BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 3 miesiąc temu #842043 przez wola82
Czesc dziewczyny.
Sarenka to sie bidulko wycierpialas i zadnego znieczulenia Ci tez nie dali?
Co do karmienia to wydaje mi sie ze wszystko sie unormuje.
Issska szybko zleci ten Twoj brzuszek, ja juz 2 tyg po porodzie i tylko obwsla skora mi zostalo i okolo 4 kg mi zostalo, ale nie pogniewam sie jak uda mi sie wiecej zrzucic :silly:
Na rozstepy nie mam nic sprawdzonego, jedynie co mozna sprobowac Bio-oil.

Moja mala jak do tej pory grzeczna, chociaz wczoraj po kapieli byla dosc nie spokojna, nie mogla zasac i na cycu wisiala, no i Lukas sobie wczoraj zarzyczyl ze ja mam go uspic, do tej pory maz to robil, to wczoraj sie zamienilismy, tylko maz nie mogl malej cyca dac, ale dal rade :)
Na spacerku juz tez bylismy kilka razy bez werandowania, troche sie balam bo pierwszy spacer zrobilismy jak mala miala 5 dni, ale tutaj zalecaja. U ortopedy na usg bioderek tez juz bylismy i wszystko ok, mam tylko jej stopki masowac, bo troche wygiete byly nie w ta strone co trzeby, ale juz widze poprawe.
My chrzest planujemy na pierwszy weekend maja i mam nadzieje ze bedzie cieplo bo moja siostra ma przyjechac z dziecmi.

Co do pomocy , to moi rodzice sa u mnie tzn tato zostal , bo mama juz musiala wracac. I tez duzo mi pomogli, bo Lukasa do przedszkola zaprowadzili posprzatali itd, a ja z dziecmi.
A tesciowa,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
moze zle to odebralm, ale chyba tak sie nie mowi. Dobra koniec na jej temat.

A co do smoczka, to tez malej daje jak sie zlosci i do spania, choc nie chetnie go ciagnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842064 przez Sarenka
Wola zapomnialabym-dali mi dolargan taki narkotyczny,ale nie bylo nic lepiej. Nawet nie poczulam roznicy...
Kurcze moja Mala strasznie rzadko robi kupy. Jedna na dzien to max,ale wczoraj nie bylo wcale i dzis tez jeszcxe nie... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842124 przez issska1986
Witam,

Sarenka no z tymi kupkami to niedobrze, powinno mleko ją czyścić. Moja robi z 7 dziennie, prawie przy każdym karmieniu :S Pampków tyle idzie,ze szok :ohmy:

Wola brak słów co do teściowej ... :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842135 przez tweety1992
Cześć laski popołudniem :)
Dziś na wizycie u dentysty zrobiła mi zęba nie tego co trzeba na dodatek mnie plomba zas uwiera a do tego drapie :/
Ale na pocieszenie mój A kupił mi pierścionek :D CZekam aż dojdzie ponieważ przez Allegro zamówiliśmy.
Zmęczona jestem bo od 10 jestem na nogach i do teraz chodziłam.
Byliśmy na zakupach w Carrefourze potem w Biedronce :P Ale też dziś mnie w kolejce znowu ekspedientka mnie do początku zawołała z tą różnicą że baba przede mną jak to usłyszała zaczęła kłótnie i wgl takze odpuściliśmy z A.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842155 przez Ewo84
Witam i ja popołudniem!
Z góry przepraszam że tak rzadko ale K ma kilka dni wolnego i nadrabiamy zaległości z zeszłego tygodnia- mój pobyt w szpitalu. Załatwiamy sprawy formalne z Małą, ubezpieczenie, becikowe itp. On biedny jeździ po instytucjach a ja ogarniam domek i zajmuje się małą.
Sarenka współczuje. U mnie na piłce też skurcze zaczynały ustawać. Więc chodziłam od 19.00 do 2 nad ranem. Nogi i plecy mnie bolały bardziej niż skurcze w pewnym momencie. U mnie horror zaczął się po odpłynięciu wód, wtedy zanikły mi skurcze. Już sale na cesarkę przyszykowali bo bali się że Mała zaklinuje się w kanale rodnym. Ale dzięki położnej wszystko skończyło się dobrze. Rodziłam bez pełnych skurczy partych, w połowie skurcz mi zanikał. Ból nieziemski. :(
Mimo ciężkiego porodu szybciej dochodzę do siebie niż po pierwszym krótkim i lekkim.
Tosiek z karmieniem też dała nam popalić ale moja mama czarodziejka do dzieci ją oduczyła. Dwa dni ją na rękach tachała, nie pozwalała przystawiać jej do cyca częściej niż co 1.5- 2 godz. Potem spać a jak nie to na ręce i nosiła albo z nią gadała. Dzięki temu mam teraz poustawiane dziecko. Nadal zdarzają jej się kryzysy, ale co 1.5 godz a nie co 30 min. Dziś w nocy po kąpaniu przespała 4 godz. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842165 przez Ewo84
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842171 przez Asia09
Hej dziewczyny
U nas dzis jakiś problem z brzuszkiem i Olusia wybudza sie na minutke z placzem i zaraz zasypia. Nie wiem czy cos zjadlam czy tak ogolnie jeszcze uklad niedojrzały.
U nas tez kupa co karmienie. Do tego czesto jej sie ulewa i oprocz pampersa przebieramy body.Chyba nienastacze prac...

Mam pytanie - czy kojarzycie moze jakie sa wytyczne do obliczanie dochodu do becikowego? Czy to tylko bierze sie dochod z pitow dziekony przez 12 m-cy i na ilosc domownikow? Czy odlicza sie skladki zdrowotne? Cos kobitka w Gopsie wspominala ale nie moge nigdzie znalezc konkretnej informacji...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842172 przez tweety1992
Ewo śliczna dziewczynka :D A jaką minkę do zdjęcia zrobiła =świetnie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842197 przez kasiek21
co do becikowego to liczą się dochody z 2012 (!!) i do becikowego dochód na jedną osobę nie może przekraczać 1922 zł netto.

co do kupek to dziewczyny nie panikujcie. dzieci na mleku mamy tym z piersi może nie robić kupy nawet do tygodnia... jeśli nie ma gorączki i ładnie przybiera na wadze to nie ma co się martwić... dzieci na mm mogą nie robić do 3-4 dni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842222 przez Elmirka85
Witam
Wiktoria urodziła się 16 lutego o 1.10
poród siłami natury. z 3cm do pełnego rozwarcia trwał 15 minut. Ale bardzo bolesny/

Malutka waży 2890 i 52 cm
jest zdrowa i ciągle na cycu :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #842224 przez aska27
Elimrka gratuluję!!! :)

Ewo Tosia jest prześliczna :kiss: :)

Kasiu dochód na jedną osobę nie może przekraczać 1922 zł netto ale do tego drugiego 1000 chyba,co?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842226 przez tweety1992
Elmirka gratulacje dla Ciebie :) dużo zdrówka i szybkiego powrotu do domku :) Czekamy na foteczkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842277 przez Asia09
U nas niestety jest tylko jedna opcja becikowego z Gospu/Mopsu. Z tym ze nadal nie wiem czy to zdrowotne bierze sie pod uwage? Wiem ze czasem lepiej wychodzi dochod z zaswiadczenia z US ale gdzie tkwi szkopuł? A u nas chyba przekroczy tak nieznacznie ze zaczynam sie wkurzac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #842287 przez Asia09
Jeszcze nie pochwaliłam sie moim Skarbem :laugh: Mam nadzieje ze dolacze...
Oto Olusia :
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #842288 przez Deta1987
Elimirka gratujacje :-)
Ewo sliczna corcia :-)
U nas ciezki dzionek bo maly co pol godz budzi sie i chce jesc jak go karmie to 5 min je i zasypia :-| a potem budzi sie z placzem ze glodny oby w nocy tak nie bylo
A tak ogolnie to juz piatkiem sie stresuje bo z malym do chirurga jedziemy dobtze ze moj M ma jeszcze wolne bo niewiem jak to zniose jak ja juz zaczynam plakac ;-( niech juz bedzie po wszysrkim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl