BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 4 miesiąc temu #821065 przez kojka-waw
Ja też nie wypełniałam planu porodu.
Do szpitala mam jednorazowe majtki takie siateczkowe.
A koszule dostanę od koleżanki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821071 przez darmag21
Co do kosmetykow to do kapieli i na odparzenia mam Oillan, a szamponik, krem na pogode i oliwke Bubchen.

Pala 45 dni,wooow,jakto czas leci,na perawde szykuj sie kochana szykuj. Zaraz miesiac ci zostanie. Kryzys to chyba czasem ma kazda z nas,wiec glowa do gory. Dzieci maja dzieci, to jest jakas masakra, ale w szkole mialam raz taka sytuacje gdzie w ciazy byla 15 latka w ciaze zaszla z tzw gry gimnazjalistow"sloneczko". Moj maly tez ma czkawke zwlaszcza wieczorem.

Baska moja pizamka to M,z tym ze ona jest z regulacja pod biustem wiec na pomniejszenie lub powiekszenie nie ma problemu. Ja mam te majtki ale nie wiem czy z nich skorzystam, takie jakies dziwne,kupilam zwykle bawelniane pantalony w pepco za 2zl szt.

Domi u nas tez pogoda beznadziejna, pojedziesz za tydzien, nie ma co ryzykowac jak taka pogoda.

Roma ja dotalam plan porodu do wypelnienia, glupie 100 pytan do .... nawet jak cc mam to musze to wypelnic a tam sa glownie pyt o porodzie naturalnym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821080 przez annlu
Cześć kochane :* !

Wizytę miałam na 14 a 14:15 już szłam do domu :)
- wyniki odebrałam i wszystko IDEALNIE :) Nawet lekarka powiedziała " no muszę powiedzieć, że jak na koniec ciąży to wyniki idealne " :)
- Od 23 grudnia przytyłam równy kilogram :) ważę teraz 69,200 kg :) a licząc od początku ciąży : 7,2 kg na plusie :)
- posłuchałyśmy bicia serduszka i wszystko super;

A no i przede wszystkim ! Mały waży już 1,8 kg i ułożony jest główką w dół :) Po lewej stronie ma kręgosłup, u góry pupę a po prawej stronie nóżki i rączki -> wyjaśnia się dlaczego bolą mnie żebra tylko z prawej strony :)

Kojka
Trzymaj się z tą burzą hormonów :*

Loca
Trzymaj się z tym zastojem.... Będzie dobrze !

Moni
Co do tego piwa to mnie też coraz bardziej to irytuje i mój też nie widzi w tym nic złego...

Agness
Oj biedna. Trzymaj się tam kochana ! :* Dasz radę jeszcze troszeczkę.... :*

Pala
Wyżalenie się zawsze pomaga ! :) Pisz zawsze kiedy tylko masz ochotę :)
A kryzys na pewno minie - wiem po sobie - będzie dobrze. Trzymaj się kochana :*

Domi

faceci potrafia byc beznadziejni i jak sie im drukowanymi literami nie powie to nie widza nic.

Oj niestety masz rację... :(

Baska
Ja dostałam od koleżanki majtki jednorazowe ( dokładnie takie jak w linku Pali ) i nie będę kupowała innych....Wydaje mi się, że będą ok. Chociaż moja mama opowiadała mi, że ona osobiście używała normalnych... Wszystko okaże się w szpitalu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821104 przez claudii09853
Witam:)

Ja dzisiaj kupiłam butelkę 125ml z Avent;)

Co do planu porodu to mi go położna dała i razem z nią wypełniałam i z M:)

Majtki poporodowe kupiłam 2 szt. Ale muszę je jeszcze dokupić:)

Koszule do karmienia jedną już mam dostałam na gwiazdkę od babci i jeszcze jedną chcę dokupić:)

Oliwki,płyn do kąpieli,szampon,puder,krem na każdą pogodę mam to wszystko z Bubchen a maść na odparzenia chcę kupic Linomag:)

Ja położnej nie wykupuję bo u mnie nie ma takiej możliwości;)

A i zrobiłam dzisiaj pierwsze prasowanie i mam dość;)

Chyba nadrobiłam wszystko:)
Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821110 przez Loca
Wy to macie z tym pisaniem :silly:

Roma, ja już dostałam plan porodu, będę go omawiać na kolejnej wizycie z gin, albo w pt, albo w pn, zobaczymy, w pn idę z tym zastojem, podobno trzeba to kontrolować, żeby stan zapalny się nie wdał.

Claudii, mój mąż za mnie prasuje :D więc ja nie muszę się męczyć.
Ja też mam butelkę z aventa, ale większą, dobrze że wszystkie smoczki z aventa do nich pasują, więc dokupiłam taki 0+.

Majtki poporodowe...właśnie trzeba zabrać się za zakupy do szpitala...

Annlu, no to pięknie maluch rośnie :) i super że wyniki masz dobre :) oby tak dalej :)!

Baśka, co do pidżamy, jaki nosisz teraz rozmiar? wydaje mi się, że za dużej sensu nie ma kupować, ja mam dwie S i M, no i w M idę rodzić :)


Pala, ja położnej nie wykupuje, niby lepiej jest rodzić z położną swoją, ale ja te 400 zł wolę przeznaczyć na coś dla małego.

Agness, kochana zaciskaj tam tę szyjkę! musisz wytrzymać te 6 tygodni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821157 przez Porto1987
Jestem już popołudniowo po zakupach i małej drzemce :)

Baska dobrze, że byłaś na zakupach. Nawet takie małe wyjście może poprawić humor. A wizyta u koleżanki też wskazana :) Ja bym w końcu powiedziała o co chodzi, bo facet może się nie domyśleć dopóki mu się nie wyłoży kawy na ławę :dry: niestety im trzeba łopatologicznie :( :( Dobrze, że poszedł zająć się łóżeczkiem :) taki mały + dla niego :) A brzucho będzie twardniał, jak się będziesz denerwowała. Poczułam to na własnej skórze. Moja mama też mi mówiła, że nerwy nic nie dadzą, a bobasowi gorzej i będą skurcze. Co do skurczy miała rację, a z samopoczuciem bobasa, to nie wiem ;)

Darmag moja surówka to ogórki kiszone z cebulką sosikiem koperkowo - ziołowym, oliwą i do smaku jeszcze cukrem trzeba dosłodzić jak bardzo kwaśne :) polecam :) :) niezła bomba witaminowa :D :D

Widzę, że nie tylko ja nie mam biustonosza :P ale muszę już kupić, bo w tych starych mi już ciężko wytrzymać. Ja nie mam dużego biustu i czasami w domu chodzę bez biustonosza :) bo mi wygodniej :P

A powiem Wam, że patrzyłam któregoś razu w sklepie Triumph'a i kosztuje ok. 90 zł to powiem Wam, że nie duża różnica między BabyOno a Triumph'em :S

Kojka, ja jeszcze nie wiem jakie wybrać kosmetyki. Zastanawiałam się nad Mustelą. Fajny zestaw ma Domi, ale u nas takich nie ma :( Wydaje mi się, że jak coś to ja jakieś emolienty bym użyła. Ale jeszcze nie mam planów :dry:
Dostałam wczoraj próbkę z Johnsona, ale śmiać mi się chce, bo takie małe, że nie wiem czy na dwa razy starczy :D :D :D
Miałam dostać jeszcze próbkę z Musteli, to miało być chyba coś na rozstępy, ale jeszcze nie mam :( :(
Co do linka, to ja go nie mam :( :( Kojka, to chyba Anita go wrzucała, tak mi się wydaje :)

Ale Was ciężko nadrobić :P :P

Pala każda chyba z nas musi sobie trochę ponarzekać :P Ja właśnie nei wiem czy moja laleczka ma czkawkę. Nie potrafię poznać :P

Domi dobrze, że się wstrzymałaś z jazdą dziś. Właśnie u nas pogoda też średnia :(

Co do majtek, to się nie wypowiem, ale widziałam takie fajne już z tym wkładem :) będę musiała pomyśleć. No ale niech przyjedzie moja komoda w weekend i pieniążki i wtedy mogę myśleć o zakupach, bo póki co to właśnie to mnie blokuje :( :( a najbardziej ta druga rzecz :dry:

O planie porodu też jeszcze nic nie wiem :P

Annlu, to dobrze, że na wizycie wszystko ok. Tylko się cieszyć :) :)

Claudii, ja właśni też zastanawiam się nad tym aventem i nad Lovi medical+ i mam dylemat :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821159 przez claudii09853
Loca mój M mi nie pomoże bo jest w Niemczech w pracy niestety ale za to przed porodem będzie miał urlop 6 tyg.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821217 przez ete21
Loca czytam, że dopadła cię kokka nerkowa, fakt przy kolce też się wymiotuje jak kot, a ból nie do zniesiena. Mi na kolkę ginekolog przepisał No- spę, a że nie pomagała to mąż serwował mi inny specyfik rozkurczowy zastrzykiem w pupę – oczywiście za zgoda lekarza, oraz brałam diclac doodbytniczo, żurawinę do łykania i bardzo dużo musiałam pić kwaśnych soków. Po 3 tygodniach minęło Ja nagrzewałam jeszcze termoforem okolicę bolącej nerki, spokojnie maluszkowi w brzuszku to nie szkodzi. Pomagało, Więc faktycznie umów się wcześniej do ginekologa, bo nie ma co się męczyć.
Porto co do zastoju to fakt mogą być kamyczki, ale jak wcześniej nie miało się problemów z nerkami to, raczej to jest zastój samego moczu w nerkach, które zwyczajnie nie nadążają oczyszczać nerek z moczu i coś w nich zostaje i dlatego boli, w ciąży często to się zdarza, bo tez nasze nerki więcej musza pracy wykonać, ale potem to mija!
Darmag tak jak mówisz, bardzo komfortowy jest ten biustonosz do karmienia! Dobry zakup jak nic! Tylko chyba troszkę przepłaciłaś, dziś widziałąm taki sam w Realu za 36 zł, no chyba ze masz 2 szt, to co innego! Tak czy owak, będziesz z pewnością zadowolona. Tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł z normalnymi majtami, generalnie to czasem Gonia za jakiekolwiek majty, a jeżeli już na jakies się zgadzają to właśnie siateczkowie, bo przewiew i wietrzenie to podstawa!

O ludu mały się nie rusza, znaczy nie kopie, a czuje jak mi wkręca kawałek swojej części ciała w prawe żebro, jakbym mogła zobaczyć jak to wygląda od środka to pewnie zobaczyłabym siniaki…:) ale niech sobie tam wkręca te śrubki!

Agnes trzymaj się. Dasz radę musisz! Biorąc pod uwagę Twoją sytuację, to ja musze stwierdzić, że mam fart bo jednak jestem prawie 4 tyg do przodu i pewnie dlatego już nie ma wersji szpital i takie tam….eh ile czasem trzeba wycierpieć i ile poświęcenia żeby w końcu móc tulić swoje szczęście w ramionach- pamiętaj o tym każdego dnia i niech ta kwestia maleństwa na brzuszku, a nie w będzie dla ciebie motorem do walki!

Pala widzę, ze nasi mężowie są the best. Mój jak mu stękam trochę, ze mam twardy brzuch i ze mnie ciągnie i w ogóle, to ostatnio stwierdził, wiesz będzie tak coraz częściej i tylko gorzej…to się nazywa pocieszenie. Wyobrażam sobie jak się czujesz, no ale czy Ci się to podoba czy nie musisz, to przeżyć, bo nagroda czeka i w krótce wyskoczy!
Tak fajnie sobie pojeździć wózkiem po mieszkaniu zawsze coś, z resztą gdzieś trzeba nabrać doświadczenia.
Czkawka hym nie wiem czy Igor ją miał, bo w sumie brzuch mi nie skakał, no chyba, ze są jakies inne doznania. Położna na wyłącznośc tak naprawdę sprawdza się tylko w przypadku porodu naturalnego, pomaga odpowiednio się zachowac wręcz dyktuje ci polecenia, które ułatwiaja poród , wspiera i jest pomocną dłonia przy cesarce jest to zbędne….

No to ja tez sobie policze równiutko 50 ! wow

Baska z pakowaniem torby to jest nawet lipa jak masz wszystko dla siebie. Uwierz, ze ciężko się za to zabrać. Ja planuje jakoś na dniach spakować torbę. Zrobiłam rekonesans, co musze zabrać a co nie i stwierdzam, że to będzie najmniejszy bagaż jaki wezmę do szpitala. Sobie np. kupiłam kosmetyki w wersji mini z rossmanu, bo po co targać 250 ml mydło i w ogóle….Do porodu szpital 2 99% zapewnia koszule swoje białę, bawełniane czy lniane zawiązywane z przodu albo z tyłu, poródówka to jak sala operacyjna więc zgodnie z procedurami w swojej nie można rodzić, a nawet jeśli jest inaczej to lepiej wziąć ciut iększą, żebyś się nie czułą oplątana ta koszulą. Majty wiadomo lepsze jednorazowe, bo jak zabrudzisz to wyrzucasz i ubierasz inne, a wielorazowe to jednak musisz wyprać…

Roma a skąd te formularze niby mamy dostać?

Anulu bardzo się cieszę, ze wizyta się udała i że maleństwo tak zdrowo rośnie!

Dla zainteresowanych kupnek smoczka lovi tego dynamicznego to za dwupak wychodzi srednio około 25 zł, a smoczek na butelkę również dynamiczny symulujący odruch ssania piersi około 8 zł i co najważniejsze pasuje do butelek LOVI wiadomi jak i AVENT.

To nadrobiłam z opóźnieniem, ale zawsze. Obejrzę na wspólnej mózgotrzepa i smigam się popluskać pod prysznicem:)

A w ogóle zauważyłyście, że coś FORUM się zawiesza? Czy to tylko u mnie tak?

jej dzisiaj mówili w wiadomościach, że jakieś maleństwo zmarło po szczepieniu....w pierwszy dzien swiąt rodzice chrzcili a dziś szykują sie do pogrzebu masakra. w ogole ja nie wiem kto wymyslil choroby a juz na pewno u dzieci jakis wrrrr eh szkoda gadac!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821266 przez darmag21
Annlu, gratuluje udanej wizyty,niema to jak uslyszec takie slowa od lekarza.

Claudii, ja tez mam butelke z Aventu, tez narazie ta mala, mysle ze na poczatek strczy.

Loca,moj tez by pewnie prasowal jak bym go poprosila, mama ostatnio do mnie powiedziala ze jest ciekawa jakdlugo prasowanie bedziemi sparwiac przyjemnosc bo jak ona chce mi pomoc to ja odmawiam :silly:

Porto,ja uwielbiam salatki i surowki w biedronce kupuje ten mix salat, zawsze rozbie z pomidorem i ogorkiem, zalewam sosem wloskim i mmmmmm, pycha.

Ete,mozliwe ze przepalcilam, ale u nas tak jest, nie ma Reala a reszta marketow to bardziej pod sporzywke,chemie... a w naszej galerii zalacilabym tyle samo bo tam tez bardzo drogo.

Jem kolacje i pedze do wyrka prostowac kosci.

Jestem ciekawa co tam jutro bedzie na tej wizycie poloznej,co bedzie ciekawego gadac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821272 przez Porto1987
Darmag jest cholernie drogo. W Lublinie za tabletki Femibion Natal Classic zapłaciłam 27 zł, a w Gnieźnie 43 zł. Za pojemnik na mocz w Lublinie 35 groszy a tu na wiosce 75 groszy. Strasznie drogo jest.
Ja też uwielbiam sałatki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821280 przez Ani-ta
Witam wieczornie :)
Ciesze się że wizyty udane a wy jesteście już prawie gotowe na przyjście waszych maleństw :laugh: ja poprałam ciuszki i teraz czekają aż je wyprasuje ale jakoś nie mogę się za to zabrać ;)

kojka chyba chodziło ci o tą stronę www.promobaby.pl/

Ja już jestem w piżamce i czekam aż mały zaśnie ale coś mu się ostatnio poprzestawiał i znowu kombinuje ze spaniem ;)
Spokojnej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821293 przez darmag21
Porto ja juz chyba do tych cen tutaj jestem przyzwyczajona i jak ktos pisze ze kupil cos za 30 zl a ja placilam 60 ...no to rece opadaja. No ale co my mamy tutaj zrobic, nie ma konkirencji jak w wiekszych miastach wiec zdzieraja z nas na maxa. Aprop tabletek to maz mi w Szczecinie kupil Pregne plus za 30 zl a ja tutaj placilam 55.

Anita ja juz prasuje od poczatku stycznia, myslalam ze skonczylam ale doszlo mi jeszcze raz tyle. w koncu juz kazda z nas bedzie gotowa, jestesmy juz prawie na metku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821296 przez Porto1987
Anita obyś miała zaraz ciszę i spokój i wymarzony odpoczynek :)

Darmag, a może spróbuj coś wypatrzeć w sklepie a później kupić na necie. Ja tak właśnie planuję zrobić z biustonoszem. Żeby złapać model, zmierzyć i dobrać rozmiar i kupić na necie. Rozumiem, że każdy chce zarobić, ale tak wywindowanymi cenami to sobie robią tylko gorzej. Jest ekspresówka do Poznania, to ludzie będą tam woleli pojechać niż przepłacać za wszystko W Gnieźnie, albo kupią na necie.
A może wiesz co to ma być na Gdańskiej po drugiej stronie Jagody taka duża hala stoi i tam teraz jakiś parking jest. Zawsze się zastanawiam, co tam ma być, bo tak stoi to puste już rok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821299 przez moni91
Ok mamusie ja już spadam z neta bo znowu mi brzuszek dokucza i wszystko mnie boli:(:( do tego doszła Zgaga:(:(:(:( masakra Pozdrawiam
Dobrej nocy Mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #821305 przez kojka-waw
Anita dzięki za linka.

U mnie był brat cioteczny z trzymiesięcznym synkiem.
Ale slodziak.

Nadrobienia resztę z rana.

Kolorowych i spokojnych snów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl