BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #846857 przez wola82
Tweety oby tak dalej.
Lunia jak narazie ogarniam wszystko i mieszkanie, prasowanie ,gotowanie, no i dzisiaj nawet mam czas zeby tutaj zagladnac. A od 15 juz Lukas w domu i jest ciut ciezej, bo jak karie mala a on akurat cos chce to sie zlosci i karze mi ja odlozyc, bo on np chce sie akurat bawic.
A nawet jak sobie robie cos do jedzenia a mala pokwekuje to przeciez nic sie nie dzieje dzieci tez musza pomarudzic,a na kazde mrukniecie nie bede leciec, a my jak karmimy to musimy sie jakos odzywiac :)
Co do kupek to tez cos kolo pieciu w ciagu dnia wychodzi, no i 1-2 w nocy, to jest calkiem normalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846862 przez kasiek21
tweety
naprawdę ci tyle zjadła? aż normalnie nie chce mi się wieżyc... taka dawka to dla dziecka 3-4 miesięcznego... jeśli nie więcej, tym bardziej jeśli chodzi o mm. uważaj na te ilości... mnie wczoraj doktor trochę zjechała za to że mały zjadal po 120 ml. i dopiero zdałam sobie sprawę że go przekarmiam... od wczoraj daje mu tylko 90 i widzę że to w zupełności wystarcza... i ma takie same przerwy w karmienu jakie miał jak dawałam mu te 120 z ta różnica że mi nie ulewa... od wczoraj ulał mi zaledwie 2 razy ale to w takie ilości że bardziej wyglądało to po prostu jakby się oplul....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846870 przez tweety1992
Kasiu serio tyle mi zjadła :P Ja nawet jakbym chciała jej to ograniczyć to ona jak nie doje do końca to nie da życia Nam. Drze się wymusza płacze i nie zaśnie.

Mam pytanie. Bo wyszłam ze szpitala 3 dni temu i nadal nie przyszła do mnie położna. Nie wiem co robić?

Drugie pytanie. Do pediatry ja muszę sama iść ją zapisać czy Adam ma to zrobić? Jak to wygląda ? I kiedy mam iść na pierwsze szczepienia?

Wybaczcie że pytam ale serio zielona jestem.

Aa i się pochwalę ze malutkiej dziś najprawdopodobniej już odpadnie kikutek z pępowiny. 5 dzień i już odpada :D Chyba to po tej wczorajszej kąpieli wieczornej. Pryskamy jej octeniseptem i ładnie się goi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846871 przez Sarenka
Faktycznie Tweety to chyba duzo. Ja dokarmiam i daje ok 5 butelek po 60ml na dobę... Jutro mam wizyte u pediatry i znow okresli ile dawac itd...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846874 przez andzia90
Ja byłam umówić małego do pediatry a do położnej dzwoniłam jak wyszłam ze szpitala i się z nią umówiłam kiedy ma przyjść do mnie, szczepienie mamy 4 kwietnia :)
Jej takie malutkie dziecko a tyle aż je , w szoku jestem. Mi to zje naraz 60 czasem 80 ml jak odciągnę laktatorem ale to na noc odciągam żeby w nocy mnie piersi nie bolały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846876 przez kasiek21
co z polozna to nie mam pojęcia. do mnie zadzwoniła na drugi dzień jak wysyłam. wysyłam w niedzielę w poniedziałek miałam telefon we wtorek przyszła :-)

co do pediatry no to u nas w szpitalu pytali się do jakiej przychodni i jakiego lekarza wysłać kartę szczepień, więc zrobili to za nas. w książeczce zdrowia małego mieliśmy napisane zalecenia że kontrola w poradni dziecięcej w 1-2 tygodniu życia. a więc poszliśmy po 1,5 tygodnia. no i wtedy też umówiliśmy się na szczepienie...
a pierwsze szczepienie powinno być w szpital u 1 dobie życia kolejne po 6 tygodniach już w przychodni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #846878 przez Edi28
Witajcie Mamusie :)
ale jestem wściekła na siebie, z położną cały czas gadałam, że wizyta u pediatry jest w piątek i nawet nie sprawdziłam w książeczce, bo uznałam, że jest jutro i co doooopa była dziś, a ja ją przegapiłam, eh jestem tak na siebie zła, że aż się popłakałam :angry: Wizyta dopiero w przyszłą środę... Zadzwoniłam do położnej i umówiłam się na jutro na ważenie, Hania ma takie problemy z tym przyrostem wagi, że do środy to bym chyba zwariowała ze strachu, że znowu za mało przybiera...

Lunia, Wola pięć kupek, ale zazdroszczę, to moje dziecię ma kupkę co ją przewijam, czyli co dwie godziny właściwie, a zdarza się tak, że przewijam ją przed karmieniem bo jest niespodzianka i po karmieniu, bo znowu zrobiła, normalnie nadprodukcja :D
Lunia ciesz się z obecności męża :) jest zdecydowanie dużo łatwiej :) ja już tydzień męczę się sama, jeść jem, przygotuję coś do obiadu, zrobię pranie, ale ze sprzątaniem to praktycznie nie daję rady... Mam nadzieję, że jak Mała zacznie więcej sypiać w nocy, to ja nie będę musiała robić sobie porannej drzemki :D

Elmirka, Asia nasza Hania też ma straszne problemy z brzuszkiem, stęka napina się, żeby puścić bączka, aż tak ją to meczy, że wybudza się ze snu i popłakuje, dajemy jej na polecenie położnej infacol, choć efekty raczej średnie... a to nie wina diety, bo już naprawdę jem rzeczy tylko dozwolone...

Też miałam takie myśli, że szkoda że nie udało się urodzić sn, ale najważniejsze, że Maleńka jest i że wszystko potoczyło się dobrze :)

Zubi ja po terminie musiałam być co drugi dzień na ktg i było różnie czasami nie było kolejki i wchodziłam od razu, czasami była taka, że musiałam czekać godzinę... bardzo różnie...

Tweety u mnie w szpitalu pytali o przychodnię, do której należę, wyszłam ze szpitala w sobotę, a w poniedziałek dzwoniła położna umówić się na wizytę, ona też umówiła nas na wizytę u pediatry i na pierwsze szczepienie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846885 przez tweety1992
No mój A był w przychodni z kartkami żeby wypełnili - jedna była o wyborze położnej a druga gdzie mają kartę szczepień wysłać.

Czyli lepiej zadzwonić do przychodni i się dowiedzieć co i jak ? Czy czekać aż położna się w końcu odezwie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846894 przez Lunia
Wola masz rację, mam nadzieję, że też to ogarnę. W końcu nie ma wyjścia ;)

Edi to z jednej strony dobrze, przynajmniej się mała nie męczy tak z kupką, ale z drugiej wiem jak jest z tym przewijaniem ;)

U nas jest kupka, przewijam i zaraz siusiu. Natalka obsika sobie ubranko, trzeba ją przebierać, wszystko fajnie pięknie a zaraz jej się ulewa :P W ogóle ile tych pampersów idzie!

Dziewczyny a jak karmicie piersią? Tzn jakim trybem? Po określonym czasie i z obu?
Bo już sama nie wiem jak to robić. Gdzieś czytałam, że po 15 min z każdej, gdzie indziej znowu, że ma pić tyle ile wlezie z jednej i następne karmienie z drugiej...
I czy też wam tak mleko wycieka?

Jeszcze pytanie do mam córeczek. Jak myjecie cipulkę? U nas była już ładna różowa, bez mazi, a wczoraj znów takie białawe się pojawiło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846897 przez tweety1992
Lunia ja wycieram w środku chusteczkami dokładnie... I mała też raz ma a raz nie ma tej mazi. A wgl ona grożna jest?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846908 przez Edi28
Lunia mi położna kazała czyścić wacikiem nasączonym oliwką, u nas też ta maź zniknęła, ale wczoraj zauważyłam, że znów się pojawiła, ale gdzieś wyczytałam, że to jakaś bariera ochronna i żeby tego nie czyścić za bardzo, ale mam jakieś wątpliwości, więc też czekam na opinie innych mamuś :)
A co do karmienia, staram się, żeby przy jednej piesi była te minimum 15 minut, ale ona potem nadal szuka cycka więc daję jej drugą, pytałam położną, powiedziała, że jak najbardziej, jeżeli z jednej się nie najada dawać drugą, ale zachować kolejność, jeżeli na prawej skończyła, to od prawej zacząć kolejne karmienie :) a mleko mi też wycieka, bez wkładek ani rusz, a jak Mała ssie z jednej, to z drugiej cieknie :P
Hania też nam robi siku jak jej zmieniam pampka i najczęściej muszę ją przebrać, a potem jest krzyk, bo już jest tak głodna, ale tłumaczę jej, żeby nie siusiała na siebie, to nie będzie opóźnień :D
kurczę zamiast się wziąć za prasowanie to ja na forum kwitnę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846911 przez kasiek21
ah te prasowanie... ja mam dzisiaj szczęście... najpierw mama rano zabrała mi małego żeby mogła pospać... spalam od 8 do 11... luksus... no a teraz właśnie prasuje mi ciuszki małego :-D mały śpi a ja siedzę oglądam i pisze sobie z wami :-D:-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846916 przez Asia09
Kurcze dziewczyny u mnie cisza z położną. Nikt sie nie odzywał. Juz jestesmy 10 dni w domu, zaraz będe dzwonic do przychodni co i jak.
Edi jak to jest u Ciebie ze Ty masz tak duzo tych wizyt...lekarz i położna? Prywatnie ich sobie umawiasz?

Co do karmienia to ja jak czuje ze mam naprawde pełna piers to daje z jednej a jak jest po rowno to z dwóch, zwlaszcza ze Olusia ssie 5 minut po czym zasypia wiec po przerwie przystawiam do drugiej na kilka minut.

Jesli chodzi o kupki to nawet nie licze. Kazde karmienie to kupa a czasem zaraz po zmianie pieluszki od razu jest kolejny prezent wiec ok 10 na dobe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846935 przez tweety1992
Kochane dzwoniła położna w końcu Jutro po 11 mamy wizytę w domu. Teraz też odciągnęłam pokarm i wyszło całe 90 ml po 5 godzinach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846945 przez Edi28
Asia wizyty mam normalnie z przychodni za darmo położna mi powiedziała że z NFZ wizyty refundowane są przez dwa miesiące i przychodzi tak często jak jest potrzeba a że Hania miała problemy z wagą to przychodzi często zresztą mam do niej numer i mam dzwonić gdyby coś się działo albo miałabym jakieś wątpliwości ;-) lekarz to normalna wizyta kontrolna ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl