BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #741958 przez domi2907
W portugalii jest inna mentalnosc. Ja nie znam nikogo kto ma wiecej niz jedno dziecko a w szkolach w ktorych ucze to rodzenstwo tez prawime nigdy sie nie zdarza. A jak juz sie zdarza to cud natury :):)

Wem ze pl jest inaczej. Wszystkie moje kolezanki maja co najmniej dwojke lub trojke i pierwsze mialy norlanie kolo 20 - 21 lat...ja troche inaczej do tego podchodze. Uwielbiam moja prace i przez dlugi czas to bylo dla mnie najwazniejsze. Uwielbiam tez studiowac:) takze licencjat potem magisterka i lata polecialy. Tu srednia na pierwsze dziecko to 30-32 lata takze i tak jestem najmlodsza z moich kolezanek portugalskich w ciazy.

Co kraj to obyczaj:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #741967 przez darmag21
To witaj w gronie pedagogicznym domi, ja nauczycielem nie jestem ale pedagogiem szkolnym terapeuta. Fakt ze tutaj jest na pewno inaczej niz w innych krajach. Ja urodzilam pierwsze dziecko jak mialam 22 lata, zaraz po narodzinach Kacpra poszlam na studia i do tej pory mi sie to ciagnie, juz ostani rok mi zostal, wiec jeszcze bede z brzuszkiem konczyc. Ciesze sie ze tak sie ulozylo w sumie bo zdazylam studia skonczyc i miec dziecko a teraz kolejne w drodze. A od wrzesnia do pracy bo poki co jestem na L4, skoro mozna wykorzystac to, to dlaczego nie. Pozniej niania bedzie moja mama, sama zaproponowala pomoc, wiec postanowilam ze teraz wykorzystam czas wolny gdzyz Kacper do 1 kl i potrzebuje teraz duzo pomocy przy zad dom itd, a niestety meza nie ma wiec trzeba liczyc na siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742380 przez darmag21
Hej mamuski :)

Jak tam nocka mineła?

Mi na szczescie juz minela bezsennosc, teraz tylko pewnie dopadnie na sam koniec.

U mnie dzis pochmurno, pada i ogolnie jest brzydko a co u was? ja sie czujecie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742614 przez faza56
hej darmag! Dziękuję, u mnie samopoczucie bardzo dobre tylko rodzinka z rana nerw mi zruszyła ale tak poza tym to git :) we wcześniejszym poście pisałaś o witaminkach dla kobiet w ciąży-przegna plus. Wykupiłam je i muszę Ci powiedzieć, że są super! bardzo mi odpowiada ich skład. Mimo tego, że faktycznie były dość drogie to warto je kupić. Ogólnie i cera mi się poprawiła bo strasznie mnie zsypało jak zaszłam w ciąże.

U nas na Lubelszczyźnie też pochmurno. Jejj.. Jeszce mój mąż ma jutro urodziny i nie mam bladego pojęcia co mu kupić. Nie wiem czy Wam też, ale kupowanie prezentów dla mężczyzn jest dla mnie największym z możliwych koszmarów :P . Jakoś dla kobitki to szybciej coś się wybierze. Jak na razie mam pustkę w głowie. Do wieczora może coś wymyślę :)

Pozdrawiam Wszystkie Mamki!! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742694 przez darmag21
Faza- tak witaminki te sa super, ja juz koncze piersze opakowanie, zostaly tylko dwie wiec musze leciec kupic kolejne, sklad jest super, cena tez, ale uwazam ze warto, co do cery to tez jestem z tych co nie maja gladkiej jak pupcia niemowlecia ale faktycznie po tych witaminach jest znacznie lepiej, buzia gladka, moze to tez hormony tak dzialaja.

Co do prezentow, to prawda, dla mezczyzn zawsze brak pomyslu, ja ostatno mojemu kupilam portwel.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #742710 przez Porto1987
Witajcie :)

Ja dziś jestem zmęczona jak nie wiem. Zrobiłam może z 3,5 km i padam. Ja łykam Femibion natal 1, ale już niedługo będę musiała przerzucić się na 2. Ja zawsze miałam problemy z cerą, no może za wyjątkiem czasu kiedy łykałam tabletki anty. Powiem, że od jakiś 2 tygodni robiły mi się krostki, wszystkie takie same i miałam wrażenie, że to uczuleniowe. Ale robię sobie peeling co 2-4 dni i jest lepiej. Także ja nie zauważyłam żeby w ciąży cera mi się poprawiła. Może trochę lepiej będzie w drugim trymestrze.
Szukałam od pewnego czasu teczuszki a5 na te wszystkie dokumenty ciążowe i w końcu dziś znalazłam :) taka mała rzecz a cieszy. I teraz już mam wszystko zabezpieczone :P Umówiłam się na jutro do dentysty, także zobaczymy, czy mi ciąża nie osłabiła zębów. I jeszcze jedno. Smarujecie się czymś? Bo mi to się nie chce po kąpieli smarować, no ale wiem, że muszę, bo inaczej mnie strasznie skóra swędzi. I znalazłam takie cudo jak olejek do mycia i tak się zastanawiam. Niby to jest do skóry z problemami dermatologicznymi i niby nawilża ładnie, ale sama nie wiem :dry: stosowałyście kiedyś coś takiego?

Ale się dziś rozpisałam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742738 przez domi2907
Ja tez zazywam moje wytaminki ale cera mi sie jakos nie specjalnie poprawila..mam wrazenie ze wrecz przeciwnie...

Mowi sie ze jesli maluch to chlopak to pomaga mamie ladnie wygladac, a jak dziewczynka to wyciaga urode na czas ciazy...ciekawe czy sie sprawdzi, hmmmm:):):):):):
Za pare tygodni sie dowiemy.

Poza tym mam dzis dzien na nie....czekam ciagle na wyniki konkursu w szkolach i zaczyna mnie dolowac ze nie wiem czy bede pracowac. Jakos nie moge sobie wyobrazic siedzenia w domu ciaglego. W dodatku sama.

Nic...moze mi przejdzie do wieczora

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742740 przez darmag21
Nooo teczki sa super, hehe, ja dostalam taka od lekarza, na pocztku to 100 razy ja przegladalam i jej zawartosc.

Co do smarowania brzuszka u mnie wyglada to tak:
W pierwszej ciazy kupilam cos z apteki, ale jak Porto mowisz, po kapieli nie chcialo mi sie smarowac, w koncu doszlo do tego za zapomnialam ze to mam i mozna powiedziec ze sie nie smarowalam. Rozstepow zadnych nie mialam, ani jednego, lekarz mi powiedzial, ze to siedzi w genetyce, mogakobiety sie smarowac po 3 razy dziennie i im i tak wyjda a nie ktorym nie.

Teraz poki co jeszcze nic nie kupilam, bo dostalam 3 probki od lekarza z Ziaja Mamma Mia, jest to krem przeciw rozstepom, jakie ma dzialanie nie wiem, pare razy sie nim smarowalam i moge powiedziec ze ladne pachnie, ma fajna konsystensje wiec fajnie sie rozprowadza i nie klei sie a skora jest po nim dosc gladka. Cena jest bardzo przystepna bo widzialam w marketach to butelka ok 200l, 19-22 zl.

Jesli chodzi o olejki, to kiedys kupilam tak poprostu do kapieli, a moje wyobrazenia byly inne, mialam wrazenie ze to tak jak zel pod prysznic, ale nie ma co sie tym sugerowac bo pewnie zalezy od producenta, to moje cos bylo z Palmolive. Mozna warto by poszukac czegos innego np z Dove, nie mam pojecia. oze by wystarczyla zwykla olivka bardzo nawilza skore.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742776 przez Porto1987
Darmag, właśnie wiem, że to jest uwarunkowane genetycznie. Moja mama w ciąży nie miała rozstępów. Mam nadzieję, że i ja nie będę miała. Mi po prostu chodzi o taką normalną codzienną pielęgnację. Tak żebym miała ładnie nawilżoną skórą i póki co nie musiała się smarować. A wiadomo, że jak brzuchol zacznie bardziej rosnąć, to czymś się jeszcze będę smarować. A ten olejek to coś takiego: wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34656 Wydaje mi się, że będzie bezpieczny w używaniu. W końcu jest to produkt apteczny ;) a Palmolive bym chyba nie zaufała :D Mam dość wrażliwą skórę i po zwykłych balsamach pod prysznic nie mogę przestać się drapać. Dobrze też działa na mnie z Ziaji Kozie mleko kremowe mydło pod prysznic czy jakoś tak. No ale potrzebuję dodatkowego nawilżenia jeszcze po tym, ale przynajmniej mnie skóra nie swędzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742790 przez darmag21
Moze byc dobry ten produk ktory podalas, napewno bezpieczny, ja nie mialam problemu, moglam urzywac kazdego rodzaju zeli czy balsamow, ale kazda skora jest inna i potrzebuje innej pielegnacji. Bardziej zawsze skupialam sie na cerze, bo z nia mialam problemy, nie az tak wielkie, ale jednak idealna nie byla jaka by sie chcialo.

Ja zauwazyla ze teraz mi znaczniej szybciej odrastaja wloski na nogach, hehe... poprostu jakas masakra, ogole a tu zaraz za dwa dni jakbym ze dwa tyg nie depilowala :lol:

To jest niesamowite co dzieje sie z cialem kobiety podczas ciazy i to od samego poczatku :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742797 przez Porto1987
Nasze organizmy są świetnie skonstruowane. Same wiedzą czego chcą :) Tylko trzeba się w nie wsłuchać i już wiadomo, co trzeba zrobić.

Oj bardzo mocno zastanawiam się nad tym olejkiem. Bo generalnie słyszałam już w kilku źródłach, że bardzo fajna jest oliwka do ciała hipp. Podejrzewam, że i ją kupię w późniejszym terminie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #742991 przez Dave
Kochane zapraszam do nas na konkurs z super nagrodami :side:

wrolimamy.pl/konkurs-moja-historia-mlekiem-plynaca/

Nagrody:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #743176 przez darmag21
Hej dziewczynki jak samopoczucie?

Ja jakoś taka slaba, wczoraj wieczorem sie polozylam juz spac i nagle poczulam sie tak slabo, zawroty lowy, ze balam sie wstac zeby pojsc sie napic wody. Jakos doszlam chocnogi mialam jak z waty, polozylam sie i w koncu zasnelam ale czulam jak przez cala noc kreci mi sie w glowie, rano nie bylo duzo lepiej, chyba mam bardzo niskie cisnienie. Juz lekarz zwrocil mi na to uwage, ze mam za niskie, ale jak mam sobie z tym radzic? znacie moze jakies bezpieczne sposoby na to by je troche podwyzszyc ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #743183 przez domi2907
Hej hej

Darmag jak moja kolezanka miala spadki cisnienia lekarka kazala jej pic wode z cukrem. Podobno pomaga.

Ja mam z kolei w gornych granicach i w rodzinie nadcisnienie...takze lekarka dala mi juz lek na obnizenie.

Ja dzis sie tak srednio czuje tez. Mam akies rewelacje zoladkwe od wczoraj. Normalnie ak mi bulgocze ze az se obudzilam.

Ehhh...moze sie uda przetrwac. Jutro usg..mam nadzieje ze z malym ok.

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #743193 przez darmag21
A to jutro masz te prenatalne? ja w nastepny piatek jade podezec malenstwo. Poki co zbieram sily zeby troche ogarnac i tak robie wszystko na raty, a mecze sie jakby byla chyba co najmniej 7 miesiacu...

Wmoim przypadku II trymestr jakos nie jest taki ksiazkowy, brak mi sil a podobno powinnam juz tryskac energia :dry:

eeehhh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl