BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #828298 przez moni91
Hej mamusie ja ten wymaz na paciorkowca bende miala w czwartek:):) bo idę wtedy na wizyte:):) i posłucham serduszka:D dostalam dzis dwa bolesne kopniaki w zebra :):)mimo ze bolało to sie strasznie ucieszyłam:):):)ciesze sie ze wizyty sie udały:):):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828305 przez roma4
Darmag fajnie ,ze wizyta udana i maluszek dobrze rośnie, mi robiła wymaz i nazwała go " wymaz czystości pochwy" wyszedł zerowy więc b.dobry

Ete no właśnie pierwszy raz od pól roku kał wyszedł czysty tak się tatuś cieszył, ze w drodze powrotnej ze szpitala kupił kawałek serniczka dla małej i dla mnie

Domi ja wiem ile to załatwiania papierkowego bo moja Vica urodziła się na cyprze i musiałam wszystko załatwiać bo inaczej byśmy nie mogły wyjechać z kraju a załatwiania było nie mało ja wyrabiałam rok temu paszport na cyprze płaciłam 120e no dla małej tymczasowy ważny tylko na rok 30e bo do 5 roku dają tylko na rok ,plus 25e za zdjęcia

Pala no fakt jak sie ma wskazania do c.c to nie trzeba płacić przynajmniej zaoszczędzisz , dobrze ,ze udało się Tobie wszystko załatwić ,u mnie będzie problem a ja mam stały meldunek u mamy a tu czasowy a dziecko musi być zameldowane przy matce więc czeka mnie dużo załatwiania p.s spagetti było dobre :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828334 przez ete21
W przypadku ANNLU chodziło mi suwaczek bo ma na nim 34 i 0 a pala, ze jutro zaczyna 35, więc i suwaczki i forum się wali.

ROMA cudnie ze jak w porządku, bo faktycznie jak dziecku coś dolega to ciężko....
PALA właśnie miałam pytać czy na zaświadczeniu od kardiologa nasz napisane ze wskazana jest cc czy ze bezwzględnie konieczne?
Tak czy owak fajnie, ze nic nie zapłacisz pieniążki przydadzą się na inne wydatki!

MONI cieszę się z tych kopniakow! Pewnie dużo z nas będzie miało na najbliższej wizycie bad. na te paciorkowce.

Oj ja jakoś też będę musiała w lutym skoczyć do siebie do pracy i zorientować się jak mają się te sprawy z urlopem i w ogóle, bo jestem zielona....i do pediatry trzeba zapisać przecież...oj sporo będzie tego załatwienia....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828339 przez ete21
Wrzuci ktoś aktualną tab. Marcowych mamuś na forum, pisze z tel. I bym sobie ja ściągnęła łatwiej stąd niż z poczty. Z góry dzięki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828366 przez pala813
Ete u mnie powinno być 35t5d ale tak jak pisałam ten suwaczek i tak robi co chce , widzę, że u innych to samo, ten drugi pokazuje dobrze wydaje mi się. Niestety tabelkę to chyba musi Majeczka wrzucić bo na pierwszej stronie jest ale przedawniona tylko taka orientacyjna :) zreszta dużo mam już z nami nie pisze coś.
Ja na tym zaświadczeniu od kardiologa mam wpisaną wade fala zwrotna mitralna i śladowa aortalna i kardiolog mi mówiła, że ostateczna decyzje podejmuje położnik czyli moja ginekolog ona mówiła że jest to dla niej wskazanie do cc i na następnej wizycie ma mi wystawić swoje zaświadczenie już z wskazaniem od niej i umawia sie konkretnie na termin. Ostatnio mówiła o tym 15 lutego. Zreszta u mnie jest jeszcze jeden problem ktorym nie ma się co chwalić, kiedyś na nerwice sie leczyłam, pisałam tutaj dziewczynom nawet o tym, mam takie zaświadczenie jeszcze z 2011 roku o wysokim stopniu niepokoju ogólnego i to też ta lekarka bierze pod uwage po konsultacji z psychologiem ze szpitala. Byłam przygotowana, że będe musiała brać cc na życzenie ze względu i na serce i na te moje lęki ale lekarka mówi, że mam wskazanie i wtedy się nie płaci. Bardzo w porządku kobieta. Zreszta Darmag mi też pisala jak poruszałam ten temat na forum żeby powiedzieć o tej nerwicy i powinni uwzględnić. I faktycznie. Wiadomo jakbym trafiła na jakiegoś fanatyka naturalnego porodu to nic by nie dało ale nie wyobrażam sobie wtedy reakcji mojego organizmu.
Moni jak moja miała taki czas że się mniej ruszała to nawet jak rozdzierała mi skóre to się cieszyłam że kopie :)
Darmag a widzisz czyli co szpital to po swojemu robią, też mam blisko więc jakby coś się szybciej zadziało myślę, że spokojnie dojade :) póki co biorę luteine i licze na to, że dotrwam do wizyty a potem zobaczymy jak lekarka zadecyduje :) No mój też będzie te wszystkie papierzyska nosił za mnie bo ja raczej nie będe w stanie robić wycieczek tydzien po porodzie :)
Loca jak sie we mnie wda to będzie aniołkiem :) ja podobno prawie wcale nie płakałam :D za to jeżeli sie wda w męża to nawet nie chce myśleć :) Widzę, że dużo z nas ma badania w tym tygodniu oby wszystkie wyszły super :)

Co do pracy to jeszcze sie dowiedziałam, że z dodatkowego ubezpieczenia które mi z wypłaty odciągają przysługuje mi kasa z tytułu urodzenia dziecka w najgorszym razie 900 zł :) Pisze w najgorszym bo za nic nie moge przypomnieć sobie jaki wariant brałam a tyle jest w najniższym, już pisałam w tej sprawie do baby z Warszawy żeby mi sprawdziła.

Właśnie kupuje fototapete do pokoju nad łóżeczko, poukładałam też koszyczki na szafie małej i już je zapełniłam, trochę miejsca mi sie zrobiło w środku co bardzo mnie cieszy bo zaczynało mi brakować :) Musze jeszcze powyparzać butelki, smoczki, pojemniki na pokarm itp tylko nie wiem kiedy to zrobić, chyba najlepiej kilka dni przed porodem :)

Co do pediatry to ja dalej szukam i ta położna środowiskową próbowałam znaleźć, musze sie zorientować jak u mnie jest w ośrodku zdrowia, pediatry tam raczej nie ma więc pewnie i położnej nie i trzeba szukać gdzie indziej. Od jutra się tym zajmę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828394 przez ete21
PALA dziękuję za odpowiedź! a nerwica, nie ma się co wstydzić, grunt, ze potrafilas z nią sobie poradzić... :-)
Fototapeta tylko żebyś miała gładkie ściany, czy gdzie tam ja chcesz, bo moje ozdobki w pokoju igora systematycznie się odklejaly, więc chyba jakiś feler albo głupie deweloperskie ściany, musiałam potraktować je klejem szkolnym, ale nie wróżę im długiej żywotności w szczególności jak mały się dorwie np. do nóg żyrafy!
Fajne uczucie jak tak się szykuje kosmetyki czy rzeczy dla maleństwa... Ja dziś stwierdziłam, ze coś bym porobila, albo poprzestawiala, w igorowych szufladach ale nie mam co.

A wiecie ze do SZPITALA trzeba zaparzyć się w wodę? Podobno strasznie chce się pic po porodzie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828399 przez darmag21
Ete ja na tej liscie co dostalam ze sszpitala dotyczaca szpitalnej wyprawki to wlasnie byla czysta nie gazowana woda. Pewnie ze 4 butelki tej malej 0,5 l wezme, a po cc taka glodowka mnie czeka ze masakra to chociaz wode bede spijac...a tymczasem dogadzam sobie bo jem lody smietankowe polane goracymi malinami i czekolada. Mmmmm ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828409 przez pala813
Ete no wlasnie mi tez polozna mowila o wodzie zeby koniecznie sobie wziac :) ja pewnie tez wezme bo pozniej tak czy tak moze chciec mi sie pic a nie pojde sobie kupic :p moje sciany tez wolaja o pomste do nieba :) dobrze, ze tapeta w jednym kawalku to nie trzeba bedzie patrzec zeby rowno przykleic :) Mam tez naklejke scienna ale ja przykleilam na szafe bo przyjaciolka mowila ze wlasnie lubia odpadac :)
Darmag a ile nas nie beda karmic po cc? Bo ja nawet nie wiem pewnie ze dwie doby na kroplowkach bo rana na brzuchu przeciez.

Zrobilabym wam zdjecie ale jeszcze nie jest tak jak ma byc wiec poczekam i wgram jak pokoj bedzie gotowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828412 przez darmag21
Pala z tego co wiem to kislem beda nas karmic na poczatku byc moze kroplowka jakas, przynajmniej u nas tak jest... ogolnie jak mama i dziecko dobrze sie czuja to na 3 dobe wypuszczaja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828424 przez baska007 2
Witam:)
Domi ja nie znalazłam u siebie takiego skrótu.
Nie denerwuj się na zapas, jakby faktycznie coś było nie tak to lekarka by nie trzymała raczej w niepewności tylko powiedziała jak sprawy wyglądają.
A też możliwe że tak jak piszesz po prostu stara się naciągać, bo wiadomo że się człowiek martwi i powtarza badania :/
Co do pierścionków to ja cały czas swoje noszę i doszła teraz jeszcze obrączka, palce puchną, ale co jaki s czas, a później maleją i tak w kółko ale nie przeszkadza mi to w noszeniu biżuterii.


Moni nie martw się, na pewno da o sobie niedługo znać. Nasze maluszki mają coraz mniej miej miejsca na wygibasy i dużo śpią:)
No i doczekałaś się kopniaczków:)

Też się czuje jak staruszka jak mam gdzieś iść:D No i torbę muszę spakować w końcu :)

Loca to mnie pocieszyłaś :silly:

Kojka każda z nas ma takie dni niestety co jakiś czas :/ Niedługo na pewno przejdzie :)

Ete też nie raz mam jakie ś dziwne sny i budzę się zlana potem i wystraszona :)
To nawet nie chce myśleć o tym jak te skurcze bolą skoro nacięcia nie czuć :P

Annlu to dobrze że w końcu się dogadaliście:) Zyczę Ci żeby tak już zostało :)

Pala leci ten czas jak szalony :) Niedawno brzuszków nie było widać, a teraz już za chwile porody się zaczną :D
To najważniejsze jak mąż Cie popiera i jest za Tobą:) Resztą nie ma co się przejmować, ciotki i babcie miały swoje dzieci i wychowywali i robili z nimi jak uważali też pewnie nie raz nasłuchały się "dobrych rad" a teraz same to robią.
To dobrze że nie musisz dodatkowych kosztów ponosić :) I tak dosyć ich teraz.
Koniecznie dodaj fotkę jak już skończysz pokoik :)

Marlena opowiedz później jak tam w szkole rodzenia.

Darmag to dobrze że na wizycie wszystko ok :) Faktycznie różnie to bywa ale damy radę:) Teraz to już z górki:)

No Loca nalatasz się też do lekarza, ale fakt, najważniejsze że wszystko pod kontrolą. Ja teraz co tydzien mam wizyty.. To juz 3 raz w czwartek bedzie jak co tydz jeżdzę.

No i wrzucę w końcu tą obiecaną fotkę:P W końcu dorwałam mojego żeby mi pstryknął :silly:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828436 przez darmag21
Basia brzuszek pokazny ale w sukience absolutnie nie bylo widac jego rozmiaru jak to pozory myla. Ja chyba ide sie wykapac. Zrobic kolacje i lozko i sie poloze. Oczy mi sie zamykaja dzis wczesnie wstalam, z tym ze jak bede miala zasnac to wtedy poprzewraca mi sie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828443 przez ete21
PALA,DARMAG, z tego co się orientuje to po cc nie ma głodówki, bo to nie operacja na jelitach czy innych narządach w brzuchu, co nie pozwala dawać jeść! Tym bardziej ze znieczulenie jest w kręgosłup, więc standardowo po 2 czy 3 godzinach pozwalają się napić, wiadomo w międzyczasie lecą kroplówki, choć to nie jest mus, a w niektórych szpitalach dają coś lekkiego na kolacje...o a jak tylko minie znieczulenie to wywalają z łóżka więc siła aby zając się maleństwem i wykarmić musi być! Więc życzę wam abyście nie glodowaly!
BASKA śliczny okraglutki brzuszek Ty chudzielcu!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828458 przez majeczka22
AKTUALNA TABELKA :

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828466 przez ete21
Dziękuję MAJECZKA!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828482 przez roma4
Pisałam już do was posta coś sie zacieło ale myślałam ,że się dodało a teraz wchodzę i jednak nie .
Baśka ładnie wyglądasz ,,a faktycznie w sukience ze ślubu brzuszka nie było widać , w sumie moj podobny

Pala na pewno fototapeta fajnie wygląda i bedzie ładny efekt :)

Majeczka dzięki za tabelkę

Darmag poleż sobie na pewno się przyda , ja często leżę i niby zasypiam mam moment że się przebudzę i już nie moge spać

No jutro rano już mój jedzie więc wszystko wraca do normy wróci w piątek . A

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl