BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #868652 przez Agnilla
mi tez wszyscy mowia, ze mam maly brzuch ale nie jest az tak maly :) mloda ponoc tez wieksza o tydzien, wiec nic dziwnego, ze mnie flaki bola skoro ona duza, brzuch maly to sie wciska gdzie moze ;)
powoli czas do lozka :) dobrej nocy laski :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #868656 przez carmen12345
dziękuje wam dziewczyny za słowa otuchy :kiss:

Czuje sie już lepiej, także myśle, że to jednorazowe.. no ale przyjęłam już dwie porządne magnezowe kapsuły :D

co do rozstępów to nie mam..ale liczę na to,że nie będzie ich wiele, bo u mnie jakoś w rodzinie sie nie zdarzają.. moja mama miała moze trzy lekkie pęknięcia,które znikły sama nawet niewie kiedy

Ewa1001 super brzuszek, najfajniej jest chyba jak dzidzia zdrowa i ładnie rośnie a brzuszek nam przez dłuższy czas nie przeszkadza w codziennych czynnościach.. no mój już zaczął, niemożność schylania jest szczególnie denerwująca, bo ja mam dar do zrzucania wszystkiego na podłogę :laugh: szukam tylko potencjalnych ofiar jak już coś spadnie :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868679 przez staślubania
U mnie rozstepy są na piersiach, ale jeszcze z poprzedniej ciąży. Muszę stwierdzić, że faktycznie mamy bardzo różne brzuszki:-) ale wszystkie piękne:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868695 przez Cania
witam :)

już myslalam ze będę pierwsza, ale staślubania jak zwykle spac nie może :)

Dziewczyny, chciałam się Was poradzić, jakie wanienki kupujecie? zwykle czy profilowane? a jeśli zwykle to kupujecie do nich profilowane wkładki, czy nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868701 przez Agnilla
dzien dobry! :)
pospałabym, ale wstaje z mezem i wyprawiam go do pracy, potem sama jem i ogladam stare odcinki m jak milosc :P zaraz sie chyba zabiore za kolejne pranie :)
Cania, ja kupilam zwykla wanienke, ale z tych dluzszych na 102 cm. do tego kupilam mezowi wkladke, nie z gabki, taka frotte, bo to on bedzie kapal, wiec jak chcial to wzielam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868703 przez elmirka_20
Witam i ja! :)

Ja kupie zwykłą wanienke, ale tez chcę kupić jakąś większą, bo pani w sklepie zwróciła mi uwagę, że z tych mniejszych dziecko bardzo szybko wyrasta a ta ok metra starcza juz na długo. I na pewno kupię wkładkę profilowaną - taką z gąbki.

Jeszcze zapytam o poradę położną w poniedziałek. Może coś fajnego podpowie :)

Kobietki a Wy wiedzialyście, że niemowlaczkom nie daje się podusi? Wiem, że nie daje się jakiejś grubej, bo to nawet na logikę dla tak małego dziecka wiadomo, że coś grubego się nie nadaje, ale że takiej nawet płaskiej? Przeczytalam w jakiejś gazecie dla mam (jak czekalam na kolejne pobranie po glukozie), że poduszki sprzyjają śmierci łóżeczkowej :/ No kurczę...

Kolejna sprawa - patyczki do uszu z ogrnicznikami. Ponoć ich też nie wolno niemowlaczkom czyścić nimi uszek - trzeba przemywać delikatnie tylko małżowinkę uszną i za uszkiem, ale nic nie wpychać do środka bo błona bębenkowa jest tak cieniutka i delikatna, że łatwo można ją uszkodzić ;/ ... A ja kupiłam wlaśnie patyczki z ogranicznikami ... No i kolejna wtopa....

Ile jeszcze rzeczy nie wiem? ......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868704 przez Agnilla
tak tak, dzieci spia na plaskim, ewentualnie mozna dokupic klin pod materac zeby byly tak lekko pod skosem calym cialem
te patyczki tez kupilam, mozesz je uzywac ale baaardzo delikatnie, tak tylko na zewnatrz zeby np nie wkladac rożka pieluszki do ucha, jak to kiedys bylo :P

elmirka, nie martw sie, jestesmy tu po to by sobie wyjasniac wszystkie niejasnosci :) a tak w ogole zajrzalam do tabelki, wybraliscie juz imie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868711 przez staślubania
Hej :)

No tak Cania, ostatnio coraz gorzej śpię, ale nie ma co, po prostu tak ma być i już :)
Oby tylko Staś nie przejął moich nocnych czuwań :huh:
Szczerze mówiąc to wiele wskazań i przeciwwskazań będziecie dziewczyny musiały przerobić same. Otóż, ja też miałam dylematy z tymi pałeczkami do uszu. Używałam ich przy czyszczeniu uszu, tylko umiejętnie, nie wpychając głęboko. I poza tym jak się często kontroluje uszka, to nie ma obawy, że woskowiny dużo się nagromadzi. Wniosek: wszystko można tylko z głową i delikatnie. Piotrek ma teraz 13 lat, i tylko raz byliśmy u laryngologa na usuwaniu czopa z uszka, ale on już miał wtedy 6 lat i był jakiś czas przeziębiony.
Wanienkę dostałam w spadku, więc nie wiem jakie ma wymiary, darowanemu ... :laugh:

Wkładka do wanienki- raczej z gąbki, używałam i jest ok.
A poduszki? mam w komplecie kołderkę z czymś co nazwałabym naleśnikiem, nie poduszką :blink:

Miłego dnia Mamunie :kiss:
Agni, może podrzucić Ci trochę mojego prania:) tak dobrze Ci idzie pracusiu :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868714 przez Cania
Agni robie to samo :P wyprawiam meza do pracy, po czym jem sniadanie i oglądam stare odcinki, ale nie m jak milosc tylko greys anatomy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #868715 przez MarzenaBZ
Cześć Dziewczyny, mnie już mała kopała o 4 nad ranem. I tłukłam się z tak z boku na bok.

Cania ja kupiłam dużą wanienkę razem ze stelażem, bo przynajmniej nie będziemy mieć ograniczeń co do miejsca kąpieli, no i kręgosłup nie będzie nas boleć. Do wanienki kupiłam taki wkład, bo koleżanka pracująca w sklepie dla niemowlaków, poleciła mi to. Nie wiem czy kojarzycie takie wkłady z drutu i po środku frota. One w ogóle są niestabilne. A na takim plastikowym dzidziuś leży sobie bezpiecznie:)
To zdjęcie nie moje, ale kupiłam identyczne:)

A wanienkę mamy dokładnie taką (bo ta powyżej jest już z wkładem)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868721 przez elmirka_20
Agni, jak tylko mąż się lepiej poczuje to planuję w ten weekend go przerobić na Patryka (a drugie imię po Ś.P. Tacie mojego M. - wspaniały człowiek... Tak chciał doczekać wnuka i niestety ... :().
Muszę wyczuć moment, bo mój mąż ma z dzieciństwa kolegę Patryka, który źle mu się kojarzy, stąd moje obawy, że się nie zgodzi na to imię. Ja natomiast tak sobie upatrzyłam jeszcze zanim zaszlam w ciążę więc będę walczyć, bo mimo zmian nastrojów w ciąży, to imię mi sie nie znudziło ;) Poza tym mój M. męczy się teraz z przeziębieniem a jak to z chorym chłopem - rozjuszona bestia, lepiej zejść mu z drogi, bo chory chłop na katarek to już męka dla wszystkich wokoło bo ON SIĘ ŹLE CZUJE. Także czekam aż mu przejdzie i bedzie w lepszym nastroju ;)
No, ale zobaczymy ....

Tak, a z dzieciaczkami jak z wszystkim -> byle z głową a będzie wszystko dobrze :)
Nie wiem jaką poduszkę mam do kompletu do łóżeczka, bo nawet jej nie wypakowałam jak przyszła, ale pościele do wózka mają właśnie poduszki takie naleśniki ;) Świetne skojarzenie ;)

Kobietki, a wypełnienie do pościeli też będziecie prały? Własnie sie nad tym zatsanawiam, nawet nie wiem czy pachnie nowością bo mam wciąż spakowaną, ale może dla pewności i tak przepiorę... Dzisiaj idę kupić proszki i płyn do płukania tkanin dla dzieci i zaczynam pranko ;)

Miłego dnia Mamusie! :) Miłego, spokojnego i w pełnym zdrówku! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #868725 przez Cania
ja wlasnie tez mam zestaw pościeli gdzie jest taki, jak to ujela staślubania, naleśnik nie poduszka :) bardzo plaska.

MarzenaBZ wlasnie się zastanawiam nad takim zestawem co Ty, tylko bez stelaża. ale zwykla wanienka z ta plastikowa wkladka. Jeszcze musze przemyslec, dlatego wlasnie pytam Was o zdanie :D wydaje mi się wlasnie ze z tych profilowanych wanienek dziecko szybko wyrasta.

elmirka_20 ja będę prala :) na dziś mam w planie pieluszki i rozki, a pościel i wypelnienie zostawiam sobie na później, bo pościel wciąż się szyje :D także poki moja mama nie skończy, chce się wstrzymać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868730 przez Magdalen
Witam ;)
Brzusie macie nooo zazdroszcze poprostu zgrabne niedokuczliwe..eh ;) fajniuuuutkie :kiss:
A co do wanienki najgorsza z mozlwych opcji jest ta z wmontowanym wkladem co Marzena wrzucila do pokazania ... nie sprawdza sie wcale i nie polecam. zwykla duza wanienka i do tego wklad tylko. ;D najlepiej z gabki tylko ja to kilka razy zmienialam ta gabke bo sie bałam ze tam sie w nich cos rozwija jak niedschnela gdzies dobrze czy cos. ale tak to fajna sprawa... a za duzo sie naczytac nie mozna bo czlowiek glupieje .... matczyna intuicja wszytsko podpowie... ;D krzywdy dziecku napewno nie zrobicie.. ja sie tylko obawiam o pepek .. Przy Ameelii nie robilam nic przy nim moja mama po kazdej kapieli byla wolana i tak robila co trzeba przy nim.. ja sie balam ze ja to boli i nie moglam niczym polac czy psiknac hue .;D dopiero jak odpal to sie nim zajmowalam z resta mielismy przeboje z tym pepkiem bo jak odwiedzala nas polozna to tam pokazywala mi jak go czyscic i pielegnowac i go naderwala pozniej jej sie to babraalo strasznie.. ale sie zagoil ;D no to tyle ;D hue
Dzien jakis u mnie ponury ale sloneczko gdzies tam wyglada moze nie bd zle ;D
Milego kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868736 przez kinngga87
hej dziewczyny :)
U mnie 98 cm na linii pępka a mam 160, więc brzuszek jest moim zdaniem spory.
Jeżeli chodzi o poduszkę to moja koleżanka która niedawno urodziła, też mi o tym mówiła i jak maleństwo było małe to kładła je spać w rożku.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868737 przez Queen89
MarzenaBZ mi sie wlasnie spodobala ta wanienka co masz, to jakas kupujaca w sklepie zaczela mnie pouczac ze misie sa dla chlopcow, tak zawsze bylo i powinnam wybrac zielona w zolwie :P. Ludzie to maja pomysly :)

Znowu nie spie do pozna w nocy a rano wczesna pobudka i schodze...drugi dzien z rzedu wredne samopoczucie i bol glowy, cudnie :( . Za to mala ma doskonaly nastroj i dyskoteke sobie w moim brzuchu urzadzila :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl