mam dwa pytanka: pierwsze dajecie dzieciaczkom smoczki? i drugie co myślicie o używaniu bujaczków-leżaczków i od kiedy kłaść na nie maluchy?
Miłego dzionka Mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841269 przez Marudka
czesc Mamuski:) Marysia spi wiec mozna nadrobic internet :P
moja gwiazda tez grzeczna jest, wczoraj w nocy spala po 4h dzis juz 2-3.
Niestety sciagam pokarm laktatorem bo z cycem ciagle problem.

Jakie polecacie te nakładki do karmienia przy wklęsnietym sutku? bo chyba bez tego się nie obejdzie i ciagle bede musiala sciagac, nawet juz widze ze z tego jednego cyca duzo mniej mleka sciagam :( ok 20ml na jedno sciagniecie:(

Jedyny plus ze nie wisi ciagle na cycu tylko widze ile zje i dluzej spi:)

wczoraj byla u nas polozna a pozniej pediatra-neurolog- jak ja badał tak biedna płakała masakra okropnie wyglada takie badanie neurologiczne, no ale trzeba, pozniej zdarzylam jej tylko pampersa ubrac przytulilam do ciebie i tak spala na mnie ponad godzine bo jak chcialam ja odłozyc to zaczynala plakac tak sie zestresowala.

Mamy po cc smarujecie juz czyms swoja rane po cesarce zeby byla mniejsza blizna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841270 przez carloska30
Cześć mamuśki i przyszłe mamuski!!

Serdecznie gratuluję nowym rozpakowanym mamom!!!!Dzieciaczki śliczne same aniołeczki :)

Moje dziecko w tygodniu jest bardzo grzeczne ale w weekendy daje popalić.
Jeśli chodzi o diete w pierwszym tygodniu jechałam na rosole,marchwi i gotowanym kurczaku.
Próbowałam buraczków gotowanych i było ok. Warzywa gotowane raczej nie powodują sensacji ale każde dziecko inaczej reaguje.Z owoców probowałam tylko bananów. Z cytrusami byłabym ostrożna ale może akurat;-)
Majtki ja tez miałam 2szt takie siatczkowe niby spodenki z Campola-sprawdziły się.W szpitalu przeprałam i szybko na kaloryferku wyschły.

Sarenka -Ja moje dziecko karmie w ciągu dnia z cyca a w nocy daje Bebiko i wszystko jest okej, chociaż w tym tyg mało przybrał na wadze.Mój w pierwszym tygodniu jadł około 30-50ml teraz pod koniec drugiego 60nawet 80 potrafi wypić. Położna mi mówiła, że jak cyc nie wystarcza to zrobić 30ml sztucznego i podać żeby dojadł.Także nie martw się i dokarmiaj.Mój ciągnie i cyca i butle;-)

W czwartek mamy wizytę patronażową u rodzinnej zobaczymy co ciekawego powie.

Dawidek ma mały katarek :-( psikam wodą morską i ściągam fridą oby mu przeszło.

Pępuszek jeszcze nie odpadł a jutro mija 2 tyg,już bym chciał żeby było po.

Tabelka się zapełnia już nie wiele zostało "dwupaków" życzę Wam aby końcówka była szybka i jak najmniej bólu.

Trzymajcie się Kochane!!
Miłego słonecznego dnia!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841287 przez carloska30
Marudka, ja tez zaczynałam z nakładkami(avent) bo Dawidek nie mógł chwycić brodawki. Teraz już się trochę wyciągnęły i nie ma problemu z piciem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841294 przez anjaa18
Hej dziewczyny!
Trzymam kciuki za mamy nierozpakowane :kiss:
Mój dzieciaczek śpi w dzień świetnie, ale jak zbliża się wieczór zaczyna się prężyć, stękać, płakać, koło 22 idziemy spać, ale w łóżeczku nie ma mowy żeby spał w nocy więc śpi z nami, a tak chciałam żeby spał w łóżeczku no cóż, nie mamy wyjścia na razie.
Była u nas położna, zważyła małego i od wyjścia ze szpitala (4 dni) przybrał z 3200 na 3400, aż się sama zdziwiła, bo to norma na kilkanaście dni :laugh:
No właśnie jak z tym smoczkiem, ja daje zazwyczaj jak właśnie wieczorem się tak złości i przy przewijaniu, a leżaczek mam taki od pierwszych dni i już wczoraj go włożyłam na pół godzinki i pobujałam, mamy taki www.kiddicare.com/wcsstore7.00.00.743/Ex...talog/KC29569/z1.jpg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841310 przez tweety1992
Hejo :) ja wstałam w końcu u mnie piękna pogoda słońce świeci ciepło w słoneczku :) ale za to mnie chyba choroba bierze bo wieczorem kaszlałam jak głupia a teraz mam katar :( w nocy krąciłąm się jak najęta. Nie wiem czy mi się co śniło czy jak nie pamiętam ale w każdy bądz razie całe łóżko przekopałam.

Myszko my to chyba o jednym czasie pojedziemy :P Tyle że ja nadal nie mam żadnych dolegliwości :P NIc nie boli nic nie szczyka nie ma skurczy ani czopu. Coś czuję że czeka Nas wywoływanie :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841312 przez anjaa18
Tweety, ja tez nie miałam żadnych dolegliwości które by wskazywały że się zaczyna, a wywołali mi poród 2 dni przed terminem bo takie mają tam zasady, że jak już się przyjedzie i jest blisko terminu to działają, ale myślę że zawsze lepiej jak się samo zacznie, dla dzidziusia tez na pewno lepiej !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841314 przez carloska30
Ja daje swojemu smoczek ale często go wypluwa i nie chce wiec dobrze.
Jeżeli chodzi o leżaczek bujaczek bardzo mi służył przy pierwszym dziecku polecam! Jak dla mnie rzecz niezbędna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841318 przez tweety1992
Jak wygląda wywoływanie porodu ? Bo strasznie sobie to wyobrażam :( A boję się jak cholera :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841320 przez anjaa18
U mnie to wyglądało tak: założyli mi taki cewnik który miał za zadanie powiększyć rozwarcie, na drugi dzień rano podali mi kroplówkę z oksytocyna a wieczorem zaczęły się skurcze mocne . lekarz przebił mi wody płodowe i poszło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841327 przez tweety1992
Boli zakładanie cewnika? Boshe jak ja nienawidzę igieł :ohmy: boję się tego ... Czemu nie może sie bez tego obejść :angry: Wybacz że tak narzekam.
Dzięki za odpowiedz :) Przynajmniej mam jakieś rozeznanie jak to będzie wyglądało w razie czego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl