BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 3 miesiąc temu #842796 przez zubi
Lysy napisał:

Cześć Dziewczyny,

Jak często miałyście robione ktg po terminie? Ja wczoraj zaczęłam 40 tc. Według pierwszego usg termin miałam na 22 II czyli najbliższą sobotę.

Życzę miłego dnia!


Lysy u nas termin prawie ten sam, wstępnie miałam termin na 27.II ale przenieśli mi na 22.II czyli w te sobotę. A dziś lekarka znów stwierdziła że skoro nic się nie dzieje to wracamy do tego 27.II.

KTG w ostatnim tygodniu miałam robione w czwartek- poniedziałek i dziś znów w czwartek ( a teraz kazała mi się pojawić dopiero w przyszły czwartek - no chyba że do tego czasu urodzę.

Współczuje ci z tymi skurczami, myślałam że u ciebie to będzie już po, trochę się nacierpiałaś, a do tego ten rota ( mi się nie mieści w głowie jak lekarz mógł do ciebie powiedzieć że się nie zbliża bo go zarazisz- po prostu ręce opadają).

U mnie objawów zbliżającego się porodu żadnych, tylko mała nader aktywna od niedzieli, a od wczoraj przechodzi sama siebie bo tak mnie mocno kopie że aż czasem krzyknę z bólu ( a piszą w książkach że pod koniec to już lajcik z kopniaczkami- a u mnie na odwrót). Skurczy nie mam, albo są ale ja bólu nie czuje, KTG ok, pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń.

Trzymaj się, oby rozwiązanie przyszło szybko i bezboleśnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842809 przez Aneteczka
Kasiu Igorek jest przecudny. A jaki juz okraglutki sie zrobil :) slodziak :)

My wczoraj ciezki dzien jak wyjechalismy do lekarza o 10 tak w domu bylam o 17. Pogon po aptekach za mlekiem dla Maksia, bo wzielam tylko jedna porcje, a tu tyle czasu...

Rano kontrola sluchu <Maksiu w szpitalu mial biodacyne i to moze uszkodzic sluch> wynik wyszedl w porzadku, ale pani dokor zaproponowala, ze ze wzgledu ze wvzesniak i maz ma lekki niedosluch, zeby kontrolowac malego co pol roku, az nie ukonczy trzech lat.

Bioderka jak pn dr okreslil iekne, wizyta kolejna w maju.

Niepokoil mnie pepuszek Maksia, ktory nadal nie odpadl a we wtorek zauwazylam taka zolta maz na waciku jak przemywalam, wiec udalam sie do osrodka do pediatry. Tam skierowanie do szpitala na chirurgie dziecieca, zeby kikut usuneli zanim zacznie sie stan zapalny. Dojechalismy na miejsce kolejka nieziemska na izbie przyjec. Po 1,5h pozbierali dyskietki i pan sanitariusz zlitowal sie nad nami, ze z takim maluszkiem tyle siedzimy i przyjal nas bez kolejki. W sobote rano na kontrole z pepkiem, czy nic sie tam nie dzieje... a o 14 mamy chrzest.

Wszystko na wariackich papierach. Mam wyrzuty sumienia, bo bedzie masa gosci a ja za bardzo nie moge pomagac, bo cos chrupnelo mi w kregoslupie w niedziele i do dzis trzyma.

Rozpuscilismy z mezem Maksymiliana. Maz prawie miesiac nie pracowal icaly czas pomagal mi z malym. DZis jestem z nim samiusienka i zauwazylam ze jest nadto towarzyski. Nie moge go zostawic ani na chwile samego w pokoju bo ryczy w nieboglosy. Mam nadzieje ze jakos uda mi sie go przestawic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842829 przez Lysy
zubi u mnie na ostatnim ktg zapis skurczy skakał. Normalnie był około 9 a teraz podskakiwał do 35. Niestety nie wiem czy to coś oznacza, nie znam się a lekarz nic nie mówił. Sprawdzał tylko tętno Małej, bo to było najważniejsze.

Mam dziś lekkiego dołka ;-) Chciałabym już urodzić. Ciężko mi, aby normalnie funkcjonować, mąż ciągle dzwoni z pytaniem czy mam skurcze regularne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842833 przez kasiek21
aneteczka
ot to naprawdę szalony dzień...
co do słuchu, u mnie brat jest głuchy na jedno ucho i kuzynka i przy porodzie pytali się czy sa jakieś wady słuchu w rodzinie i ze względu na to sami skierowali nas do poradni audiologicznej. termin mamy na 27 marca... a więc może też warto żebyście się do takiej poradni udali? :-)

lysy
ze strony lekarzy to jakaś kpina po prostu... ależ bym zrobiła tam awanture... jak można tak z ogóle potraktować pacjeta!! w dodatku kobietę w ciąży!!! usz...

dziewczyny czy któraś z was ma materac gryka-pianka-kokos? kurcze bo zastanawiam się z której strony powinien leżeć... czy na gryce czy na kokosie... taka rozkmina trzyma mnie już od samego porodu... no i za każdym razem miałam pytać a jakoś tak mi to umykalo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842875 przez issska1986
Witam,

Zubi u mnie mała przed porodem dzień była bardzo aktywna, za to w dniu porodu prawie się nie ruszała, dlategop też poleciałam na ktg no i skurcze, które z resztą nie wychodziły i 4 -5 cm rozwarciem chcieli mnie odesłąć...

kasiek na początku powinno dziecko na tej twardej bardzo spać stronie. potem przekładasz na drugą, tą miększą :side:

Sarenka, mnie tez wzruszył wpis :) mąz widział ile wycierpiałaś i to docenił, ja nie powiem, bo jak wróciłam do domku to też posprzątane, świeze kwiaty, łóżeczko skręcone, w szpitalu jako jedna miałam kwiaty, maskotki itd. :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842906 przez zubi
isaka dzięki za informacje- no mała już drugi dzień wariuje, ale wolę aby była aktywna niż mam się martwić brakiem ruchów.

Lysy u mnie na KTG sprawdzają tylko tętno dziecka, jak byłam w szpitalu tam sprawdzali również skurcze i moje tętno, wiec ja nie wiem czy mam skurcze, ale pewnie gdybym miała to by bolało. Nic nie wiem też o rozwarciu bo lekarka nie bada mnie ginekologicznie. Pozostaje tylko czekać.
Co do samopoczucia to trochę rozdrażniona chodzę i te codzienne tel- czy już po? Trochę mi na nerwy działają ale też wiem że każdy o nas myśli i czeka na małą i z drugiej strony to miło. Mój mąż to już mało "jajka nie zniesie" ciągle tylko powtarza że już by chciał aby mała była z nami, a ja jakoś tak ostatnio na luzie, teraz to tylko kwestia dni, ale na twoim miejscu gdzie akcja już się rozwijała to tez bym pewnie bardziej zła chodziła :)

Pamiętajmy, to tylko kwestia dni :) i nasze rybki ( znak z zodiaku) będą z nami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #843006 przez Adziaaa
Witam !
Oliwia rodziła się 16.02. poród SN waga 3450g 53cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #843031 przez tweety1992
Adziaa gratulacje :) czekamy na foteczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #843041 przez andzia90
Adziaaa Gratulacje :) czekamy na wieści i zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #843088 przez Asia09
Adziaaa - gratuluje i wszystkiego dobrego dla obu pań :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843154 przez anjaa18
Adziaaa super!kolejna mamusia :) Gratulacje, wracaj do sił!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843160 przez tweety1992
Laski może Wy wiecie co to może być. W pachwinach mnie skurcze łapią i to dość bolesne puszczają i za chwile powracają. Promieniują na całą nogę. Martwię się

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843200 przez Sarenka
Wpadlam tylko napisac,bo ktoras pytala o materac. Pierwsze 3 miesiace dziecko ma spac na gryce

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843215 przez wola82
Adzia gratulacje i duzo zdrowka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #843232 przez Adziaaa
tweety1992 ja tak miałam przed porodem 2 dni
dziekujemy!
Mała miała żółtaczkę.. Martwię się bo okazało się w 3 dobie, że ma szmer w serduszku.. mam skierowanie do kliniki na badania.. a teraz siedzę w domu i panikuję.. nasłuchuję każdy oddech.. mała jest tak spokojna że śpi a ja sprawdzam czy żyje.. w brzuchu tez raczej nie rozrabiała wiec moze taka jej natura.. bardzo się martwie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl