BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #738490 przez darmag21
Mi brakuje tylko mocy, to jest jakas maskra, wyciagnelam wlasnie pranie z automatu o miski, czeka na powieszenie, tak mi ciezko sie zmobilizowac do wszystkiego, czuje sie fizycznie dobrze ale moglabym lezec i lezec ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #738670 przez domi2907
Witaj w klubie dar- mag. Ja tez ciagle bym lezala...wczoraj pranie lezalo caly dzien ale mialam wymowke bo koszyk ciezki a wywieszam na drugim pietrze to czekalam na meza zeby z pracy wrocil i ja wyniosl na gore. Przy kolacji tez tak mi sie sennie zrobilo ze musial myc naczynia bo mi wszytsko z rak wypadalo. Nie poznaje sie. Zawsze mialam wszytsko czysto i ladnie...a teraz masakra...

Mam nadzieje ze odzyje za dwa trzy tygodnie bo jak nie to bedzie kiepiesko

Ja o plci malucha jeszcze nie mysle. Narazie przejmuje sie zeby bylo zdrowe. Takze bedzie co ma byc. Na imiona mam jeszcze duzo czasu. Mamy juz pare wybranych..potem bedziemy decydowac.

Buziki na mila srode

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #738743 przez darmag21
Domi dzis mamy juz czwarte :)

ale ten czas tak ucieka ze mozna stracic rachube czasu.

Nie wiecie jak to jest z jedzeniem grzybkow w ciazy, bo dzis moj maz przywioz z lasu czarne lepki i wlasnie robie na obiadek,mam super sprawdzony przepis z piertuszka w smietanie, slinka mi juz cieknie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #738799 przez faza56
Darmag ja dzisiaj jadłam na obiad sos grzybowy (prawdziwki, kurki itp).

Smacznego!!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #739350 przez Porto1987
Dzień dobry!!

Jak tam u Was dziś samopoczucie??

Wczoraj byłam u pani dr. Podobno wszystko dobrze jest :) Także jestem zadowolona. Szyjka i macica bardzo ładnie. Macica odpowiednio duża jak na swój "wiek". Wiem skąd były ketony w moczu. Za mało piłam, ale teraz już nie było. Morfologia też w porządku. Póki co nie muszę robić już badania krwi tylko sam mocz. Za dwa tygodnie usg i za trzy kolejna wizyta.

A co do grzybów, to ja miałam ze dwa tygodnie temu ochotę na grzybową i jadłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #739711 przez darmag21
Hej dziewczyny, chyba zaczyna mi cos dolegac, czym zaczynam sie martwic.

Po pierwszej ciazy przytylam z malej wagi dosc duzo... wysunął mi sie w okolicy lędzwiowej krążek między-kręgowy. Zeby pozbyć się bólu, który wprost uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie leczylam sie dwa lata, gdzie ostatecznie miałam tzw "blokadę"

Straczyła mi ona na 3 lata, bez ból i w końcu mogłam żyć normalne, po 3 latach ból wrócil i rok temu leczyłam 3 miesiące, nie pomagaja mi zadne leki tylko znowu "blokada" którą robilam w pażdzierniku zeszłego roku.

No i od paru dni zaczynam odczuwać znowu ból, sięgnełam po ksiązkę która sobie kupilam i jest napisane ze w czasie ciaz rwa kulszowa wraca ponieważ cialo kobiety zmienia sie i prawdopodobnie macica moze juz uciskac na nerw.

Lekarz nie moze zapisac zadnych leków przeciwbolowych, jedynie w gre wchodza masarze, oklady i cieple kapiele, ale z doswiadczenia wiem ze na nie to nie dziala. Zastanawiamsie jaksobie poradze kiedy faktycznie bol siegnie zenitu a ja nic z tym nie bede mogla zrobic.

A porod naturalny to chyba w gre nie bedzie wcale wchodzil :( teraz juz wiem dlaczego ten pierwszy ledwo przezylam i dlaczego wtedy byl tak paralizujacy bol kregoslupa. A teraz to za przeproszeniem chyba bym sie posrala i i tak nie wspolpracowala z poloznikami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740071 przez domi2907
Witam. Co tam u was?

Darmag nie wiem co ci powiedziec. Probuj sie skontaktowac z jakims specjalista ale jak wiesz ze nie ma rozwiazania to chyba bedziesz musiala wytrzymac :( zawsze mozesz miec cesarskie ciecie zamiast porodu naturalnego bo masz przeciwskazania o ktorych w poprzedniej ciazy nie wiedzialas

Problem jest tylko taki ze po znieczuleniu dopiero zaczynaja sie problemy z kregoslupem - jesli igla nieprawidlowo wbita. A niestety ciagle zdarzaja sie lekarze ktorzy popelniaja bledy. Moja szwagierka do dzis sie boryka z bolami kregoslupa.

Nie wiem naprawde co ci powiedziec... Mam nadzieje ze sie poprawi i jakos sie uda to rozwiazac.

A poza tym jak samopoczucie? Mnie od dwoch dni mecza zaparcia a przy tym bol brzucha bo gazy....masakra. Juz staram sie zupki i owoce zeby sobie pomoc ale nic nie daje.

I te bole glowy....kolezanka mnie nastraszyla ze bole glowy sa najgorsze od drugiego trymestru bo sie zwieksza objetosc krwi...nie wiem jak ja to przejde. Co rano budze sie z bolem glowy. Sa dni ze po godzinie mija a sa dni ze caly dzien... Masakra.

Milego weekendu dziewczynki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740080 przez darmag21
domi mnie tez jeszcze mecza zaparcia i gazy, jak nigdy wczesniej, ale to chyba musi samo minac, jak chcialam polepszyc jadlam duzo jablek, winogrona i malin to potem mialam rozwolnienie i tak zle i tak nie dobrze.

Ja mam nadzieje ze bol sie nie rozwinie, bo poki co jest znosny i da sie do ciazy funkcjonowac normalnie byle nie przyszlo to stadiu bo wtedy juz nie wstane, oczywiscie na kolejnej wizycie powiem co i jak.

Po za tym to jest w miare z moim samopoczuciem, wydaje mi sie tylko ze malo jem, ale skoro lekarz powiedzial i wyniki mowia ze jest wszytsko oki to chyba nie mam sie co na sile opychac.

Pozdrawiam wszytskie, kwietniowki nas usilnie gonia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740119 przez faza56
domi ja mam potworne bóle głowy od jakiegoś czasu. Ogólnie nigdy nie zdarza mi się żebym łykała jakiekolwiek tabletki przeciwbólowe ale teraz nie wytrzymałam i musiałam się wspomóc połówką paracetamolu bo zdechnąć można. Od samego rana do wieczora. Oprócz tego te ciągłe omdlenia mnie męczą. Co się okazało mam ciśnienie 90/60 bo wczoraj byłam u ginki i mi mierzyła i to prawdopodobnie też od tego.

Mam też zalecenie żeby przed samym zaśnięciem i wstaniem z łóżka zjeść małą kanapkę. Już się boję jak będę wyglądać jak będę tak podjadać :P

darmag trzymam kciuki żeby problem z kręgosłupem był tylko przejściowy bo na prawdę źle by było gdyby Cię taki ból złapał i przez całą ciążę trzymał. Ciekawe co będzie jak będziesz miała już znaczny brzuszek i większe obciążenie na kręgosłup. Miejmy nadzieję, że ból odpuści.

Ściskam mocno wszystkie marcówki i nie dajmy się prześcignąć kwietniówkom :P !!!!

W ogóle jakoś marcowych mam jest mało. Nie chcą się ujawniać chyba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740125 przez darmag21
Jeszcze przypomnialo mi sie.... mam kolezanke ktora jest w ciazy, i tez zali sie na bole glowy migrenowe wrecz, mowila ze jej gin zalecil jakas masc na taki bol, smarujemy tym czolo i wcale nie szkodliwe dla maluszka.

Jak tylko bede wiedziala jak ona sie nazywa to wam napisze, jeszcze dzis na pewno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740131 przez Porto1987
Witam Was dziewczynki :)

Mnie czasami lekko pobolewa głowa. Jak brałam tabletki anty, to miałam straszne migreny. U lekarza nigdy z tym nie byłam, ale podejrzewam, że to przez to, że tabletki zagęszczały mi krew. Generalnie jak boli głowa, to trzeba dużo pić, bo to jeden z objawów odwodnienia. Powiem Wam, że ja to z tych mało pijących i powoli zaczynam się zmuszać dla maleństwa :)

A co do kręgosłupa, to ja też mam bardzo słaby. Zniszczyłam sobie jak kiedyś pracowałam w jednej hurtowni od dźwigania. I też boję się co będzie później. Darmag skonsultuj ten kręgosłup z lekarzem żeby może zawczasu zadziałać coś.

No właśnie marcóweczek jest mało. Zajrzałam na forum na wizażu, to tam jest wątek mam marcowych i kwietniowych razem, bo to nigdy nic nie wiadomo. Ja jak mam termin na koniec marca, to mogę mieć obsówkę na kwiecień :) i tak w sumie terminem mi bliżej chyba na kwiecień. Chociaż jak zrobię usg za jakieś 1,5 tygodnia to ciekawe jaki wyjdzie termin. Ostatnio wychodził 29 marca. Z okresu wychodzi 26 marca. jak się robaczek nie będzie spieszył, to może być i kwiecień :) A z tego co widziałam na kwietniówkach stało się nieszczęście :( mam nadzieję, że u nas będzie wszystko ok. Powoli zbliżamy się do końca I trymestru :) u mnie zaczęty już 12 tydzień :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740195 przez domi2907
Hej hej...

No to nie jestem sama z moimi malo przyjemnymi objawami.. Ten paracetamol mi nic nie pomaga. Dzis w sumie jest troche lepiej ale czuje sie strasznie zmeczona...a nic takiego nie robilam. Pojscie na zakuoy to jakis szczyt moich mozliwosci dzis...

Dzis sie najadlam gotowanych warzyw to zobaczymy czy wzdec nie bedzie....

Faktycznie w kwietniowkach smutno. Wiem co dziewczyna czuje bo sama przez to przeszlam w zeszlym roku. I taka sama sytuacja...gdzies kolo 11 tygodnia poszlam na usg i okazalo sie ze maluch sie zatrzymal w 7 tygodniu. Musialam miec zabieg. Jedynym objawem bylo to ze nie czulam sie w ciazy..wszytskie objawy przeszly lacznie z bolem piersi. Takie zycie niestety. Mam nadzieje ze tym razem fasolka bedzie super.

Z bolem piersi tez juz nie wiem co mam robic..spie w staniku bo budze sie w nocy jak sie obroce..komus juz przeszlo?

Porto w sumie to masz prawie taki sam tmin jak ja...tez na 26 marca. :):):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740213 przez darmag21
domi mi juz bol piersi przeszedl, spie juz spokojnie, pamietam jak sciagalam stanik to nagle takie dziwne uczucie jakby kamienie byly.

W srode zaczynam II trymestr :)

Poki co jakos nie tryskam energia,wciaz jest mi jej brak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740464 przez Porto1987
Cześć Dziewczyny :)

Dziś mnie boli głowa :( ale nic przemęczę się w imię potomka :D

Ja mam strasznie wrażliwe sutki. Strasznie strasznie. Muszę uważać jak wkładam biustonosz, ale cieszę się z każdego objawu, więc i na bolące sutki nie narzekam :) Energii to nie mam już dłuższy czas. Mam nadzieję, że wraz z przyjściem II trymestru, przyjdzie też energia :P

A jak tam Wasze brzuszki, widać już?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #740474 przez darmag21
U mnie brzuszek wyglada juz chyba na 5 miesiac, kazdy jest bardzo zdziwiony ze juz tak odrazu mnie wysadzilo, nawet wciskali mi blizniaki w brzuch, hehe... moze dolacze moje foto brzuszka to sobie obejzycie jak on sobie wyglada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl