BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #894080 przez polikaaa1
Rewelka nam tez sie podoba, ale ile to sie nasluchalam u tesciow na temat tego imienia, bo oni to inne by dali:/ maz juz w koncu w pewnym momencie tez zwatpil i prosil, zebym to przemyslala, a ja mu na to, ze rodzice to juz mieli czas na wybor imion, a to jest nasza decyzja:) i nawet mi przez mysl nie przyszlo mi zmienic:) A teraz dopiero od jakiegos miesiaca tesciowie sie z tym pogodzili.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894081 przez meniado
rewelka ja za zwykły biustonosz to jestem w stanie dużo dać ale za taki do karmienia to nie mam zamiaru - nie wiem ile będę używać a poza tym wiadomo że się szybko niszczy i plami od pokarmu, a waga to to też mi tak właśnie rosła szybko z 1kg na tydzień - na pewno jedz częściej a w mniejszych porcjach to dużo daje ( nawet 7-8 posiłków dziennie) no i wiadomo słodycze to zawsze jest zguba - no ale z tego co pamiętam ze zdjęć ty wyglądasz bardzo ładnie i chyba przed ciążą byłaś chuda

polikaaa1 Antosia to śliczne imię i ma tyle zdrobnień - mi też się bardzo podoba, buciki z motylkami przesłodkie :), ja na diecie jestem od 3 tygodni ale w poradni dostałam opieprz że powinnam się wczesniej zgłosić i być na diecie - tylko że moja doktor twierdziła że ten cukier nie jest jeszcze najgorszy a w poradni stwierdzili że jest - bo podobno w tym roku zmieniły się jakoś normy dla ciężarnych. Herbaty i kawy wogóle nigdy nie słodziłam i nie słodzę także nie mam z tym problemu. Tylko przez pierwsze dni miałam skoki cukru ale potem już ogarnełam co robić żeby mieć cukier ok - tylko teraz przez to choróbsko - soczek malinowy, lekarstwa, syropy skacze mi cukier. A wstajesz w nocy jeść? Od kiedy jesteś na diecie?
Z tego co wiem to czop nie musi być z krwią - nie wiem w którym tygodniu jesteś - zażywasz nospę na napinanie brzucha?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894083 przez meniado
polikaaa1 no i bardzo dobrze - co rodzice/ tesciowie mają do imion Waszego dziecka - to Wam ma się podobać nie im, oni już mieli okazję wybierać imiona.
Znowu forum coś szwankuje bo nie widzę nowych postów - dopiero jak dam odpowiedź to się pojawiają

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894085 przez magduska
agni trzymam mocno kciuki, wszystko bedzie dobrze :) jak zobaczysz mala wszystko zapomnisz,a potem bedziesz wspominala z usmiechem na buzce :P

ja dzisiaj jade na zapis,jak co tydzien, ostatnio tez mi bardzo twardnieje brzuch i od dwoch dni boli mnie jak na okres, czyzby moj gin wywrozyl,ze moge rodzic po 24.06 :ohmy:

rwewelka ja nawet nie kupilam biustonosza do karmienia i nie mam zamiaru wydawac pieniedzy na to ;)

polikaaa1 sliczne imie Antosia,Tosia ;) sliczne buciki

co do wagi to ostatnio bylo 13kg na plusie,moj gin powiedzial,ze tak do 15-16 kg sie zmieszcze,mam nadzieje,ze wroce jakos do formy hehe,bo wszystko poszlo mi w brzuch :ohmy: ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894094 przez polikaaa1
nie wstaje w nocy , ostatni posilek ma byc przed snem, czyli ja mam o 21.30. a na diecie jestem od 27 tygodnia, teraz juz mam 36, 5 tyg. i od 30 bylam na luteinie i nospie, wiec moze przez to mi sie napina ze kazal mi juz wszystko odstawic:/ jak sie dowiedzialam o cukrzycy to sie zalamalam, bo bedac na diecie schudlam w 2 tyg 4 kg, ale w miare zaczelam wszystko wyliczac i udalo mi sie je odzyskac, no i od tych 9 tyg przytylam 1 kg. czyli lacznie 11kg:) gdyby nie ta dieta to juz pewnie bym miala ze 30 bo mialam ochote na same slodkie:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894097 przez Cania
Uff nadrobilam :) naprodukowalyscie sie za te kilka godzin :D mam nadzieje ze o nikim nie zapomne :)

Bylam u gin i jest niecale 13 na plusie. Nawet nie obsluchalam, tyle tylko zeby.jeszcze teraz uwazac na to co jem. I po raz kolejny ze owoce maja duzo cukru heh. Ale co wazniejsze to szyjka nie chce ze mna wspolpracowac, niewiele sie tam dzieje :( choc gin mowi ze nie ma reguly, moze sie zdarzyc w kazdym momencie, ale ze rownie dobrze moge doczekac terminu. Ech, zawsze pod gorke heh. :) wypisala l4 juz do konca i pojechalam z nim do pracy. Troche sie dzis ochodzilam pomiedzy autobusami, praca itd wiec spacer mam juz dzis zalatwiony. Z tym ze mimo braku upalow od tego chodzenia spuchly mi kostki... Takze siedze z nogami w zimbej wodzie a zaraz je wywale do gory :)

Elmirka nie wiem co mi sie obilo o uszy ze nie 2 a 4 lub nawet 6 tygodni sa badania wazne... Ja ostatnie robilam w 33t, a powtarzalam dopiero teraz w 38. Takze najlepiej zapytaj lekarza to Ci powie :)

Ali to teraz obie mamy blizej na ta porodowke :D ja sie po prostu boje ze jakby sie cos zaczelo a maz nie da rady szybko wyjsc z pracy to nie bede miala sie jak dostac do szpitala. A tutaj to nawet taksowke wezme :)

Meniado to widac duzo o mnie myslalas skoro az Ci sie przysnilam :D najwazniejsze ze sen byl dobry :) i z checia poszlabym z Toba i dziecmi na spacer :)

Rewelka to raz w ratrach bylas i akurat nad morskim okiem? Jakbys potrzebowala kiedys polecenia zdecydowanie bardziej widokowej trasy to daj znac :D :) bo sa duzo piekniejsze miejsca :)

Meniado jeszcze zapytam... Skad Ty masz tyle sily?! Ja ostatnio w jakichkolwiek gorkach bylam w wekend majowy a dzis ledwo moglam sie doturlac od lekarza do pracy ze zwolnieniem :) :p

Gabi tak, juz prawie koncowka :) i ciagle licze na to ze jednak bedzie blizej jak dalej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894100 przez meniado
no ja muszę wstawać - bo rano na czczo mam mierzyć z moczu poziom ciał ketonowych - jak coś wychodzi to znaczy że dziecko głoduje bo za długa przerwa w jedzeniu jest przez noc i dlatego muszę wstawać pomimo że nie jestem głodna - ja tez jakbym nie miała teraz tej diety to bym na pewno przekroczyła 20kg

z tymi badaniami to bardziej zależy od szpitala - najczęściej jest 2 tygodnie - ale np. tam gdzie ja chcę rodzić to i tak pobierają krew i mocz na badania na przyjęciu żeby były bieżące

Cania to dobrze że Ci nie nagadała - 13 to nie tak dużo :) a co do szyjki to teraz bedziecie musieli razem z mężem nad nią popracować :) w bardzo przyjemny sposób :laugh: ja czekam do 37 tygodnia i jak się wyleczę też zaczniemy :)
a co do moich sił to na wyjeździe i po super się czułam a teraz to odchorowuję :angry: ale poza tym super się czuję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894110 przez Agnilla
Ja tak na szybko z telefonu, termin cesarki wyznaczyli mi na 2.07 czyli ostatnia środa przed terminem porodu wg okresu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894112 przez martyska
Jestem wyczerpana ale wszystko załatwiłam powiem wam że mąż mi się sypie :whistle: ma 23 lata a dzisiaj zarejestrowała go do dermatologa chirurga i ortopedy ale niech się leczy za młodu. Mieszkanie posprzątane obiad zjedzony po obiedzie posprzątane i nic dzisiaj już nie robie :P chyba że pranie wrzóce :dry: nie wiem ale ciągle mnie ostatnio drażni jak jest chodź mały brud muszę go od razu sprzątnąć.

Mi wczoraj wypadł ten czop przynajmniej tak mi się zdaje :whistle: ale nie był zabarwiony krwią więc tak naprawdę to nic nie znaczy niestety... :angry: brzuch napina się i boli prawie ciągle ale może tak jeszcze ze dwa tygodnie ;)

Antosia to śliczne imię mi się bardzo podoba takie słodkie :laugh:

Ja badania miałam w 35 tygodniu i teraz nie wiem czy powtarzać :huh:

Ech no i zazdroszczę Cania i Ali tego Krakowa kocham to miasto ale ja niestety ze Szczecina i daleko mam :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894113 przez meniado
Agnilla no to jeszcze tydzień czekania - chyba że mała zdecyduje się szybciej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894117 przez wiolcia1004
Antosia bardzo ładne imie tez misie bardzo podoba.
Meniado super ze juz masz internet bo brakowalo tu ciebie.
Agni a tak sie juz balas czyli jeszcze troche czasu masz:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894118 przez Cania
Martyska miasto jak miasto :) ma swoje piekne i niewatpliwe plusy, ale ma tez minusy :D a badania jak robilas w 35 tyg to pewnie na kolejnej wizycie kaza powtorzyc :) co do sypiacego sie meza to my mamy swoja teorie: tzw. Choroba Peselowa :) kazdy ja ma ale uaktywnia sie dopiero po slubie :) tak skomentowala moja siostra jak niedlugo po slubie moj maz zaczal chodzic po lekarzach :)

Meniado nie zmienia faktu ze podziwiam, mssz jeszcze duzo sily n wszystko! Ja widze ze tych sil to z kazda chwila coraz mniej u mnie heh...

Agni czyli jednak macie jeszcze tydzidn czasu :) moze to i lepiej? :) tak czy inaczej date znacie i mozecie sobie pod nia wszystko ustawiac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894121 przez SylwiaWiktoria
Witam,
Jestem Położną.
Zachęcam kobiety ciężarne do wypowiedzenia się na temat karmienia naturalnego i Banków Mleka w Polsce - poprzez wypełnienie ankiety.
docs.google.com/forms/d/1_5ct2dOl7w-ym0b...hKjVnqEiBAk/viewform
Proszę o pomoc poprzez udostępnianie oraz wypełnianie.
Dziękuję bardzo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894122 przez Ainoah
Ależ dużo się naprodukowałyście :) u mnie była dziś mama, więc od wczoraj Was nie czytałam, i musiałam nadrobić.
Ja też trochę zazdroszczę Krakowa, mieszkałam tam przez jakiś czas, i czasem trochę tęsknię... Ale za smogiem nie, Lublin jest jednak czystszy :)
Cania, tak, myśleliśmy o imionach. Ale ciężko się zdecydować, więc na razie mamy po dwie opcje: dla dziewczynki Urszula albo Karolina, a dla chłopca Marek albo Franciszek. Jak się urodzi, będziemy się zastanawiać, które najlepiej pasuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894130 przez Agnilla
Noo już sie nie boje...do nastepnego poniedzialku :P
Wiecie co, jakby to moj gin wybierał termin, jutro bylabym w szpitalu. Zawołał mnie, i zonk, bo nie miał tego magicznego kalendarza wiec prosil bym poczekala. Potem zgarnal mnie ordynator. mam znajoma, w takiej samej sytuacji, co ma termin na 9.07 a to sroda i wtedy ja na cc zapisal. Chyba sa pewni, ze donosimy ;) ja mu zasugerowalam, ze moj gin mowil o tej srodzie, no ale..na odchodne powiedzial "jakby pani jednak tu szybciej trafila...". wiec jak sie szybciej zacznie jade i wolam, ze ja na cesarke :P niby fajnie, bo mamy termin, maz juz podomyka wszystko w pracy, z drugiej str siedzimy na bombie :huh:
laski, ja Was czytalam caly weekend, ale nic mi sie nie chcialo. czytalam, ze pisalyscie o Tensach. powiem, ze na mnie to wcale nie dzialalo. dostalismy na szkole rodzenia, wg mnie ebz szalu. moze jak skurcze sa to cos pomaga, ale ja tam zachwycona nie jestem. to tak jakby Was prad kopal ;)
nie ma tego zlego, tydzien dluzej w ciazy to wiecej kasy z zusu i na macierzynski pojdzie pozniej, wiec wroce pozniej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl