BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #722872 przez Ani-ta
Witam Marcowe mamy :) chciałabym się do was dołączyć bo też mam termin na 17 marca :laugh:
to będzie moje drugie dziecko pierwsze będzie miało w październiku 2 lata.
Ciąża mija mi dość spokojnie ale brak mi całkowicie energii B) i czasem mnie mdli czego w pierwszej ciąży nie przerabiałam w ogóle.
Mam nadzieje że wątek się rozwinie i będziemy się razem wspierać w okresie ciąży i macierzyństwa :laugh: Życzę miłej soboty :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #722900 przez darmag21
Gratulacje fasolki.
Sama nie jesteś, ja w pierwszej ciazy mialam podobnie, czyli ciaza bez objawowo, bez dolegliwosci. Tym razem druga ciaza wyglada zupelnie inaczej. Mdlosci i szczególnie ten brak energi i checi do czegokolwiek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #722961 przez domi2907
hej dziewczyny:)

ten brak energii to rzeczywiscie nie fajny...ja dzis przez trzy godziny sie zbieralam zeby pranie rozwiesic..tylko bym spala, albo lezala z zamknietymi oczami. dzis cale rano meczyly mnie mdlosci...zrobilam super rissotto na obiad (z kurczakiem i warzywkami) i przelknelam 3 lyzki...

upaly i do portugalii dotarly. do tej pory mielismy wiosne - ok 16 stopni i zachmurzone. a dzis zaczelo sie 30 w cieniu...ani ja ani fasolka tego nie lubimy zdecydowanie. Ciagle chce nam sie pic...a co za tym idzie nieustajace wizyty w WC...

co do brzuszka to musze wam powiedziec ze naprawde powaznie zastanawiam sie nad zakupem pierwszej pracy spodni ciazowych...znalazlam takie fajne z dopinanymi pasami (niskim na teraz i wyzszym na pozniej)i chyba je zamowie. nikomu jeszcze nie powiedzialam o ciazy, chcialam wytrzymac do 12 tygodnia ale bedzie ciazko bo naprawde wygladam jak w 4 miesiacu, a juz w szegolnosci pod wieczor.

milego weekendu dziewczynki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #723179 przez mblover
Cześć Dziewczyny :)

Jestem w ciąży od 11 tygodni, wiem o Fasoli od 5 tyg :)

Ciągle coś mnie zadziwia, od 2 nocy problemy ze spaniem np :(

Mamy się z Fasola generalnie dobrze i rośniemy w siłę. We wtorek byliśmy u Doktora i Fasola miała całe 26mm i radośnie do nas machała:) Pierwszy raz widzieliśmy już bardziej ludzika a nie faktycznie fasole i zrobiło to na nas ogromne wrażenie!

Doskwieraja nam mdłości- całe szczęście tylko mdłości bez pawi:) potworne zmęczenie i wielki głód !!! Jak tak dalej pójdzie będzie potrzebna kłódka na lodówkę :D

pozdrawiamy !




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723567 przez Green
czesc dziewczyny a moja fasolka w srode miala 1.96mm grezcznie sobie siedziala w 1 miejscu co daje mi nadzieje ze bedzie spokojniejszym dzieckiem jak moja cora ktora jest poprostu wszedzie :P W srode mialam Usg zrobione moje I ale tylko dlatego ze moja GP(l.rodzinny) podejrzewala c.pozamaciczna bo mialam jakis czas temu dosc silne bole brzucha ktore nawet w nocy niepozwalaly mi spac :dry: naszczescie wszystko jest ok , niestety kazdy pomiar dziecka byl inny i za kazdym razem wychodzila inny wiek dziecka czym narazie niemam zamiaru sie przejmowac i poki co trzymam sie daty na 13.o3 martwi mnie ta 13 troche niejest to zbyt moja szczesliwa data jak i do 2 dni w przod i tyl zawsze w tym czasie cos jest nietak :dry: dobrze chociaz ze to niejest piatek :laugh: A z ta eneria to faktycznie musze wam przyznac racje ,wczoraj przelezalam wiekszosc dnia na kanapie zaliczylam nawet godz. drzemke i dalej sie czulam cycknieta ,oj byle by do konca I trymestru i miejmy nadzieje ze w II bedzie lepiej :)
A tak wogole zapytam macie jakies przeczucia co do plci dziecka? Mnie ogolnie chodzi po glowie teraz chlopak jak przegladam jakies katalogi czy ciuszki w sklepach to raczej chlopiece , w I ciazy caly czas mnie nosilo na dziewczynke i faktycznie sie niepomylilam .Niewiem jak w innych zakatkach UK ale u nas nieszczegolnie niechca mowic plci dziecka, a jak juz to bardzo oglnie na zasadzie ze musisz domyslac sie ich niedopowiedziane slowa. Dzieczyny z ktorymi pisalam na tym forum w I ciazy kiedys podeslaly link z takim kalendarzykiem (ktorego tak na serio brac niemozna) jesli ktoras ma ochote zerknac ...
www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #723660 przez faza56
Green bardzo fajny link :) mi wyszło, że będzie dziewczynka zresztą pół mojej rodziny też wróży na dziewczynkę i ja też mam takie przeczucie ;P Strasznie chciałabym już poznać płeć fasolki. Kiedy można z USG wyczytać płeć (oczywiście jak fasolka ułoży się w odpowiedniej pozycji)? kolo 6 miesiąca?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723672 przez Green
faza56 niejestem pewna ale chyba juz od 16 tyg lekarz jest wstanie stwierdzic , chociaz sa ponoc spece co juz w 12 tc sa wstanie 'stwierdzic plec' chociaz moim zdaniem to bzdura dzidzia przeciez jest jeszcze taka malutka ... ale to moje zdanie .
Mnie niby z tego kalendarzyka wynika chlopak i tez mi sie tak czuje , no ale czas pokaze ... :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723710 przez darmag21
Hej dziewczyny.
A propo...plci.
Wg kalendarza chinskiego mi sie nie sprawdzilo, wychodzilo ze bedzie dzieczynka,a byl chlopiec, teraz wychodzi ze bedzie chlopiec, a ja czuje ze moze bedzie dziewczynka.
Na przykladzie mojej kolezanki powiem wam ze juz w 12tc mozna stwierdzic plec dziecka, no ale jest ale... nie przy zwyklym badaniu usg, tylko przez badanie PRENATALNE. Wlasnie w 12 tgc moja kolezanka dowiedziala sie ze bedzie miala chlopca. Maja swoje metody w ktorych juz sa w stanie rozpoznac, np: po ukladzie kostnym, nie stety to badanie jest dosc drogie, u nas w Poznaniu koszuje 300zl, ale badanie polega rozwiez na wykrywaniu wad wrodzony. Ja sie na takie badanie wybieram we wrzesniu, no i koniecznie piersze badanie robimy do 14tygodnia. Tomoze tyle na ten temat.
Doskwiera mi od jakiegos czasu brak apetytu i nie wiem jak mam sobie z tym radzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723850 przez domi2907
Hej hej!

darmag21 - tez mam brak apetytu, szczegolnie do 15.00...potem troche przechodzi. Lekarka mi powiedziala zeby sie nie zmuszac ale cos trzeba przekosic co 2-3 godziny bo poziom cukru we krwi spada i to moze byc niebezpieczne. takze probuj cokolwiek - niechby tylko owoc i castko, albo sok naturalny z pomaranczy. Pomysl ze to nie tylko dla ciebie ale tez dla malenswa.

green - to normalne, dopiero na tym glownym USG w 12 tygodniu dokonaja dokladnego pomiaru bo maja lepszy sprzet. Zazwyczaj w gabinetach lekarskich maja sprzet na ktorym mozna owszem poogladac fasolke i uslyszec serducho ale o d.9okladne pomiary czy zdjecia ciezko. Mnie tez wyszly rozne pomiary miedzy 0,87 mm - 1,10mm (w 7t2d wedlog moich wyliczen).


Ehhh...a mnie cos gadlo pobolewa ..chyba bede musiala plukanie zrobic woda z sola (mam nadzieje ze nie zwymiotuje od razu).

pozdrowionka dla was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724510 przez anita1234
Ja tez o dziwo,na poczatku mialam apetyt a teraz z malal,mogla bym pic tylko soki pomaranczowe,co do przeczucia zdaje mi sie ze bd 3 chlopak choc wszyscy sie ze mna kloca,ze dziewczynka a jak pytam po czym to stwierdzaja to jest cisza .. jak by byla kobitka to bym byla wniebowzieta to jest moje marzenie ..ale tez najwazniejsze zeby bylo zdrowe..jak by byl chlopak to tez ekstra bo chociaz czlowiek ma ubrania po starszakach ..a tak ..martwi mnie znowu jedna rzecz,jechalam do sklepu na rowerze,i patrze ze znowu na wkladce jest krew,a juz maialam tyle ciszy i spokoju nic sie nie dzialoz moim organizmem,przeciez zaden wysilek to nie byl bo z gorki,a pod gorke rower pchalam,a wizyte mam dopiero na wtorek,mam nadzieje ze bd ok,dziewczyny czy wy tez musicie brac magnez???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724532 przez Ani-ta
hej,
ja też liczę na to że będzie dziewczynka w końcu chłopca już mam to była by parka, chociaż mój mąż twierdzi że będzie syn. Wszystko okaże się w Marcu :)
A co do apetytu to nie narzekam na jego brak wręcz przeciwnie wieczne chodzę głodna a brzuch to już mam jak w 4-5 m-cu, więc jak piszecie że powiecie dopiero po 12 tyg to u mnie by to nie przeszło ;)
anita1234 dziwne to krwawienie ja w poprzedniej ciązy prawie do końca jeździłam na rowerze i teraz też jeżdżę z 14 kg obciążeniem na bagażniku i nic takiego u siebie nie zauważyłam
domi 2907 mnie też coś choroba dopadła nawet byłam dziś u lekarza rodzinnego i dała mi leki bezpieczne dla fasolki ale jak do piątku nie pomogą to będzie musiała mi dać antybiotyk :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724556 przez domi2907
hej hej

Ani-ta - ja narazie lekow nie dostalam, bylam u ginekolozki w piatek i powiedziala mi ze poki mam tylko katar i lekko podraznione gardlo to domowe sposoby sa najlepsze. Dopiero jakby pojawil sie kaszel i goraczka to mam sie zglosic po leki. narazie dostalam tylko paractamol i kazala mi pic ciepl wode z miodem i cytryna i plukac gardlo woda z sola (naprawde pomaga, dzis juz prawie nie boli :) za to dzis rano bylam na pobraniu krwi do badan (duzo tego strasznie) i godzine potem mnie zaczela gowa bolec takze dzis dzien w tyl..

anita1234 - ostroznie z tymi plamieniami i krwawieniami :( nie chce sie straszyc ale tego nie wolno lekcewazyc i lepiej szybko to lekarki sie wybrac. mowie ci to z wlasnego doswiadczenia. buziaki i trzymaj sie

a tu tak goraco dzis....normalnie sie topie..i tylko mam ochote na tunczyka...nic wiecej w siebie nie moge wmusic. masakra z tym brakiem apetytu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #724563 przez darmag21
U mnie brak apetytu tak od 8 tyg... niby bym cos zjadla, niby nie, zagladam do lodowki i zamykam ja. Oczywiscie jem, bo trzeba nie tylko dla siebie, ale nie jest to jedzenie z apetytem. Kochana ja bym na twoim miejscu jak najszybciej zglosila sie do lekarza jak juz dzis nie mozesz to jutro, to wyjatkowa sytuacja i napewno cie przyjmie. Ja dzis sie zapisalam na badania prenatalne, mam na 26 sierpnia, mam nadzieje ze z dzidzia oki no i powie mi plec, wiem ze juz w 12tc ten lekarz jest w stane okreslic, ma super nowoczesny sprzet i polecany przez moja kolezanke ktorej wlasnie plec okreslil w 12tc. Licze na dziewczynke, bo chlopca juz mam, ale fakt zeby bylo tylko zdrowe, to jest najwazniejsze. Dzis znalazlam na necie ze sa do kupienia testy na plec dziecka z moczu, taki test kosztuje 120-130zl (masakra)... ale ciekawe czy sie spradza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724662 przez mblover
Już się nie moge doczekać kolejnej wizyty u Doktora. Bardzo bym chciała wiedziec, że moja Fasola rozwija się prawidłowo i że jest zdrowa.

Co do płci ? Zawsze w głowie miałam, że będe miała córkę. Zobaczymy :) Wszyscy obstawiają chłopaka.

Postanowiłam w tym tyg. odpocząc i wziąć kilka dni L4 bo słabo się czułam.


Mam nadzieje, że drugi trymestr bedzie łaskawszy w dobre samopoczucie.

Pozdrawiamy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724884 przez darmag21
mblover też mam taką nadzieje ze bedzie laskawszy w lepsze samopoczucie, bo czasem czuje sie tak jakby mnie nie bylo. Naszla mnie ochota na klopsiki w occie i zastanawiam sie czy powinnam, czy mozna cos jesc z octem, a propo magnezu...
Mialam badaniania i lekarz powiedial ze mam nie dobor zelaza, ze mam jesc wiecej zieleniny, tylko ja nie zawsze mam ochote na salate, pietruszke i takie tam... i co mam zrobic, zapytalam czy moge przyjmowac zelazo w tabletkach to powiedzial, ze jest dosc duzo tego w naturalnych skladnikach i nie mam bractabletek, ale ja wiem ze nadal moge miec niedobor bo zbyt duzo tego nie jem. Aczy bierzeciejakies witaminy dla kobiet w ciazy oprocz kwasu foliowego? slyszlalam ze dopiero powinno sie brac od drugiego trymestru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl