BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #851335 przez darmag21
13 marca bede juz w szpitaly, takze faktycznie wszystko mozliwe... no chyba ze szanowny Oliwierciu zadecyduje inaczej w co watpie bo chyba mu dobrze w tej ciasnocie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851341 przez Porto1987
Ale by było :D :D :D

Właśnie dziewczynki, a co myślicie o imieniu Zuzia?

A Ete chyba nie podziękowałam Ci za to, że mi odpisałaś na poród rodzinny :kiss: bardzo mi pomogła Twoja opinia, chociaż ja i tak byłam zdecydowana, ale mnie upewniła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851344 przez MamaMikołaja
hejka, nie odzywałam się w ciągu dnia, bo jakoś tak natchnienia brakowało i humor kiepski. teraz się poprawił. Ale czytałam Was:

Kojka, GRATULACJE, super waga synka! oby rósł zdrowo i wracajcie szybko do domu

a ja odebrałam wyniki badań, są ok. tarczyca spadła z 2,9 na 2,04 (a norma to 2,5), także cieszę się :lol: poza tym dziś w ciągu dnia nie miałam żadnych objawów, że jestem w ciąży. gdyby nie duży brzuch...żadnego kłucia, uciskania, nawet plecy mnie nie zabolały!także moja psychika powoli nastawia się na rodzenie nawet za 2 tygodnie :laugh:
a w ogóle z ciekawości poczytałam metody na przyspieszenie porodu i jedna mnie rozwaliła, padłam normalnie... oto i ona:

"Czasami zdarza się tak, że opóźnienia porodu wynikają z czynników natury psychologicznej – blokad emocjonalnych przyszłej mamy, lęku przed bólem, obaw przed radykalnymi zmianami w życiu po narodzinach dziecka (...)W niektórych przypadkach pomaga rozmowa z nienarodzonym maluszkiem, zachęcająca go do wyjścia na świat. Odrobina psychologii zatem na pewno nie zaszkodzi."
Także mówmy do naszych dzieci, żeby wyszły, może posłuchają :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851351 przez Porto1987
MM dobre z tą rozmową :) ja z moją malutka gadam codziennie i mówię jej, że już niedługo się zobaczymy, ale ciekawe co znaczy dla niej niedługo :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #851371 przez darmag21
Porto co do imienia to zanim Kacper nie okazal sie chlopcem to miala byc to wlasnie Zuzia. Teraz Oliwier zanim okazal sie chlopcem miala byc Ola.

MM to moj Oli ma mnie gleboko w powazaniu bo codziennie prosze go ze juz czas a on swoje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851373 przez domi2907
Hej mamusie,

Kojka gratulacje :):) duzy chlop :)

Porto to teraz tylko czekac :) fajnie mala wazy bedzie ci lzej przy porodzie.

Darmag, moj danielek tez sie nigdzie nie wybiera...i mam wrazenie ze zamiast sie opuszczac to glowa pcha mi sie w gore.. Tak bym chciala zeby sie obrocil alpe chyba nici z tego....

Kasztanowa, witaj w gronie narzekajacych :) mnie tez ciezko sie przekrecac..ostatnio mezowi mowilam ze dzwig z lozka by sie orzydal ;)

Ete, to pierwsza nocka za wami..:) musisz maluszka jednak na nocne spanie namowic bo padniecie :)

Mm faktycznie metoda super..zaczne z nim gadac ...a on mi odpowie ze nie wychodzi bo tam zimno i niefajnie :) dobrze ze tarczyca spadla.

Baska to puchniecie to faltycznie kiepsko..mi puchna kostki troche wieczorem..ale nie strasznie

Co tam u naszych mamusi.. Szkoda ze tak sie wykruszamy..mam nadzieje ze choc raz dziennie sie bedziemy odzywac:)

U mnie dalej zapieprz...teraz robie tlumaczenia...ufff

A jeszcze wam wruce nasze zdjecie :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851403 przez ete21
PORTO super że wizyta się udała, ale ten przewidywany termin porodu dziś, jutro, za 2 tygodnie to niestety średnio pocieszające. Ale nam nadzieje, że się szybciej rozsypiesz! No i może faktycznie spotkacie się z DARMAG!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851406 przez marl3na
Porto Zuzia ładnie. Ja mam bliską kuzynke o tym imieniu, dlatego nie bralam pod uwagę ;-)

To nasze czekanie jest najgorsze. Czy te metody faktycznie działają to nie wiem. Mogłybyśmy urodzić wszystkie w pełnię i kłopot z głowy. Nie mówię i tych co mają szybsze terminy ;-)

Ja jak się przewracam na bok to stękam i marudze. A wstajac z łóżka czuję się jak wieloryb.

Domi ładne zdjęcie. Takie na 1 stronę do albumu Maluszka :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851435 przez ete21
Domi b super focia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851474 przez pala813
Mamy ja dalej z telefonu bo maz opanowal komputer:)
Co do mojej kruszyny to nie zapeszam ale w dzien jest rowniez zdecydowana poprawa:) malenstwo spi mi po 3 godziny, miedzy karmieniami jest godzinka albo dwie aktywnosci, dzisiaj np czytalysmy sobie bajki:) kopciuszek i spiaca krolewna poszly na pierwszy ogien:D ja troche odzylam:) dzisiaj zrobilam nawet obiad i pomalowalam paznokcie:) a bylam sama:)
Jutro chcialabym mala wziac do sklepu ale sama nie wiem, chcialam wreszcie zrobic zakupy w rossmanie, wiadomo, ze maz nie kupi mi tuszu itp maz juz chcialby ja zabrac na zakupy a ja najchetniej zostawilabym ja w domu. Musze jeszcze pomyslec nad tym:)

Ete co do tych kropelek o ktorych pisalas to my kupilismy espumisan po radzie pediatry i do tej pory robilam tak jak lekarka mowila 3x dziennie wieksza ilosc kropli w mleku rozpuszczalam teraz daje jej po 2,3 krople prosto do pysia przed kazdym karmieniem, zeby caly czas dzialal. Mam nadzieje, ze nie bedzie sie juz meczyc. Co do spania malego a raczej jego braku to u nas w pierwsza noc bylo to samo jak zgasilismy swiatlo automatyczny placz. Tez wydaje mi sie, ze to dlatego ze u poloznych dzieci przywykly do swiatla itp. Kiedy zostawiamy malutka lampke nie ma problemow ze spaniem.
Powiem wam, ze tez bym tesknila gdyby forum zdechlo:) jakos tak sie do was przywiazalam, nawet jak nie pisze staram sie czytac na biezaco co u was:) chociaz teraz te problemy juz mnie nie dotycza a reszta mamus oprocz Moni i Ete wlasnie jakos zamilkly.
Porto my myslelismy o Zuzi ale moj wujek tak do mnie mowi:p zreszta probowalismy sie przestawic na Ole bo tez nam sie podobalo ale nie moglam sie przyzwyczaic do innego imienia niz Lenka:) i dziwnie mi sue do brzicha mowilo, mezowi tez:) Ciesze sie, ze po wizycie takie dobre wiesci:) ciekawa jestem kiedy Twoje malenstwo zdecyduje sie wyjsc:) Ma calkiem fajna wage:) moja jk wychodzila ze szpitala byla niewiele wieksza:)
Marlena doskonale pamietam te meki zeby sie przerzucic na drugi bok:p musialam tak jak Darmag sie podnosic bo na lezaco nie dawalam rady a wstawanie to porazka:p tez dzwig faktycznie moglby sie przydac:)
Domi fajne zdjecie, bedzie pamiatka:)
Darmag 6 dni na suwaczku robi wrazenie ale Twojemu syneczkowi widac w brzuszku narazie jest najlepiej i ani mysli wyjsc:) a mama malo jajka nie zniesie zeby juz malenstwo przytulic:D kilogramy napewno szybko spadna przynajmniej na poczatku, u mnie -10 juz jest ale teraz wolniej spadaja niestety.
MamaMikolaja dobrze, ze badania wyszly w porzadku:) a metoda faktycznie ciekawa:)
Kasztanowa no niestety koncowka daje sie we znaki:p pomysl, ze potem jeszcze troche pocierpisz ale za jakis czas bedzie tylko lepiej:)
Dziewczyny mam to samo ze sprzataniem, zdycham ze zmeczenia ale i tak musze poprawic po swojemu:p nawet mowie mezowi zeby nie ruszal bo i tak poprawie ale go to nie zraza i dzielnie probuje mi dorownac:D
Baska z tym chodzeniem to chyba prawda jest bo jak lezalam w szpitalu z tymi skurczami i poszlam do baru na parterze, sporkalam lekarke i ona do mnie zebym nie chodzila tylko uciekala do lozka i to winda nie po schodach bo mamy wytrzymac do piatku 2w1:)
Majeczka dzieki za aktualizacje tabelki:) duzo nas juz z maluchami a tu marzec sie dobrze nie zaczal:p
Ete, Roma mala karmie aktualnie mlekiem Hipp comfort combiotik z obnizona zawartoscia laktozy.
Kojka Gratuluje, duzy chlopak moja nawet teraz nie dobila do takiej wagi:)
Loca tez jestem ciekawa jak to bedzie kiedy przyjdzie pelnia:) a tu sie okaze, ze nikt nie zostanie :p:D oczywiscie smieje sie niech mamusie z konca marca spokojnie donosza sobie maluszki:)
No to chyba cos nadrobilam:)

Dobranoc mamusie:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851501 przez marl3na
Pala to samo pisałam o pełni ;-) ja bym się nie obrazila jakbym urodziła kilka dni wcześniej. Fajnie że Lenka powoli ma swój rytm w ciągu dnia. A te kropelki już mam. Teściowa przynosi bezpłatne próbki z przychodni.

Czas się położyć. Kolejna noc w dwupaku.

Dobranoc :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851505 przez moni91
Witam mamusie nio my dziś mamy noc osobno malutka w gondolce bez mamusi pierwsza noc zobaczymy jak nam pójdzie . Wcześniej spała z nami w wyrku bo miałam schizy :D zobaczymy:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851522 przez roma4
Dzień dobry :) :)

Ja już od 6.00 nie śpię jakoś nie mogę dzisiaj piątek zawsze jak weekend to wiem ,ze mój wróci to jakoś radośniej

Darmag no do 13.03 to już nie długo pewnie doczekasz 2w1

Porto super ,ze wizyta udana, waga małej fajowa nie za duża nie za mała , a co do imienia Zuzia bardzo ładnie , rozumiem ,ze jeszcze nie podjęłaś decyzji co do imienia?

MM dobrze ,że wyniki masz na tarczycę dobre ,a co do tej" rozmowy" wiesz pewnie warto i nawet tego spróbować ale wątpię żeby zadziałało he he

Kasztanowa no teraz jak w 9 miesiącu to te wszystkie dolegliwości sie zwiększają , ale nie jest tak zle

Domi świetne zdjęcie

Marlena no czekanie dobija z tym ,ze wprawdzie mówiąc mamy jeszcze czas do terminu ,a że nasze koleżanki rodziły przed to też dostałyśmy ochotę no ale ktoś musi urodzić w terminie może właśnie my?

Pala fajnie ,ze z miana mleka tyle dała , no widzisz sama i już umiesz sie zorganizować ,ze zrobisz coś w domu i przy sobie, a z biegiem czau wogóle dojdziesz do wprawy .Kurcze Twoja lenka ma już 3 tyg jeszcze trochę i miesiąc będzie miła , ale czas leci...

Moni no to jak po nocy , udało sie zeby nie spała z Wami? ja moją brałam do łózka do cycka i też sie przyzwyczaiła i spała ze mną , nawet teraz zaśnie a i tak w nocy przychodzi do mnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851547 przez ete21
Witam niecierpliwe dwupaczki i mamy 1 :-)
My już też nie śpimy. Dzisiejsza noc odpukac ciut lepsza choć mały znów od21 fisiowal. Był smoczek, dźwięki suszarki, odkurzacza, kołysanki, nawet wozek ale smok be, reszta be, a wózek 2 minuty ciszy 2 płaczu. Mówię o nie znów to samo...tyle że v dziś to ledwo na oczy patrzył a nie mógł zasnąć. W końcu o koło 24 wzięłam małego do łóżka i pomymlal cyca i spaliśmy 3 godziny ponad jak ręka odjął biedactwo potrzebowało bliskości. Koło 6 znów wzięłam go na papu i teraz tarmosi się w wyrku!
PALA ja myślę że spokojnie z mała możecie iść na zakupy!
Super że mała ma jakiś rytm to ważne!
ROMA to dziś święto bo mąż wraca!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851570 przez Porto1987
Witam dziewczynki :kiss;

No to ja dziś pospałam :) mam nadzieję, że reszta dziewczynek taż :S Ale dalej bolą mnie pachwiny, chyba wczoraj za dużo chodziłam :(

Ete cieszę się, że noc lepsza :) w końcu Igorek się nauczy jak spać:) ale pieszczoszek z niego :kiss: takie maluszki potrzebują mamusi jak mało kto :) ach ja też będę niedługo moje małe szczęście tuliła :D wiecie chciałabym urodzić we wtorek ;) fajna data będzie ;) ;) ;)

Roma no to pewnie już nie możesz się doczekać aż mąż przyjedzie :) troszkę Cię odciąży, a może nawet co nieco przyspieszy pojawienie się bobaska :P :P :P powiem Wam, że jakoś zaczęłam o tym myśleć. Po wczorajszej wizycie zrobiłam się spokojniejsza i jakoś tak inaczej patrzę na mojego męża :S :S

Moni i jak tam noc osobno?

Pala cieszę się, że Lenka po zmianie mleczka lepiej się czuje :) a myślę, że na taki szybki spacerek do sklepu możecie się wybrać :)

Domi bardzo fajne zdjęcia macie :) super pamiątka będzie :) :)

Dziękuję Wam za opinie co do imienia i tak sobie właśnie o nim myślę na poważnie. na drugie może damy po mamusi :S :S akurat jedno imię będzie dłuższe, a drugie krótsze :P

No to mi się kończy pranie pościeli, zaraz będzie rozwieszanie. Czekam na mój kocyk, może w końcu dostanę :P bo jeszcze mi zostały prześcieradełka do uprania.

Coś jeszcze chciałam, ale nie pamiętam?

mam nadzieję, że u was wszyyyyystko ok :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl