BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 9 miesiąc temu #745580 przez tweety
hej. pojedynczy zywy zarodek w 8 tygodniu wiec chyba mialam trochę później owulacje. termin na 28 kwietnia wiec moze bede miala drugie majowe dziecko. niestety kosmowka sie odkleja. slabo. wystraszylam sie. mam sie oszczedzac. jutro ide po leki. za 2 tygpdnie znowu usg sprawdzic czy sie poprawia czy powieksza. ale jak do cholery mam sie oszczedzac jak cale dnie siedze sama w domu z dzieckiem. do tego maly dzisiaj maruda a nadzwigalam sie za swoje zeby dojechać na wizyte. no porazka. do tego pani doktor mowi ze jak pojawi sie krwawienie yo trzeba bedzie leżeć. no az boje sie teraz ruszyć. polozylam malca spac i chyba zostawie syf w domu bo przeciez nie moge ryzykowac. no plakac mi sie chce.

dajcie znac dziewczyny jak u was.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745586 przez Ewelkaa
tweety kochana trzymaj się. Łatwo nie masz, ale krwawienie wcale nie musi się pojawić. Może powinnaś pomyśleć o kimś do pomocy wiem, że z kasą wszędzie krucho, ale może chociaż kogoś kto by Ci trochę pomógł w tych wszystkich obowiązkach....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745594 przez tweety
ewelka bede myslec nad powrotem do domu gdzie tata nie pracuje. jesli to usg za 2 tygodnie nie wykaze poprawy to nie bede miala wyjscia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745606 przez Italia
Tweety, o tym samym pomyślałam, chyba że ktoś byłby w stanie przyjechać do Ciebie na jakiś czas? Nie martw się zawczasu, zobaczysz co kolejne usg pokaże, może leki poprawią sytuację. Tak czy siak pomoc by Ci się przydała bo z małym dzieckiem na ręku to niełatwo się oszczędzać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745661 przez Anulka
Witaj Justyna w naszym gronie kwietniówek 2014 :)
Ja też mam wizytę kolejną na 23 września, ale nie wiem czy będę miała USG czy nie. Zresztą będąc rok temu w ciąży z Juliankiem (prowadził mnie innym gin) nie miałam tego USG przezierności karkowej. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nie zamartwiałam się niczym. Po prostu zaufanie w 100% Bogu i Julianek urodził się zdrowy i śliczny. Ja jednak wolę pewnych badań nie wykonywać, bo to i tak nic by nie zmieniło, dziecka nie usunęłabym, a tylko miałabym mega doła i ryczałabym do końca ciąży.

Dziewczyny trzymam za Was bojące się kciuki, aby wasze lęki były nie uzasadnione i badania wyszły dobre.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745679 przez tweety
anulka widze ze twoj synek 2 dni temu obchodzil 1 urodziny. spoznione zyczenia. jak sie udaly urodziny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745707 przez tweety
ja tu mysle jak więcej odpoczywac a dzwonie do meza i mowi ze nie da rady na kapiel wrocic. bede musiala sama go wykapac, nakarmin i polozyc spać

musze sie jutro wypytac pani doktor o wszystko bo wariuje jak poczytalam neta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745729 przez Anulka
Tweety dziękuję za życzenia :kiss: :kiss:

Urodzinki, świętowaliśmy wczoraj, były fajne, duzo gości, prezentów :). Julianek nie mógł zasnąć do 1 w nocy, miał tyle wrażeń :laugh: .
Mój mąż też tak jak twój pracuję całe dnie do późna, więc nie zawsze może mi pomoc. :( A też jak twój ma firmę budowlaną z bratem. Ja cię Tweety bardzo dobrze rozumiem, :dry: sama muszę jeszcze nosić Julka, bo samodzielnie jeszcze nie chodzi, a waży już 11 kg, i nawet zaczęłam się zastanawiać, czy ja tę ciążę dam radę donosić... :huh: . Ale ja nie czuję z tego powodu trwogi, sama się sobie dziwię, bo tę akurat ciążę to mieliśmy bardzie zaplanowaną i świadomie staraliśmy się o dziecko. Nie wiem....gdy tak słyszę dookoła ze jedna poroniła, i potem druga znajoma, a słyszę na prawdę o tym dużo, co jest bardzo przykre, to oczywistym jest, że przychodzą myśli, że mnie też to mogłoby przydarzyć i wtedy czuję smutek, ale też powstają w głowie myśli, że jednak jedno dziecko mam więc nie jest tak źle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745801 przez tweety
kapiel naszykowana, maly spi. zrobie mu butle zanim pojdziemy do lazienki zeby nie bylo placzu, potem szybka wanna i jedzonka no i spac. dam rade.

ide sama sie teraz wykąpać poki malec spi. ciagle boli mnie brzuch. myslalam ze to normalne a teraz mam stresa. muszd jutro pania doktor wypytac. no i pewnie wroce do domu na dłużej. ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745874 przez agnieszka_23
hej dziewczyny ;)

Mam pytanie, bo większość ma to za sobą ;p badanie glukozy we krwi na czczo to zwykłe pobranie krwi czy pobranie z piciem glukozy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #745921 przez Ewelkaa
hej dziewczyny.

ja już po USG, kamień z serca mi spadł i mogę w końcu zacząć cieszyć się tą ciążą. Wszystko jest ok i gin nie widzi wskazań do badań prenatalnych. Wg USG to 12 tydz 3 dzień, termin porodu na 28 marca :-) ale w karcie ciąży nie zmienił, nadal trzymamy się daty od ostatniej miesiączki,więc zostaję z wami :-)


Agnieszka to zależy jak masz zlecone, badanie glukozy we krwi to zwykłe pobranie krwi, a test obciążenia glukozą, to pobranie krwi po uprzednim wypiciu glukozy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #746036 przez Asia K
Ewelka - supper ze wsio oki - ciesze sie bardzo. I dobrze ze zostajesz z nami :kiss:
Potwierdam to co napisałas o badaniu glukozy - z obciazeniem - picie i krew
bez obciazenia - tylko krew :)

Tweety - my babki to my silne jestesmy wiec dasz rade ale mysle ze to bardzo dobry pomysł bys wrócila do domu na jakis czas - dla dobra twojego i dziecka. Tak jak piszesz na męża nie masz co liczyc zabardzo bo pracuje - no wszystcy muszą pracować, a mamy prace taka jaka mamy niestety wiec skorzystaj z okazji i wracaj do domu gdzie ci pomoga na ten trudny czas :cheer:

Anulka - ja tez nie wiedzialam że twój mały skonczył roczek - ucałuj go od ciotki z forum :blink:

Edit: Tweety nie czytaj neta tylko do nas zaglądaj. Ja odkąd jestem w ciąży codziennie na śniadanie jadłam pasztet - nosz kurka nic innego mi nie wchodzilo - i ostatnio wyczytałam w necie ze tego nie mozna jesc w ciązy - zeschizowalam sie ze hej wiec słuchaj sie nas i ginki a bedzie git :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #746038 przez megi23
hej laski

tweety super wiadomosc :)no ja tez mam sie oszczedzac a moj wazy prawie 17 kilo :ohmy: staram sie go nie nosic z kapieli wyciaga go moja mama , dobrze ze juz na nogach smiga , ale musze za nim biegac ....


Anulka spopznione zyczonka urodzinowe dla synka niech rosnie zdrowo :kiss:

apropo bolow mnei tez czesto boli brzuch dolem , nie przypominam sobie by tak z Tymciem bylo .. ale kazda ciaza jest inna... tesknie za mezem oby do 12 pazdziernika , wtedy przyjedzie po nas , moj pracuje znowu w firmie od 7 do 20 , ale na weekendach zajmuje sie malym caly dzien , tam u meza mam szwagierke , co prawda ma 3 swoich dzieci , ale zawsze zajmei sie Tymciem czy tesciowa i mam troche oddechu. Tu co prawda mam mame , ale ona pracuje do 15 , wiec prawie 24 na dobe z mlodym jestem :P

Agnieszka najpierw jest to z palca zwykla lgukoza , jak ona jest wysoka robi sie tzw tesc obciazajacy m wtedy sie robi naczczo cukier potem pije lgukoze i po godzinei nie ruszania sie sprawdza jaki jest..ale to duzooo pozniej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #746057 przez Renata Anna
Hello!

Tweety uważaj na siebie i zastanów czy rzeczywiście nie poprosić kogoś o pomoc przy maluszku chociaż do tego następnego USG. Będzie dobrze. Na pewno :) :cheer:
U mnie też nie lekko. Mąż pracuje po 12 godzin, a ja użeram się z 14-kilogramową wszędobylską 2-latką. Masakra.

Anulka ode mnie też złóż życzenia dla pociechy. 100 lat!

Agnieszka to badanie o którym piszesz, to zwykłe badanie glukozy z krwi. Bez picia tego świństwa... bllee... :huh: :dry: jak tylko pomyślę to bleeee.... brrr...

Ewelka super, że wszystko jest tak jak trzeba :lol: Ja mam termin wyznaczony na 27 marca, ale pewnie maleństwo pojawi się w kwietniu... Dlatego też zostaję z Wami :blink:

Ja też już po USG genetycznym. Wszystko w jak najlepszym porządku. Bałam się strasznie. Serce waliło mi jak nie wiem... Stan przedzawałowy miałam normalnie. Dziś trochę odpocznę, bo wybieram się z córką do moich rodziców...

Pozdrawiam Was wszystkie. Trzymajcie się ciepło. Papapa!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #746068 przez megi23
Renata Anna no 2 latki sa wszedobylskie , Tymek wszedzie chce wlazic , tam gdzie nie wolno i wyciagac to co nie wolno :) a mama smieje ze mnie, bo jak byl malutki i lezal tylko i spal to marudzilam ze moglby juz chodzic , i mowi do meni jeszcze zatesknisz ze tak tylko lezal i spal i ma racje heheh :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl