BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #865690 przez Italia
Ewelka, gratulacje!!! Czekam z niecierpliwością na wszystkie informacje :)
Agulka, dla Ciebie również jeszcze raz wielkie gratulacje, dobrze, że wszystko się skończyło tak jak powinno, a na pewno niebawem będziecie już razem w domku. Synuś jest śliczny :)
Anulka, dzięki za info :D Widzisz, mi to nie przyszło do głowy, myślałam że do śpiochów to kartaniki/bluzeczki. Ale tak na chłopski rozum jak teraz sobie pomyślę to w body nawet wygodniej bo nic się nie podwija itp. Hehe, dobrze, bo mam ich najwięcej więc się przydadzą :)
Tolad, widzę, że mamy podobnie z nazewnictwem :D My jak jechaliśmy dokupić kilka ciuszków, to mój mąż tak patrzy na tą moją listę i mówi "a co to są pajace bez rękawów?". No to mu tłumaczę, że pajac, tylko na ramiączkach, a on do mnie "to śpiochy przecież są". Facet, a wiedział :D Ja czasem łapię się na tym, że teoretycznie zasadniczych rzeczy nie wiem. Jak ja sie cieszę, że nie jestem pierwsza :) Tak z każdą głupotą dzwonię do kumpeli, dziś z kolei 3/4 wieczoru przegadałyśmy z kuzynką i żonami kuzynów o szpitalach, porodach itd. A że jeszcze dwie z nich rodziły tam gdzie i zapewne ja będę, to już w ogóle ;)
Pomelo, pewnie Igamon będzie tu specem, w każdym razie ja słyszałam, że nie ma danego schematu, nawet dziś gadałyśmy z dzieczynami, że jednej odeszły wody, drugiej wyszły skurcze na ktg których nie czuła, a trzecia dostała skurczy.
Renata, Salonka, trzymam kciuki ;) Jak tak dalej pójdzie to może część z nas stanie się jednak marcówkami :D Ja coś czuję, że jak mnie czeka poród naturalny to będę majówką...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865696 przez Ewelkaa
Dziewczyny dzięki Wam za wszystkie ciepłe myśli i że cały czas o nas myślałyście!

Angela i Agulka - gratulacje :laugh:

A teraz jak to było. :)
Pojechałam na to ktg i po skurczu takim niewielkim tetno małej spadło na chwilę do 70. Mój gin zadecydował, żeby z izby przyjęć przenieść mnie na porodówke i tam podpiac do ktg na dłużej. Przyszedł do mnie i powiedział, ze jak takie spadki się powtórzą, to zabiorą mnie na cc, a jak nie to na patologie na obserwacje. Po 5 godz. Stwierdzili, że mała ok, skurcze słabe i nieregularne , rozwarcie na 1 cm, więc nie urodze. O 17:30 trafiłam na patologie, dostałam w końcu coś do jedzenia, bo na porodówce tylko kroplowki z glukozy, żeby cukier nie spadł i znowu podpieli mnie pod ktg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865697 przez Ewelkaa
Będę pisała na raty, bo pisze z tel. I jak mi coś zje, to się wk urze :laugh:

Po kolacji znowu ktg a potem miało być usg. Tetno małej ok, a mi pojawiły się skurcze. Od 50% do 99% aż mnie zapowietrzalo i wyginalam się na łóżku. Wezwalam polozna i mówię, że mam bardzo mocne skurcze, a ona na to, że są nieregularne i to jeszcze nie to. Przyszedł lekarz i dyżurny i powiedział to samo i że jak skurcze będą co 5 min to mam im dac znać. Więc zaczęłam oglądać na dobre i na źle i liczyłam min pomiędzy skurczami. Jak zaczęły być co 5 min o 21:05, 10 i 15 to powloklam się do poloznej, zbadała mnie i panika, bo zaczęłam krwawic i rozwarcie na 6:7 cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865698 przez Ewelkaa
Szybko na salę, polozna mnie spakowala i piętro niżej na porodowke, ja tel do zaskoczonego malza, szybko przyjezdzaj bo
rodze :laugh:
Na porodówce szybko na łóżko, badanie i rozwarcie 10. Polozna pyta, pani Ewelino rodzimy czy czekamy na męża :laugh:
Nie w głowie było mi czekanie i za chwilę na świecie pojawiła się Zosia :) 16 min po tel. do Małża.
Udało mi się urodzić bez nacinania, delikatnie peklam, ale nie było potrzeby szycia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865701 przez Ewelkaa
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Zosienka jest cudna :) fotke wrzuce jak będziemy w domu, bo na tel. nie ogarne :laugh: Miałyśmy szansę wyjść dzisiaj, ale miał dyżur lekarz, który twierdzi, że dzieci z niską masą urodzeniowa trzeba dłużej poobserwowac. Mała ma cukru dobre, ja też. Bez insuliny i na cukrzycowej diecie szpitalnej ale jest dobrze. Zobaczymy ja będzie jak wrócę do domu i będę chciała zaszalec z jakimś smakolykiem.
Podsumowując: jestem zmęczona, ale szczęśliwa! :laugh:
I trzymam za was wszystkie kciuki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865705 przez Anulka
Ewelkaa, wielkie wielkie GRATULACJĘ KOCHANA !!!!! No widzisz miałyśmy rację że wszystko będzie z Zosieńką dobrze :laugh: :laugh: . No i pokaż nam Waszą śliczna księżniczkę :)

Ja dziś też samochód trochę sprzątnęłam i z Juliankiem na spacerku byłam, szkoda mi było tego słoneczka, więc stwierdziłam, że dziś ja idę z nim na spacer. No ale nic mnie jeszcze nie ruszyło :laugh: . I myślę, że ruszy po terminie, ale wiecie, jakoś ja nie czuję ciśnienia aby urodzić teraz. W pierwszej ciąży miałam straszne ciśnienie. Teraz kiedy będzie wtedy będzie, jedyne to chcę aby samo ruszyło, nie chcę kroplówki z oxy.

Agulka wielkie gratulacje Kochana :)
Czytałam twój opis i miała łzy w oczach. Tak się cieszę że wszytko jest dobrze z Adasiem i z Tobą :).
Jaki on śliczny !!!!! :lol: :lol: Naprawdę, jest baaardzo śliczny !!!! :lol: :lol:

Jejku, spojrzałam na Adasia Agulki i poczułam, że już natychmiast chcę zacząć rodzić i mieć naszego drugiego szkraba też w objęciach :lol: :lol: . Obudzę męża i robimy SZAAAŁ CIAŁ jak za czasów przed ciążami :lol: :lol: :lol: :lol: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865706 przez monis90
Ewelka - super widze ze poszlo bezproblemowo i mam nadzieje w miare bezboleśnie :)
bardzo sie ciesze ze twoja córcia jest zdrowa, tak się martwiłas i widzisz wszystko się dobrze skonczyło :) powodzenia :) odwiedzaj nas tez teraz czasem pomiędzy karmieniami i przewijaniem :) hehe pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865709 przez mamutek
Ale się niezmiernie cieszę Zosia Jasiem i Adasiem, morda mi się śmieje normalnie jakby ktoś w mojej najbliższej rodzinie urodził :lol:

W sumie to niesamowite że się nie znamy, a znamy tak dobrze zarazem..

Niesamowite jest też to, że każdy poród, który opisalyscie byl inny (skrajnie różny), a wszystkie pozytywnie zakończone :cheer:

Buziaki od ciotki w każde maleńkie czolko :kiss:

Jutro pelnia, kto chce urodzić? Ja ja ja bardzo!!!

Ps. Igamon czy to prawda ze prżycie pełni jest więcej porodów?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865711 przez Domiśśś
Gratulacje kochane kobitki :) !!!!

Ciesze sie ze wszystkie jak dotąd jestescie cale i zdrowe z dzieciaczkami :) od razu człowiek nastawia się pozytywnie ze tez tak będzie ;) miejmy nadzieje :)

Masakra jest 4.45 a ja juz wyspana i nie moge zasnąć :( chyba organizm się przygotowuje do nocnego wystawiania :/
Wszystko fajnie gdyby później mnie glowka nie bolała a to już ktorys raz jest że później jestem nie przytomna.. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865716 przez angela_216
Hej,

Agulka i Ewelkaa wielkieee gratulacje:) jestesmy juz mamami;) ale dziwne uczucie. Ja to sie teraz taka wrazliwa zrobilam ze szok, tez sie poplakalam czytajac wasze wpisy:)
U mnie powolutku wszytsko w doprzodu Jasienkowi waga spada czyli obrzeki schodza;) wczoraj zaczelam go pZystawiac do piersi idzie nam juz coraz lepiej:) lece do niego. Buziaki

A i jeszcze jedna pozytywna sprawa moja waga w dol juz o 10 kg:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865723 przez tolad662
Agulka aż się popłakałam :)

Tyle się naczytałam o tych czopach że śnił mi się dzis w nocy :D oczywiście we śnie odszedł mi zaraz po wyjęciu pesara więc będę miala stresa cały przyszły weekend.
Ewelka to Ci się udało :D poród super! Ciesze się bardzo że z małą wszystko dobrze i liczę że jak najszybciej traficie do domku :)
Angela 10kg B) no to świetnie!

Jak widzę ta ładną pogodę to strasznie chce mieć małego juz przy sobie :) Jakoś tak nastraja mnie to wszystko bardzo pozytywnie. Dalej jednak mam nadzieję że donoszę go do terminu cc :D

NieMaż zabiera mnie dziś na spacer i lody :D niestety mając świadomość tego, że daleko nie dojdę pokręcimy sie w rejonach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865740 przez Renata Anna
Ja mam pytanie.
Jutro idę do szpitala i jutro też kończy mi się zwolnienie. Jak to wygląda dalej? Jak jestem hospitalizowana to za ten czas mam dostarczyć pracodawcy L4 czy to już z urlopu macierzyńskiego mam korzystać. A może z macierzyńskiego korzysta się od dnia porodu? Zielona jestem POMOCY.
Nie pamiętam jak to było. A i jeszcze. Ile mam czasu żeby dostarczyć dokumenty pracodawcy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865741 przez GabiSBB
Hej dziewczyny!
Ale wspaniale ze mamy juz trojke dziecie :) Ogromne gratulacje dla dzielnych mamusiek,jestescie wspaniale :)
Ja dzis obudzilam sie sie o 4:00 rano i juz bylam pewna ze mam pospane a tymczasem zasnelam kolo 6:00 i wlasnie sie obudzilam :)
Wczorajsza nasiadowka u rodzicow skonczyla sie mega obzarstwem i wlasnie czuje skutki tego jedzenia,mysle ze tez przez to spac nie moglam!
Co do plam na twarzy to mi wyszly jakies dwa miesiace temu i stale ciemnieja. Sa to takie polkola pod oczami ciemno brazowe, wygladam jakbym sie opalala w okularach :) Jestem przekonan ze to zejdzie,inaczej byc nie moze ;)
A przede mna ostatni tydzien ... Skonczylam wczoraj ostatni projekt wiec moge caly czas poswiecic na ostatnie przygptpwania. Ale czad :D To niesamowite ze to juz!
Milej niedzieli babeczki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865760 przez Ewelkaa
Dzień dobry Mamuśki :)

Dam Wam dobra rade: SPIJCIE ILE WLEZIE :laugh: Zosia prowadzi nocny tryb życia przy cycku. Chyba funkcjonuję dzięki endorfinom ale jakoś daje radę. Mała chudzinka ma apetyt i ładnie przybiera na wadze. Po tylu miesiącach diety mała najada się po kokardy :laugh:
Dziś czekamy na wynik wskaźnika zapalnego, który wczoraj był u małej na granicy i jak będzie ok, to wyjdziemy.
Już tęsknię za domem, ale nie pcham się na siłę, wiem, że mała jest tu pod dobra opieką i ma robione badania. Pokluta jest strasznie, ale wiem, że to dla jej dobra.

Miłej niedzieli kochane i cieszcie się ciąża. Wiem, że łatwo mówić, ale ja teraz jak już wiem, że z małą wszystko ok, to żałuję, że zamiast się cieszyć, zamartwialam się całą ciążę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865767 przez megi23
hej laski S pojechal juz , mi cos slabo mdli mnie . krzyz boli , ale mowie mlodemu zeby siedzial do czwartku do wizyty, bo w poniedzialek wyniki gbs odbieram .. ale juz jest 37 tydz , udalo mi sie go donosic , po roznych przebojach , takzem i lotto tym bardziej ze mam mamcie kolo siebie , doktorka i szpital swoj :silly: , ja spakowalam mala torbe do szpitala , mamie powiedzialam jakie ubrania mi ma dac , jakby wody odeszly , bo u nas sie z reklamowka jedzie tam masz koszule, wode , kosmetyki , recznik i papcie , a po porodzie ma wlaizke dla mlodego i moj plecak przywiezc :P


Ewelkaa , ja tez sie martwie , mimo, ze nerka mlodego miala 4 cm teraz , ale doktorek powiedzial ze dopilnuje usg po porodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl