BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #846469 przez Marudka
Tweety a jaki masz laktator ręczny? może gdzieś tych gumek dobrze nie wytarłaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846480 przez tweety1992
Laktator ręczny gruszkowy z Baby Ono ... gumki wszytsko wytarte tylko w rurce była para ale jak ją wytrzeć no nie da się ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #846532 przez nati.olsztyn
tweety Sprawdź jeszcze szczelność laktatora. A jak i to nie poskutkuje to spróbuj ściągnąć chociaż trochę ręcznie. Ogólnie to te laktatory z rączką są lepsze od gruszkowych, zwłaszcza do odciagania na dłuższą metę. :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846597 przez andzia90
Kasiek- podalabys mi jak nazywa się ta aplikacja na telefon co ty masz? Odnośnie karmienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846612 przez Aneteczka
Sarenka ja karmie srednio co 3h, czasem maly jest glodny za 2 h a czasem za 4. Srednio wypada mi 7-8 karmien. Maksiu napoczatku najadal sie 40 ml. teraz ma 6 tygodni i zjada miedzy 60 a 80 bardzo rzadko pochlonie 100 ml. Srednio na dobe zjada mi 550 do 60 ml.

Pamietaj tylko, ze jesli karmi sie sztucznie to trzwba dziecko dopajac. Poczatkowo jak mial zoltaczke to polozna kazal dawac mu wode z glukoza. A pozniej herbatke rumiankowa (na kupke dobra) i koperkowa naprzeemiennie. Maly malo pije ok 50 ml, ale dobre i tyle.
Mleko przygotowuje zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Maksiu sie w tym nie miesci, bo pisze ze w drugim miesiacu powinno byc 6 posilkow po 110-120 ml, ale przybiera na wadze wiec chyba mu wystarcza. Mam to samo mleko co Tweety Nan pro 1.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846613 przez Aneteczka
Tweety sataraj sie przystawiac malo do piersi, bo to pobudza produkcje mleka. Ja jechalam na laktatorze, bo Maks nie umial zassac mojego sutka, to po 5 tygodniach pokarm mi zanikna. Najpierw go bylo coraz wiecej a potem z dnia na dzien mniej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846679 przez zubi
Hej mamuśki u nas dzień zero wybił, a mała chyba nie chce zostać pączkowym bobaskiem ( objawów zbliżającego się porodu brak :( Własnie wychodzimy do lekarza aby dowiedzieć się co dalej. Trzymajcie kciuki :)

Edi podpowiesz mi jak wyglądały u ciebie wizyty w szpitalu po terminie? Jechałaś na KTG co ile dni, czy tam na miejscu długo czekałaś w kolejce na zapis. Z góry dziękuje za odpowiedź - pozdrawiam.

twetty nam w szkole rodzenia mówili ze te ręczne są czasem za słabe, że jednak elektryczny jest lepszy, może masz możliwość od kogoś pożyczyć aby sprawdzić?

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846753 przez kasiek21
andzia
jest to dokładnie "dziennik maluszka" z nivea... ściągałam ja z "sklep play" w telefonach z androidem aplikacjia systemowa... :-)


my po ciężkiej nocy... tzn. dość ciężkiej dla mnie... wyobraźcie sobie że tak jak zjadło moja dziecie ok 17 wyłapałam chwilę po 19 no i ok 20 mlody mi usnal... i spał cały czas... ok godz 1 obudziłam go a właściwie to dałam mu na wpół śpiąco bo jakby nie patrzeć to jest 8 godzin między jedzeniem... lada moment usnal no i do godziny 4 nie spalam... małe jakoś dziwnie stekal przez sen... wiem że męczyła go kupa bo wczoraj nie zrobił no ale cały czas stekal... no i co chwilą nerw bo wypadał mu smoczek a bez smoczka dzisiejszej nocy ani rusz... o 4 chciałam dac mu butle ale wypił tylko 10 wody no i mleka ledwo 30 a więc odbiłam go i położyłam do łożeczka... no i właśnie się obudził i zjadł... kupy dalej nie ma.. nie wiem co bym zrobiłam gdyby nie mama... wzięła go ode mnie o 8 bo ja już byłam wykończona... pozwoliła mi pospać. wstałam po 10.. cudownie jest się wyspać no i nie uwiezycie ale od porodu miałam dzisiaj pierwszy sen!!! śniło mi się że dostalam od ojca konia na urodziny :-D takie prawdziwego i że trzymałam go w domu.. no i że sąsiad był w ciąży :-D
mały mega marudny no i smoczka nie wypuszcza ani na sekundę.. a jak zyskuje to już się wierci.. IGOR CIUMKAŁA normalnie... usz....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846787 przez andzia90
U nas noc tez nie przespana.. od 5 rano może spałam 1,5 godziny bo mój syn co godzinę by jadł ehhh a oczy to na zapałkach miałam. Zawsze zasypia miedzy 20-21 i śpi do 2.30 a dziś już po 12 się obudził na jedzenie a jaki przy tym nerwowy jest to masakra :D w dzień aniołeczek a w nocy nerwus jeden :)

Kasiek dziękuje już mam zainstalowane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846793 przez Elmirka85
moja Wiki ma problem z kupkami.; zawsze długo ciśnienie i popłakuje zanim zrobi (od 3 dni) ale kupa ma normalny wygląd więc to nie zatwardzenie. nie wiem już czy coś w mojej diecie. już coraz bardziej uważam ale dalej te problemy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846794 przez wola82
Hej
U nas jako tako nawet calkiem dobrze, mala spi, budzi sie w nocy kolo 2 i pozniej kolo 5-6 ale juz sie nie klade spowrotem, bo nie ma sensu.
Malej pojawila sie na buzi wysypka, zwlaszcza na czole ma najwiecej, nie wiem czy to potowki, czy uczulenie jakies, ale wiem ze dzieciaczki ze wszystkiego wyrastaja. A w poniedzialek i tak mamy termin u pediatry to zobaczymy co powie.
Zubi na pewno juz niedlugo urodzisz.
Lysy a jak u Ciebie bo mysle ze juz maz dzidzie przy sobie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846828 przez zubi
My już po wizycie, ogólnie szkoda gadać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846837 przez Asia09
Elmirka u nas jest podobnie. Ola zazwyczaj ma takie problemy wieczorem.Zasypia i budzi sie z placzem, przeciaga znów zasypia.Widze ze jak pusci sobie bąka albo zrobi kupke jest spokój. Na poczatku tez zastanawialam sie czy to cos w mojej diecie ale jem mniej wiecej to samo i np wczoraj pierwszy raz obyło sie bez marudzenia.Teraz jestem bardziej przekona ze to niedojrzały uklad i czasem tak po prostu ma. Najwazniejsze zeby nie przerodziło sie w kolki...Jesli bedzie sie to powtarzało to spróbuje podac jej Espumisan dla dzieci- moje jej pomoze, bo bidulka meczy sie a ja z nią...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846843 przez tweety1992
Witajcie :) u mnie nawałpokarmu się zrobił i po nocy zebrałam 100 ml :ohmy: Malutka dziś mi pobiła rekord w jedzeniu bo 120 ml modyfikowanego zjadła i jeszcze 60 ml przed spaniem. Także to głodomor jest że hej :D
Zaczynam powoli wra cać do łask już całkiem bo krew prawie zniknęła ból naciętego krocza coraz mniejszy. A wypróżniam się już na siedząco także bardzo się cieszę.
Jutro dumny tatuś jedzie zarejestrować mała do USC więc Nikolka będzie pełnoprawną obywatelką Polskiej Rzeczpospolitej :)
Dziś pierwszy raz od momentu powrotu do domu zostaję sama bo A wraca do pracy. Zobaczymy jak będę dawać radę z całym domem Nikolką i zwierzakami na głowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #846851 przez Lunia
hej witam się i ja :)

malutka trochę popłakuje, ale jest nakarmiona i mężuś się nią zajmuje. Cały czas się boję jak to będzie od poniedziałku jak zostanę zupełnie sama...
Dziewczyny jak sobie radzicie? Sprzątanie można olać, ale jeść coś trzeba...

Nie przejmujcie się, że nie urodziłyście naturalnie. W końcu z jakiegoś powodu zapadła decyzja o cc. Najważniejsze, że dzieci są zdrowe :) Przecież to nie jest wyznacznik tego czy jest się dobrą matką.

Ja wam powiem, że z perspektywy nie wiem czy nie lepiej by było żebym miała cc. Mam problem z tym moim rozwalonym szwem. Po połogu dowiem się czy to trzeba ponownie szyć :( Teraz jak byłam na kontroli to trochę się zarasta, więc mam nadzieje, że tak zostanie.
A ogólnie mam problem, bo puszczam bąki, których totalnie nie kontroluje. Bo pękłam po sam odbyt. Miałam sprawdzać czy mi stolec nie "ucieka" sam, ale na szczęście nie.

Więc sn niby lepszy ale różnie bywa :/ Trochę się martwię jak to będzie z tymi bąkami hyh. Sorki, że tak wprost o tym piszę... Ale przeraża mnie to :(

Tweety przystawiaj małą jak najwięcej. Teraz jest najgorszy okres. Jeju moja na początku chciała co godzinę jeść, chwilkę pojadła i przysypiała. Cyce miałam strasznie nabrzmiałe... Ale już jest lepiej. Więc trochę trzeba cierpliwości.

Mam pytanie do mam karmiących piersią. Czy wasze dzieciaczki też tak często robią kupkę? U nas jest chyba z 5 dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl