BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 11 miesiąc temu #893146 przez Cania
Witam sie i ja :) maz ma dzis wolne wiec jeszcze spi w najlepsze :) a na pozniej mamy w planie jechac do skarbowki po te zaswiadczenia o dochodach do becikowego :) jesli pogoda sie nie zepsuje to moze jeszcze jakis ostatni plener zaliczymy? :) oby sie nie popsula!

Marzena25 bardzo ladne prezenty dostaliscie :) na pewno malenstwo skorzysta :) a co do malego co nieco to ja tez czekam na skonczony 38t i bedziemy robic wszystko zeby mala dlugo juz w brzuszku nie siedziala :)

Milego dnia Dziewczyny! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893154 przez gabi28
Dzień dobry.

pogoda troszkę się popsuła.ale to może i dobrze.
Zazdroszczę wam tych 37-38 tyg.Możecie juz się rozpakowywać,Mi od wtorku jest gorzej. Cały czas coś boli,brzuch ,podbrzusze,biodra,krocze. Niech Olek juz wychodzi za 3 tyg.

Też muszę pozałatwiać wnioski o becikowe i macierzyśnki. Chociaż na macierzyński mogę iść nie wcześniej niż od 1 sierpnia.

Ggabii właśnie tak zrobimy z tymi zdjęciami,oprawimy w ramki i gdzieś w kaciku małego powiesimy.Tatuś obiecał,że nad łóżeczkiem też coś namaluje. No ma talent,ja nawet nie biorę się za takie rzeczy. Obiecał ,że zrobi też literki aby wyszłedł napis Olek. Może nie braknie mu zapału :)

Miłęgo dnia dla Was.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #893156 przez Agnilla
dzien dobry :)
dziewczynki poprawilam tabelke, pozwoliłam sobie usunąć kilka dziewczyn z niej, które się juz długo nie udzielają. Oczywiście, jesli tylko dadzą nam znać to je po prostu dopiszę :) Rewelka ja cały czas nie mam Twojego terminu porodu :unsure:
plan na dzis? leze, ide na drzemke, biore prysznic i jade po obiedzie do lekarza..700m...jadę :D mąż prosił, zebym nigdzie nie wychodziła :) a dzis po otwarciu oczu pierwsza mysl, ze dzis nie robie nic...jak od kilku ostatnich dni :huh:
Marzena fajoskie prezenty :) i kolejny zakup z głowy :)
Wy bedziecie sie staraly przyspieszyc porod, ja to sciskam nogi, skoro mam miec planowe cc to wole, zeby mi sie nic wczesniej samo nie rozpoczelo :)
Gabi, ma Twój (przyszły)mąż talent nie ma co :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893159 przez malgorzatawalak
Hej dziewczyny :)
Melduje sie w dwupaku choc ostatnio ze mna jest coraz gorzej :unsure: brzuch mi sie czesto stawia i zaczely sie delikatne bole podbrzusza jak na okres...ale jakos sie nie dziwie. Wiecie przez cala ciaze bylam na podtrzymaniu mimo ze jakis wielkich problemow nie mialam ale to chyba byla profilaktyka choc nie powiem zeby te leki byly profilaktyka a od dwoch tygodni jestem na odstawieniu luteiny...zmniejszam sobie sukcesywnie żeby nie tak od razu...boje sie ze jak odstawie wgl to urodze ale moja gin kazala odstawic po skonczonym 36 tygodniu :lol: moze juz niedlugo bo ostatnio coraz gorzej sie czuje...biodra bola, spac nie moge a maz to juz spac ze mna nie chce bo tak sie krece a on przeciez rano do pracy :unsure:
Gabi sliczne te rysunki na brzuszku :laugh: twoj mezczyzna ma talent :)
Marzenka super prezenty dostaliscie :) tez takie bym chciala ....
Dzis odpoczywam moze tylko do kosmetyczki pojde bo juz czas wyregulowac brwi i na male zakupy :) a potem nic...zero bo nie czuje sie na silach ...

Milego dnia mamuski :laugh:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #893167 przez Ali
Dzień dobry dziewczyny!
I ja melduję się w dwupaku, chociaż w nocy był już alarm, na szczęście fałszywy ;) wiem, że maluszek gotowy do przyjścia na świat, także nie miałabym nic przeciwko, gdyby się już urodził. Im mniejszy, tym lepiej dla mnie, żeby go wycisnąć bez moich bioder ;) ale nic, wszystko się okaże. Czuję się nie za bardzo od rana, chociaż brzuch nie boli mnie tak okropnie jak w nocy i skurczy nie mam. Ale od dziś odstawiam magnez na skurcze, także ciekawe co się będzie działo. Mam jutro imieniny to może synuś zrobi mamusi prezent :)
Marzena25 świetne prezenty! Mój jeszcze nie ma takich fajnych sprzętów. A przypomniałaś mi moje przekupstwo z małym. Obiecałam mu leżaczek z fisher price jak nie urodzi się przed 15 czerwca hehe. To były czasy - 3 tygodnie stresu, żeby się nie urodził, a teraz mały siedzi cicho, pomijając wczorajszą noc.

A jeszcze mi się przypomniało coś zabawnego. Byłam wczoraj w odwiedzinach u rodzinki i była tam ich znajoma, która opowiedziała mi o swoim porodzie. W nocy odeszły jej wody, więc zaczęła budzić swojego męża, że chyba rodzi.. a on popatrzył na zegarek i powiedział "o 3 w nocy??? chodź spać, pojedziemy rano" i ona w końcu głupiutka (tak o sobie teraz mówi), go posłuchała, bo był starszy. Ale rano już miała skurcze i szybko do szpitala. Poród był szybki, niemal wypluła dziecko z siebie ;) a jej mąż rano nie pamiętał sytuacji z nocy, bo po prostu spał i gadał z nią przez sen hehe.

Tym miłym akcentem życzę Wam miłego dnia! a ja idę leżeć mimo, że już nie muszę, ale niepokoi mnie ten mój brzuch.. Na szczęście mały od czasu do czasu się rusza, więc wiem, że jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893171 przez martyska
Witam juz dzisiaj w lepszym nastroju ech tez bym chciala juz urodzic ciagle cis boli i ciezko juz ale co zrobic trzeba czekac :)

Ja dzisiaj musze od rana gotowac obiad ogarnąć by męża na popoludniu wyslac do pracy a pozniej cale poludnie nic nie robie :P

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893172 przez agnieszka89
Widzę każda marzy juz o porodzie Ja mam od pani gin oizwolenie od srody 25 rodzić tylko niech moj bezimienny synek sie wezmie za siebie :))
Super prezenty marzena
Ide sie ogarnac bo wyniki ostatnie muszę odebrać

miłego dnia wam życzę mamuski :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893173 przez ggabii
Hejka Mamusie :)

Kolejna noc w dwupakach za nami :) Dziś 4 razy w nocy musiałam wstawać siku :blink: Zawsze mam takie częste wycieczki kiedy właśnie nie trzeba. Byłam dziś na badaniach właśnie z moczem morfologię robiłam razem z TSH. Teraz śniadanko zjadłam i za jakiś czas lecę na zakupy. Goście wieczorem to trzeba się przygotować ;) Może jeszcze uda mi się poprasować ubranka Tobiego.

Marzena ale super prezenty :D Mogli by i u mnie wpaść na takie pomysły bo nie mam właśnie ani maty ani karuzelki. Zobaczymy czego się Tobiasz dorobi z prezentów hihi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893175 przez elmirka_20
Cześć Mamusie! :)

Gabi28, musiałąm wcześniej przegapić: fajny ten wymalowany brzusio! :) Faktycznie mąż za malowanie może sie brać śmiało :) Później nam wklej zdjęcie wymalowanego kącika, dobrze? ;)
U mnie nikt zdolności do malowanai nie ma - ani ja ani mąż - nawet nie będę się spierać kto gorszy, bo ciężko byłoby wytypować "zwycięzcę" :) Artysta plastyczny raczej nam się nie urodzi ;)

Marzenka25, piękne te prezenty! :) Chciałabym już ten etap kiedy maleństwo zacznie je dostawać.... :)
Ja karuzeli niestety nie mam i raczej mieć nie będę - nie wiem czy znalazłaby się jakaś do zamontowania na turystycznym łóżeczku, które mamy, ale mamy pozytywkę nad łóżeczkiem więc też będzie na co popatzreć. Poza tym nigdy nie wiadomo, co się maluszkowi jeszcze dokupi, dostanie... ;)

Cania, skopiowałam sobie Twój wniosek o urlop macierzyński. Bardzo dziękuję - i pozostałym Mamusiom również !!! - za podpowiedzi o tym urlopie i ZUS'ie. W takim razie nie będe tracić na niego czas w poniedziałek. Pojdę tylko do MOPS'u po wniosek o becikowe i dowiem sie o ten jednorazowy dodatek z tyt. urodzenia dziecka (na jakich warunkach jest przyznawany) a o urlop macierzyński i wniosek napisałam do mojej kadrowej. Jeśli są jakieś gotowe wnioski u mnie w pracy to mi - mam nadzieję - podeśle :)

Mamusie - szczególnie te, które już mają maluszki - czy wiecie jak wyglądać może ten czop śluzowy? Czy to tylko lepkie cuś czy może innej konsystencji? Nie wiem czy mi od wczoraj nie odchodzi powolutku.... Gdyby były pasemka krwi to bym nie miała wątpliwości, ale skoro jest czyściutko, to zdurniałam ;/ Eh... Z tymi porodami ;) Człowiek czeka na pierwszy i taki się jeleń czuję ... :)

Dziś mam ostatni dzień 37 tygodnia ;) Tada! ciąża donoszona! :)
mały mi szalał w brzuszku od 2 w nocy gdzieś do prawie 4.00 - wytrwały skubanieć. myślałam że sie szybciej zmęczy... I spać nie mogłam, ale rano nadrobiłam.

Teraz ja pełzam, bo ciśnienie dzisiaj chyba mnie dobije...... Jakby się synuś zechciał urodzić, to by mi sie przynajmniej podniosło ;)

Mój mąż wczoraj mówi, że on się boi ze mną już gdzieś jeździć czy wychodzić, bo się boi że zaraz się zacznie ... Eh, te chłopy strachliwe ... :)

Miłego, spokojnego i pogodnego dnia Mamusie! ;) Oby bez dolegliwości ! ;)

P.S. Opowieść o porodzie o 3 w nocy i kładzeniu sie spac z powrotem super! ;) Ale na dobre to im wyszło, bo przynajmniej skurcze kobietka przespała a pohechali już na konkret ;) Jest to jakieś wyjście! ;)
Podziękowania: Cania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893179 przez magduska
widze,ze wiekszosc z nas ciezarowek im blizej porodu,to nie maja sily na nic hehe :laugh: ja tez tak mam,do niektorych czynnosci,to wrecz musze sie zmuszac.
Ja tez dostalam pozwolenie od lekarza na porod od 24 czerwca :) Fabian wazy 2500g,ale powiedzial,ze teraz dziecko wiecej przybiera tygodniowo na wadze i nadrobi zaleglosci :) :) wazne,zeby byl zdrowy
gabi28 malunki piekne
marzenka25 super prezenty
elmirka 20 moj chlop tez taki strachliwy,zebym nigdzie nie jezdzila samochodem/za kierownica oczywiscie ;) bo moze zlapac mnie cos w kazdej chwili
ali masz moze jakis lezaczek na uwadze,konkretny model,bo ja tez chce zamowc,ale sama nie wiem juz jaki ;) ;)

W takim razie ja tez bede sie musiala udac po ten wniosek do MOPSu o becikowe, jak juz wszystkie zalatwiacie.Ja tez korzystam z urlopu rocznego,przynajmniej taki wniosek bede skladac,chyba,ze cos w miedzyczasie okaze sie,ze trezba do pracy wracac,to skroce sobie,ale napewno nie o wiecej niz 2 miesiace :)

Milego dnia mamusie ciezaroweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893180 przez Cania
Elmirka to teraz nic tylko sie rozpakowywac :)

Co do mopsu to musze sobie najpierw popatrzec na strone internetowa. A, kupowal ktos ostatnio wyborcza z tym becikowym? Nie kupilam a moze tam jest cos na temat gdzie mam skladac, w tarnowie gdzie mieszkam czy w krakowie gdzie mala sie urodzi? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893185 przez elmirka_20
Cania, ja kupiłam tą Wyborczą i tam o miesjcu składania dokumnetów o becikowe są tylko dwa zdania: FORMALNOŚCI NALEŻY DOKONAĆ W URZĘDZIE GMINY LUB OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ, W ZALEŻNOŚCI OD TEGO, KTO WYPŁACA ŚWIADCZENIE W DANYM REJONIE. WAŻNY JEST ADRES ZAMIESZKANIA, NIE ZAMELDOWANIA.
Czyli chyba jednak w naszym miejscu zamieszkania :) Na pewno w szpitalu jak urodzimy to nam podpowiedzą ;)

Acha! przypomniało mi się - już jakiś czas temu jedna Mama pytała o piluszkowanie tetrami lub pieluszkami wielorazowymi. Ja mam taki zamiar! Pampersopodobne w nocy i na wyjścia z domu a tak to chcę - w zalezności od tego na ile starczy mi sił i cierpliwosci - pieluszkować maluszka tetrami i ceratkami (np. z firmy Akuku) ale lepszym i chyba wygodniejszym rozwiązaniem są pieluszki wielorazowe, bo sa z mięciutkiego nieprzemakalnego materiału i nie będą jak ceratki odparzać pupki. Takie pieluszki składają się z otulacza (czyli tak jakby majteczek nieprzemakalnych z miłego materiału) i do tego wkłada się wkładkę bambusową lub z mikrofibry (ja mam kupione z mirofibry). Poniżej wklejam zdjęcie moich pieluszek. Kosztowały niedrogo bo ok 20 zł za sztukę a w necie są też i droższe. ja trafiłam na promocję :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893190 przez rewelka1312
czesc dziewczyny!:)
Ja dzisiaj gdyby nie skype zadzwonil to bym pewnie jescze spala:) zaraz musze wyciagnac mieso z zamrazalki mam nadzieje ze do 16 mi sie rozmrozi na obiad bo wczoraj zapomnialam:( i mam nadzieje ze nie przespie dzisiaj calego dnia:)
Wlasnie zjadlam sniadanie dosyc obfite i batonika knoppersa bo mialam taka ochote i mam nadzieje ze to da mi triche energi:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893191 przez martyska
Ech dziewczyny ale ja sie źle czuje :sick:
Od rana mam biegunke i mdli mnie na śniadanie wmusiłam w siebie jedną kromke :-/ a wczoraj bolał mnie tak brzuch... Nie musze mówić wam o moich pierwszych myślach :dry: a mały szaleje od rana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893197 przez rewelka1312
martyska ja to dzisiaj bede szykowala wsyztskie papiero numery zeby pozniej nie wpasc w panike bo widze to juz nie ma zartów wczoraj tez mnie pobolewal brzuch to juz mialam strach w oczach a jak jeszcze mam objawy przeczyszzcania organizmu to ja juz bym jak na szpilkach siedziala haha, ale przynajmniej moze bedziesz miala wczesniej to za soba:) bedzie dobrze juz dzieciaczek donoszony u ciebie widac:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl