BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #865799 przez Margolec
Renata, powinnaś dostać zwolnienie szpitalne do dnia porodu - jeżeli jesteś w szpitalu i urlop macierzyński od dnia porodu. Jestem pewna, że tak jest choć wiem o tym - bo kilka koleżanek tak miało i to w szpitalach w małych miastach przede wszystkim, że nie chcą wypisywać L4, twierdząc, że od dnia przyjścia do szpitala powinnaś iść na macierzyński. Jest to bezprawne. Ustawa wyraźnie mówi, że urlop macierzyński jest od dnia porodu no chyba, że chcesz wziąć go wcześniej. Można wziąć go na 14 dni przed porodem. Tak czy siak powinni Ci wypisać L4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865806 przez igamon
Witam sie niedzielnie :)

Ewelka ja tez tak chcę, Ty graj kobieto w totka, bo taki porod to jak wygrana, ale Ci zazdroszczę....

Pomelo, nie ma reguly. Pacjentki przychpdza albo z peknietym pecherzem i nawet bez rozwarcia, albo ze skurczami, głównie juz regularnymi. O czop nawet nie pytamy, bo to dla nas nieistotne....

MAMUTEK KIEDY TA PEŁNIA? no to laski dopakujcie torby i podklady pod przescieradlo, bo rzeczywiście wtedy jest większy ruch w interesie i bardzo lubia pecherze pekac. Nie wiemy dlaczego....

Renata od dnia rozpoczecia hospitalizacji masz L4, ale jakby Ci sie pobyt przedluzal to musisz sobie zalatwic zaświadczenie ze lezysz w szpitalu, u oddzialowej albo lekarza zgłoś potrzebe...Margolec db mowi:)

A ja wlasnie racze sie pyszna kawka, od2 do 5 spać nie mogłam i wstalam jak zombie...
mezowi powiedzialam ze czuje sie swietnie, skurcze odpuscily, brzuch chyba mam jeszcze nizej, o ile to możliwe, wiec jak chodze zupełnie mi nie przeszkadza. Tylko krocze boli okrutnie, za ch....nie chce odpuscic....

Przyjemnej niedzieli laseczki, mamuski i ciezaroweczki :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865810 przez tolad662
Renata dokładnie tak jak Margolec pisze :) a na dowiezienie papierów z macierzynskim mamy 14 dni od dnia porodu.

Ewelka ehh gdyby to łatwe było, ja nie mam siły spodni założyć bo mnie nogi bolą przy takich manewrach więc jak tu się cieszyć :D Ale już niedługo... 10 dni! :D Ale bedę srać po gaciach w przyszły weekend :D

W ogóle kupilismy dziś pieluchy, pampersa 1 ale nie te premium tylko zwykłe pakowane po 43 szt. i to zabieram do szpitala. Powiedzcie czy starczy mi ta jedna paczka na 4 dni? Dobre wybrałam? Zastanawialiśmy się też nad 2 bo one są od 3-6kg więc jak młody ponad 4 będzie miał to by pasowało ale że się nie znamy to wzielismy 1. Co Wy na to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865818 przez Margolec
Tolad, wejdzie w 1 na pewno:-) a paczka też powinna starczyć, najwyżej CI dowiezie ktoś z domu. Podobno noworodek zużywa ok. 9szt dziennie. Ja ze Stasiem też używałam na początek tych zwykłych pampersów, ale później przerzuciliśmy się na dady z biedronki i w sumie są porównywalnie dobre, podobnie miękkie i chłonne. Ja kupiłam dwie paczki 1 po 28szt. I chyba dady się będę trzymać. Próbowałam też babydream z rosssmanna, ale jakoś u nas się nie sprawdziły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865821 przez GabiSBB
Z pieluchami u nas jest tak ze mam wpisane na wyprawce zeby wziac 15 jedynek i tak tez robie. Natomiast jesli bedzie pptrzeba wiekszej ilosci to maz dowiezie i tyle. Jedynki na poczatek w zupelnosci wystarcza.
Tez slyszalam od poloznej ze w pelnie wiecej kobiet rodzi. Zobaczymy czy sie sprawdzi ;-)
I ja tez ciagle mysle o tym ze w przyszly weekend o tej porze bede na dzien przed pojsciem do szpitala! To chyba bedzie najbardziej stresujacy weekend w moim zyciu hehe :) Ale wiecie co, dzis jak nie moglam spac to robilam sobie pelna wizualizacje tego przyjscia do szpitala, przyjecia, badania, potem lezenia ta jedna noc no i samej cesarki. Pptem zrobilam sobie wizualizacje tego ze przeloza mo cesarke bo np. bedzie pilnijesza pacjentka albo cos z moimi wynikami bedzie nie tak. A na koniec wyobrazilam sobie ze nie mam cesarki tylko rodze naturalnie bo Franki sie jednak obrocil. I wiecie co? Kazda z tych wizji zakonczona byla obrazkiem na ktorym leze przytulajac malego Franeczka :) Tak mnie to uspokoilo ze zasnelam:-) Takze co ma byc to bedzie a bedzie pieknie nie wazne z jakimi przygodami po drodze. Wszystko sprowadza sie do jednego celu i to jego trzeba miec przed oczami :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865822 przez Asia K
Ewelka - alez super poród mialas - zdrówka wam życze :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865823 przez nati.olsztyn
Witajcie Kwietnióweczki!

Mam znów do Was pytanko!;-) od kiedy w końcu zacząć pić napar z liści malin? Znalazłam różne wersje, a w Waszym forum nie mogę znaleźć kiedy o tym pisalyscie?:-) będę wdzięczna za odpowiedź! Pozdowionka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865830 przez Renata Anna
Dziękuję za odpowiedź dziewczynki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865841 przez Anulka
mamutek napisał:

Ale się niezmiernie cieszę Zosia Jasiem i Adasiem, morda mi się śmieje normalnie jakby ktoś w mojej najbliższej rodzinie urodził :lol:

W sumie to niesamowite że się nie znamy, a znamy tak dobrze zarazem..

Niesamowite jest też to, że każdy poród, który opisalyscie byl inny (skrajnie różny), a wszystkie pozytywnie zakończone :cheer:

Buziaki od ciotki w każde maleńkie czolko :kiss:

Jutro pelnia, kto chce urodzić? Ja ja ja bardzo!!!

Ps. Igamon czy to prawda ze prżycie pełni jest więcej porodów?

JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA
CHCĘ RODZIĆ JUTRO !!!!! I MAM JUŻ ODPOWIEDNI MOMENT NA TO!!!!!BUUUUUUUUUU :P :P :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865842 przez Anulka
angela_216 napisał:

Hej,

Agulka i Ewelkaa wielkieee gratulacje:) jestesmy juz mamami;) ale dziwne uczucie. Ja to sie teraz taka wrazliwa zrobilam ze szok, tez sie poplakalam czytajac wasze wpisy:)
U mnie powolutku wszytsko w doprzodu Jasienkowi waga spada czyli obrzeki schodza;) wczoraj zaczelam go pZystawiac do piersi idzie nam juz coraz lepiej:) lece do niego. Buziaki

A i jeszcze jedna pozytywna sprawa moja waga w dol juz o 10 kg:)



oooo Angela !!! Super że już 10 kg za Tobą !!! :) Super Kochana, że z karmieniem idzie Wam z Jasieńkiem dobrze :). Trzymam kciuki aby było tak nadal :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865846 przez Anulka
tolad662 napisał:

Renata dokładnie tak jak Margolec pisze :) a na dowiezienie papierów z macierzynskim mamy 14 dni od dnia porodu.

Ewelka ehh gdyby to łatwe było, ja nie mam siły spodni założyć bo mnie nogi bolą przy takich manewrach więc jak tu się cieszyć :D Ale już niedługo... 10 dni! :D Ale bedę srać po gaciach w przyszły weekend :D

W ogóle kupilismy dziś pieluchy, pampersa 1 ale nie te premium tylko zwykłe pakowane po 43 szt. i to zabieram do szpitala. Powiedzcie czy starczy mi ta jedna paczka na 4 dni? Dobre wybrałam? Zastanawialiśmy się też nad 2 bo one są od 3-6kg więc jak młody ponad 4 będzie miał to by pasowało ale że się nie znamy to wzielismy 1. Co Wy na to?

Tolad powiem Ci, z własnego doświadczenia, że lepiej brać odrazu 2, bo 1 mimo, że piszą 2-5 kg, to raczej dla takich maluszków co rodza się z mniejszą wagą. Oczywiście te 1 zużyjesz teraz przy Hubciu i to bardzo szybko, bo będzie teazr kupki sadził jedna za drugą :), ale sama zobaczysz, że następne warto kupić już 2 . Bo dzieci są różnej budowy, jedno dziecko z wagą 4 kg jest dłuższe i węższą pupkę, a inne jest krótsze i szersze w bioderkach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865847 przez monis90
nati.olsztyn ja zaczelam w 37t.c. wczesniej nie wiem czy mozna.

cos mi z tą peełnia nie asuje www.kalendarzswiat.pl/kalendarz_ksiezycowy/kwiecien/2014/
wg tej strony pelnia doiero 15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865851 przez Anulka
monis90 masz rację ... ehh pełnia dopiero 14 zaczyna się buuuuuu . zcyli jutro LIPA :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865852 przez Anulka
A wiecie dziewczyny, pisze szczególnie do Was pierworódki, że w tym roku doda się Wam do obchodzenia jedno święto więcej?? Aha aha aha w MAJU, 26 :woohoo: , no i oczywiście Waszym mężusiom teeeż :) w czerwcu, 23 :woohoo: :woohoo: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865855 przez mila
hej dziewczyny fajnie ze to u was tak szybko i sprawnie poszło mam nadzieje ze u mnie tez tak będzie i reszty kwietnióweczek....

u nas dziś pięknie cudnie na dwórku a ja nogi jak banie spuchnięte brakuje mi siły :P :dry:

jutro wreszcie wizyta to zobaczymy co i jak?

MIŁEGO DZIONKA :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl