BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #828803 przez marl3na
Mamo Mikołaja ja termin wg om. mam na 27 marca, a wg ostatniego usg na 22-go. Te daty różnią się nawet o tydzień. Trzeba się szybciej szykować :)

Domi to u nas chodzi więcej tatusiów. Wczoraj nawet jeden przyszedł bez żony, bo ta się pochorowała. Ja mam tylko raz w tygodniu 2h przez 10 tyg. Pewnie mniej się dowiem od Ciebie. W takim razie pisz nam tutaj czego nowego się dowiedziałaś. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828826 przez ulisia84
witam wszystkie mamusie

i zaczęło się odliczanie jeszcze tylko 32 dni a szczerze mówiąc to się jeszcze nie spakowałam jeszcze muszę wyparować trochę ubranek i wyprać pościel do łóżeczka tylko mi weny brak mały się wierci i mam nadziej ze jeszcze trochę posiedzi i poczeka na lepszą pogodę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828894 przez darmag21
Pala, Ete, faktycznie mamy luksusy, heh... ale birac powaznie sprawe, to na pewno na ostatnim miejscu nie jestemy bo przykladow jest sporo gdzie mozna zaobserwowac w jakich warunkach rodza kobiet, aczokolwiek daleko nam do systemow z zagranicy gdzie np przy cc moze byc maz... wydaje mi sie ze kobiecie wtedy latwiej jest tam lezec kiedy ktos trzyma za reke i rozmawia z toba... ja juz sobie wyobrazalam ta sytuacje kiedy beda mnie wies na sale i bede musiala sie rozstac z meze a ona biedny bedzie denerwowal sie za drzwiami i oczekiwal kiedy usluszy placz dziecka...troche to nie fajne i pewnie lezka po policzku poplynie. Wypelnialam plan porodu ktory polozna kazala wypelnic, mam miec to w swoich dokumentach przy przyjeciu ...i troche jestem zbulwersowana bo tylko i wylacznie uwzgledniono tam porod naturalny, wiec co ja tam mialam zaznacz ? tylko to jak bym mogla sobie go wyobrazic ale co do cc nic nie wspomniano jak by kobieta chciala zeby to wygladalo.

MamaMikolaja, ja korzystam ze suwaczka ze str, babyboom.pl, wydaje mi sie lepszy i jest nawet troszke opisany co sie dzieje w brzuszku w nowym tygodniu,mi ja na razie nie szwankuje i zawsze w srody wskakuje nowy tydz, tak jak byc powinno, ani sie nie spoznia ani nie spieszy.

Moni, wiesz ze narobilasmi ochoty na parowke? hehe ... ale niestety nie mam parowki :(

Domi wmoim przypadku wody plodowe odeszly w ostatnim stadium porodu, czulam tylko jak cos chluplo i tyle,nawet nie wiem jak wygladaly bo juz lezalam gotowa by rodzic.

Ulisia, to juz czas zabrac sie do pracy, eh... ciesze sie ze juz te prace sa za mna, ogarnelam to nieszczestne pranie i prasowanie, troche energi pochlonelo, ale w koncu to pierwsze ubranka naszych skarbow to robilo mi sie to z przyjemnoscia.

Ciekawe jak tam Pietruszka czy juz jej mija to chorubsko ? ... no i Agnes a i Kojka, jestescie dziewczyny ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828907 przez moni91
Pala albo któraś z mam czy wy tez macie takie bole podbrzusza jak na okres ale nie przerywane tylko ciągle takie trwające około 5 min:(:( albo dłużej??niewiem czy mam sie martwic takimi bólami czy na razie nie?? Bo od godziny 4 juz mialam takie 3 dłuższe bóle:(:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828927 przez pala813
Moni ostatnio raz dziennie mam takie bole ale one sa wlasnie ciagle i trwaja nawet do pol godziny :( wtedy co tak pierwszy raz mnie bolalo to przez caly dzien 3 razy takie dlugie bole odczuwalam. Dzisiaj tez podbrzusze mnie boli o i tak o sie czuje :( musze sie polozyc chyba. Mi lekarka mowila ze to te skurcze wlasnie. Moze tez sie poloz spokojnie albo nospe wez.
Darmag ja pytalam o obecnosc meza przy cc i niestety mimo info na stronie, ze jest taka mozliwosc, lekarka mi powiedziala, ze czeka pod drzwiami wlasnie:( co do tych suwaczkow chyba musze zrobic z nim porzadek bo mnie denerwuje :) Wlasnie sie zastanawialam co u dziewczyn, mam nadzieje, ze wszystko w porzadku i tylko nie maja czasu pisac :)

Ide sie polozyc, dzisiaj caly dzien bede siedziec sama i czuje sie tak srednio, nie tylko psychicznie jakis dol zlapalam ale fizycznie tez tak o :( trzymajcie sie mamusie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828936 przez moni91
Dzieki pala za szybka odpowiedz:-* nio wlasnie one strasznie wkurzają bo nic nie mozna zrobić bo boli strasznie i trwa długo o mnie tez tak wlasnie jest i leze caly czas :(:( wiec łącze sie z tobą w bólu kochana:(damy rade:-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828947 przez marl3na
Dziewczyny Wy już niedługo macie terminy więc macica się przygotowuje. Musicie być dzielne. Ja jeszcze skurczów nie miałam, więc nie wiem nawet jak to jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828948 przez ete21
Obolałe mamusie, odpoczywajcie ile sie da a będzie lepiej!

a to zdjęcie maluszka w brzuchu, tak podobno to wygląda :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828958 przez darmag21
Ete... ale fajowskie zdjecie wynalazlas.

Moni pewnie cialo przygotowuje sie do porodu z tad te bolesci. Ja jeszcze nie mam skurczow bolesnych ... pewnie jeszcze troche i zaczne odowac to samo o czym piszecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828961 przez Loca
Moni, mi koleżanka na skurcze poleciła ciepły prysznic albo kąpiel, podobno działa rozluźniająco, no i połóż się, jeśli nie przejdą zadzwoń do swojego lekarza, lepiej dmuchać na zimne.

MamaMikołaja :) moj synek też Mikołaj będzie :)

Ulsia, Ty to chyba na żywioł idziesz :D

Pala, Darmag, szkoda że małżonkowie nie mogą uczestniczyć przy cesarce :( na pewno dużo większe wsparcie by było gdyby mogli być świadkami narodzin dziecka.

Ja właśnie zrobiłam porządek ze swoim suwaczkiem, bo tak jak Pala, strasznie wkurzałam się jak patrzyłam na niego :silly:
Zjadłam pomidorową i zgaga mnie pali :dry: mąż ciągle powtarza "włosy młodemu rosną" a ja cierpię. Jeszcze ciągle obrywam po wątrobie, powiem wam że chyba mam już dość, a lekarka powiedziała, że te bóle żołądkowo wątrobowe mogą się utrzymać do 37 tyg, później macica jak się obniży to powinno być trochę lepiej, czyli jeszcze jakieś 4 tyg :dry: prawdę mówiąc liczę na to, że mały wykluje się w 38 tyg, tylko żeby do tego czasu fajną wagę osiągnął...zmęczona jestem tymi bólami i wymiotami :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828991 przez ulisia84
przespałam się i biorę się za robotę bo samo się nie zrobi dobrze ze lubię prasować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828995 przez pala813
Loca ja tez juz zrobilam porzadek z suwaczkiem :) wzielam taki jak Darmag mowila :) ja to bym chciala zeby maz mnie za reke trzymal, mam w nim duze wsparcie i nie wiem jak bedzie kiedy zostane sama :( Loca nie dziwie Ci sie, ze masz dosc, swoje przeszlysmy w tej ciazy :p:)
Ete ale cudowne zdjecie! :) tylko jak pomysle, ze ta mala nozka tak czasem mi w zebra zaladuje ze az sie slabo robi to marze o tym zeby maluch juz byl z nami :)
Moni biedna, dzisiaj mamy dzien lezakowania, damy rade juz niedlugo :) chociaz te zmiany nastrojow, bole i ogolne przygnebienie wychodzi mi bokiem.
Marlena nawet mi nie przypominaj, matko nie wyobrazam sobie ze to juz tak malo zostalo :) a jeszcze jak faktycznie przyspieszy mi sie 1,5 tygodnia ten termin to juz w ogole !:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #829004 przez claudii09853
Witam mamuśki:)

Co do skurczów to ja żadnych nie mam:) ale wy to już jesteście na końcóweczce to się nie dziwię:)

A ja dzisiaj mam kolędę. O matkooo teraz czekanie na księdza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #829011 przez ete21
ale jestes "debil" To prawd, ze w ciąży zmniejszają sie komórki nerwowe w mózgu, ale żeby aż tak. Nie ma to jak zapytać sie Mamy Mikołaja: Jak synek będzie miał na imię? Boże....

Fota faktycznie super :)
Ale sie objadłam. Wielka bułka chrupiąca z szynka wieprzową w sosie własnym - Konserwa (czasem lubię takie wynalazki) i do tego moja ulubiona herbata czarna z miodem i cytryną - taki smak maa z biedronkowej serii (w końcu po 3 miesiącach nieobecności wróciła) Łeeee teraz muszę troche posiedzieć, bo jak się położę to mi chyba nosem wszystko wyjdzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #829016 przez Ani-ta
Witam mamusie
Ja dzis bylam na badaniach bo w czwartek wizyta :laugh:
Mnie dzis w nocy dopadla bezsennosc i jak juz chcialo mi sie spac to Bartka tez dopadla ta sama bezsenosc a jak juz w koncu oboje poszlismy spac to musialam jechac na to badanie.

Ogolnie jestem jakas taka niewyrobiona nawet torby nie mam spakowanej nawet maz mowi dlaczego ty sie nie pakujesz? Tragedia ale ja chyba boje sie zblizajacego terminu i jak to bedzie, i probuje to odwlec w czasie. A po za tym nie sadze abym urodzila przed terminem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl