BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #850342 przez pala813
MamaMikolaja jeszcze nie czuje jej ciezaru a nawet lepiej mi ja podnosic bo taka stabilniejsza jest:) niektore dzieci tyle maja jak sie rodza wiec wiesz:) moja ciotka i kuzynka meza rodzily w styczniu i maluchy juz po 6 i 7 kg maja tu dopiero jest co nosic:p:D
Co do przepuszczania to tez jak kiedys bylam na pobieraniu to bez mojego udzialu rozwinela sie dyskusja czy mnie przepuscic czy nie ale ze byly jeszcze dwie inne ciezarne to za duzo osob do przepuszczenia bylo i panie stwoerdzily, ze jak mnie wpuszcza to tamte tez beda musialy i niestety czekalam. Nawet nie chcialam sie mieszac w ta dyskusje, masakra.

Roma jak pytalam to lekarka mowila, ze jak mamy wybierac ze wzgledow finansowych to ona odpuscilaby rotawirusy bo mimo szczepionki dzieci choruja ale jak mamy srodki to zeby wziac obie bo nawet jak dziecko zachoruje to lagodniej przechodzi. Na pneumokoki bedziemy szczepic na 13 szczepow jest tez 10 ale to 150 zl juz nie bedzie robilo nam roznicy. Jak tak patrze jak teraz sie meczy to nie wyobrazam sobie zeby byla chora bo jej nie zaszczepie i bedzie ja znowu cos bolalo.

Co do becikowego to u nas wyszo ze 30 stron wszystkiego, masakra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850346 przez Kasztanowa
faza, gratulacje! :)

pietruszka, widac poród mocno osłabił Twój organizm! Wracaj szybko do pełni sił :)

Widzę po suwaczkach, że dziś mamy kolejne trzy donoszone ciąże :) Gratulacje dziewczyny :)

iwonka_wwa napisał:

DOMI juz chyba wszystkie - oprocz KASZTANOWEJ :-P - mamy powoli dosc ciazy i cierpliwosci brak, kazdy skurcz z nadzieja ze to juz to, ale trzeba odczekac swoje. Ale to juz napeawde niedlugo...

Może to trochę zasługa tego, że nie przytyłam dużo i nie jest mi tak bardzo ciężko, choc szybko się męczę. Przyzwyczaiłam się już do ciąży (w końcu :P) i będzie mi jej brakowało chyba ;)
A nie spieszę się z porodem, dziś jadę do mamy i wracam w niedzielę. Torbę zabieram, ale nie planuję użyc :P

darmag, byłam wczoraj na mieście i ile razy widziałam klapki, tyle razy o Tobie myślałam :P Ale czytam, ze masz już kupione :P

Porto1987 napisał:

Baska mnie boli pachwina od kilku ładnych dni :dry: coś czuję, że powoli mi się wszystko luzuje :P :P

Mnie się stawy luzują :P Strzela mi nie tylko w pachwinach i miednicy jak się w nocy przekręcam, ale też w łokciach i nadgarstkach :lol: Dodatkowo czuję takie pieczenie kości łonowej, dziwne uczucie.

Annlu, nie daj się namawiac na coś, czego nie chcesz lub uważasz, że nie jest dobre dla dziecka. A chłopak powinien pójsc po rozum do głowy. Dziecko to nie zabawka.
Dotarłam do zdjęc, cudne! Jakie on ma włoski rozkoszne! :)

Ete, przypomniałaś mi, że mam podlac kwiatki :P Już dwa razy po wodę szłam, a wracałam np. z herbatą, a kwiatki schną :P
Super, że Igorek wraca do domku! :)

Loca, jak chcesz powtórzyc badanie na GBS, to szybko, bo na wynik się do tygodnia czeka aż coś "wyhodują". A wymaz pobiera się ze środka pochwy, nie z wejścia, więc moim zdaniem użycie chusteczek na zewnątrz nie ma nic do rzeczy.

MM, już polubiłam tego pana z poczekalni, przydałby się taki czasem :P

Czytam o Waszych bólach żeber i o tym, że Maluchy po nich kopią. U mnie niczego takiego nie ma, ani raz w żebro nie dostałam, już oczywiście zaczęłam się zastanawiac czy to normalne...

Ogarnęłam prasowanie mniej więcej, szwagierka przyszła z pomocą :) Uff :) Nawet nie takie to straszne jak myślałam :P NIENAWIDZĘ prasowac, zanim siadłam to wyszorowałam fugi na podłodze w łazience, bo mnie wkurzały już jakiś czas, a stwierdziłam, że lepsze to niż prasowanie :P

Wróciło mi krwawienie dziąseł przy myciu zębów, wczoraj żywą krwią plułam :dry:

I kupiłam sobie to urządzenie TENS do łagodzenia bólu, czekam na przesyłkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850358 przez baska007 2
Ete to się najeździcie, oby maluszek jak najszybciej był z Wami w domu zdrowy :)
Oooo no i wraca nareszcie :) Super cieszę się razem z Wami :) Zdrówka dla Igorka :)

Kojka współczuję dodatkowych problemów, ma facet wyczucie :/

Mama Mikołaja rzadko się spotyka takich ludzi, ale aż miło, no i to facet bardziej rozumie ciężarną niż inne kobiety...:/
Chyba jednak potrzebuję snu bo całe dni ziewam , czuję się zmęczona i wyprana z mocy, a nic nie robię w sumie, no a w dzień raczej bym nie zasnęła, zreszta wtedy to w nocy juz całkiem bym miała pewnie po spaniu :/

Loca też słyszałam że do porodu nie mozna mieć pomalowanych paznokci, ale też maluję ;) Jak będzie konieczność a nie zdąże to chyba sami mi zmyją :P A ja mam przynajmniej jakieś zajęcie, zreszta jakos wyglądać trzeba :D
Loca na Twoim etapie ciąży tez chyba zacznę więcej robić :D Dzisiaj teściowej już mówiłam ze w 38, max 39tyg jak nic sie nie będzie działo to zacznę podłogi na kolanach szorować, okna myc i jeszcze nie wiem co bo się boję że przenoszę :P A już bym chciała maluszka w domu :)

Porto no macie już donoszone :) Mi jeszcze parę dni brakuję.

Roma a córkę urodziłeś przed czy po terminie? Ciekawe czy to ma jakiś wpływ na kolejne ciąże, ale pewnie nie, każde dziecko rozwija się i wychodzi w swoim tempie.

Annlu Dawidek słodki :) Cieszę się że u Was wszystko dobrze i mały ładnie rośnie :)

Pala współczuje że malutka się tak męczy, a pediatra nic nie zaradził na to? Jeśli o mleko chodzi nie bardzo sie znam, ale o firmie Hipp słyszałam sporo dobrych opinii, mleka nie kupowałam, wole nie zapeszać, ale kosmetyki kupiłam z Hippa ;)
Drogie te szczepionki, no ale co zrobic zdrówko dzieciaczków najważniejsze.


Kasztanowa to jednak zamówiłaś to, daj znać czy działa jak już będziesz po :P Widzę że nie tylko ja tak kocham prasowanie :D
Co do kopania po żebrach może Twoj maluszek jakos inaczej jest ułożony, albo jest po prostu miłym i dobrym dzieckiem i nie robi mamusi krzywdy :P

A ja mam dziś od rana kiepski humor :/ Głowa coś mnie boli, brzuch co chwila twardnieje i to straszne zmęczenie :/ Koszmar,niech to się już skończy, wolę być zmęczona przez wstawanie do małego niż takie sama nie wiem przez co... Jejć jak ja już bym chciała mieć Damianka przy sobie ;) Ostatnio stale wózek oglądam, w szafkach małego przekładam, układam, oglądam ..:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850402 przez kojka-waw
Wróciłam z IP.

Na ktg skurcze minimalne.
Rozwarcie na dwa palce, szyjki brak.
Jutro o 8 mam się stawić na rodzenie :lol:

Ete cieszę się, że wracacie razem do domu. :lol:

Pala mój też miał mega kolki.
Suszarka pomagała na chwilę, były grane wszystkie możliwe krople na kolki,
masaże brzuszka, proszek troisty. Przeszło jak młody zaczął ząbkowanie :silly:

Annlu słodki synek :kiss:

Ja paznokcie mam tylko odżywką bezbarwną pomalowane.
Ale zakpiłam już super lakier na czas jak będę mogła już na kolor pomalować :laugh:

Coś miałam dodać ale zgubiłam myśl.......
idę coś zjeść
zw

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850417 przez moni91
Super Kojka jutro będziesz miała maluszka przy sobie:):) Super:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850423 przez MamaMikołaja
Kojka, a masz jakieś objawy? boli Cie jakoś szczególnie brzuch? mnie czasem coś tam zaboli i może mi też się w końcu ta szyjka rozwiera! tylko ja skurczów nie odczuwam, tylko ciągnący ból...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850426 przez Porto1987
Kojka no ta extra, że już jutro będzie razem z Tobą maluszek :) a powiedz mi, czy będziesz miała podawaną oksytocynę? Coś Ci mówili?
Ja ciekawa jestem, co u mnie będzie jutro na wizycie, bo może też trzeba już będzie rodzić :)
Póki co ogarnęłam prasowanie, ale pranie się już suszy ;)

Ete fajnie, że Igorek wraca z wami dziś do domku :) będzie spał już w swoim łóżeczku :) :)

annlu bardzo fajnie razem wyglądacie :) zaczynam Ci zazdrościć laktacji, też bym taką chciała mieć :S :S

Pala to będzie w przyszłym tygodniu szaleć furą :D :D ale lenka ładnie przybiera na wadze :)

hmmm jeszcze chciałam coś napisać ale nie mogę się cofnąć o stronę :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850434 przez kojka-waw
Z objawów to lekkie skurcze raz na jakiś czas, czasami twardnienie brzucha i niemożliwy ból kości w cipce :silly:
Pewnie podadzą oksytocynkę.
Mam być na czczo.


Ale mam nerwa. Człowiek się nie może doczekać tego dnia a jak wie, że to już tuż tuż to nie może w to uwierzyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850437 przez MamaMikołaja
Kojka, to trzymam kciuki. a ja mam nerwa, bo nie znam terminu :silly: mam jeszcze 5 dni i kurde cisza. a Ty bądź dobrej myśli...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850442 przez roma4
Kojka super ,że będziesz jutro rodzić będę za Was trzymać kciuki :)

Baśka małą rodziła się na oksytocynie tydzień po terminie dlatego teraz chciałabym normalnie przed terminem i bez wywoływania porodu

Pala fakt jak możesz sobie pozwolić to zaszczep zawsze człowiek spokojniejszy ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850464 przez ete21
KOJKA cudownie że będziesz jutro tulić swoje szczęście! Wyspij się choć wiem, że łatwo nie będzie ! Dużo energii Ci się przyda!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850528 przez baska007 2
Kojka powodzenia jutro :) No na pewno co innego czekać nie wiadomo jak długo a inaczej wiedzieć że to juz, stres na pewno jest ;) Ale będzie dobrze ;) Trzymam kciuki.

Ja jeszcze trochę i zjem kolację, pojde się wykąpać i o 21 sie położe :P Może zasne :D Strasznie zmęczona jestem. Jutro na reszcie czwartek i jade na badania; krew, mocz itp, później do poniedziałku będe czekała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850536 przez darmag21
Łooo matunio az tyle do nadrobienia, ale co tam dam rade.

Loca z ta waga z usg to trzeba brac na poprawke, czasem o 1kg sie mysla i znam przyklady.

Kojka, pismem sie teraz nie przejmuj, wooow,jutro porod, ale masz fajnie, na mojego nic nie dziala.

MM nie tylko ty masz takie wrazenie, ja tez mysle ze wiecznosc przede mna za nim urodze. a tu niby 7 dni. Potwierdzilas fakt zekobiety sa 100% gorsze od facetów, facet jest bardziej wyrozumiany niz kobiety.

Annlu, ale sliczny maluszek,slodkie zdjecia.

Ete,ale super ze juz z maluszkiem w domu jestescie, mila niespodzianka.

Pala wiemco znacza kolki, mam nadzieje ze szybko Lence przejdzie.O kroplach oktorych pisze Ete tez slyszalam ze dobre.

Kasztanowa ja tez sie smieje z tych klapek teraz.

Baska tez tak mamze wciaz cos ogladam, a dzis kupilam slodkie kapciszki.

Porto w razieco mozesz rodzic, ciekawe co lekarz ci powie.

A u mnie... dzis mam nogi w d ... od 11ej godz sprzatalismy i calkiem nie dawno skonczylismy, odsowalismy tabczany, meble, wszytsko czyscilam, okna myl maz ja lazienke, kady kacik lsni a poki co Olinek twardziel, nic go nie rusza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850638 przez marl3na
Hej.

Dzisiaj u mnie zabiegany dzień. Odebraliśmy wózek, a później chodziłam sobie po mieście, bo pogoda super. Czuję się dobrze, więc korzystam. Może taki długi spacer zachęci Małą do wyjścia :D W końcu kupiłam biustonosze do karmienia, a że nie wiedziałam który rozmiar mi lepiej pasuje to kupiłam 2 rozmiary miseczek.

Roma ja też już jestem gotowa. A kolejność w tabelce pewnie ulegnie zmianie :)

Kojka to ładna Twoja waga. Ja już przekroczyłam 11 kg. Ale fajnie, że już jutro będzie wielkie zapoznanie :D

Darmag
wszyscy się niecierpliwią :) Przypominają o sobie, żebyś ich nie ominęła przy informowaniu ;) Może Malutki się w końcu zbierze na spotkanie :)

Loca mi też mówią, że te pomiary nie zawsze są dokładne. Czasem po prostu uda im się dobrze zmierzyć :)

Ete właśnie się tego boję... tych telefonów. Jak będzie ich za dużo, to po prostu wyłączę. Chyba ma człowiek prawo do odpoczynku... Ale super, że już będziesz miała Igorka przy sobie :)

MM brawo dla pana :) Ładnie się zachował i jeszcze lepiej podniósł paniom ciśnienie :) Jednak kolejny przykład, że baby są gorsze od facetów... No właśnie terminy póki co szybsze, więc ktoś musi statystykę wyrównać ;) Żebym tylko ja w marcu zdążyła :)

Annlu śliczny Malutki :)

Pala te szczepienia szarpią budżet, no ale lepiej zaszczepić. Pogoda coraz ładniejsza, więc w sam raz na spacerki :)

Kasztanowa ja też mam problem z dziąsłami...

Baska nie jesteś sama :) Ale czekamy z niecierpliwością na maluszki :)

Idę zaraz się kąpać i poleżeć w końcu. Ale mnie Mała kopie po pęcherzu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #850763 przez Porto1987
Ja tak na szybko z telefonu :)

Leżę już w łóżku, a w łóżeczku malutkiej gra sobie pozytywka :) :) jak ja już czekam na tego skarba :S

Darmag to dziś mocno działałaś, ciekawe co Olinek na to dziś w nocy ;) ;) fajnie, że masz tak wysprzątane.
Marlena i Baska też dziś nie siedziały bezczynnie :P aj dziewczynki!

Kojka trzymam kciuki żeby wszystko poszło tak jak trzeba i w miarę bezboleśnie :D i przede wszystkim zdrowo :kiss:

Ja dziś na noc wzięłam ostatnią Luteinę. Zobaczymy jak się temat rozkręci, ale coś czuję, że pójdzie szybko ;) tylko dalej nie mam moich zakupów :angry: jutro do lekarza jadę już ze spakowaną torbą.

A Loca to przypadła w tym swoim domowym spa ;)

Śpijcie dobrze koleżanki ;) żebyście nie musiały za często wstawać na siku :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl