BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 tydzień temu #878940 przez elmirka_20
Jojciu, jakie piękne macie ciuszeczki! :)
Cania, ta fioletowa sukieneczka po prostu cudo! :)

Sama nie mogę się doczekać jak mój synek będzie ubierany w rampersy, bo trafiły mi sie naprawdę słodkie :) Oby tylko pogoda była słoneczna, by mógł je nosić.... :) Bo z latem to u nas w Polsce różnie bywa ...

Dostalam skierowanie do neurologa, ale musiałam przetrwać atak śmiechu internisty, który je wypisywał.... W pewnym momencie już myślałam, że będzie dzwonił do mojego ginekologa, bo nawet wyszedł z gabinetu do innej lekarki, bo "nigdy czegoś takiego nie słyszał" i "to jego pierwsze wypisane bez sensu skierowanie", "tym powinien zając się raczej alergolog" i "ciekawe jak on stwierdzi czy pani jest uczulona na znieczulenie - popatrzy na panią i to stwierdzi?", ale zrobił to "żebym mogła spać spokojnie tej nocy" (nie omieszkał dodać).
No, a poprosiłam o skierowanie do neurologa, ponieważ prawdopodobnie będe miała cesarskie cięcie i potrzebuję opinię, czy nie jestem uczulona na używane podczas cesarskiego cięcia znieczulenia.
Powiem mojej położnej, co musiałam znieść żeby dostać, to skierowanie, które ona uważa za niezbędny krok przed porodem każdej kobiety. U nas w Polsce jednak czego ludzie nie znają to potrafią tylko wyśmiać zamiast się dokształcić....

Dzisiaj trzeci dzień dzwonienia co chwila do mojej Szkoły Rodzenia, która się miała zacząć dawno temu a ani widu ani słychu... Chyba mam ciężkawy dzień :)

Chciałam wysiść w mieście i kupić mojemu synkowi jeszcze te 2-3 brakujące kaftaniki, ale tak lunęło, że pojechałam prosto do domu. No nic - jutro jest też dzień :) I przyjedzie do mnie mama! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #878946 przez rewelka1312
czesc dziewczyny:) no i ja juz powoli kompletuje ubranka, pokoj mamy juz prawie gotowy wsyztskie meble sa jescze tylko drobne poprawki i dokupienie najwazniejszych akcesori:)
Lyanka - myslalm ze to ja mam maly brzuch i sie martwilam ale mowia mi ze powinnam sie cieszyc ze na chodzie jeszcze jestem:)
MArzena- myszka miki rewelacja!! ja ostatnio tez bluze kupilam czerwona z miki:) teraz sa wyprzedaze u nas ze po polowie cen nowe kupuje i stwierdzilismy z Moim P. ze nie ma co uzywanych kupywac jak nowe w takiej samej cenie .
Na jaki rozmiar kupujecie ciuszki na te pierwsze 2-3 miesiace? ja mam 3 kompleciki na 50cm
z 4 na 56 a reszte na 62 i sama nie wiem co i na jaki rozmiar mam dokupywac ile pajacykow na tydzien mi zejdzie itpp..bo chyba w pajacykach dzieci spia? nie wiadomo jakie lato bedzie bo jak beda upaly to nie chce dziecka przegrzac.
wstawiam zdjecia pokoiku naszej Lenki
:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #878961 przez kinngga87
Dziewczyny śliczne te Wasze ciuszki.
rewelka1312 pokój dla dzidziusia po prostu boski :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #878965 przez Cania
rewelka, ja z rozmiaru 50 mam może jedna rzecz. Najwiecej mam 62. Sliczny pokoik! :)

Elmirka, mysle ze ten lekarz mogl sobie darować te komentarze. Jestes wystarczająco zestresowana możliwa cesarka, nie musial CI dokladac i Cie obsmiewac. No ale sa lekarze i lekarze. Btw nigdy nie slyszalam o tym, ze kazda kobieta powinna przed porodem zobaczyć się z neurologiem w sprawie znieczulenia, ani na szkole rodzenia ani od gin. Może alergie tak rzadko się zdarzają, ze każdy bagatelizuje sprawę? sama nie wiem co o tym myslec. Może powinnac pogadc z jakims anestezjologiem?

kingga87 nie martw się wielkoscia maleństwa, najważniejsze ze rosnie. Gdyby wszystkie dzieci rosly w tym samym tempie to wszystkie urodzilybysmy dzieciaki o jednakowej wadze i tym samym wzroście :) moja mala w 28 tygodniu (a wlasciwie za polowa, prawie w 29tyg) miała 1250g, wiec calkiem podobnie. Po prostu nasze dzieci nie będą nalezaly do tych największych noworodkow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #878999 przez elmirka_20
Cania, no mógl lekarz sobie darowac takie teksty, ale cóż :) Już po wszystkim ;) Podobnie jak ty podejrzewam, że takie uczulenia na znieczulenia muszą sie zdarzać niezwykle rzadko skoro lekarze rutynowo nie kierują na badania w kier. uczuleń na nie. Moja położna opowiedziałą mi historie jednej pani, która podczas porodu starciła siły i musiała byc zrobiona cesarka, bo dziecko też slabło. A podczas podania znieczulenia okazało się, że pani była uczuolona. I był kłopot (ale nie wiem jaki - nie dopytałam), dlatego położna powiedziała, że jej zdaniem kazda kobieta przed porodem powinna mieć takie badania w kierunku uczuleń na znieczulenia robione.
Zapytałam o to mojego lekarza, ale powiedzieł, że on się z tym wcześniej nie zetknął i nie uważa, żeby była taka potrzeba. A potem na naszym forum - nie chciałabym pomylić, ale chyba jedna z Gabi - napisała, że jej lekarz wlaśnie kazał iść po opinię do neurologa przed cesarskim cięciem.
Była to już druga taka opinia, dlatego stwierdziłam, że skoro mam jeszcze czas a póki co wisi nade mną koniecznośc tej operacji, to pójdę i zrobię takie badania (nie wiem na czym one mają polegać, czy to jakiś wywiad może będzie...).
Wiem, że w Szkole Rodzenia ma być spotkanie z anastezjologiem, to mogłabym zapytać, ale szkoła rodzenia coś sie nie odzywa i nie odbiera telefonow :/ To wolę już zaklepać kolejkę do neurologa, bo to też pewnie potrwa zanim się dostanę (o ile w ogóle zdążę :) ).

Ehh... :) Się rozpisałam :)

No, no.... ;) To juz i pokoiki idą pełną parą w przygotwanie :) Ale fajnie :)
Rewelka, pewnie - nie ma co sie zastanawiać - jak te same ceny nowych i uzywanych ciuszków, to sprawa prosta ;)

Ja takich maleńkich poniżej 56 mam tylko 2 body, na 56 może też ze 2-3 a resztę (kaftaniki, śpioszki i wszystko inne) na 62, też 68 i nawet na 74 sporo bluzeczek i spodenek ogrodniczek ;) Ale na początek starałam sie skupic na 62 bo wiele 62 jest takich jak 56, także mniejszych własnie nie chciałam kupować. lepiej żeby dziecko miało troszkę luzu niż jak się okaże, że bedzie miało ciasno ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #879006 przez Lyanka
Rewelka pokoik dla Lenki przesłodki ;)

A mnie dziewczyny jakoś głowa dzisiaj prawie cały dzień boli :( chyba przez pogodę, bo od rana wisiał deszcz w powietrzu, a teraz się rozpadało :(
No i niestety musiałam zrobić sobie malutką słabiutką kawkę, bo to już mam sprawdzony sposób na moje bóle głowy.
Mam nadzieję, że pomoże....

Jeśli chodzi o ubranka, to ja ani jednego nie mam na 50 i tylko dwa pajacyki na 56, a reszta wszystko na 62. Stwierdziliśmy z mężem (i biorąc pod uwagę wagę Kubusia) że raczej dzidziuś jak się urodzi, to malutki nie będzie :) Ja tam wysoka nie jestem - całe 167cm, ale mąż 195cm ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879036 przez martyska
Witam:-)

A mi dzisiaj przyszedł zwrot z urzędu skarbowego 338 zł całkiem nieźle:-)

Rewelka śliczny pokój i też mam taki przewijak z wanienką :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879059 przez Agnilla
nooo jak ja lubię oglądać i podziwiać fotki :)
jak mnie denerwuje jak lekarze robia łachę, że dadzą skierowanie :angry: ja mam skierowanie na cc od....laryngologa, tzn inaczej, mam wystawiony papier z przeciwwskazaniami do porodu sn...a ginekolog uważa inaczej, i kto tu jest mądrzejszy :unsure: mam ogromny problem z tym jaki poród wybrac, czy cisnąć gina na cc, bo wtedy musi mi dac skierowanie czy próbować sn. wkurza mnie to juz :angry:
z tego co oglądam nasze brzuchy to wszystkie są małe, nie ma żadnych gigantów :)
ja dzis bylam u okulisty, bo mam męty w oczach. kiedys mialam 2, to takie hmm ciemniejsze plamki, wkurzaja zwlaszcza jak sie patrzy na jeden kolor, glownie jasne barwy. a w ciazy pojawilo mi sie ich wiecej. lekarz pocieszyl mnie pol na pol, ze to normalne, wieeeele osob to ma, pojawia sie o 23-25 rż.a czy zniknie to czesciowo po porodzie to nie obiecuje, jest jakis sumpelemt diety, ktory moge sprobowac, ale to conajmniej 3 mce po porodzie jak sie hormowny unormuja, a jesli bede karmic to juz w ogole po karmieniu dopiero. jedyne co, to wzrok mam sokoli ;)
Carmen, moja Pola 9 kwietnia na usg wazyla 1227g, miala wtedy juz licze...27t3d ciazy bodajże. teraz to chyba do 2 kg dobija i faktycznie nie wiem gdzie ona sie mieści :) w piatek mam wizyte na nfz, jak mi usg nie zrobi to w przyszlym tyg pojde prywatnie, zeby sprawdzic czy dobrze rosnie. ide polezec, bo troche polatalam do poludnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879063 przez Cania
wrocilismy z USG :D Julka ma 1700g :) także jak zwykle, jest 3 dni do tylu jeśli chodzi o termin z OM. Czyli wszystko w normie :D nie dalo sie niestety zrobić zdjęcia buziaczka, bo tak sie odwrocila.

Agnilla ja bylam kiedyś w poradni chorob siatkówki bo mi cos w oku okulista wykukał. Tam stwierdzili, ze mam cos jakby pieprzyka w oku heh. I czasem mi tak oko zachodzi mgla. Ale mam tylko co jakiś czas kontrolować, czy sie nie powieksza i tyle heh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879090 przez ggabii
Dziewczyny przepiękne ubranka a pokoik pierwsza klasa ;) Ja chcę do końca maja urządzić kącik dla mojego maluszka bo boję się, że później stracę siły nieodwracalnie...
Co do wagi naszych maleństw to u mnie Tobi miał w 27 tyg 1020g. Więc nie jest to powalająca waga ale pani gin powiedziała, że wszystko jest bardzo dobrze.
Mam pytanie do Agni: pisałaś, że masz przeciwwskazania od laryngologa. Jeżeli to nie tajemnica i niedyskrecja z mojej strony to czy mogłabyś mi napisać co u Ciebie jest tą przeszkodą? Ja też mam problemy laryngologiczne i mam co do tego pewne obawy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879107 przez MarzenaBZ
Cześć Dziewczyny!
Ja nie wiem co się dzieje z tym forum. Ciągle problemy, zamulenia, błędy!
Widzę, że przez to jestem pierwsza dziś...chyba że mi czegoś nie wyświetla, albo znów wykasowało nam strony!

Zgaga mnie dziś tak męczy, że nie mogę wytrzymać!!!
Poza tym prawie pół nocy nie spałam przez sąsiada - menela!
Dobijał się do mnie i sąsiadów, potem walił w drzwi korytarzyku, na którym mieszkamy i darł się pod oknem, żeby mu otworzyć! Nie bałabym się, ale mąż miał akurat nocną zmianę! W końcu zadzwoniłam na policję i poprosiłam, żeby w miarę szybko przyjechali, i wiecie co????
Idiota po drugiej stronie telefonu stwierdził, że oni nie czekają tylko na moje telefony i przyjadą gdy będą wolni, bo nie będą rzucać wszystkiego, gdy mają inne wezwania!
Spoko prawda? Jak tu się nie denerwować???
Pierwszy raz w tej ciąży tak mnie nerwica złapała!!!
Chciałabym wygrać w Lotka i zbudować sobie jakiś domek gdzieś na pustkowiu!

No nic. Oby dzisiejsza noc była przespana!
Wam również tego życzę! Spadam na spacer z psem:) Papapapa

PS. Rewelka pokój śliczniutki!
Agni, ja też mam te męty, ale do okulisty wybrać mam się dopiero po 30 tygodniu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu - 10 lata 6 dni temu #879108 przez Cania
oj Marzena, wymazalo cala dzisiejsza rozmowe, co za dziadostwo. wpisy tu już były od 7 rano :)

ja już bylam kiedyś z metami u okulisty, wyslal mnie do poadni chorob siatkówki. tam stwierdzili ze mam cos jakby pieprzyka w oku. I mam to co jakiś czas kontrolować, czy nie rosnie. tyle w temacie heh...

a chyba nie liczylas ze w policji pracują normalni wspolczujacy ludzie :D maj swoje procedury i rozne inne i Ty im tylko glowe zawracasz dzwoniac. Wola stać z fotoradarem bo z tego sa przynajmniej pieniądze, niż jechać do menela pod blokiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879132 przez Ali
Rewelka śliczny pokoik! Ja jeszcze w tyle z przygotowaniami jestem, ale mam nadzieję uda mi się ze wszystkim wyrobić ;) mam termin teraz na 1 lipca, ale moja gin mówi, że już w połowie czerwca może się mój synuś pojawić ;)

Coś forum znów powariowało i poznikały wcześniejsze wypowiedzi. Widziałam kilka fajnych, zgrabnych brzuszków, to wrzucam i mój dla porównania ;) Moje 10 kg na plusie (z czego 1771 gram synusia ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu - 10 lata 6 dni temu #879134 przez Agnilla
co wchodze albo forum mi nie dziala albo mnie wywala :/
pisze szybko i uciekam, ale burza idzie, a rano takie piekne slonce bylo.
mialam dzis nie wchodzic do lumpka a Wam pokaze co znalazlam :P w pon kupilam takie spodenki ze stopkami za 1,5 wrzucalam je, ale wzorku nie widac, a dzis za 3 zl znalazlam do nich bodziaka, no musialam wziac ;) i mam komplecik z mothercare za 4,5 :P
i do tego kupilam niebieskie dzinsy w h&m za 8 zł :P
Ali, mialas wizyte, ze wiesz ile mały wazy?? kurde Pola to na pewno wieksza, cholerka :P
oooo ale błyska i grzmi, a miałam do apteki isc :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 dni temu #879137 przez rewelka1312
czesc dziewczyny no z tym forum znowu sa jakies problemy w dzien nie bylo mozna wejsc..
Ja dzisiaj sie wzielam za przepranie ubran od znajomej co dostalam i wkoncu cisza spokoj goscie pojechali!!! juz szalu dostawalam az sie balam ze zaszkodze malej bo tak ostatnio sie denerwowalam, nie ma to jak mieszkanie samemu i jescze znow tesciowa sie wtracala..ahh mam nadzieje ze teraz bede miala troche spokoju

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl