BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #871329 przez Cania
Witam i ja w tym cudownym rozpadanym dniu! :)

Powiedzcie mi, zastanawiałyście się już nad rzeczami dla Was do porodu? W sensie nad koszulą? Wcześniej myślałam, że to wszystko jedno jaka ona będzie, ale teraz chyba już wszędzie zaraz po urodzeniu dają mamie malucha do piersi, więc przydałoby się, żeby była rozpinana na biuście. Taka sama przyda się też do karmienia w środku nocy. A będzie lipiec, lato, będzie gorąco, więc w koszuli będzie lepiej spać niż w np. dresie. Co o tym myślicie? Ja od rana grzebie na allegro i mam już kilka swoich typów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871331 przez Lyanka
Cześć laseczki ;)
Witam się trzecia w tym deszczowym dniu, bo u mnie od rana niestety leje :(
Ja dzisiaj miałam kiepską noc. Strasznie mnie kręgosłup bolał i kości biodrowe - chyba Kubuś się tak rozpychał.
A jeszcze od wczoraj czuję ruchy Kubusia bardzo nisko, bo zawsze były mniej więcej na wysokości pępka lub ciut niżej, a teraz jest niemalże przy pachwinach. Boję się, czy to normalne, że jest aż tak nisko. Macie może też tak czasami???

Ja dzisiaj jeszcze muszę po wyniki wczorajszych badań polecieć i jutro wizyta u gina. Mam nadzieję, że wszystko ok będzie.

Pozdrawiam was gorąco i życzę udanego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871335 przez agnieszka89
Cania ja juz jedna kupilam rozpinana na biuscie z obu stron, ale jeszze jednam upatrzylam na all, u nas tez dziecko odrazu do piersi ucza dostawiac

Dziewczynu sil mi sie moj kacperek dzisiaj, a raczej koszmar z moim kacperkiem, ze zaraz po urodzeniu jak przyniesli mi go dostal temperature 54 syopnoe (nawet noe wiem skad ta wrtosc) no a koniec snu byl oczywisty juz. Jak tylko sie obudzilam to zaraz za brzuch zlapalam i czekalam jak sie malenstwo ruszy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #871337 przez Cania
agnieszka89 nic się nie boj. Im bliżej porodu, tym więcej myślimy i się martwimy, jak to będzie. I w efekcie nasza podświadomość każe nam się też martwić w nocy :) A w snach wszystkie nasze lęki i obawy się potęgują. Nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze :)

Lyanka moja Julka kopie naprawdę różnie, raz wysoko a raz nisko. Na USG zawsze wychodzi, że jest główką w dół, więc zastanwiałam się jak to możliwe, że kopie nisko. A okazało się, że malutka podwija sobie nóżki niemal do głowy, tak się zgina i trzyma sobie rączkami za nóżki, że te nóżki są naprawdę nisko. I kopie wtedy w dole brzucha. Także maleństwo się tam równo gimnastykuje, nic się nie bój :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871346 przez gabi28
dzień dobry :)
no i się popsuła pogoda.. no trudno.

Ostatnio jakoś mało skupiam sie na sobie i maleństwu-tzn chciałabym więcej,ale będziemy otwierać sklep i to pochłania nasze myśli.

Cania,narazie mam jedną koszulę do karmienia,chcę jeszcze dwie. Kupiłam już podkady poporodowe,majtki takie siateczkowe i wkładki laktacyjne. Nie wiem czy szlafrok będzie nam potrzebny-nie chcę specjalnie kupowac,mam w domku jeden,ale w lipcu czy w sierpniu to raczej go nie założę,bo będzie za gorąco.Muszę sprawdzić co jeszcze jest potrzebne do szpitala i powoli kupować.

Agni daj znać po wizycie jak tam Pola.

Dziweczyny,ostatnio mam strasznie ochotę na śłodkie... czasem jest wręcz wściekła,że nic w domku nie mam. Wczoraj kupiłam sobie takie jakby ciepłe lody,a dzisiaj kazałam schować T wysoko na szafkę bym nie dosięgnęla..jeśli tego by nie zrobił zjadłabym pewnie wszystkie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871347 przez Ewa1001
Cześć dziewczyny

U mnie od rana pochmurno i wietrznie. Na razie nie pada ale to pewnie tylko kwestia czasu bo niebo całe jest zaciągnięte ciemnymi chmurami.

Lyanka ja też czasem odczuwam ruchy dziecka bardzo nisko, tak jak napisałaś prawie w pachwinach. Na początku też mnie to zdziwiło ale chyba poprostu dziecko zmieniło pozycję w naszym brzuszki :)
Wczoraj Olek tak się rozpychał, że czułam takie jakby naciąganie w pachwinie po prawej stronie i obok żołądka :) Fajne uczucie ale trochę bolesne, bo nie było to zwykłe "kopnięcie", tylko takie jakby rozciąganie. Już nie mogę doczekać się poniedziałku i wizyty u gina, ciekawe jaki nasz Maluch jest już duży :)

Ja autem jeżdże i brzuch narazie mi nie przeszkadza i wydaje mi się , że do końca nie będzie przeszkadzał. Co do jazdy samochodem to jedynie nie zapinam już pasów.

Jeśli chodzi o koszule nocne to też się ostatnio nad nimi zastanawiałam. Widziałam u mnie w mieście takie typowo ciążowe ale nie wiedziałam jaki rozmiar wziąć i ile sztuk w danym rozmiarze. Czy po porodzie od razu zmniejszy się brzuch?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #871351 przez Cania
Ewa1001 brzuch się zmniejszy, ale też nie całkowicie. Nasza macica rozciąga się przez 9 miesięcy, więc raczej nie skurczy się w ułamku sekundy, ten proces też trochę może trwać.

Ja pasy w samochodzie zapinam cały czas, pod brzuchem. Jeśli tego nie zrobię to moja wyobraźnia podpowiada mi bardzo złe obrazy: jak wypadam przez przednią szybę... więc wolę mimo wszystko zapiąć :D

gabi28 właśnie słyszałam, że te siateczkowe majtki są zdecydowanie lepsze, więc pewnie na nie będę się decydowała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871353 przez Lyanka
Dzięki dziewczynki za wyjaśnienia i słowa otuchy :) Na was zawsze można liczyć!!!
Pewnie mój synio gimnastykuje się tak jak pisze Cania :)
Ech...nie ma to jak matczyne przewrażliwienie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871363 przez Cania
powiem Wam ze zastanawiam się nad rozmiarem tych koszul. Wymierzyłam się pięknie i już chciałam klikać 'kup teraz' ale pierwsza myśl: przecież przed porodem brzuch mi jeszcze urośnie, to może większą. Ale potem będzie mniejszy, to może jednak mniejszą. A zaraz myśl: ok, ale co z tego, że brzuch mniejszy, jak piersi będą większe od pokarmu, może nie od razu, ale to chwila moment... no same problemy :D :P także chyba wezmę jednak większe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871366 przez meniado
Agni z Polą na pewno będzie wszystko w porządku :)

cania ja też już mam koszule rozpinane - rozmawiałam z moimi siostrami które już urodziły po niejednym dziecku i koszula tą co miało się w czasie porodu jest praktycznie do wyrzucenia - bo jest w różnych wydzielinach - trzeba też wziąść pod uwagę że będzie to lipiec i może być gorąco wiec trzeba mieć tez wiekszy zapas koszul. A na pewno wszystkie koszule dla naszej wygody powinny być rozpinane żeby łatwo dostawić maleństwo do piersi

gabi28 - ja też ostatnio mam wielką ochotę na słodycze, do tej pory praktycznie mnie odrzuciło od słodyczy a teraz tylko szukam czegoś słodkiego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871369 przez gabi28
Cania i Meniado mam pytanie,znacie jakiegoś ortopede w Tarnowie? potrzebuje na konsultacje,ale moge iśc na NFZ. Nie mieszkam w Tarnowie bardzo długo i w ogóle nie orientuje się w lekarzach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871370 przez meniado
co od rozmiaru to lepiej większy - zaraz na początku brzuch nam za bardzo nam nie spadnie a piersi właśnie sporo urosną- macica obkurcza się ok. tydzień - 2 tygodnie i raczej po tych 2 tygodniach będzie widoczne zmniejszenie brzucha -

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871387 przez Cania
gabi28 polecam ordynatora ortopedii ze starego szpitala (przynajmniej jak mi kolano kroil kilka lat temu to był ordynatorem) doktor Grzegorz Sterkowicz, przyjmuje chyba też gdzieś na Okrężnej, zaraz po nim Zwolenik. Na starym szpitalu urzędują, jeśli dobrze kojarze. Tych dwóch z czystym sumieniem mogę polecić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871392 przez gabi28
Cania ,dziekuje Ci bardzo,a jak mogę się do nich dostać? to w przychodni ? kurcze,jak mieszkałam w moim rodzinnym mieście to nie miałam żadnych problemów z lekarzami,wiedziałam co ,kto kiedy... a teraz nic a nic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #871395 przez malgorzatawalak
Hej dziewczyny :)
U mnie pochmurno i brzydko...dobrze ze dzis siedze w domku :)
Wlasnie wstawilam fasole na fasolke po bretonsku i bede brala sie za prasowanie - to juz trzecie podejscie, tyle tego prasowania sie uzbieralo...
Ja tez juz mam koszule do szpitala...dwie do karmienia takie rozpinane a dwie normalne :) szlafrok tez biore bo to jednak wygoda przejsc sie w szlafroku po korytarzu a nie w samej koszuli :)
Ja tez sie zastanawiam co jeszcze kupic zeby miec w szpitalu ale umowilam sie ze swoja polozna ze kiedys podczas jakiejs lekcji powie mi co musze miec dla siebie i malego :laugh:
Pisalyscie wczoraj ze libido wam spadlo...ja niestety rowniez widze to u siebie...zero zainteresowania seksem...owszem chce sie przytulic do meza i byc z nim blisko ale jesli chodzi o stosunek to nie...zal mi tego mojego meza choc on mowi tak jak wasi partnerzy ze to rozumie...
Dziwnie sie czuje nie moc robic tego co przed ciaza...juz nie mowie o sprzataniu czy dzwiganiu zakupow ale chocby ten sex :(
Nie umiem sie zrelaksowac od razu mysle ze moze malemu cos zlego zrobimy,...masakra... :angry:

Achhh....milego dnia dziewczyny :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl