BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #893991 przez gabi28
Dzień dobry :)

Agni,to dzisiaj już bedziesz wiedzieć czy Pola bedzie z wami w tą srodę czy w następną. Mimo,że się boisz to życzę Ci tej środy. :)

Cania a Ty też już na dniach. :)


Noc miałam nienajlepszą.Spalam w salonie,na innym łóżku i tak twardo mi było.
Brzuch mi twardnieje coraz częściej

Dzisiaj T został w domku-już maluje ściany. koło 13tej musimy jechać po różne zaświadczenia do ślubu. Nie uśmiecha mi się jechać w jedną strone 60 km i potem z powrotem,ale niestety musze to osobiście zrobic.Od jutra zacznę pewnie powoli sobie sprzątać i tak do końca przyszłego tyg chce mieć wszystko gotowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893994 przez rewelka1312
Hej dziewczyny ja to zaraz musze obiad robic a tak mi sie nie chce.. Bo moj do 12 dzis pracuje i jedziemy na wizyte a potem pare nascie km dalej po zakupy brakujace na ta moja opieke pologowa i to o brakuje do pokoiku malutkiej:)
Angi to nie dziwne ja sama bym sie bala jakbynie patrzec mowia ze cesarka to ostatecznosc, przeciez to jednak operacja wiec stres masz napewno niesamowity, ale trzymamy kciuki:)
Do naturalnego to teznie idzie sie w kazdej chwili bo nie wiadomo kiedy nastapi a cc jest zaplanowana to tez duze przezycie bo wiesz dokladnie kiedy zobaczysz swojego bobaska malego:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893997 przez Ali
Cześć dziewczyny!
Nie odzywałam się wczoraj wieczorem, bo przeniosłam się tymczasowo do siostry, żeby mieć bliżej do szpitala, a nie szaleć potem 50 km z duszą na ramieniu... Jak synuś się nie pospieszy to w czwartek mam odwiedzić moją gin. Tylko mam zrobić mocz, bo ostatnio nie był najlepszy i dostałam lekarstwo, żeby poprawić, ale morfologii już nie muszę, bo ostatnio była rewelacyjna :)
Co do kilogramów ja mam 16 plus!!! Ale szczerze nikt mi nie wierzy, obstawiają koło 10 plus. Miałam duża niedowagę, nawet 50 kg nie ważyłam przed ciążą, także nie zamartwiam się zbytnio kilogramami. Moja gin zresztą też nigdy nie zarzuciła mi, że za dużo przybieram ;) Zresztą po ciąży zamierzam zachować trochę tych nadrobionych kilogramów, oby tylko nie wszystkie :laugh:
Cania czytam, ze Ty też do siostry jedziesz :) coś czuję, że może faktycznie razem wylądujemy na tej porodówce :)
U mnie wieczorami brzuch strasznie się stawia, skurcze też, ale nie regularne. Stopy mam popuchnięte już od rana, ręce drętwieją, sypię się kompletnie.. ale już nie długo :)
Staślubania nic nie pisze, coś czuję, że mamy więcej rozpakowanych lipcóweczek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893998 przez Lyanka
Elmirka z tego co mówił mój lekarz, to morfologia i badanie moczu mogą mieć max 2 tygodnie, żeby nadawały się do szpitala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894000 przez meniado
Naprodukowałam się tyle a tu nie chce mi całości wrzucić - na szczęście wszystko skopiowałam i wrzucam po kawałku :)
Witam wszystkie "lipcóweczki" po dłuuuugiej przerwie :) ale mi Was brakowało - w końcu mam internet i znów mogę z Wami pisać. Nawet nie próbuje nadrobić całości bo tyle stron przybyło ze chyba z 3 dni musiałabym czytać :laugh: .

Zacznę od gratulacji dla marzena25 i witam Malwinkę - dobrze że wszystko dobrze poszło i nie mogę się doczekać zdjęć i szczegółów :) - szczególnie że taka piękna kluseczka się urodziła - wagi pozazdrościć.
Kindze już gratulowałam ale jestem niecierpliwa opisów z pierwszych dni z maleństwem :)

Witam nowe mamusie które w międzyczasie gdy mnie nie było dołączyły do nas - im nas więcej tym ciekawiej i więcej informacji i porad :)

Cania no to faktycznie już się ostro szykujesz do porodu oby Julka też :)- przynajmniej teraz jak mieszkasz u siostry nie bedziesz musiała jeździć tam i z powrotem - a powiem Ci że dziś mi się śniłaś - nie tak wizualnie bo kojarzę tylko tak ze zdjęć ale sen miałam o Tobie tzn. o Cania :laugh: - w śnie okazało się że mieszkamy koło siebie i że jak to się okazało to właśnie urodziłaś wspaniałą zdrową córeczkę i po porodzie bardzo szybko doszłaś do siebie i chodziłyśmy razem na spacery itp. - nie wiem w ogóle skąd ten sen bo dawno mnie tu nie było - chyba z tęsknoty za forum :cheer:

Agnilla trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Twojej myśli i obowiązkowo zaraz po wizycie w szpitalu pisz co ustaliliście bo wszystkie jesteśmy tu ciekawe

elmirka_20 badania mówią że mężczyzna którego kobieta jest w ciąży tyje średnio 6 kilo w ciągu całej ciąży kobiety :)

ggabii na pewno wyniki będę dobre - trzymam kciuki :)
rewelka1312 mi palce drętwieją już tak od miesiąca - mi pomaga zwiększona dawka kwasu foliowego ( 3x1) oprócz tego co mam zestawie witamin- tak mi gin doradziła i faktycznie bez tego to w nocy się budziłam a rano musiałam porządnie rozćwiczyć palce bo takie były sztywne.

agnieszka89 ja też mam 15 kg na plusie więc nie jesteś jedyna :)

Ali no to fajnie masz że możesz się tak przenieść, przynajmniej jeden stres mniej - czy zdążysz dojechać - ja też mam do tego szpitala co sobie umyślałam ok. 50 km i trochę czuję stresik jak to będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894003 przez elmirka_20
Ggabii, wyniki morfologii całą ciążę miałam bardzo dobre. Także to krwawienie to pewnie ma związek z osłabieniem.... Kilka miesięcy temu jak też nieco krwawiłam z nosa, to też w momencie jak byłam osłabiona po chorobie. A teraz jestem starszny flak :/ ... Nic mi sie nie chce ;) Nawet siedzieć czy leżeć :) To już nie wiem co mam robić! ;) Ale dzisiaj idę z koleżanką na spacer i przy okazji odwiedzimy MOPS po wnioski na becikowe :) Zawsze to jakaś rozrywka :)

Lyanka, tak własnie coś mi sie kojarzyło z tymi wynikami i dlatego mam teraz wątpliwości czy robić teraz czy jednak czekać do piątku na to, co powie lekarz... Choc pewnie zleci mi powtórzenie, tylko żeby potem nie było na to za późno ... Hmmm ;) Jejku, te dylematy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894012 przez misiana
Hej :*
Melduje sie nadal 2in1 :)

Elmirka Posczas tego pobytu w szpitalu też się dowiedział ze w moim szpitalu nie ma zadnego znieczulenia :( ale jak juz tyle kobiet urodzilo bez mysle ze i ja dam rade ! :)
A co do naklejek ja tez zamawialam na allegro :
allegro.pl/naklejki-scienne-86x54cm-tota...zne-i4192449392.html
allegro.pl/naklejki-dla-dzieci-scienne-s...ars-i4194141905.html

Dzisiaj nad ranem chcialam wstac siku a tu slysze chrobotanie jakiejs myszki gdzieś ;/ i juz nie wstałam sama hehe. Pózniej zauwazyłam nagdryziona czekoladkę Kasztankę w kuchennej szufladzie a w szafce "mysie gówienka" Fuuuj ! Od razu mój mati założył łapkę, ale nie mamy zielnoego pojecia jak ona sie do nas dostala ..

Dziś w nocy strasznie dretwiały mi rece.. eh jakas masakra mimo ze wisialy za lozkiem to co zalozylam je na to znowu to samo ;/

Agni Trzymaj się :) Bedzie dobrze ! Dowiesz się kiedy utulisz swoją malusią :)

Marzena25 Gratuluję księżniczki ;* Teraz czekamy na jakies słodkie foteczki :)

Kinga Fajnie, e juy jesteđcie w domku, duo ydrwka dla was ! :)

Miłego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894019 przez meniado
Ja melduję się nadal w dwupaku. Póki co dobrze się czuję - ale mała nadal nie chce się prawidłowo obrócić - więc w sumie nie mam za dużego parcia na pęcherz czy zgagi - w sumie to czuję się nawet lepiej niż wcześniej. No ale jak się nie obróci to czeka mnie cesarka. Wizytę mam w poniedziałek więc zobaczymy co powie mi gin.
Czas kiedy nie miałam internetu spędziłam bardzo aktywnie: poprałam i poprasowałam wszystkie ubranka, dokupiłam wszystkie potrzebne rzeczy - teraz czekam tylko na komodę to urządzimy kącik dla małej w naszej sypialni - ma być w pt to może w sobotę uda się wszystko urządzić to się pochwalę. Kończę również mój projekt kocyk na szydełku z kwadratów babunii- będę nieskromna bo bardzo mi się on podoba i super to wychodzi taki kolorowy - jak skończę to to też w rzucę fotki żeby się pochwalić :).
W ostatnich dniach byłam bardzo aktywna i mój M śmiał się że chyba szykuję się do porodu - szczególnie że w poprzednią niedzielę miałam cały dzień skurcze przepowiadające i bardzo źle się czułam - a potem taki napływ energii. W czwartek w Boże Ciało wybraliśmy się jeszcze na wycieczkę do Zakopanego - byliśmy na Gubałówce i stamtąd przeszliśmy 3km na Butorowy Wierch - potem zjechaliśmy dłuuugim wyciągiem ok. 18 min. się jedzie z super widokami. Potem musieliśmy wrócić te 3 km do samochodu - po drodze zjedliśmy obiad w karczmie góralskiej z widokiem na Giewont. Pogoda była świetna bo nie było zbyt gorąco a słonecznie i Tatry były piękne. Jestem z siebie dumna że dałam rady i nawet wieczorem czułam się dobrze. Parę fotek z wypadu, przy okazji pokazuję mieszkanko Helenki :)

Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony



W piątek kolejny dzień maratonu energii :) zrobiliśmy rajd zakupowy po sklepach - OBI, AUCHAN, IKEA całe popołudnie łażenia i tez się bardzo dobrze czułam.
W sobotę rozpoczęliśmy remont na poddaszu domu gdzie będziemy na stałe mieszkać - była totalna demolka. Oczywiście ja gotowałam jedzonko a mój M wraz moimi siostrzeńcami wyburzali wszystko - podłogi, ściany, sufity - zostanie nam tam czysta przestrzeń którą przerobimy na nasz pomysł. Także po porodzie będę mieć kolejne zajęcie oprócz Helenki :) czyli planowanie naszego mieszkania i pilnowanie remontu no i najfajniejsza sprawa urządzanie :).
No i z tego wszystkiego się pochorowałam - niestety nic z próżni sie nie bierze - w sobotę w nocy zaczeło mnie boleć ucho, a wczoraj dopadł mnie do tego taki katar i okropny kaszel i ból głowy że pojechałam na pogotowie. Okazało się że mam zapalenie obu uszów - niestety dostałam tylko kropelki z domiejscowym antybiotykiem no i zalecenie leżenia i kurowania się domowymi sposobami. Jak w dzień jeszcze jest w miarę ok bo nawet nie bolą mnie te uszy tylko męczy katar i kaszel, to dziś w nocy dostałam takiego bólu uszów że prawie płakałam z bólu - niestety ani apap ani te kropelki nie pomagają - no tak już jest że przy zapaleniu uszów w dzień one nawet nie bolą a w nocy z powodu tego ze się cały czas leży to się uaktywniają. Do tego mam dietę cukrzycową i jak leczę się syropami, sokiem malniowym, mlekiem z miodem to ten cukier bardzo mi skacze - na szczęście przed tym choróbskiem jak trzymam dietę to cukry mam dobre i nie muszę wstrzykiwać sobie insuliny - teraz muszę się kłuć 6 razy dziennie żeby mierzyć poziom cukru i wstawać w nocy żeby zjeść posiłek mimo że nie jestem głodna. Plus tej diety jest taki że odkąd zaczełam ją stosować to schudłam 1,5kg i od 3 tygodni utrzymuję tą wagę - także na razie mam 15kg na plusie a bałam się ze wzrośnie to do dużo większej wagi. Mam nadzieję że dzięki tej diecie przyswoję sobie zdrowe zasady żywieniowe i po porodzie będę ją stosować i szybciej schudnę :)
Mam nadzieję że Was nie zanudziłam bo tyle naklepałam - no ale ponad 2 tygodnie mnie tu nie było - więc musicie mi wybaczyć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894031 przez rewelka1312
Menaido ale widoki... brak słów mieszkasz w górach to naprawde cos pieknego sama bym chciala meiszkac w gorach wychodzisz i widzisz te piekne krajobrazy, lepiej niz nad morzem, cos pieknego ja kiedys raz bylam w gorach i szlam nad morskie oko 3 godziny tyle pamietam:)
kiedys kondycja byla lepsza tera to bym nei dala rady tyle chodzic co wy to tu to tam to zakupy remont itp a ja teraz przejde kilometr i nie daje rady kregoslup tak boli ze az plakac sie chce i kazde moje wyjscie z domu to udreka. za 2 godziny ejdzimey do poloznej a pozniej wlasnie na zakupy ale zmierzam tylko wejsc kupic co trzeba i wyjsc bo musimy do 3 sklepów jechac i dzisiaj kupie sobie biustonosz bawelniany wlansie zbey na noc wkladac te wkladki laktacyjne bo tak myslamz e same nawet jakz klejem to sie trzymac nie beda na koszulce przesówac w nocy a ze jedziemy do specjalnego sklepu dla ciezarnych id zieci to napewno znajde tam jakies wieksze rozmiary E czy F napewno beda:)
a narazie to dusze meiso na obiad i jestem ciekawa ile dokladnie przytylam jak dzisiaj mnie zwaza, zapytam sie tez czy nie za duzo przypadkiem:)
bo tak to jest ok z wygladem ale zaowazylamd zisiaj ze poszlo mi duzo w rece i wygladam jak taki kawał porzadnej baby haha cycata z wielkimi barami i rekami :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894038 przez meniado
rewelka to życze powodzenia z biustonoszem do karmienia - bo ja jak u nas szukałam w takich sklepach dla ciężarnych i dzieci to wszędzie miska tylko do D max do E, w normalnych bieliźniarskich jeszcze mniejsze miski - a ja normalnie noszę F :laugh: więc potrzebuję G lub H po porodzie - musiałam zamowić na allegro czego nigdy nie robię z biustonoszami no ale już sił nie miałam na szukanie - właśnie czekam na paczkę, zobaczymy co to przyjdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894040 przez agnieszka89
Elmirka dobrze ze napisałaś o tych liściach malin bo tez chce zacząć pić bo wlasnie wszędzie pisza że albo przyspieszają poród albo ułatwiają i zeby tak od 36 tyg pic bo jak się dopiero zacznie przed porodem to nic nie da :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894068 przez rewelka1312
meniado wlasnie to jest najgorsze ze robia tylko na "male cycki" hehe a ile jest kobiet o duzym biuscie i dalej nie pomysla, a jak juz sie znajdzie to ceny z kosmosu ostatnio widzialam na mnie wsam raz malo w pasie duzy w biuscie 70 EURO!!!!! jakies nieporozumienie chyba... tyle to ja moge dac ale na zimówke albo kozaki a nie na biustonosz
a jak znajde taki xxl to w pasie tez xxl ale jest tez sposob-zwezenie na maszynie:)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894072 przez polikaaa1
Witam po dlugiej nieobecnosci:)
gratulacje dla marzenki
meniado wiem, przez co przechodzisz bo ja tez mam cukrzyce ciezarnych i od kilku dni jestem chora, ale i tak biore na gardlo pastylki, a zamiast cukru dodaje imbir do herbaty. ile czasu trwa juz ta twoja cukrzyca? jak masz jakies pytania co do niej to ci moge pomoc, bo juz obcykana jestem w tym temacie:)
a to buciki dla mojej Antosi:)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894073 przez polikaaa1
zapomnialam od 2 dni mam bardzo napiety brzuch i dziwnie sie czuje:/ po czym poznac ze czop juz odszedl, zawsze musi byc zabarwiony krwia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894076 przez rewelka1312
polika podobno nie zawsze musi byc z krwia ten czop tak jak sie czyta i slucha.
Sliczne buciki a jakie imie ładne wybrałas Antosia super mi sie podoba:)
Ja chyba tez przejde na diete ale zaraz zapytam sie poloznej jak tam u mnie z waga czy troche nie za duzo i jaka diete mam sobie wprowadzic:)
Bo ostatnio mam wielka ochote na slodycze to penwie od tego waga wzrasta tak szybko chyba z 1kg na tydzien;/

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl